51st State  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: IELLO
Portal Games
Autoři: Ignacy Trzewiczek
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Informace o hře

Začnu pravidly:

http://files.neuroshima.org/RULEBOOK_51ST_ENG.pdf

a podle komentářů hra vypadá prý slabší než Race for the Galaxy, ale lepší než Dominion (podivné porovnání, ale třeba někomu obrázek udělá :) ).
29.10.2010 08:55:54

to ikri
gratulace k premiovemu stemu prispevku v teto diskuzi

ja ti nevim. trebas u MtG si ceskou verzi nedokazu predstavit (obdobne asi u vicero karetek). anglictina je pro mne skladbove primitivnejsi a az na vyjimky (typu spraseny navod nebo mozny dvoji vyklad) se mi v dusledku lepe dohledava logiku pravidel

v me materstine (nareci ktere pouziva zhruba 40tis. liduchu) snad nevysla jeste zadna hra

11.4.2011 22:14:57

ndru
Vidíš to. Když na tebe poláci mluví tak jim rozumíš, ale napsat něco správně je už problém. To je z toho odposlechu.

Ještě k těm žetonkům, pokud hraje hodně zkušených hráčů, tak je těch žetonů stejně málo, protože plno karet je pouze s jednobodovým ohodnocením. Přesto kdo si chce zahrát tuhle megaoptimalizační hru, tak ať neváhá. Hratelná je v jakémkoliv počtu hráčů.
Doma se nejde spát dokud nezahrajem aspoň jednu hru :-)
Hrajeme však s pravidlem že za přestavbu a odstranění vůdce je 1 VB, namísto dvou jak je uváděno v pravidlech. To pravidlo co použili nám připadne děsně nelogické a upřednostňuje pak ještě více suroviny zbraně a stavební materiál.

12.4.2011 06:53:27

PJ

aneken & rbx, Lumirius a všichni
aneken & rbx: díky za info. Wishlist :-)

Lumirius: díky, konečně přínosná informace ke hře.

Ostatní: snažme se, prosím, aspoň trochu o určitou diskuzní střídmost. Když se někdo nový chce z tohoto vlákna o hře něco dozvědět, musí se prokousávat spoustou informačního balastu jako jsou příliš výrazné pruhy na kartách, národnostní menšiny, apod.

12.4.2011 07:54:28

rozsireni
http://boardgamegeek.com/boardgameexpansion/96007/51st-state-the-new-era

a doporucuji projit i diskuzi
http://boardgamegeek.com/thread/654230/how-independent-is-it-from-the-base-game

nova pravidla, interakce, nejake revidovane karty, nova frakce

14.7.2011 22:55:54

Kola
Za kolik kol dosahnete 30 a vice bodu? Kolik bodu dosahnete prumerne a kolik bylo maximum?
My to hrajem tak na 5-6 kol a prumerny pocet bodu viteze je tak okolo 35 ...

1.9.2011 01:38:01

Hyman
hrajem kolem obvykle končíme v 5 kole s hodnotou 34-36 bodů. Rekord mám asi 43 bodů a hrajem to teda na 1 bod za přestavbu a zastřelení leadera, pravidla uvádějí 2 body.

1.9.2011 07:55:16

bbg
51st state v desitce nominovanych na nejlepsi karetku na bbg (e;

5.10.2011 06:08:24

rozsireni
v dnesnim blogu na strankach vydavatele se objevila veticka, podle ktere se na podzim muzeme tesit na rozsireni

13.1.2012 11:14:46

51st State
Zdravim, idea tehle hry se mi strasne libi, ale mel bych nejake dotazy. Pravidla jsem proletel jenom zbezne a hra mi prijde spise jako kopani na vlastnim pisecku, tedy jedu jenom za sebe. Me by osobne zajimalo jestli je tu nejaka vetsi interakce hrac - hrac. Tedy zda je mozne nejak krast body spouperi pripadne mu nejak skodit? Podom by u me zajem o tuhle hru enormne stoupl.

3.2.2012 14:27:40

BMAJTZ
Mno v klasickým 51st State interakce příliš není, tuším jsou tam jen 2-3 lokace, které umožňují krást protivníkům zdroje (jedna akce = 1 zdroj).
Podstatně interaktivnější je, ale pokračovatel/nástupce 51st state:New Era, kde už jde protivníkům ničit lokace a v širší míře i s lokacemi protivníků spolupracovat.

3.2.2012 14:33:02

assad
Ok, precetl jsem si predstaveni New Ery a vypada to, ze je to presne to co shanim. Teda to rozsireni, u ktereho se mi vlastne libi to, ze je hratelne samostatne. Mimochodem hral jsi tu New Eru? Zajimalo by mne zda jde ta vzajemna interakce dostatecne dulezita pro hru, jestli se da vyhrat jenom be zni tedy je to jenom jakesi zpestrani a nebo docela ovlivnuje vyvoj hry?

3.2.2012 14:39:20

BMAJTZ
Zdar! Jj, New Eru začínáme hrát, zatím jsme to zmákli jenom 2x. Původní 51th State jsem bohužel nikdy nehrál, ale srovnám-li New Eru s Dobyvateli vesmíru tak je to co do interakce nebe a dudy. Můžu říct, že Dobyvatelů jsme se nahráli až až, ale po čase mi začala téměř nulová interakce dost vadit a nepomohlo tomu a rozšíření Rebels vs. Imperium. Interakce v New Era má rozhodně svou váhu i když bych neřekl, že vyloženě rozhodující. Jako hráč máš možnost soupeři nějakou budovu nejen sestřelit, ale docela zásadní a zajímavé je navázání tzv. spolupráce, kdy ze soupeřovy budovy čerpáš zdroje. Hodně na pozoru se máš, když někdo vyloží budovu dávající žetony do útoku a opravdu spekuluješ, zda má vůbec cenu vykládat tu či onu fabriku, které mají zpravidla nižší obranu, páč ti je soupeř obratem sestřelí. No, je to rozhodně zajímavé a když si mám osobně volit mezi Dobyvateli a New Era, New Era je jasná volba.

Jinač manuál jsem už přeložil a aktuálně se dělá DTP; určitě ho ještě rozšíříme o některé FAQy, páč ve hře je pár nejasností, které manuál nijak neřeší.

3.2.2012 15:11:09

Mejdzr
Diky moc, tohle zni hrozne zajimave. Hru bez interakce vylozene nevyhledavam. Pokud je interakce soucasti hry natolik, ze muze zmenit cely prubeh hry tak ji jenom vitam.

3.2.2012 15:26:48

51st New Era
Tak jsem se tak navnadil, ze jsem se sebral a sel si ji koupit. Rikal jsem si, ze kdyz nad tim zase budu dlouho premyslet tak si to nekoupim nikdy.

3.2.2012 17:42:34

BMAJTZ
:D

3.2.2012 17:49:36

rozsireni
pracovni(?) nazev je Winter a hra by se mela tocit kolem produkce a kreckovani - je zima a je treba prezit nez zas pujde drtit okoli

zatim je vse ve fazi tesotvani 51st + Winter, NE + Winter, 51st + NE + Winter

8.2.2012 22:16:17

Imperial Settlers
trzewik s Portalem chystaji na GenCon premieru nove hry. Mela by stat na zakladech 51st state.

http://boardgamegeek.com/boardgame/154203/imperial-settlers
http://portalgames.pl/pl/lecimy-na-gen-con/

26.4.2014 23:21:02

Vybíráme z Bazaru

Marvel United: X-Men – X-Force EN
Marvel United: X-Men – X-Force EN
Akt. cena: 40 €
Končí za: 9 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas