Volba prezidenta...

Jeste nez se tu rozjede glosar lapidarit na tema komunistu, nacku a dalsich, tak by me jen zajimalo, jestli nekdo neco zasadnejsiho od kandidatu precet, neco vice si o nich zjistil (a tim nemyslim dotaznik Jana Krause ci diskusi na novinkach), nebo jestli se pri volbe hodlaji ridit toliko prvnimi dojmy, pripadne vyvlict se z toho, v Cechach tolik popularni, maskou glosujiciho nihilisty a nejit volit vubec... ptam se jen ze zvedavosti, diky.
10.11.2012 00:55:10

...
:+(

27.1.2018 15:49:34

státní pohřeb

takže je rozhodnuto, bude státní pohřeb:( a republika je vržena o x let zpět. Bude vládnout Mynář/Nejedlý, Ovčáček/ Babiš a o případných problémech bude rozhodovat Ondráček. Víte někdo kam emigrovat?

27.1.2018 17:01:48

...
.... a japonec na konec .......

27.1.2018 17:12:03

Volby
Presto ze je velmi smutne jak to dopadlo a jsem zklamany, tak bych v tom videl prece jen jedno pozitivum.

Kdyz pominu populaci do 18 let a ty 3 miliony co nesli volit, tak je ve spolecnosti pouze o 150 tis lidi vice nez tech co nepodlehli desinformacim proruskych webu, ovcacka/mynare/nejedleho, nez tech kdo nechce smerovat CR do komunistickeho ruska a ciny a nez tech kdo chteji zdraveho a slusneho statnika.
Takze jeste nejsme uplne ve srackach a da se s tim neco delat. Kdyby to dopadlo treba 70:30, tak bych vazne pochyboval o budoucnosti CR.
Treba to potapeni CR do sracek nebude trvat celych 5 let.

Jeste dodam ze mi je na bliti z techto lidi:
Zeman a spol. (viz vyse), Okamura, Babis, Veleba, Soukup a cely zemanuv stab, ktery se vozral a sroste nadaval a fyzicky napadal novinare.
Teroristicti migranti v evrope je problem, ale komunisticka a fasisticka hovada v CR je pro me jako obcana CR vetsi problem.

28.1.2018 00:01:49

Hm

„desinformacim proruskych webu“ to jako vážně? Trošku paranoidní, ne?

28.1.2018 08:55:09

Juliusm
Lol, tak to je snad hláška roku.

28.1.2018 09:16:42

juliusm
ne

28.1.2018 10:16:01

juliusm &spol.
Je s podivem, že u lidí, o kterých vím, že volili Zemana, bylo možno najít i docela logické pohnutky. Tady bych se spíš obával touhy po silné ruce a totalitního sentimentu. Nicméně to, čemu lidi jsou schopni věřit a co pak i šíří dál, se nestačím divit. A těch šílených zdrojů zas tak moc není a bohužel jsou vystopovatelné východním směrem. A ano, lidé, kteří těm "pravdám" věří, pojem paranoidní pěkně vystihují.

28.1.2018 11:27:45 | Upraveno autorem (porovnej)

C4RL37
A ty věříš, které "nachystané" pravdě ?

28.1.2018 15:01:49

Myslibor
Tebe jsem už dlouho nepotkal ;eD

28.1.2018 15:28:38

Pravda
Povedzte Kefalín, čo vy si predstavujete pod takým slovom pravda?
Jestli to je to co vysílají v ČT nebo co zbylo na sociální síti po zásahu demokratického cenzora? Qui custodiet ipsos custodes?
Něco jako když vám demokrat poví, že by těm co nevolí správně, by se mělo odebrat volební právo. A ještě lépe, volbu opakovat tak dlouho, dokud to nedopadne "demokraticky"...

28.1.2018 15:32:37

Moc se mi nechce pouštět se do povrchních spekulací,
nicméně použití slov jako nachystaná, cenzor, ČT k tomu nějaké ty citáty a hlášky má určité konotace. Novodobá relativnost pravdy je právě tím kýženým výsledkem tzv. desinformačních kampaní. Končíme u toho, že věříme jednoduchým blbostem nebo raději ničemu. Stěžejním ovšem zůstává pídění se po oné pravdě, jakkoliv se jedná o věc nedosažitelnou.

28.1.2018 16:33:35

trochu ot
Zaujimala by ma jedna vec.... ma Zeman ako prezident moznost nejak ovplyvnit, pripadne zrusit vysetrovanie Babisa?

28.1.2018 17:06:38

Gaspar
Že by tolik diskutovaná abolice?
https://cs.wikipedia.org/wiki/Abolice

28.1.2018 17:14:41

Babišovo stíhání
On problém spočívá v tom, že Babiš je v dané kauze vcelku jasně vinen, ale prokázání úmyslu a jeho odsouzení je prakticky nemožné. Něco jako Rath, který byl na pekáči a už to vypadá, že budeme (ČR) platit odškodné za čas prosezený v base.
Kdyby Babiš mohl celý proces urychlit, určitě by do toho šel. Zbaví se obvinění a bude moct zase makat a neblábolit.

28.1.2018 17:36:52

ota.cz
Doufám, že svůj záměr zrealizuješ, když tady píšeš takové výkřiky o emigraci. Doporučuji Německo. Máš to kousek a platy jsou tam třikrát takové

28.1.2018 22:15:08

Mám za tchána křena
No dobře, křen to úplně není, ale od té doby, co jsem si jednou dovolil nejít k volbám (a už to je fakt dlouho) rok co rok mám na talíři, že: "Kdo nevolí, volí komunisty", a rok co rok se mu marně snažím vysvětlit (no pravda, už se o to ani nesnažím), jaká je to pitomost. Marně. Asi si budu muset uložit ty letošní rozbory odborníků, až se s tím na mě příští rok zase vytasí. Už tu hloupost fakt nechci slyšet znovu! Stejně jako nechci slyšet/vidět takové s..y házené na hlavu voličů kandidáta, kterého nevolím, jako jsem viděl letos! Marný. Možná, kdyby někdo nemusel slýchat tak nesmyslné agitace, nefér argumenty a tak nesmyslné urážky (a že takoví, kteří jsou z toho fakt znechucení a tak volí, jak volí a nebo třeba natruc nevolí, opravdu jsou, vím z vlastní zkušenosti), možná mohly ty letošní volby dopadnout jinak...

P.S. a možná taky ne!

28.1.2018 23:30:09

prebio
Věčná otázka. Nesmysly, agitace, neférovosti, urážky jsou tady, protože na to lidí slyší nebo byli naučení slyšet?

29.1.2018 09:57:52

souhlas s prebiem
Také mě vcelku unavuje poslouchat a číst, jak ti co volí toho a toho, jsou ovlivnění, hloupí a bůh ví co ještě. Přestaňme se urážet, je to každého svobodná volba a každý má trochu jiný pohled a názor na věc, neznamená to hned, že čte/poslouchá/kouká proruské, potažmo proamerické média... fakt, aby se člověk dneska za svůj názor i bál, páč ztratí u dotyčného/ých kredibilitu, nedej bože se mu stane něco horšího.

29.1.2018 10:46:24

+1
Souhlas s prebio a matewr84 - taky jsem z těchhle výroků už znechucená. Kam se otočím, tak samé "nechápu, jak někdo může volit XY" či ještě lépe "každý, kdo volí XY je blbý/pomatený/dezinformovaný/kdesi cosi..."
Jak vůbec někdo může tvrdit, že jedině ten jeho názor je správný? Pominu-li to, že nežijeme v černobílém světě, navíc prakticky nikdo z nás nemůže tvrdit, že má přístup ke 100% věrohodným faktům, a pokud by se k tomu měl člověk stavět alespoň trochu objektivně, najde plusy i mínusy na obou volbách, a bude muset uznat, že ačkoliv se nakonec rozhodl pro tu či onu stranu, tak nikdy nemůže se 100% jistotou považovat toto rozhodnutí za ideální.

29.1.2018 12:26:42

@Anyanka
Máš pravdu, že nic není jen černobílé, ale statisticky je prokázáno, že Zemana volila starší a méně vzdělaná část populace, tedy část populace, která je snadněji ovlivnitelná jednoduchými hesly, aniž by byla schopna nebo ochotna si dohledat jestli ta hesla jsou pravdivá, mají reálný podklad nebo jestli to které heslo má nějaké širší souvislosti, které je třeba brát v úvahu. Je to část populace, která potřebuje silného vůdce, o kterém si myslí, že ví vše nejlépe a že proto není potřeba žádná společenská diskuze. A to je hodně nebezpečné a z tohoto mám strach, aniž bych nějak chtěl urážet nebo se vysmívat starší generaci nebo lidem, kteří ať už svou inteligencí nebo možnostmi nemají šanci získat větší vzdělání a společensko politický rozhled. Samozřejmě, že i mezi Zemanovými voliči jsou lidé vysoce vzdělaní, ale ti jsou statisticky v menšině a jejich pohnutky bývají většinou čistě ekonomické.

29.1.2018 12:44:57

..
na základe činov alebo prehlásení v televízií, rádiu, čo nie sú teda žiadne hoaxy, existuje na to relevantný dôkaz, sa dá usúdiť, či má daný človek určitú kultúru hodnú na rolu prezidenta. Ale samozrejme ku tomu treba aj trochu citu, taktu a v neposlednom rade aj intelektu pre rozoznanie situácie... Je úplne jasné a logické, že nemôžu ľudia lepšie poznať povahové vlastnosti politikov, ale to často krát nie je ani treba, na základe vyššie uvedeného.

Iné je, keď sa niekto niečo dozvie na slobodnom fóre, vysielači a iných alternatívnych, nikým neoverených médiach bez dôkazu.

PS: ja sa už len čudujem, že sa Kren snažil vysvetliť, a že to vôbec niekomu je nutné vysvetľovať a to to, že sa jedná o známy fakt a najzákladnejší volebný mechanizmus, kde to takto funguje v demokratických voľbách už od nepamäti a v budúcnosti tak aj fungovať bude - je to bohužiaľ nedokonalosť demokratického systému, alebo skôr nedokonalosť ľudí samotných??

PS2: to že niekto volí ignoranta a egocentristu? Toho človeka určite netreba haniť, asi si to len nevšimol z rôznych napr. IQ/EQ dôvodov, alebo má iný pohľad na slušný svet, alebo to pre neho nie je dôležitá povahová vlastnosť, ktorú by mal mať štátnik najvyššieho kalibru.. tu sa už názory rozdeľovať môžu.

29.1.2018 12:45:55 | Upraveno autorem (porovnej)

jenom k těm statistikám
aby to tvrzení křena bylo objektivní a každý si mohl udělat obrázek sám: Zeman získal většinu mladých nezaměstnaných a bez maturity a více starších obyvatel se středním či základním vzděláním. Zatímco Drahoš získal více mladých s vysokoškolským vzděláním a s maturitou. Lidé středního věku se středním a vyšším vzděláním a lidé vyššího věku s vyšším vzděláním byli u obou kandidátů přibližně stejně zastoupení.
Napsat jen, že zemana volilo více nevzdělaných a starších lidí je sice pravdivá, avšak také tak trochu matoucí informace.
Anyanka: líp bych to nenapsal :)

29.1.2018 12:59:47 | Upraveno autorem (porovnej)

@matevr84
Ano máš pravdu a je to zase na trošku větší rozbor. Není to vůbec v rozporu s tím, co jsem napsal, ale chtělo by to jít trošku do hloubky a souvisí to s informačně technologickou revolucí dneška a schopností a dovedností lidí se orientovat v přemíře informací a dovedností vyhledat si informace relevantní a pravdivé. V tomhle vzdělanost dnešní populace zaostává za rychlostí technologického vývoje. Starší generace už na to příliš nemá, střední generace se snaží zorientovat ale doba je na ně příliš rychlá a mladá generace v tom vyrůstá, takže by ty dovednosti měla mít největší, ale získává je sama, protože vzdělávací systém obzvláště základních a středních škol není na vyučování těchhle dovedností vůbec připravený. Proto se bojím takových lidí jako je Zeman a ještě víc se bojím takových lidí, jako je Okamura - propagátora přímé demokracie. Na přímou demokracii není populace rozhodně připravena - v dnešní době je mediálně strašně jednoduše ovlivnitelná. Protože lidem chybí tyhle dovednosti, o kterých jsem psal, tak ten, který nejvíc křičí a má nejvíc prostoru v médiích, které jsou takové populaci nejblíž (jednoduchá, srozumitelná hesla bulváru a komerčních televizí během 15 minutových zpráv) má největší šanci získat podporu i kdyby stokrát lhal. Komu z lidí, kteří ty dovednosti nemají v sobě jako svou přirozenost by napadlo sledovat nějaké delší publicistické komentáře, koupit si seriózní tisk, vědět, kde co najdou seriózního na internetu v té obrovské hromadě protichůdných zpráv. Vyznat se v dnešním informačním šumu není jednorázová záležitost, ale člověk se to bude muset učit od malička.

Pro mnoho lidí totiž stačí být přesvědčený, že je to pravda, protože to řekl Zeman - vždyť on je tak vzdělaný a inteligentní. Jenže právě on si umí s pravdou velice demagogicky hrát a jestliže je odborníky usvědčen že z 20 výroků 16x lhal, tak to pro příznivce, kteří se sami v problematice orientovat neumí nic neznamená, protože pan prezident má pravdu a to jen závistivá "kavárna" tvrdí že lže, protože se nikdy neměli šanci naučit kritickému myšlení a utváření si svého vlastního názoru - není to ale jejich vina - nikdo je to neučil.

Proto se mi taky hodně líbí reakce matevr84 na můj předešlý post, protože je vidět, že něco ví, že si informace dohledá, že diskutuje.


29.1.2018 13:41:33 | Upraveno autorem (porovnej)

@kren
ano, v tom příjímání informací máš pravdu a také máš pravdu že je to na dlouhý a hlubší rozbor, spíše jsem chtěl svými příspěvky poukázat na to že by se neměla urážet a paušalizovat protistrana, páč jak přesně píšeš, dnešní doba je velice snadno mediálně ovlivnitelná a to i v případě tak zvaných osvědčených webů. Popravdě jen velice sporadicky narazím na internetu na objektivně podanou informaci a je úplně jedno jestli to jsou "důvěryhodné" zdroje nebo ty pochybné a o ostatních médiích už ani nemluvím. Téměř vždy jsou ty zdroje ovlivněné nějakým názorovým směrem. A proto se prosím neurážejme a zkusme také někdy názor druhých respektovat, nebo už pak budeme stejní jako někteří xenofobně založení jedinci, kteří když vidí tmavšího občana, hned jsou zhnusení a útočí.

29.1.2018 14:06:14

Vybíráme z Bazaru

Cesty Osudu
Cesty Osudu
Akt. cena: 620 Kč
Končí za: 20 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas