Volba prezidenta...

Jeste nez se tu rozjede glosar lapidarit na tema komunistu, nacku a dalsich, tak by me jen zajimalo, jestli nekdo neco zasadnejsiho od kandidatu precet, neco vice si o nich zjistil (a tim nemyslim dotaznik Jana Krause ci diskusi na novinkach), nebo jestli se pri volbe hodlaji ridit toliko prvnimi dojmy, pripadne vyvlict se z toho, v Cechach tolik popularni, maskou glosujiciho nihilisty a nejit volit vubec... ptam se jen ze zvedavosti, diky.
10.11.2012 00:55:10

@Mathyas
Ale umíš si při hraní pro zábavu spočítat že když máš 3 figurky a soupeř 5 figurek, tak že soupeř má těch figurek víc, nebo si jen šoupeš figurky pro zábavu sem a tam po pěkném barevném hracím plánu sem a tam aniž bys něco věděl o pravidlech hry ;D?

Jinak ten převahový princip, co jsem uváděl je třeba základem area control her jako třeba tak stará jednoduchá, ale stále dobrá hra Tikal, kde počítáš s poměry převahy nad daným územím a procentním vyrovnáním nebo získáním převahy nad soupeřem. Tu hru pochopili a úspěšně hráli i mé děti na prvním stupni základní školy, takže mluvit o zápočtu z matematiky je poněkud přehnané.

25.1.2018 12:22:02 | Upraveno autorem (porovnej)

:-)
Heh, ale jo, to bych zvládl, když se budu chvilku soustředit. Ale přesto, že to dokážu, nemám vztah k matematice :-)

25.1.2018 12:24:52

kren
Ano, proč by měl mít hráč deskovek vztah k matematice a statistice? Je dost dobře možné, že takových bude většina, ale já sám znám několik případů, co určitě takovým vztahem nedisponují a hrají rádi i řekněme náročnější eura.

25.1.2018 12:26:30

Doporucuji precist

Sapkowski, Zaklinac, Posledni prani, povidka Mensi zlo
Budu citovat jen kousek, ktery si myslim, ze se hodi

Zlo je zlo a v zadne mensi zlo neverim.
Neveris,rikas. No a mas pravdu - zcasti. Existuje Zlo a Vetsi Zlo a za nimi stoji ve stinu Velmi Velke Zlo. Velmi Velke Zlo je takove,jake si ani nedokazes ani predstavit, i kdyby sis myslel, ze te uz nic nedokaze zaskocit.
Mensi zlo existuje, jenze my si ho nedokazeme sami zvolit. Pouze Velmi Velke Zlo nas k takove volbe dokaze donutit.

A proto by sis mel svoji volbu velmi dobre promyslet. Aby pak nebylo pozde.
Pouzil bych misky vah. Na jedne strane pro/proti Drahos a pro/proti Zeman a na druhe strane nejit volit. Jestli jsou argumenty nejit volit presto silnejsi, prosim napis mi je sem. Treba se mylim a presvedcis me.

25.1.2018 13:08:14

ad naposledy nejít volit ...
Snad už jen poslední připomínka, protože všechno, co jsem chtěl napsat jsem už napsal a dál už by to bylo jen znovu běhání v kruhu. Kdo chtěl pochopit, tak snad pochopil, přesto to stručně shrnu:

Myslet si, že nejít volit znamená že svým rozhodnutím nedám nikomu hlas a nic tím neovlivním je skutečně naivní názor neznalého, nebo někoho, komu je to úplně fuk. Nicméně je to svobodný názor a je třeba ho respektovat.

25.1.2018 13:27:12

...
proč se tu trpí agitka trolla založená na tom že neumí číst nebo si dát 1 a 1 dohromady?

25.1.2018 14:05:14

@mindlesSheep
Protože je to svobodná diskuze v oddělení ostatní témata, kde se nikdo vzájemně neuráží, každý prezentuje své názory, tak není důvod aby někdo zasahoval a omezoval někomu přístup do diskuze.

25.1.2018 14:23:15

:)
ad kren: Souhlasím, že když nepůjdu volit ovlivním volby. Hlas nechci dát ani jednomu z nich. Prostě nejím lečo ani koprovku, když nebudu hlasovat co se bude vařit příště, tak to sice budu muset také jíst také, ale je mi to jedno, protože ani jedno jíst nechci. Ať si ostatní odhlasují co jim chutná.

25.1.2018 15:12:27

@czechimenhotep
S tím se dá souhlasit. Jenom abychom měli na výběr i v budoucnu a neskončli tak, že už budeme muset všichni bez rozdílů jíst každý den jen rýži ;).

25.1.2018 15:33:46

@kren
Jako zástupce naivních a neznalých se musím přiznat, že stále nerozumím tomu, jak se ovlivní volby neúčastí.

Píšeš: "A jaký je rozdíl mezi poměry 1:5 a 11:15 není třeba snad vysvětlovat."

U voleb do poslanecké sněmovny, kde je víc kandidátů a jsou ve hře i nějaké finanční odměny stranám za hlasy, to bych chápal. Ale pokud je volba mezi dvěma a vyhrát může právě jeden, tak je poměr hlasů přece nepodstatný, ne? Kdo má víc, vyhrál. Co mi tedy uniká? V čem jsem naivní a neznalý?

Doporučil by mi prosím někdo nějaký nestranný souhrn voleb v kostce? Číst zákony opravdu nechci, ale nechci být za naivního :)

Upřímně děkuji.

25.1.2018 16:16:04

statistika

Pro méně chápavé:
1) Jestliže půjde volit 6 lidí a poměr bude 1:5, kde 5 je tvrdé jádro
2) a jestliže se rozhodne jít volit dalších 20 zpočátku nerozhodnutých lidí a rozdělí hlasy rovnoměrně 10:10, tak výsledný poměr bude 11:15.

mne tiez vrta hlavou preco by sa tych 20 rozdelilo rovnomerne.... to si budu hadzat mincou? :)

25.1.2018 16:21:17

Oběd
No bohužel dnes je to prezentováno tak, že si musíme vybrat rýži nebo hamburger...
A já bych si zrovna dal knedlíky a občas to i ono...

25.1.2018 16:22:04

@Gaspar
Ach jo ... to byl jen matematický příklad, aby byla jasná změna poměru výsledku při větší účasti voličů u kterých není jasná účast. Proboha nic jiného v tom nehledej. Samozřejmě, že v praxi to nebude 10 na 10. Kdybych to nenapsal 10:10, ale 8 : 12, tak se zase ozve deset dalších lidí, co se budou ptát proč zrovna 8:12 a ne 12:8 nebo 11:9.

25.1.2018 17:13:06

@Havelock
Ach jo, ach jo ... já už fakt nemám sílu to vysvětlovat. Za prvé jsem mluvil obecně o volbách ( a s příspěvkem stranám to nemá nic společného) a za druhé to platí i pro boj dvou kandidátů u kterých je jasné, že jeden má početnější tvrdé populistické jádro, které určitě půjde k volbám a druhý má početnější skupinu příznivců, ale u kterých není jasné, jestli k volbám půjdou. Pak nízká volební účast nakloní misku vah ke kandidátovi s tvrdým disciplinovaným jádrem (i kdyby na počet obyvatel bylo to jádro v menšině) a vysoká volební účast nakloní misku vah na opačnou stranu. Ale toto platí obecně a není to jen záležitost voleb Zeman versus Drahoš.

Kdyby se například lidi vykašlali na volby do sněmovnya byla by volební účast takových 10%, tak bychom se moc a moc divili, kdo by se dostal k veslu.

25.1.2018 17:34:22

volit/nevolit
znamená ovlivnit volby....ano, znamená. Ale ovlivní to pouze volební účast, nic jiného. Nějáký poměry/nepoměry nejsou nic jiného než spekulace, protože volby jsou jak víme anonymní a opravdu ne každý "přizná" koho volil pokud se ho na to někdo bude ptát. Takže, aby platilo co říká Křen, tak bysme museli znát přesně kdo koho bude volit a podle toho se případně zařídit... Ale jelikož to nevíme, tak nějaké poměry v počtu hlasů jsou irelevantní, ty zjistíme až po volbách. Ano, můžeme něco vypozorovat (jak to asi bude), ale to se skoro pokaždé ukáže jako miné. Např. osobně neznám nikoho (z těch, se kterými jsme se o tom bavili) kdo by volil pro vstup do EU a ani ti lidé nikoho takového neznají (říkali to a věřím jim), takže bych si logicky řekl, že pro bude volit minimum lidí. A jak to dopadlo...
Takový ty žvásty, že kdo nevolí, tak dá automaticky hlas té "nejsilnější" straně/kandidátovi, jsou uplně mimo.

V minulé volbě jsem byl volit jen proto, že jsem nechtěl Schwarzenberka za prezidenta. Ani jsem to nevnímal jako "volit menší zlo". Prostě čech vs "nečech (či jak to říct)", který by nejraději pozval německou šlechtu a udělal tu zas systém markrabství a purkrabství a jehož (pokud by byl zvolen) "první dáma" ani neumí česky. Což by se prý doučila - to řekl on sám. Navíc spát si může klidně doma v posteli, na to nepotřebuje hrad. Vim, že za to nemůže, ale to na věci nic nemění.
Člověk, kterého jsem chtěl já se do druhého kola nedostal, takže teď by to z mého pohledu bylo právě to větší/menší zlo.... a volit jakékoliv zlo je zlo samo o sobě :)
Takže já si nad tím myji ruce a demokraticky přijmu prezidenta zvoleného většinou národa (myšleno většinou volících). Tím, že nehlasuji v podstatě vkládám důvěru v národ... Bude-li to Zeman, tak nebudu mít i nadále úctu k prezidentovi (k úřadu ano, k osobě ne) a pokud to bude Drahoš, tak se nechám překvapit :)
Ona "Pražská kavárna" říká, že Zeman není jejich prezident (což není pravda ať se jim to líbí nebo ne), já říkám, že Zeman je BOHUŽEL mým prezidentem.
Ale to, že ho za prezidenta nechci neznamená, že půjdu automaticky volit protikandidáta.
I v poslanecké sněmovně a senátu (a vlastně kdekoli) se kdokoli může zdržet hlasování, čímž taky dává najevo svůj názor/postoj :)
Existuje totiž i něco jako "minimální volební účast". Vím, že v tomto případě a v podstatě ve většině (možná bohužel) se na ni nehraje, ale to jen, abych uvedl, že nevolit je podle mě "normální".

25.1.2018 19:15:55 | Upraveno autorem (porovnej)

@Peet
Můžu se zeptat, jak se pozná, že je někdo "nečech"?

25.1.2018 20:11:25

kren
Už bylo upraveno... já ho jako čecha nevidim.
Je to čistě muj názor, jako názor údajné "pražské kavárny", že Zeman není jejich prezident :)

25.1.2018 20:17:47 | Upraveno autorem (porovnej)

A nejsmutnější je,
že spousta "knedlíkářů" nebo těch, jejichž kandidát neprošel do druhého kola, zůstane doma, aby uplatnili své svaté právo nevolit.
Dámy a pánové, opravdu jste přesvědčeni o tom, že Miloš Zeman je dobrým prezidentem a člověkem, který vás má reprezentovat?
Ano, možná nevíme, kdo stojí za druhým z kandidátů, ale v případě toho prvně zmíněného si na základě jeho politického stylu a lidí, kterými se obklopil, můžeme udělat dost jasný obrázek, nebo ne?
Má smysl volit "proti Zemanovi"? Samozřejmě! Jeho voličská základna (rozuměj s nadsázkou) "kuřáků, kteří nemají rádi imigranty (a často i politiky), podporujících vládu pořádku ("jako kdysi"), s "nezávislým" (antiunijním, případně antiamerickým) nádechem" totiž dokáže být velmi disciplinovaná.
A člověka, který je jejich obrazným představitelem, já osobně za prezidenta mít nemůžu a nechci.
Navíc, pokud se pan Drahoš ukáže jako špatná volba, za pět let už prezidentem nebude.
Konečné rozhodnutí je, samozřejmě, na vás.

25.1.2018 21:23:30

@Peet
Protože jsem dřívější ročník a protože jsem měl příslušné kontakty, tak vím, že v době kdy byl nucen Schwarzenberk žít v zahraničí (což nebyla jeho volba), tak pro tuhle zemi udělal mnohem víc než nějaký "Čech", který v téhle zemi žil celý život, za komunistů leštil kliky sekretariátů a má plnou hubu národa. Sorry, ale musel jsem se ozvat.

25.1.2018 21:24:43

kren

Jo, vždyť v poho. Já ho jako člověka nijak nesnižuju a něco o něm taky vim. Ale už jen ten fakt, že první dáma ČR by ani neuměla česky celkem stačil.Přičti to jeho usínání a někdy hooodně nesrozumitelné mumlání. I to jméno rozhodně není "český". Nechtěl jsem ho za prezidenta coby reprezentanta ČR toť vše :) Vždyť koukni kolik lidí dá na na to co je na očích, ale pozadí je nezajímá... a když takovej člověk uvidí jeho jako prezidenta ČR, tak věřim, že mu to sedět nebude a udělá si nějákej názor aniž by o něm něco opravdu věděl. A z takovéhoto pohledu to pro mě prostě není čech, když ho postavim vedle Zemana, Havla, Sobotky, svého strejdy, kámoše...chápeš.
Jako člověka si ho vážim.
Dnes se každej ohání tim, že Zeman je jak mrtvola...to Schwanzenberg podle mě vypadal už tehdy ještě o něco hůř....

Ještě nejsem 100% rozhodnut nevolit, ale asi to tak dopadne a jestli půjdu, tak půjdu no :) Ale agitovat tu nebudu ani za jednoho z těch dvou :)
Takový to dnešní - budeme směřovat na východ nebo na západ? To mě drtí nejvíc. Rozhodně nechci, aby to tu bylo jak v rusku a už vůbec nechci, aby to tu bylo jak v améru.

25.1.2018 21:46:24

@Peet
Už s touhle prezidentskou debatou definitivně končím, tak jsem rád za tvůj poslední příspěvek, kterým jsi svůj názor vysvětlil. Beru to a rozumím ti. Myslím, že to máš v hlavě srovnané a přesto, že s některými tvými názory nemůžu souhlasit, tak máš za mne palec nahoru.

25.1.2018 22:21:12

Peet
Nerozumím jedné věci.
Volit pravděpodobně nepůjdeš, tj. je ti jedno, zda vyhraje Zeman či Drahoš.
Ale zároveň píšeš, že "Zeman je BOHUŽEL mým prezidentem". Z toho mi vyplývá, že bys byl raději, kdyby se už Zeman prezidentem nestal.
Proč tedy nepůjdeš volit a nehodíš to Drahošovi? U Drahoše by sis taky říkal, že je BOHUŽEL tvým prezidentem? Prostě to nechápu.

25.1.2018 22:58:17

A
Fuck the System

25.1.2018 23:21:38

Duirin

Kdybych nevolil Drahoše, tak v nejspíš proto:
Drahoše v podstatě neznám. Nebudu volit za prezidenta někoho koho vůbec neznám. To, že znám jeho "teď prezentovanou" minulost je sice hezký, ale poprvé jsem ho viděl až u počátku prezidentské kampaně. Nikdy předtím jsem o něm snad neslyšel, neviděl ho nikde mluvit nebo, že by něco významného udělal, a nebo si to fakt nepamatuju. Kdo byl nebo je teď předseda AV ČR nevím a nechybí mi to. Až to budu chtít či potřebovat vědět z jakéhokoli důvodu, tak si to zjistím. Můžu mu dát šanci na dalších 5 let, Zeman ji dostal taky. Jde o to se rozhodnout jestli to risknout či ne.

A pokud bych nevolil Zemana, tak to je v celku jasné...vadí mi na něm spousta věcí.

Kdybych to měl říct opravdu hodně zjednodušeně a s opravdu velkou nadsázkou, tak Zeman je z mého pohledu vidlák/buran a Drahoš princeznička :D

Ale jak jsem řekl...jestli půjdu nejsem rozhodnut a koho budu volit jsem taky neříkal :)
Chce to opravdu pořádně popřemýšlet a zvážit skutečně vše.

Takže uvidíme :)
Sám jsem zvědav na výsledky. Kdo půjde, tomu přeju šťastnou ruku a kdo nepůjde, tomu naplněná kladná očekávání :)

25.1.2018 23:25:03

Bastacka
:D Jó voe.

Bohužel ignorace není řešení, to by bylo zas moc snadný :( :D

25.1.2018 23:27:13

Vybíráme z Bazaru

Válka v Říši divů CZ
Válka v Říši divů CZ
Akt. cena: 1590 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas