Volba prezidenta...

Jeste nez se tu rozjede glosar lapidarit na tema komunistu, nacku a dalsich, tak by me jen zajimalo, jestli nekdo neco zasadnejsiho od kandidatu precet, neco vice si o nich zjistil (a tim nemyslim dotaznik Jana Krause ci diskusi na novinkach), nebo jestli se pri volbe hodlaji ridit toliko prvnimi dojmy, pripadne vyvlict se z toho, v Cechach tolik popularni, maskou glosujiciho nihilisty a nejit volit vubec... ptam se jen ze zvedavosti, diky.
10.11.2012 00:55:10

Pelly
Říká se tomu ústavní většina a změna ústavy.

24.1.2018 13:58:10

Proč volit Drahoše
Vrátí prezidentskému úřadu ztracenou prestiž.

Nelže.
Nemluví sprostě.
Je v dobré fyzické i mentální kondici.
Nebude nás hnát jen do náruče Ruska a Číny.
Nebude mít za sebou lidi, kteří prezidenta využívají ke svému byznysu v Rusku a Číně.
Nebude tu z pohledu demokracie nebezpečný pakt Zeman+Babiš.
A to, co píše ota.z rozhodně není nereálné, takže i z tohoto důvodu (ale bojím se, že to si spousta lidí ani nedokáže představit, bohužel nám to ale hrozí).

24.1.2018 14:23:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeman
Musel bych se stydet kdybych volil takove hovado.

Sorry musel jsem to takto napsat a ulevit si :)

Jinak souhlasim s argumenty nize

24.1.2018 16:00:15

beholder

Ulev si prosím ještě jednou. To se totiž neomrzí:))

Jen je mi líto všech houbařů na vysočině až dostanou šok když potkají starce v nějakém divném aktu se stromy.

24.1.2018 16:18:18

ot

co je špatné na objímání stromů fakt nechápu (bez ironie)

24.1.2018 17:59:58

materw84
není na tom nic špatného a hodně lidí doufá že to Zeman začne praktikovat a to hodně daleko od hradu.

24.1.2018 18:16:50

Proč Drahoše?
Jediný Drahošův program je, že není Zeman. To mi přijde příliš málo!

A vy umíte jen nadávat na Zemana a zesměšňovat a urážet jeho voliče?

24.1.2018 19:55:31 | Upraveno autorem (porovnej)

#5C4RL37

niegodo, pytołech se go na cosi a nieodpowiedzioł ani po czesku

24.1.2018 20:08:46

Milý Tondokoliku
Pokud jsi nespadl teprve dnes z jiné planety a sledoval jsi celé Zemanovo funkční období, tak bys věděl, že s nadáváním a zesměšňováním druhých, s hrubostí a polarizací operoval celé funkční období Zeman, takže se nelze divit v jakém stavu nyní společnost je a Zeman pouze sklízí to, co zasel a tak dlouho opečovával. Takže budu volit kohokoliv, kdo nebude hulvátský, samolibý, mstivý křupan, pro kterého se lež a hrubé zesměšňování jiného názoru, bez jakékoli plodné diskuze stalo samozřejmou normou.

Jeho orientace na východ a pohrdání lidskými právy je další věcí se kterými se nikdy nesmířím, nicméně úplně mi stačí, to co jsem napsal v prvním odstavci.

I kdyby proti němu stál první člověk, kterého náhodně potkám na ulici, tak je pro prezidentský úřad vhodnější, než ta ostudná kreatura, která kromě čínských a ruských představitelů vzbuzuje všude ve světě útrpný úsměv.

24.1.2018 20:26:15

to kren
Líp už to snad ani nejde napsat.

24.1.2018 20:32:25

Volit "Nezemana"?
Prezident Miloš Zeman nemá uhlazené vystupování a říká otevřeně co si myslí, což samozřejmě je pro mnoho lidí nepříjemné. Nicméně "kreaturu", jak jsi jej nazval, z něj dělají média, která se do něj pustila již před jeho zvolením a výrazně více jej očerňuje po celou dobu, co vykonává svoji funkci. Vůbec nechápu, jak je možné, že média mohou tímto způsobem psát o svém prezidentovi.

Prezident Miloš Zeman se staví na stranu našeho národa. Není tedy "nadšeným poddaným" Evropské Unie a dovolí si ji dokonce, a to je vážně příliš, dovolí si ji i kritizovat. Nechtěl by v žádném případě odejít z Evropské Unie a odklonit se od "západu", ale dokáže bez problému jednat také s "východem", což je opět něco, co mu média nikdy neodpustí.

Nerozumím tomu, co myslíš tím pohrdáním lidskými právy. Naopak. Prezident se snaží o urovnání pořádků v naší zemi. Razantně se staví například proti "nepřizpůsobivým" a dalším "zlodějům našich peněz". Bere záštitu nad Pochodem pro život, který právě lidská práva chce prosazovat a snaží se o změnu ve společnosti, podporuje pochody a akce na podporu rodin a distancuje se a nekompromisně odmítá Prague Pride a podobné prasárny.

I v dalších otázkách je Zeman pro "evropany" příliš "pronárodní" a to se bohužel trestá, protože to nehraje do karet "těm nahoře", kteří se snaží národní státy roztříštit.

Pokud bude zvolen Miloš Zeman, naše země zůstane v rámci možností svobodná. Obávám se, že u jeho protikandidáta bude situace opačná.

Neberu ti, ani vám ostatním, vaše právo volit Jiřího Drahoše, ale stále se ptám: Proč bych měl Jiřího Drahoše volit?

Zatím mi nikdo nedal jediný relevantní důvod. Pro Zemana naopak mám důvodů hned několik, i když samozřejmě nesouhlasím s mnoha jeho názory, jsem přesvědčen, že dělá to nejlepší pro naši zem, i když média to lidem prezentují úplně jinak.

24.1.2018 20:45:56

pilchowski
A jo zaś kajśikej czytoł, że godo. A że aji po polsku rozumi. Bedym sie musioł popytać synków z Dżabla, jak moc go znajóm.

24.1.2018 21:02:21

tondakolik
Bohužel stávající prezident neříká otevřeně, co si myslí, ale co si myslí, že chceš slyšet.

24.1.2018 21:05:55

@tondakolik
Nechci plýtvat časem na takovou diskuzi. U každého bodu, který jsi uvedl bych tě mohl vyvést z omylu. Chce to jen o tom něco vědět, něco zjistit, něco si nastudovat.

Jsi naivní, jestli si myslíš, že Zeman říká, co si myslí. Zeman především říká to, co lidé chtějí slyšet a hraje demagogicky na strunu lidských obav, frustrací a negativních pocitů, v tom je mistr. Samozřejmě, že se mu to u mnohých daří, především u těch, kteří žijí v bludu, že jsou nějací ti "nahoře", ti v "v Bruselu" a potom tady my "malí dole". Evropská politika a jakákoli politika i domácí je dána uměním kompromisu, hledáním spojenců pro společný cíl a jeho prosazení, vyjednáváním předem, ne kritizováním a nadáváním ex post na věc, o které se rozhodovalo před 4 nebo 5 lety a my jsme se vzbudili až teď k výsledku pro který jsme 5 let nehnuly ani prstem a teď se divíme cože nám to kdo z Bruselu nařizuje.

Zeman lže jako když tiskne, mnohokrát mu byly lži dokázané, s fakty nakládá jak se mu to hodí, mění názory velice často, podle toho jaký to má nejlepší účinek na potenciální voliče a především neumí na úrovni diskutovat, používá v diskuzích nefér prostředky a přímo z něho čiší ponižování toho s kým mluví nebo s kým vede diskuzi. Rozumím tomu, že se stal bohem pro tu jednodušší část populace (ostatně úroveň a složení jeho příznivců bylo vidět na detailních záběrech při prezidentské debatě). Čemu ale vůbec nerozumím, že mu mohou skočit na špek i mnozí inteligentní lidé, kteří mohou mít přístup k informacím a mají šanci si zjistit, že za jeho "starostí o národní zájmy" je jen jeho účelový demagogický kalkul.

24.1.2018 21:22:31

Nechtěl sem ale nedá mí to
"kreaturu", jak jsi jej nazval, z něj dělají média
- Z člověka co ve veřejných sdělovací prostředcích v historicky významném pořadu mluví ne vulgárně ale vysloveně sprostě. Media už k tomu nic přidávat nemusí.

Prezident Miloš Zeman se staví na stranu našeho národa
- Chceme urážet naše nejbližší spojence a radši budeme podporovat stát z jehož područí sme se po X letech konečně vymanili? Opravdu chceme znovu být součástí SSSR? A ne sami nejsme nic, musíme být součást celku jinak nás každý bude přehlížet. Teď je jen o tom vybrat si kam chceme.

Razantně se staví například proti "nepřizpůsobivým" a dalším "zlodějům našich peněz". distancuje se a nekompromisně odmítá Prague Pride a podobné prasárny
- Takže svoboda jakéhokoliv vyznání je opět špatně? Může se mi Prague Pride sebevíc nelíbit, ale opravdu chci za tohle ty lidi šikanovat, trestat...? Nejsme opět někde tak před 50 lety?

I v dalších otázkách je Zeman pro "evropany" příliš "pronárodní"
- V dějepisu jsem se učil o jednom člověku co byl též příliš pronárodní pro Evropu. Hrdinu z něj nedělali.

Pokud bude zvolen Miloš Zeman, naše země zůstane v rámci možností svobodná.
- Pokud bude Zvolen Miloš nic se nezmění. Nemá k tomu žádnou pravomoc. Svobodní budeme nebo nebudeme i bez jeho názoru.

Proč bych měl Jiřího Drahoše volit?
- Protože chci být radši v EU než ve východním bloku, protože chci prezidenta, kterého budou moci poslouchat mé dvě dcery, protože chci prezidenta co si nehraje na monarchu, protože chci prezidenta, který mluví a nehaleká bonmoty a hlavně chci prezidenta, který nedopustí, aby se z jeho diskuze stal fotbalový zápas či Česko hledá Super Star. Chci mít znovu úctu k prezidentskému titulu.

Tondakolik pokud ani tohle není řečeno proč volit Drahoše tak pak tu opravdu jen trolíte.

24.1.2018 21:47:19

Děkuji
Děkuji za vaše názory na věc.
Nevěřím a nikdy jsem nevěřil, že by takového debaty mohli nějakým způsobem někoho ovlivnit. Naopak. Ale nedalo mi to, abych se nezeptal.
Děkuji, že jste mi sdělili váš pohled na věc. Nic to na mém pohledu nemění.
Myslím si, že jsem si o Zemanovi udělal za jeho funkční období dostatečně přesvědčivý obrázek. Docela by mne zajímalo, odkud se bere vaše nenávist k němu, ale myslím si, že to vím.

Svoji účast v této diskuzi zakončím slovy prezidenta Miloše Zemana:
"Jděte k volbám. Volte si samozřejmě koho chcete, ale jděte k volbám!"

24.1.2018 22:39:49

Kreatura?

No kdyz nevidi ze jde ze schodu, nebo na odemykani korunovacnich klenotu se vylije jak vaza tak to oznaceni je na miste.jak jsem si toto predstavil, tak jsem dostal chut sejmout par zombiku. Nedame zimu mrtvich, ci zombicide?

Jo a navic takhle vyhral milos minulou druhou volbu, kde ze sebe udelal antischwarcenberga, ktereho nezapomel poplivat jak ace ventura.

Navic kandidovat na prezidenta, abych pomstil stare krivdy???wtf

Jeste kapuci a jasnej dart sidius.

24.1.2018 22:45:17

:)
Celá historie citátu zde:

http://manipulatori.cz/hoax-vaclav-havel-egyptologovi-aneb-tim-citatem/

A jak tedy zněl skutečný citát Václava Havla? Citát řekl v rozhlasovým pořadu Rozhovorech v Lánech 6. června 1998. Havel v pořadu debatoval s katolickým knězem Tomášem Halíkem, kterému se svěřil, že by ho v budoucnu viděl rád na postu prezidenta, ale jeho zvolení v politických poměrech označil za nereálné. Skepsi v Havlovi vyvolalo to, že v zemi zvítězil „princip prudkého partajničení“, kdy stát patří stranám. „Budoucí prezident bude buďto produktem nějaké mocné strany, produktem do té míry silným, že mu ta strana sežene podporu i některých jiných, aby vůbec prošel v parlamentě. Anebo to bude neutrální starý profesor egyptologie, znající patnáct jazyků, a muž do té míry neškodný, že je všemi volitelný, ale muž bez politické osobnosti, muž třeba velké lidské osobnosti, ale bez politické autority, bez politické váhy. Obě alternativy považuji za špatné, ale obávám se, že jedna nastane po mém odchodu,“ cituje Havla MF Dnes. Citát se zachoval díky studentskému časopisu Carolina, kteří tvořili studenti žurnalistiky.

Volit nepůjdu. Potřeboval bych k tomu zodpovědět tyto otázky: Kdo sponzoruje (=platí) kampaň Zemanovi a Drahošovi, a co za to budou chtít.

25.1.2018 05:18:45

tondakolik
ještě se taky přidám:

1) Média píšou, co vidí a slyší - koneckoneců se zdroje dají dohledat. Čím konkrétně z něj dělala kreaturu? Co řekla na jeho adresu a nebyla to pravda?

2) Z jeho jednání s Východem mi stačí hláška "Já jsem přijel do Číny, abych se od Číny učil, jak zvýšit hospodářský růst, jak stabilizovat společenský řád."

3) Ano, cizí kontrola nad tím, jestli si žena má nechat své dítě, které v té době ještě není narozené, je určitě podpoření lidských práv. Stejně tak jako odsuzování lidí jiné sexuální orientace. Souhlasím, že v případě Prague Pride by z toho nemuseli dělat takovou freak show, ale když se můžou scházet zpocené plešky na prvního máje, ať se klidně schází i LGBT ;)

4) Otázka národovosti je problematická. Já jsem semozřejmě rád, když se nějaký šikovný Čech někde prosadí a navíc řekne, že je z Česka. Ale v principu je to celé o tom, že "máma mě porodila zrovna tady a její máma moji mámu taky". A zrovna ti čeští "vlastenci", o kterých nejvíc slyšíme, "přispěli" své vlasti jen tím, že se narodili svým rodičům (a zvyšují tady konzumaci piva na obyvatele).

5) Wat iz "v rámci možností svobodná"? Tohle potřebuju specifikovat, aby se na to dalo reagovat.

6) Ano, Jiří Drahoš je do velké míry hlavně anti-Zeman. Pro mě je to pořád až druhý kandidát v pořadí (ten můj neprošel přes první kolo), ale pořád je to vědec nezkažený kamarádšofty v devadesátkách a působí jako slušný člověk, i když možná až trochu moc zdrženlivě. A Česko potřebuje trochu pozitivních vzorů.

25.1.2018 10:12:53

Mno

Ja treba premyslel nad tim,ze drahosovi na kampan prispeju a rozhodne by me stacilo, ze tam nebude zeman a todle podle meho nazoru udelalo hodne lidi s tim, ze prispeli podle svych moznosti.Ted sem koukal na titulek v hospodarkach, a tam se pise, ze drahoz ziskal na kampan 50 milionu. Podle meho nazoru si za to dneska moc nekoupis.

25.1.2018 10:16:38

Nejít volit ...
... je samozřejmé právo, ale je třeba si uvědomit, že nejít volit může subjektivně člověka uklidnit, že se rozhodl správně, protože nevidí dál než přes svou osobu a přes své důvody, proč volit nejde.

Většina takových lidí si ale neuvědomuje, že objektivně svým rozhodnutím volby ovlivní mnohdy víc, než kdyby ten lístek do urny vhodil. Nejde jen o tyto prezidentské volby, ale o volby obecně. Nevolit znamená pomyslně vhodit lístek do urny stranám a skupinám s tvrdým voličským jádrem, což zrovna nebývají skupiny a strany se zrovna dvakrát velkým smyslem pro demokracii, ale spíše to bývají strany s nějakým autoritářským vůdcem, za nímž jdou masy, které jsou snadno ovladatelné brnkáním na tu správnou populistickou strunu.

Historie tomuto už hodněkrát dala za pravdu - když mlčí nebo jsou znechuceni lidé, kterým to myslí a kteří mají demokracii v sobě, ujímá se vlády silný vůdce se slepě následujícími masami, kteří potřebují, aby někdo myslel za ně.

25.1.2018 10:27:00

kren
Skoro jsi mě rozplakal. Ano, takové páky jsou používány, aby člověka donutily účastnit se nějaké akce, o kterou nestojí a aby někdo urval jeho hlas

25.1.2018 10:42:11

Mathyas
A jaké třeba? Nákupu hrnců? Koncertu Michala Davida? :D

Chápu, že nevhozený hlas je taky vyjádřením názoru. Ale pokud je na výběr ze dvou - nebo více - zel (což beru jako jediný důvod, proč k volbám nejít) a jedno se prostě MUSÍ vybrat, není lepší vybrat to menší? Nebo si nejsi jistý ani svým názorem na to, které z nich bude dlouhodobě tím "menším"? Někdo tam prostě (za současného stavu věcí) sedět musí...

25.1.2018 11:24:34

@Mathyas
Pravděpodobně jsi vůbec nepochopil to, co jsem napsal. Nenapsal jsem to proto, abych někoho přesvědčil, aby šel vhodit lístek Drahošovi nebo Zemanovi. To co jsem napsal, není přesvědčovací demagogie ale čistý statisticky a historicky ověřitelný fakt.

Takže je mi líto, že jsem tě téměř rozplakal, nikoho nikam nenutím, ale myslel jsem, že pro lidi hrající deskové hry - to znamená lidi, kteří by měli mít ke statistice a její logice hodně blízko, bude matematicky pochopitelné, že vědomým snížením diverzity zvýším procento úspěchu pevnému jádru.

Pro méně chápavé:
1) Jestliže půjde volit 6 lidí a poměr bude 1:5, kde 5 je tvrdé jádro
2) a jestliže se rozhodne jít volit dalších 20 zpočátku nerozhodnutých lidí a rozdělí hlasy rovnoměrně 10:10, tak výsledný poměr bude 11:15.

A jaký je rozdíl mezi poměry 1:5 a 11:15 není třeba snad vysvětlovat.

25.1.2018 11:41:13 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Proč by měl mít člověk hrající deskové hry vztah k matematice a statistice? Pro mě je hraní zábava a ne zápočet z matematiky. Takové tvrzení mi přijde dost omezené, asi jako kdybych tvrdil, že člověk kterej jezdí na čopru musí smrdět potem, mít pupek a chlemcat pivo po galonech

Přesně, hrnce, Lunetic, Maxim turbulenc a volby :-)

25.1.2018 11:58:38

Vybíráme z Bazaru

Blood Rage EN
Blood Rage EN
Akt. cena: 1651 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas