Únikové hry

Velmi jsem si oblíbil tento fenomén poslední doby a jistě nejsem sám. Pojďme se podělit o to, kde je co možné navštívit, zahrát, vyzkoušet.

Pro přehlednost jsem se rozhodl své příspěvky strukturovat na OBECNĚ, REÁLNÉ, DESKOVÉ a VIRTUÁLNÍ, aby bylo na první pohled patrné, kam konkrétní příspěvek zapadá.
23.1.2017 10:23:09 | Upraveno autorem (porovnej)

re
To vypadá hezky, díky za typ. Minimálně ty online si rád vyzkouším.

26.8.2020 12:57:29

wer

re: Jurri
A na to pak lze navázat na https://sifrovacky.cz/kalendar/ ... Přes internet bude letos ještě kvalifikace TMOU a InterLoS (bude-li), v březnu pak bývá Sendvič. Z venkovních doporučuji začít s těmi denními.

26.8.2020 13:35:05

PC
Po dlouhé době jsem zapařil něco na kompu (odehrál celou hru) a to Resident evil 7.
Hra je to super, ale proč to sem píšu... Vyšly k ní DLC, konkrétně Banned footage vol. 1 a 2 jejichž součástí je "Bedroom" což je v podstatě únikovka v PC hře. A pak "21" což je minihra - taková únikovka spojená s "oko bere".

Musím říct, že obě stojí za to a mohu jen doporučit. Jen je to trochu brutální... pro někoho asi trochu dost :D
Už je to starší hra, tak už není tak drahá a i samotný Resident evil 7 je supr ;)

Hrál jste někdo?

26.8.2020 15:33:39

mh

DESKOVÉ: Útěk z blázince
Útěk z blázince
Vydal MindOK.
10 scénářů, každý na plus mínus hodinu: 5 různých postav se snaží jedné noci uniknout z psychiatrické léčebny (každé postavě jsou věnovány 2 scénáře). Hrajete-li od 1. do 10., jednotlivé příběhy se navzájem ovlivňují a všemi se vine jeden na pozadí jako červená nit.

25.10.2020 20:07:50

VIRTUÁLNĚ: nový Spotlight X
Minulý týden vyšla nová úroveň a je skvělá! Vývojáři se překonávají. Sice opět mírné vykrádaní sebe sama, ale úrovně mají vzrůstající tendenci. Navíc je opravdu těžká.

26.10.2020 09:48:54

Bojovka

Ahoj vsem,
Pro jedno konkretni misto v Praze potrebuju vytvorit bojovku // outdorovou ukolovou // sifrovaci // unikovou hru pro rodice s detmi cca 6-11 let. Grafickou pomoc k dispozici mam. Neumim pojmout a sepsat ten pribeh, ktery vas arealem protahne a pusti dal jen po splneni ukolu. Moc se s tim trapim a nevim, kudy kam. Je tu nekdo ochotny pomoci? Moc dekuju!

16.2.2021 09:54:28

Unikovka Dinousauři
Manželka přitáhla tohle https://www.albatrosmedia.cz/tituly/67721043/unikovka-dinosauri/ , což by mělo být ze stejné série jako níže zmiňovaný minecraft. S povytaženým obočím jsem to předhodil dětem (7 a 9) a dejme tomu. Sice cenovka necelé 400 za 45 minut pro dvě děti nic moc, ale vyloženě průkak to není. Hru tvoří 35 karet, mapa a brožurka. Nedílnou součástí je poschovánání 22 karet po místnosti, což na takhle malé děti celkem funguje, k dispozici je soundtrack, který trochem dotváří atmosféru jakš takš smysluplného příběhu. Dětem je postupně předloženo 7 triviálních rébusů. Moje děti to splnily minutu a půl před limitem, což umocnilo celkový dojem. Dokážu si představit, že třeba na tábor to může pro nedostatek vlastních nápadů výborně fungovat.

20.3.2021 14:02:36 | Upraveno autorem (porovnej)

VIRTUÁLNĚ: Rime

shodou okolností jsem narazil na tohle: Rime - room escape game (google play) a musím říct, že pecka! Velmi pěkaná grafika, promyšlené, logické!, těžké rébusy, neotřelé řešení, svěží nápady. Vřele doporučuji. Nesmím zapomenout na easter egg...

9.4.2021 07:39:56

VIRTUÁLNĚ: trochu mimo téma, ale na webu ČT hodně povedená detektivní adventura https://www.ceskatelevize.cz/specialy/detektivkurzor/

19.4.2021 09:55:48

Nová appka od escape factory:

Strange Apartment Escape - Escape Room game

 

A mindok ohlásil šifrovačku

Opuštěná knihovna

27.5.2021 09:26:11

REÁLNĚ

Po dlouhé době navštívena reálná únikovka Záhada plzeňského metra (https://www.depo2015.cz/unikova-hra) a musím říct, všechna čest. Hra je prezentovaná jako rodinná, což mohu potvrdit. My hráli dva dospělí, dvě děti 10 a 12 a to bylo akorát. Nejde ani tak o únikovku v prvém slova smyslu, ale spíše o silně tematickou adventuru v autentickém prostředí. Logické rébusy, originální a poutavý příběh, solidní technické řešení. Obtížnost nižší (= rodinná hra), krásný přesah do městské šifrovačky. Časová náročnost cca 45 minut.

Hru tvoří nějakých 9 větších rébusů a 5 dílčích menších. Všichni si to moc užili. Vřele doporučuji! 

---------------------------------------------------------------
překladatel deskovek na volné noze a ZOD club member

5.2.2024 08:07:01

Vybíráme z Bazaru

Marvel Dice Throne 1+2 sada + promo CZ
Marvel Dice Throne 1+2 sada + promo CZ
Akt. cena: 2000 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas