Únikové hry

Velmi jsem si oblíbil tento fenomén poslední doby a jistě nejsem sám. Pojďme se podělit o to, kde je co možné navštívit, zahrát, vyzkoušet.

Pro přehlednost jsem se rozhodl své příspěvky strukturovat na OBECNĚ, REÁLNÉ, DESKOVÉ a VIRTUÁLNÍ, aby bylo na první pohled patrné, kam konkrétní příspěvek zapadá.
23.1.2017 10:23:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Exit puzzle
Složili a vyřešili jsme s manželkou Exit puzzle Hvězdárna. Po složení puzzle je potřeba na obrázku najít a vyřešit několik rébusů (konkrétně šest v tomhle případě).

Rébusy jsou klasické ukryté šifry a klíče, oproti ostatním únikovkám tam není žádný doprovodný text, tj. ani žádný příběh nebo progres v ději. Je to prostě skládačka a pár rébusů.

To znamená, že pokud rádi skládáte puzzle a řešíte rébusy, je to něco pro vás, pokud vás nebaví skládat puzzle (přeci jen, 760 kusů není skládání na hodinku) nebo vyžadujete v únikovkách nějaký děj či příběh, pak bych doporučil jiné formáty. Nám se to líbilo a vyzkoušíme určitě další.

12.2.2019 18:40:00

DESKOVÉ: puzzle
JJ, já včera dostavěl upíří hrad a chystám se začít luštit. Zatím tedy do toho spíše vejrám jak sůva, protože vůbec nevím, kde začít ;-) Jinak se mi dost líbilo, že obrázek neodpovídá předloze, což do toho vneslo jiný pocit ze skládání.

13.2.2019 09:37:30

DESKOVÉ: EXIT od Dina
Vypada to, ze Dino chysta minimalne dalsi dva kousky...

Zahlidnul jsem na par mistech zminku o:
ÚNIKOVÁ HRA: POTOPENÝ POKLAD
ÚNIKOVÁ HRA: MRTVÝ MUŽ V ORIENT EXPRESU

7.3.2019 21:20:42

Exit
Willblack

Kosmos tieto hry uz vydal pred par mesiacmi a su docela dobre.
Zatial som ich videl iba v nemcine, v Rakusku som ich kupoval v akcii za 8€/kus
Okrem tych, co si spominal tak vysli aj tieto:
Der Keller der Geheimnisse
Das Haus der Rätsel
Die unheimliche Villa
Das mysteriöse Museum
Die Katakomben des Grauens

T.

8.3.2019 00:20:16

DESKOVÉ: Nové ER scénáře
BF včera oznámil lokalizaci nového rozšíření pro systém Escape Room. Mělo by se jednat o menší rozšíření (2+1) bez CHD. Více viz FB.

22.3.2019 06:45:25

DESKOVÉ: Escape tales česky
Je to tu, lokalizaci oznámili Rexíci

24.3.2019 21:14:56

Únikovka Minecraft
Máte někdo tušení, co je tohle?

https://www.albatrosmedia.cz/tituly/51086499/unikovka-minecraft/

Díky.

9.4.2019 07:34:34

re:
jistou představu dává ukázka ke stažení - podívej se na to. Vypadá to, že jeden hraje za PJ a předkládá ostatním rébusy na kartách podobně jako v jiných "únikovkách"

16.5.2019 07:37:47

VIRTUÁLNÍ: Ultimate Escape: Laboratory Raid
Chystá se nová appka od Escape Factory (autora ostatních mnou uváděných aplikací)

16.5.2019 07:39:16

VIRTUÁLNÍ: nový Spolight
je zase o trochu blíže...

Spotlight X

26.9.2019 10:28:05

VIRTUÁLNÍ: nová minihra od ČT:D
https://decko.ceskatelevize.cz/hry/vrana-k-vrane-seda

kriminálka 5. C

1.10.2019 12:19:05

knizka
Pred par dny jsem v knihkupectvi zahledl knihu "Hádanky a hlavolamy: Úniková hra", netusite nekdo, zda ma smysl o tom uvazovat? Chvilku jsem tim letmo listoval a na pohled to nevypadalo uplne zle.

20.11.2019 19:03:48 | Upraveno autorem (porovnej)

Minecraft
Já zase včera narazil na Únikovka - Minecraft.

20.11.2019 19:07:27

VIRTULNÍ: Spotlight X
Dnes vydali, ale je to dost jednoduché. Zatím tři úrovně, dohromady ani ne hodina...

28.12.2019 00:16:02 | Upraveno autorem (porovnej)

Bluda
Tu knizku mam, pred par dny jsem s ni zacala. Je to docela dobry, i kdyz obcas takove nevyrovnane (neco az prislis jednoduche, ze v tom hledas neco vic, a neco zas tak prekombinovane, ze se to snad ani neda. Ale vetsinou to docela jde. Jeste teda me obcas stvou tim, ze tam davaji zbytecne pracne rebusy - jakoze ti dojde, co mas udelat skoro na prvni pohled, ale pachtis se s tim asi hodinu.
Kazdopadne je treba pocitat s tim, ze ti nestaci jen kniha samotna, musi se krom tuzky a papiru pouzivat mobil/internet, obcas chce neco prekreslit ci jeste lepe ofotit, atd.

28.12.2019 12:17:37

REÁLNÉ: Sherlocked
http://sherlocked.cz/

Včera konečně odehráno. Z počátku povytažené obočí, protože jde jen o jednu místnost, což už se moc nevidí, dále cena není úplně nejnižší a první dojem všude visací zámky, k čemuž jsem apriori nedůvěřivý, nicméně zajímavá a originální byla hra vyprávěným příběhem. Paradoxně bych to přirovnal k deskohernímu systému Escape the Room, tedy lineární příběh, v rámci kterého nacházíte "příběhové karty", na kterých je vyprávěn smysluplný zajímavý příběh se smysluplným vyvrcholením. Je pravda, že by stálo za to pomaličku zainvestovat do několika technických řešení (rozumějte na několika místech je vybavení opotřebované, takže jsme museli přimhouřit oko, abychom si hru nepokazili), ale celkový dojem pozitivní. V Plzni lepší průměr - doporučuji.

1.2.2020 10:29:46

VIRTUÁLNÍ: Nový Spotlight X
- Mírně přepracovaná první úroveň (přidáno několik nových předmětů a jeden rébus)
- přidána 4 úroveň - zatím jsem neprošel, trčím v zákysu...

Edit: tak jo, mám to. Nicméně i přes celkem nadějný začátek příliš krátké a jednoduché. V podstatě jen jeden rébus. Škoda.

1.2.2020 10:32:46 | Upraveno autorem (porovnej)

VIRTUÁLNÍ: Nový Spotlight X a nová appka
5 úroveň pro SX a nová appka od autorů Mine, Skyscraper, school...

100 rooms, zatím tedy 3 místnosti.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.EscapeFactory.Imatot

V době karantény se může hodit :) Enjoy

Edit: 5 úroveň Xka je opravdu povedená! Všechny dosavadní 4 úrovně strčí hravě do kapsy. Promyšlené rébus... Zato ta apka je mno... Zatím 3 místnosti, dohromady asi na 15 minut...

25.3.2020 10:24:08 | Upraveno autorem (porovnej)

DESKOVÉ: Adventure Games česky
Jako kdysi s Exitem, teď se Dino vytasí s Adventure Games...

3.4.2020 12:42:33

VIRTUÁLNÍ: Nová Déčkohra
Záhada prázdného domu z velikonočního kalendáře na téma skautská pošta.

https://decko.ceskatelevize.cz/hry/zahada-prazdneho-domu-contest

7.4.2020 08:56:06 | Upraveno autorem (porovnej)

VIRTUÁLNÍ: 3 nové dveře
Do níže uvedené appky přibyly troje dveře, plus nově je každá úroveň zakončena jedním "chytákem". Tedy 6 úrovní.

10.5.2020 08:59:16

VIRTUÁLNÍ: Nový Spotlight X
Jo, mimochodem, minulý týden 6. úroveň. Není to špatné, ale recyklace rébusu z ostatních her. Na půl hodinky zabaví...

9.6.2020 08:07:37

Adventure games od Dina
Podle mne super pocin, ale radeji bych to nezarazoval mezi unikovky, protoze kdo ceka ruzne hlavolamy, reseni problemu pod tlakem apod., tak bude zklamany. Tohle je spis jako adventura na pocitaci (behate po mape, zkoumate prostredi, kombinujete predmety a hlavne rozkryvate pribeh) - komu neco rekne Monkey Island, Simon the Sorcerer, Beneath a Steel Sky, Sixth Sense Investigation, Loom, Big Red Adventure nebo treba Flight of the Amazon Queen, tak bude doma.

9.6.2020 19:53:28

VIRTUÁLNÍ: Nový Spotlight X
Jo, novej LVL. V podstatě platí to samé jako pro LVL 6...

26.8.2020 09:32:47

REÁLNÉ - cryptomania.cz
Nejsou to tak úplně únikovky, ale pokud vás baví řešit hádanky, logické úlohy a šifry, pak by vás mohlo zaujmout i tohle - cryptomania má několik "trailů" po Praze, Brně a dalších městech (viz jejich stránky https://trails.cryptomania.cz/). Pár jsem jich prošel a většinou je to docela příjemná a zábavná procházka.

26.8.2020 12:22:37

Vybíráme z Bazaru

The Great Fire of London (EN) + insert
The Great Fire of London (EN) + insert
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas