Únikové hry

Velmi jsem si oblíbil tento fenomén poslední doby a jistě nejsem sám. Pojďme se podělit o to, kde je co možné navštívit, zahrát, vyzkoušet.

Pro přehlednost jsem se rozhodl své příspěvky strukturovat na OBECNĚ, REÁLNÉ, DESKOVÉ a VIRTUÁLNÍ, aby bylo na první pohled patrné, kam konkrétní příspěvek zapadá.
23.1.2017 10:23:09 | Upraveno autorem (porovnej)

.....
Reklama z ruských zemí. :+)

17.4.2018 10:54:40

REÁLNÉ: Mafia 30'
O víkendu jsem v Praze absolvoval tuhle únikovku z mafiánského prostředí. Pozor, neplést s jinou hrou na téma Mafia (http://www.maphia.cz/).

Tuhle osobně řadím do průměru, možná slabší průměr. Atmosféra solidní, ale nefungující příběh, lineární neoriginální rébusy, žádný moment překvapení. 52:10, jedna drobná nápověda. (O tabletu ve třicátých letech se ani nezmiňuji...)

https://extreme-escape.cz/unikova-hra-pro-dospele-mafia-30s/

22.4.2018 16:26:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Reálné: Glactic Pioneers

takže na atmosféru zatím nejlepší co jsem zažili. Ja osobně bych si ji klidně dal ještě jednou kvůli atmosféře a vychutnal si to vše bez stresu. Nejvíce nás dostal závěr - náš čas 59:40 (20 vteřin do konce) no jak z filmu. Kromě atmosféry musím pochválit i rébusy, které nejsou jednoduché ale za to logické - vše má hlavu a patu (není to zkoušej vše na vše). Doporučuji všema 10.

23.4.2018 09:35:22

PJ

totalpan / re: Galactic Pioneers
No bodejť - však taky Galaktiky stavěla filmová studia a vymýšlel PAN gamedesigner Martin Vaňo, který je hráč tělem i duší a spolupracoval i na takových projektech jako je Arma a mj. organizuje setkání tvůrců indie her. Takže za Galaktiky pět z pěti kapitánů Picardů ;-)

PS: ...IMHO plzeňský Chernobyl má taky dost hutnou atmosféru :o)

26.4.2018 12:18:45

DESKOVÉ: Nové EXITy
Dino chystá 3 nové exity - letos v létě!

27.4.2018 10:00:13

VIRTUÁLNÍ: Nový Abandoned mine
Zdá se, že mi v horku letních dnů proklouzl nový level k AM (před 14 dny...). Brzy to napravím a přispěchám s videem.

13.8.2018 09:03:48 | Upraveno autorem (porovnej)

novy Deckscape a MacGyver
Novy Deckscape ma podtitul Mystery of Eldorado a pri projizdeni BGG jsem nasel novou escape hru - MacGyver: The Escape Room Game. Zadne informace o druhe hre, ale uz jen kvuli krabici a tematu by to byl okamzity nakup pro me, kdyby se to tu objevilo :-)

21.8.2018 09:27:43

DESKOVÉ: Chystá se nový Escape the Room!
3 díl!

Podle vyjádření by se mělo jednat o vůbec nejtěžší escape na trhu s výrazně strašidelnou tematikou. Očekávané vydání 3q2019.

https://www.thinkfun.com/escapetheroom/coming-soon/

9.10.2018 08:52:29 | Upraveno autorem (porovnej)

DESKOVÉ: Nová Únikovka
Příští rok by měla od Albi vyjít čtvrtá unikovka - Záhada Eldorada

25.10.2018 10:47:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Unikovka a EXIT
Ja mam rad Unikovky a EXITy - zatial prejdene 3 Unikovky a 11 EXITov. Vacsina splnila ocakavania, niektore ma prekvapili a poriadne potrapili (EXIT: Mrtvy muz v Orient Express a EXIT: Faraonova hrobka). Chystam sa na hry ESCAPE, ktore som doteraz obchadzal.

31.10.2018 17:35:43

VIRTUÁLNÍ: Nový Skyscraper
včera vyšel 3. LVL...

2.11.2018 10:37:53 | Upraveno autorem (porovnej)

DESKOVÉ - Escape Tales: The Awakening (CZ ?)
Poľská únikovka, v ktorej je kladený dôraz najmä na príbeh (Kniha príbehov, podobne ako napr. v TWoM), má viacero možných herných koncov a pocitovo pripomína gamebooky - príklad: v lokácii máte 12 možných vecí, ktoré môžete preskúmať, ale máte iba 5 akcií prieskumu. Je tak do istej miery zabezpečená aj znovuhrateľnosť.

Podľa slov poľského vydavateľa, jedno z českých vydavateľstiev má veľký záujem o vydanie hry v češtine, tak už len dúfať, aby to klaplo. :)

Príbeh: Samova dcéra upadla do kómy a lekári nepoznajú racionálnu príčinu. Samov kamarát Mark zažil podobnú skúsenosť so svojím synom, ktorého sa mu ale podarilo prebudiť. Daruje Samovi podivnú knihu, ktorá popisuje rituál Prebudenia (odtiaľ názov The Awakening).

PS:
Video od Rahda (demo scenár): https://www.youtube.com/watch?v=hx4kNGbi9wY

2.11.2018 16:38:08

Pro rodiče
Doporučili byste mi nějakou únikovou hru (na živo) pro rodiče 65 let? Vzal bych to ve variantě pro čtyři lidi, aby sebou vzali nějaké kamarády. Byli na jedné, která se motala okolo Sherlocka Holmese, takže něco jiného. Lokalita nejlépe Praha. Prám se hlavně na osobní zkušenosti. Dogooglit si případně zvládnu.
Děkuju

17.11.2018 13:14:05

VIRTUÁLNÍ: Nová hra od ČT:D
V Adventním kalendáři se po roce opět objevila nová minihra ve stylu Bankovkovi/Mazoalové. Tentokrát z prostředí kouzelné školky - Famfárie. Pod 5. 12.

edit: nutno podotknout, že tentokráte opravdu triviální... pro děti ideální

6.12.2018 07:40:48 | Upraveno autorem (porovnej)

VIRTUÁLNÍ: nová aplikace od Escape Factory
vyšla skoro před měsícem, nějak jsem ji přehlédl...

Ultimate Escape: Cursed School

Musím zkusit... ;-)

23.12.2018 13:47:36

Tragédie
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/493592-petice-patnactiletych-divek-uhorela-behem-unikove-hry-v-polsku.html

5.1.2019 15:09:29

OBECNĚ: JJ smutné
je cynické, že pod tímto článkem je reklama na "Revoluční rozmrazovací podložku..."

7.1.2019 14:06:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Tragédie
Ještě horší jsou ty blitky a výjevy v diskusi od lidí, co nevědí co únikové hry jsou a přirovnávají to k tragédii, která se stala nedávno při hledání kešky. Prý se jednalo o závadu na elektroinstalaci, ale je to nepochopitelný, co tam tam kluk dělal (nebo spíš nedělal), co to měl na starost.

7.1.2019 14:38:09

OBECNĚ: to nemá smysl ani číst
to už jsem se dávno odnaučil. Jen (marně?) doufám, že to není reprezentativní vzorek naší (pepíkovské) populace...

7.1.2019 16:33:21 | Upraveno autorem (porovnej)

ÚNIKOVKY- DESKOVKY
Je fajn, že se to začalo rozjíždět i na stolech. Nevýhodou takové hry je, že si jí člověk zahraje jednou a musí čekat na další scénář, nebo se k ní už nemá důvod vracet.

9.1.2019 18:00:49

REÁLNÉ
Za poslední rok jen dva kousky:

Disident (Jihlava) - Normalizační téma, kdy je třeba se dostat z vězení přes StBáckou kancelář ven. Zajímavé využití více prostor, dobové vybavení. Rébusy jak logické, tak mechanické, obtížnost spíš nižší.

Agent A-38 (Týn nad Vltavou) - Tématika podobná, jen v trochu jiné době, a to těsně před druhou válkou. Hra se nachází v prostorách místní sokolovny/divadla, takže celá budova i sama místnost vypadá perfektně dobově. To stejné lze říct o vybavení a dekoracích. Samotná únikovka přináší řadu originálních rébusů a vychytávek, žádné vyloženě chytáky. Obtížnost taky spíš nižší. Náš rekord 31 minut ostatně mluví za vše :-)

Každopádně obě hry doporučuju

15.1.2019 12:05:13

Odrazující ...
... Nevýhodou takové hry je, že si jí člověk zahraje jednou a musí čekat na další scénář, nebo se k ní už nemá důvod vracet.

To je pro mne a pro mnoho jiných lidí naprosto odrazující. Nic proti únikovkám, rád bych je hrával, ale chci mít doma hru, co si můžu zahrát opakovaně a nestarat se o shánění neustále nových a odprodej už zahraných.

15.1.2019 12:30:00

Znovuhratelne lusteni
Doporucuji PC hru Keep talking and nobody will explode. Jedna se o kooperacni hru, kdy jeden hrac je na PC a ma pred sebou bombu s casovacem a nekolika nahodne vygenerovanymi rebusy. Druhy hrac ma vytisteny manual k deaktivaci bomby (je i cesky) a sedi k sobe idealne zady, aby jeden nevidel, co ma ten druhy. Hra probiha v casovem presu a je hodne o komunikaci. Asi to neni uplne na caste hrani, ale je to dobre i jako party hra. Za vyzkouseni to rozhodne stoji.

15.1.2019 13:50:27 | Upraveno autorem (porovnej)

DESKOVÉ: Escape the Room vol. 3
Třetí díl začíná nabírat konkrétnějších tvarů. Podle předběžných informací by se mělo tematicky jednat a strašidelnou hru zasazenou do prostředí domečku pro panenky, ve kterém straší (takové to čarodějnictví, voodoo magie...). Mělo by se jednat o zatím nejtěžší hru této řady a zajímavostí je, že by součástí hry běl být i kartonový domeček pro panenky. Tak uvidíme, co se z toho nakonec vyklube...

23.1.2019 11:08:04

DESKOVÉ: Exit puzzle
Včera jsem se dozvěděl o existenci nového formátu. Zatím o tom nic moc nevím, ale vypadá to zajímavě :-)

https://www.ravensburger.de/produkte/puzzle/erwachsenenpuzzle/exit-hexenkueche-19952/searchResult.html?field=spezialserie&query=Exit+Puzzle&ossl=pds_header_spezialserie

6.2.2019 13:47:52 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Star Realms: Deck Building Game Box Set
Akt. cena: 781 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas