Hra o trůny

Tak HBO vypustili úvodních patnáct minut seriálu.
http://www.icefire.cz/ukazka-14-minut-z-pilotu
4.4.2011 11:04:36

halbarad
já vím, jenže jsem zvědavá, prostě musím hoodně rychle číst .-) a blbě neremcat

7.6.2011 13:28:27

8 díl
No teda fičák :-) Sice je tam vynechan jedna drobnost z knih, a tak Sansa poslední scénou z toho vyjde s čistým štítem (i když v knize by se jedna kaňka našla - kdo četl ví), ale jinak věrné a tento díl měl asi největší spád. Krásně se rozehrává hra o trůny a mám takový neblahý dojem, že po tom desátem díle, budu čekat jak na smilování boží na další serii. Jinak pro mě největší zápichy tohohle dílu:

1 - Šagga a horské klany (fakt luxusní balíci)
2 - Sirio Forel a jeho dřevěný meč :-)
3 - Drogo a jeho práce s jazykem :-)

7.6.2011 22:17:10

9. díl
spoiler (viz upraveno autorem)

13.6.2011 12:16:51 | Upraveno autorem (porovnej)

9. díl
Myslel jsem, že to co se stalo na koneci tohoto dílu bude i konec této série, jsem zvědavý čím to "zakončí".

15.6.2011 08:26:56

dabing
Tak jsem si teď pustil jeden nadabovanej díl. Jedním slovem: TRAGÉDIE! Jednak tam jsou občas totální boty, jako: "..týká se to Daeneryse Targaryena." Co je ale největší zoufalost, tak to dabujou asi 3 lidi (teda aspoň mužské role)! Navíc to dabujou zoufale špatně dle mého soudu - připomínalo mi to dabing warcraftu 3 (kde to aspoň vyznělo vtipně narozdíl od GoT).

A jak přišli na Chaimeho Lannistera (jak už psal níže The Hammer), tak to by mě vážně zajímalo.

20.6.2011 21:25:59 | Upraveno autorem (porovnej)

10. díl
tak jsem to viděl... a ted se na to fofrem všichni podívejte, já si chci o tom povídat :)

20.6.2011 22:33:46

10. dil
Tak jsem zhlednul. Cela serie super. Dalsi az za rok v dubnu, chjo :-(

SPOILER
Konec presne jak jsem cekal, vsechno se rozehralo a nic neukoncilo. No hlavne tu cast s nocni hlidkou a Daerys asi nevydrzim a budu si muset sehnat knizky.
SPOILER

20.6.2011 22:42:14

Fakt pěkný :)
Chtělo by to víc diskusí... něco jako "Hra o trůny - pro ty co to viděli i četli", "Hra o trůny - jen pro ty, co to četli" atd. :)

Mě totiž většinou nejvíc zamrazilo na místech, která někomu, co to nečetl, přišla úplně normální... možná si na ně vzpomene o sérii nebo dvě později :)

21.6.2011 14:26:02

to VasekVydra a jeho spoiler
Zrovna ty dvě části, co zmiňuješ, jsou myslím v seriálu o něco lepší, než v knížce... co si vzpomínám, tak v knížce mě občas trochu štvaly, protože v té je zase lépe rozehraná ta "hra o trůny", a ty "nesouvisející dějové linie" mě od ní zdržovaly :)

21.6.2011 14:26:54 | Upraveno autorem (porovnej)

vlaada
nebo někdo jiný. Já to tedy nečetl, ale mám to v plánu. To co jsem viděl, tedy první serie. Je kolik knížek? Jedna dvě? Je to táhlé čtení, nebo se tam pořád něco děje?

21.6.2011 14:31:26

elenistar
prvni serie pokryva knizky Hra o trůny, coz bylo v puvodnim ceskem vydani 2 knihy, ale ted vysla vazana jednoknihova verze. Dalsi cast se jmenuje Střed králů. myslim si ze se tam porad neco deje az na par vyjimecnych kapitol, je to jedna z mojich nejoblibenejsich kniznich serii

21.6.2011 14:38:55

lůzr
Díky moc. TOhle jsem potřeboval slyšet. :)

21.6.2011 14:54:31

Elenistar
Vůbec mu nevěř. Je to jedna z MÝCH nejoblíbenějších sérií ;)
Michochodem, doporučuji jít po těch pevných vazbách, protože Talpress šel trochu do sebe a v nových vydáním by měly být opravené některé chyby překladu.

21.6.2011 15:03:12

Elenistar
Zatím jsou vydané čtyři části a každá má dva díly (celkem osm knih), první část, ta která je v seriálu, vyšla nedávno znovu s oběma díly v jedné knize. Teď někdy má v originále vyjít část pátá.
Mě příběh nadchnul. Hlavní postavy nejsou černobílé, během děje se vyvíjejí. Je tam spousta dějových zvratů a zápletek. Někdy se jiné postavy vrací k událostem, které byly popisovány v předchozím ději postavou jinou a je to moc zajímavé srovnání.
Za sebe opravdu k přečtení doporučuju.

21.6.2011 15:06:03

:D
Logika aneb Hra o trůny :D

http://www.sadanduseless.com/2011/09/game-of-thrones-logic/

2.9.2011 10:21:02

marte
ROFL, tohle bys měl dát do sekce Co mě právě pobavilo :D

2.9.2011 18:13:12

Novinky k druhé serii?
Nemáte nějaké info - nechce se mi hledat :-)

20.11.2011 07:56:01

tarnow
Mám, kolik dáš? (nechce se mi chodit do práce :-)

20.11.2011 08:45:15

tarnow
Já tuším jenom to, že další serka bude rok na tu první. Tedy asi v březnu. Ať mě někdo opraví.

20.11.2011 08:47:19

Eyron
Dík - nech si.

Ps. do práce se mi nechce taky :-)

20.11.2011 09:01:16

ad 5. díl AGOTu...
Jak už bylo řečeno, 5. díl už vyšel (cca v červenci) v EN. Nedávno jsem ho viděl i v Praze na hlaváku, v tom velkým knihkupectví, kde měli všech 5 dílů AGOTu v EN k dispozici.

Já jsem si ho pořídil nedávno za cca 650 Kč a prokousal jsem se zatím do 2/3. Největším překvapením zatím pro mě bylo (snad příliš neprozradím) objev dalšího žijícího Targaryena (kromě Danny).

Kdo nechce čekat rok na český překlad a nevadí mu EN, klidně běžte do koupi :-).

20.11.2011 18:34:29

5 díl - kniha
Kdo četl tak jeden dotaz. Pátá kniha co se týče kapitol je pojata jako 4ka akorát s tím rozdílem, že se píše o postavách co chyběly ve 4ce - případně o nějakých nových? A časově se odehrává kdy?

20.11.2011 19:46:51

to tarnow
zkousels wikipedii?

20.11.2011 19:56:19

ndru
ty už běž s těmahle radama do háje. Každýho posíláš od googla k wikipedii. Když nechces odpovědět, tak neodpovídej.

20.11.2011 20:17:00

to Elenistar
mas radeji formulaci rtfm? sveho casu to byl fajn ftp server pro openbsd....

ono jde o to kdo se na co pta. za huhlou (dokonce snad jednou jedinkrat) jsem posilal brbla, ktereho se tady vice mene jiz docela tradicne posila do haje (nebo se alespon zalozi thread, ve kterem se jeho dotazy paroduje). jakkoliv se to muze jevit nezvyklym (profesni deformace?), nejsem si uplne jisty, na co vlastne se to tarnow pta. mne po precteni 'doslovu' na konci vran prijde takova otazka spekulativni, zavadejici az zbavena smyslu. moji manzelce to zavani spoilerem (a na to je primo tady v teto diskuzi strasna spousta liduchu haklivych). jenze nejak se mi ho nechce posilat primou cestou do haje a radeji ho odkazu tam, kde jsem nasel odpoved na pododne otazky (btw maji na wikipedii tuhle sagu docela pekne rozpracovanou). kdybych se ho zacal doptavat, co presne (a proc) potrebuje vedet, tak se objevi nejaky jiny Elenistar a dostanu kartac za to, ze se vubec ptam. holt, nejsem kren (bez urazky) ani Ringo (bez urazky) aby se nektere moje otazky braly jako samzrejmost

krom toho jsi si zapomnel rypnout do Eyrona (bez urazky) par radek nize. de facto udelal to same jako ja


a hlavne nezapomente zurive minusovat (samozrejme bez urazky)

20.11.2011 20:55:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Heroes of Land, Air and Sea
Heroes of Land, Air and Sea
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas