Hra o trůny

Tak HBO vypustili úvodních patnáct minut seriálu.
http://www.icefire.cz/ukazka-14-minut-z-pilotu
4.4.2011 11:04:36

Elanistar
žiješ v jiné dimenzi nebo nějaké bublině. Vždyť tě masirují na netu ze všech stran snad už půl roku :-)

Jinak teda větší nadšení jsem měl při prvním díle první serie.

3.4.2012 06:36:00 | Upraveno autorem (porovnej)

pervermon
Dík... aspon někdo :)

3.4.2012 08:20:44

dabing
Neměl jsem čas sledovat dění okolo, nevíte jestli bude s českým dabingem, nebo pouze s titulky? A nekamenujte mě, že dabing je naprd a že je zlatý originál :=).

3.4.2012 16:22:53

dabing
O dabingu jsem nikde žádnou zmíňku neviděl, české titulky už se obratem do druhého dne k vydanému dílu objevují.

Osobně bych čekal, že se dabing udělá, až když GoT začne vysílat některá z našich TV, na což si myslím ještě pár let počkáme.

4.4.2012 12:46:29

druha seria
po prvej casti iba povzdych, ak to niekto nema nacitane, tak sa nemoze uchytit . Tato saga sa plnohodnotne nafilmovat neda, to je jasne, ale mam pocit, ze pre nezainteresovanych to bude dost nezazivne. Doma sme pozreli prvy diel druhej serie, potom sme si otvorili so zenou sedmicku vina, ja som jej vysvetlil vsetky podrobnosti z knihy - a pozreli znovu. Az potom manzelka zahlasila - parada... A co je dolezitejsie, momentalne v posteli zacala citat prvy diel tej nechutne hrubej knihy. Uz jeden uspech som mal , ked docitala obe bichle pilierov zeme, teraz sa zakusne do Martina.U nas to nakoniec dopadne tak, ze zenu navleciem aj na Eriksona. Manzelka cita velmi rada, a velmi vela ,ale dlho odmietala moje tazke kusky Martina a Eriksona. Takze moj hlavny dik serialu je v tom, ze ju to nakoniec nabudilo si to precitat. Snad sa najde aj neaky fanatik, co bude chciet urobit serial aj z Malazu- ale to by uz bol asi pruser...

4.4.2012 22:56:31

druhá série
Tak jsem konečně zkoukl čtyři dílky nové série a, jsa netknut knihou, je fakt že zvratů už tam tolik nevidím... ale zato vidím, že se tam pekáčuje ještě víc než v sérii první :-)

26.4.2012 18:31:35

faux pases v druhé sérii...
Chápu, že filmové adaptace v americké kinematografii se často odklánějí od literární předlohy (happy endy, některé vypuštěné pasáže).

V AGOTu 2. sérii mě zatím nemile překvapily tyto skutečnosti:

a) z Ashy Greyjojové se stala jakási Jára (Yara??).
b) Bron se stal velitelem Zlatých plášťů místo Jacelyn Bracewatera (pokud si to správně pamatuju).
c) ten quarthský princ s divným trojitým jménem nejspíš nebyl takový hromotluk černoch, ale spíš změkčilý běloch. (drobnost).

Nevím, jestli jim v tom Martin nechal volnou ruku, nebo do toho mohl aspoň trochu mluvit, ale s tím Ashiným jménem to fakt neodhadli.

Některé věci jsou zde až zbytečně zdůrazněné (např. když Tyrion říká 3 členům Malé rady, že to nesmí nikomu jinému říct :-)).

Ale jinak je můj dojem pozitivní - je dobrý vidět děj AGOTu živě na plátně než jen černý na bílém v knížce.

26.4.2012 21:17:55

laredo
JJ jako fanda knih tě naprosto chápu. Naštěstí už mám od knih roční odstup a tak si seriál užiji výloženě jako "biják" a nebude mě to nutit srovnávat s knihou :-)

Obecně mám problémy když mám knihu ještě "v hlavě" a jdu na filmové zpracování, protože pak už si až tak neužívám film/seriál jako spíš hledám jestli je to správně oproti knize.

Myslím že "AGOTu" se to v rámci možnosti nadmíru daří :-)

27.4.2012 09:39:50

laredo
Jacelyn Bywater, tak se myslím jmenoval. Ale to, že místo něj dali Bronna, je popravdě jedna z těch ne tolik bolestivých změn (Bywatera jsem měl rád, ale aby nemuseli představovat novou postavu, proč ne?). Yara a Xaro Xohan Daxos mi vadí víc. No, ale největší ránou byl pro mne Stannis a Melisandra. Ne herecky, Stannis je vybraný skvěle, ale když Melisandra řekla "Musíš se Pánu světla oddad celý" a pak na to hupsli, myslel jsem, že už seriál ani sledovat nebudu. Takhle srazit Stannisovu osobnost až na dno... Jo a jestli ta felčarka z Volantisu, co byla ve čtvrtém díle, je místo Jayne Vesterling, tak je to teda taky docela error...

27.4.2012 09:51:03

Suohlas s tarnowem i speedym
Musim se přiznat, že knihy jsem dočet už před nějakou dobou, takže spoustu případných změn oproti literární předloze ani nezaregistruju. Ono si taky detailně pamatovat nějakejch 5000 stránek nebo kolik asi neni v lidskejch silách, obzvláště nás "starších", kterým už paměť tolik neslouží :D A vlastně je to i pozitivní, protože to člověka neruší. Třeba jestli je ten chlapík v Quarthu černoch, běloch nebo co, jsem si vůbec nepamatoval. Nepamatoval jsem si totiž ani tu scénu :) Je zajímavý, že děj na východnim kontinentu si vůbec pamatuju celkem mlhavě... asi že mě to víc baví ve Westerosu. Ale souhlasim se speedym, že ta scénka Stanise a Melisandry byla asi navíc. Už přesně nevim, jestli jsou v knize nějaký náznaky tutoho, ale je pravda, že postava Standy spočívá právě v pedantském dodržování pravidel, mravů atd. a navíc je to hroznej asketa. Tohle, si myslim, jde trochu proti charakteru tý postavy.

Jinak jak se vám líbí noví herci (i staří)? Mi se líbí právě třeba Standa a taky Margery, Brien a Balón taky ujdou ;) I Bolton vypadá slibně. Asha (jára) moc ne. Ze starejch mě teď znovu dostal lord Tywin. Jednak mám rád tu postavu a ten herec na to sedne neskutečně.

27.4.2012 12:13:38

serial
Tak mne cela serka tak trochu zklamava pres ty dejove kiksy. Dost veci meni a nektere docela zasadni. Ja moc nechapu proc odeberou postavu, ktera tam ma byt a pridaji misto ni neco, co neni ani v knizce. Viz ta pervert scenka s joefrym a dvema slapotama Wtf?. Stannis x mellisandra wtf? Homo party lancel x Renly. Pokud se nepletu, tak Davos byl u porodu stinu az pri oblehani bourliveho konce. Pak v prvni serce ta slapota ze zimohradu nevim proc mela v tom serialu takovy prostor. Proste pridaji veci navic co v knize nejsou a to podstatne zmeni. Treba chzceni aray,gendryho. Serial je to super i tak a jsem za nej rad, ale toto mne mrzi:-(

7.5.2012 06:28:08

omluva
Jinak se omlouvam za przneni cestiny, ale na to mym mobilu je to des psat:-)

7.5.2012 06:50:00

mod do ck 2
http://games.tiscali.cz/tema/zahrajte-si-hru-o-truny-diky-modifikaci-pro-crusader-kings-ii-59557

to toho zase dneska udělám ...

30.5.2012 10:37:56

Tak teda
Co sa tyka zmeny mena Asha na Yara, to bolo vraj z dovodu aby sa divakom neplietla s Oshou(Asha-Osha:). No neviem kto by si plietol dve totalne ine postavy z inych dejovych linii, ale ok.
Martin sa tusim tak isto podiela na pisani serialu, takzer niektore veci logicky aj schvaluje. Viac krat sa uz snazili ziskat prava na natocenie filmu, ale to on nikdy nedovolil, ale ked mu ponukli serial, tak suhlasil, lebo tam je predsa trochu viac priestoru na rozvoj tych jeho dejov a postav.
Tiez ma mrzia niektore zmeny, v druhej serii mi strasne chybali Tully-ovci, mne velmi sympaticka rodinka, vsetko co sa odohravalo v Riverun-e, Robb a jeho tazenie malo tiez velmi malo priestoru...a okrem toho aj par inych veci.
Vela priestoru dostava Tyrion, niet sa comu cudovat ked vyhral Emmy :) vsetko to je na dlhu debatu, a film nikdy nebude taky ako kniha, to som zistil uz pri LotRovi, a beriem ho ako dve samostatne pribehy, ktore nema zmysel porovnavat. Naco by bol film ktory by presne kopiroval knihu? Je to alternativa, pre pohodlnejsich ludi. Ak chcem original tak si zasae zlupnem tych par tisic stran, kym sa Martin zmoze na dalsi diel. Serial je len takym prijemnym spestrenim.

Na zaver dve spravy:
-cast do trojky:)
http://www.youtube.com/watch?v=rpSDSgChsaI&feature=g-all-u
-na CSFD som sa docital okrem ineho ze tretia seria serialu spracuje len prvu polovicu tretej knihy Storm of Swords. Takze sa hadam najde viac priestoru aj pre zanedbane dejove linie

20.7.2012 21:33:41

chyba
v knihe tanec s drakmi je na mape slobodne mesta nespravne uvedeny nazov mesta. namiesto Selhorys je na mape Selborys. (ja viem, je to bezpredmetne :-)

23.7.2012 20:45:02

PC RPG
Tak jsem dohrál PC RPG Game of Thrones a jako doporučuju. Zajímavej příběh před a během začátku Hry o trůny. Ukecanější RPG by ste dnes těžko hledali. Palec!

22.10.2012 13:42:57

Vybíráme z Bazaru

Divukraj - PUZZLE 1000 ks
Divukraj - PUZZLE 1000 ks
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas