Hra o trůny

Tak HBO vypustili úvodních patnáct minut seriálu.
http://www.icefire.cz/ukazka-14-minut-z-pilotu
4.4.2011 11:04:36

to Marvin
Tak zrovna Jaime se podle informovaných zdrojů, které se zaklínají autorem, vyslovuje Jay-mee (tedy Džejmí)... i když ono by mělo stačit zaposlouchat se do anglického znění, že ;)

16.5.2011 18:34:42

to Marvin
Přesně jak píše Vlad. Vzhledem k tomu, že Martin je Amík, tak předpokládám, že místní řeč se vyslovovala jako americká angličtina :D

16.5.2011 18:44:06

som

Pekne dekuju
Tak Vám všem pěkně děkuju - pod dojmem této diskuze sem si sehnal film a teď i knížku a nemůžu se od toho odlepit. A to moc volného času nemám ... :D

17.5.2011 08:32:45

5.díl
u mě zatím nejlepší co byl odvysílaný.
Trošku mě mrzí že v knize sis mohl domýšlet koho to vlastně ta Arya viděla ve sklepení. Ve filmu nemáš pochyb.
Je pravda, že jsem první knihu četl hodně dávno a plno věcí mi asi vypadlo, ale Loras s Renlym?

17.5.2011 08:46:10

Lumirius
No ja jsem to cetl tak 3 roky zpatky a na Lorase a Renlyho si taky nevzpominam. Takze jsem byl hodne prekvapenej:)

17.5.2011 09:38:21

Loras a Renly...
Pro mě to byl docela šok. Docela se Martinovi divím, že to takhle "pustil".
Jak si po tomhle může Renly vzít za ženu Lorasovu ségru, to fakt nechápu.
Ale líbila se mi ta bojová scéna na konci.

17.5.2011 10:24:59

laredo
!!!SPOILER!!! Nezapomeň, že i po Renlyho smrti byla jeho ségra panna ;-)

Nicméně přiznávám, že to pro mě byl taky celkem šok, tuta scénka. Na druhou stranu se ale ani nedivim, že to Martin posvětil. Našel jsem zajímavou fan stránku (http://goo.gl/KPaSn), kde se tímto tématem zabývají. Nějakej maník si tam dal tu práci a v knížkách našel zmínky (který tam cituje), který by na to mohly poukazovat. V knihách je fakt hafo různejch narážek i na jiný věci, který člověk (minimálně na první přečtení) vůbec nechytí. Si to budu muset zase asi přečíst od začátku, než vlítnu na Tanec s draky.

17.5.2011 13:37:01

Laredo
jsem taky zvědav jak se to vyklube. Zřejmě je to ale nějaké velké tajemství, protože pak by do něj asi nebyla zblázněné krasavice Brienne.

17.5.2011 13:38:21

Loras a Renly
Tak to bylo hodne divne, jeste v kombinaci s tim, ze mi Renly ani Loras moc nesedli... Renly je na kresbach k agotu urcite muznejsi, u Lorase jsem mel predstavu neco jako Heatha Ledgera, takto je sice hezounek, ale takove nedochudce (i kdyz vim, ze ma byt mladej...)

17.5.2011 22:19:19

dlouhé záběry
Tenhle díl jsem si vychutnal. Asi nejlepší co jsem za dlouhou dobu ve filmech viděl byl rozhovor královny s králem. Parádní herecký výkony, dlouhý záběry, věty který měly smysl. Prostě paráda.

17.5.2011 22:29:29

aneken
Na jednu stranu máš pravdu, ale člověk si je tak nějak asi trochu idealizuje. A dle Martinova stylu by to svym způsobem mohli být i dost "podivíni", nebo prostě zvláštní osobnosti. Nevím, jesti jsi se díval na odkaz co jsem dával níže, ale ty narážky tam fakt jsou. Akorát mě to utvrzuje v tom, jak je to fakt geniálně napsaný, veškrý ty narážky (nejen na toto), který nemáš šanci na první přečtení pobrat. Na druhou stranu musím souhlasit s některými kritiky seriálu, že je tam fůra věcí hozená moc explicitně. Nemáš tam prostě takovou tu nejistotu... je to tak.. asi jo, ale co když... I ta scéna Loras & Renly.. podle mě kdyby tam zůstala ta část, než naznačej ten blow job, tak by to bylo lepší. Přesně by to i v divácích nechalo pochybnosti jestli jo nebo ne.

17.5.2011 23:14:00

5 dil
halbarad: Presne. Ten blow job tam byl uplne zbytecnej a zkazil tu zcenu. Kdyby to strihli pred tim, udelali by lip.

aneken: Taky jsem cekal, ze bude Loras vetsi hezoun. Kdyby tu Ledger jeste byl, tak by tu roli mozna dostal:) A Renlyho jsem si predstavoval taky jako nejakyho hezouna. Treba se ale holkam libi:) Jsou tu nejake holky??? Rad bych slysel nazor:)

18.5.2011 08:20:25

Sinuhet
ta scéna Roberta s Cersei byla fakt parádně natočená.
Celkově ten 5 díl byl skvělý, hodně věcí se tam dělo a seriál nabral obrátky.

18.5.2011 10:30:14

Cesta do orliho hizda
Skoda, ze tam nebyla aspon na minutu ukazana cesta do Orliho hnizda. Na to jsem se docela tesil...

18.5.2011 11:49:52

halbard
SPOILER!!! - kdo nečetl knihy nečíst dál nebo mě ukamenujete

Kdyby náhdou někomu sklouzly oči, tak tady se fakt zastav, dál jen na vlastní nebezpečí. No jestli byla pana to tam nikde řečeno není - jen se to tvrdilo, ale pokud si dobře pamatuji tak po tom co byla zajata, prohlídnuta a vyslechnuta, tak se zjistilo, že pana není.

19.5.2011 12:06:32

Vrcholíme...
Ano ano děj se blíží do velkého finále a s každým dílem mi ten seriál přijde lepší a lepší :) A aspon pro mě poslední 2 díly měli ten hezký WOW efekt a to znám předlohu dost dobře.

Pozor po rozkliknutí SPOILER

29.5.2011 19:53:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Jarwiks
Tak kamaráde, to mínus máš ode mne! Tohle se prostě nedělá. Borci tady buďupozorňují nebo to shovávají. Já na to třeba koukám až v pondělí v noci. :(

A ještě se mi to tvoje minus, co jsem ti dal nezobrazuje... a to mě snad štve ještě víc.

29.5.2011 20:02:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Elenistar
Máš pravdu :( A můj mínus též není vidět :)

29.5.2011 20:06:22

Jarwiks
Tak ten spoiler me taky pekne nastval, ach jo uz sem radsi vubec nepolezu! To je takovej problem to napsat?! A muj minus taky nevidim :(

29.5.2011 20:36:26

Omluva
Omlouvám se, neuvědomil jsem si že jde o spoiler. Prostě jak to mám vžité z těch knih a většina mého okolí taky tak to skoro nevnímám, pokud se nebavím o nečem z dalelké budoucnosti děje. Polepším sa.

29.5.2011 20:46:08

Jarwiks
No aspon ze jsi nam prasknul jenom tento jeden posledni dil, uz jsem se bal ze jsi vyzradil neco dal.

Jinak ale 7. dil, musim rict, ze teda narez!

30.5.2011 22:11:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Jarwiks
To mínus ode mne máš i po úpravě - takovéhle spoilery raději nedávej ani označené jako SPOILER, protože jak na to někomu sjede omylem oko, má po srandě (zvlášť to třetí, co jsi prokecnul, to bys fakt neměl). Má nějaký důvod, že to tam přesně popisuješ? Kdo to už viděl, tomu stačí naznačit, co máš na mysli, kdo to neviděl, tak nechce, abys mu to přesně popsal.

Btw: Klepni si prosím na porovnej, a uvidíš, jak bych ti doporučoval zpětně ten spoiler přepsat, ať to tu nestraší takto otevřeně. Díky...

31.5.2011 09:20:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Vlaada
Díky za přesnou ukázku. Přepsáno.

31.5.2011 09:34:39

.
pruser bude az vam nekdo praskne jak cela tahle saga konci (e;

31.5.2011 10:40:52

to ndru
Vzhledem k tomu, že ještě není dopsaná a ani dlouho očekávaný Dance with Dragons, který vychází v červenci, není poslední, to v dohledné době opravdu nehrozí ;)

31.5.2011 10:57:58

Vybíráme z Bazaru

Vysoké napětí Albi
Vysoké napětí Albi
Akt. cena: 999 Kč
Končí za: 19 hodin

Offcanvas