Filmy-právě jsem shlédnul a doporučuju

Rád bych v tomhle vláknu nacházel doporučení na filmy, které podle vás stojí za shlédnutí. Nemusí jít vyloženě o novinky, ale i o méně známé srdcovky, nebo nedoceněné kousky.
Sám mám filmy moc rád a chtěl bych zde najít inspiraci.
21.12.2011 17:00:10

Micc
Jo však já to neřeším, jen to prostě bilo do očí, jak jsem to viděl po sobě :)

6.6.2012 10:10:24

tajemná
sunset bvl. souhlasím! billy wilder byl frajer.

a jinak těm co se líbil Tarkovského Solaris doproučuji i jeho další film Stalker-podle (geniální) novelky bratří Strugackých Piknik u cesty. Ale to jistě nosím dříví do lesa :)

6.6.2012 11:23:25

Prometheus
Tak mám za sebou půlnoční premiéru Promethea (s welcome drinkem, plakátem a plackou Weyland Corp v ceně :)) a ten film je divnej. Nedokážu to specifikovat, líbilo se mi to, ale PROBOHA hlavně od toho neočekávat komorního Vetřelce. Musim si to ještě nechat projít hlavou, ale hlavní problém bych viděl ve scénáři, na kterym je to Lost je strašně vidět (jak jsou napsaný postavy, přííššerný dialogy, zamotávání se do sebe a konspirace-nekonspirace na každym kroku). Jinak jestli chcete srovnání, tak je to něco mezi hm hm Horizontem události a Sunshine. Nejsilnější je film v dramatických a akčních pasážích (operace, bouře, fantastický je pád mimozemské lodi). Doporučuju, ale s vykřičníkem -)

7.6.2012 14:05:44

Revolver
Včera sem viděl Revolver s Johnem Stathamem v hlavní roli. Ze začátku to vypadlo hodně dobře, ale pak sem se do toho zamotal a zoufale čekal na konec, jak se to rozuzlí. Velice zajímavý film, ale obávám se, že nemá hlavu ani patu, začátek ani konec. Ale je to pěkná podívaná a postava hlavního nájemného střelce je skvělá. Mimochodem nevím, proč se to jmenuje Revolver ... originál název mi uniknul někde v titulcích.

7.6.2012 14:22:26

Revolver
V originale je to nazvano Revolver :) a dost je na tom videt Guy Ritchie (prvni pulka filmu) a pak je to haluz. na muj vkus to bylo prekombinovanejsi nez bych chtel ale ve vysledku se mi to libilo.

7.6.2012 14:38:22

underworld awakening
jedna podstatnejsi dira v logice, jedna dira prazdnych dialogu, ruznekvalitni efekty, docela zajimava pribehova zapletka (mysleno pribeh vsech ctyr diluch), spis nic pro underworldem nepolibene

11.6.2012 21:59:48

Prometheus
Ale nedoporučuji. Spoustu nelogičností, hlavně v chování jednotlivých postav, trapné dialogy, nulové seznámení s charaktery. Toto nesahá původním Vetřelcům ani po kotníky.

11.6.2012 22:37:29

Prometheus (2D)
toz, nebylo to spatne. to nemohu rici

po dlouhych letech jsem se zas opet vydal do kina. porad neumi zaostrit obraz na platno (alespon uz nepletou kotouce) a titulky jsou snad jeste horsi (se divim, ze na konci se k autorstvi nekdo otevrene prizna a proc tam rovnou nenapise google translator)

logicke chybky by se nasly (mozna by se jich naslo pozehnane - nejak mi to uz posledni dobou prestava vadit). urcita nekonzistentnce scenare se snad spravi reziserskou verzi (a doufejme, ze z toho do budoucna, jak se jiz nekteri obavaji, nebude dalsi zpusob jak z nas vytahnout penize). SPOILER

fanouskum Aliena bych doporucil uz jen pro dokresleni pozadi sveta. SPOILER

Prometheus je kazdopadne povinost pro fanbousky Lovercrafta, Arkham Horror atd.

a i pres komentare uvadecky a jejiho pritele jsem vydrzel az uplne dokonce a uplny zaver titulku stal za to (e;

12.6.2012 23:09:23 | Upraveno autorem (porovnej)

prometheus
no každý mi říká já jako první objevit mimozemskou raketu rozeberu jí do šroubku a stáhnu si jejich databázi, ovšem co udělá v reálu to je jiná, nejsme jiní než když se "ojevovala" amerika a to byla naše vlastní rasa.
Za mýho života najdeme prd a budem rádi když se někdo proskočí na Marsu a dostane se živej zpátky a jsem tomu rád.
A že není nic vysvětlený ? Jestli chcete film typu Kontakt tak na tohle prostě nemáte, já jsem si stvořil svoje teorie o tom proč jsme (ve filmu) a celkej zajímavej je tam ten křížek a info 2000 let zpátky, ale taky to může být úplně jinak.

13.6.2012 04:26:26

to hvar
tohle neni otazka kdo prvni objevi, ale kdo (a proc) to plati

13.6.2012 09:39:20

ad hvar
Naprostý souhlas, palec nahoru.

13.6.2012 09:46:32

ndru
myslíš že teď je to jiný, sýrie nemá ropu tak se tam nikdo nehrne, teď to trochu přeženu ale seznámení se s postavami? na co, je to jako v životě lidi na který sázíš nevydržej ani pět minut a ty které podceňuješ tě časem přerostou, nepotřebuju vědět že kapitán je 2x rozvedenej, alkoholik a ex military na co?
ani vědět životopis pucfleka weylanda co umře hned jak se objeví

saiwere líběj se ti pohádky? kde se vlk naučil mluvit, jak se převlík za babičku s těma prackama, proč červená karkulka? proč bydlí babička sama v lese? a co jan tleskač?

13.6.2012 21:11:15 | Upraveno autorem (porovnej)

to hvar
ted tak uplne nechapu, na kterou branku tahnes

ja si dokazu vetsinu 'preslapu' zminovanych u Promethea vysvetlit SPOILER

13.6.2012 21:42:54 | Upraveno autorem (porovnej)

?
nic já pochopil že kdo platí výzkumnou cestu má rozhodovací právo, už toho nechám bejt, mně se to líbilo

13.6.2012 22:12:55

to hvar
mno. mne taky

13.6.2012 22:14:52

Iron sky
Podobně jako ndru jsem se fakt neuvěřitelně bavil, nemůžu si vzpomenout, kdy naposled jsem se u nového filmu takhle nasmál. Nacisti na odvrácené straně měsíce, jezdící na sajtkárách a palící ve vzduchoprázdnu z panzerfaustů, finský delegát UN, bělidlo pro černochy...

15.6.2012 09:10:16

to Eyron
skakaci panak ve tvaru hakoveho krize, 'this is computer', zabiti podpatkem....

15.6.2012 09:26:04

jeste nevidel, ale je to 'must have'
http://www.csfd.cz/film/294824-nespoutany-django/videa/

22.6.2012 18:52:42

ještě neviděl, ale je to 'must have' 2
Abraham Lincoln: The Vampire Hunter (Tim Burton)

Přestože je mi jako Evropanovi americká historie cizí a neatraktivní stejně jako dílo Tima Burtona, tak z tohohle jsem si málem ucvrnknul smíchy do textilu a toužím to vidět. Hláška "It's time to vampires had a nation on our own" mě rozsekala. Lincoln s postříbřenou sekerou, co seká upíry a stromy jedním máchnutím na pozadí občanské války. To je prostě must have :D

http://www.csfd.cz/film/282840-abraham-lincoln-lovec-upiru/

23.6.2012 18:05:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Untouchable/Nedotknutelní
http://www.csfd.cz/film/306731-nedotknutelni/

Parádní film, byl jsem na něm v kině a můžu jen doporučit.

23.6.2012 18:43:21

laska nebeska
http://www.csfd.cz/film/43677-laska-nebeska/

EDIT: a pulhodinka vystrizenych scen jednoznacne stoji za to (e;

1.7.2012 14:45:11 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

"Vážení diváci"
http://www.youtube.com/watch?v=8kYjXIQno-4

Doufám, že nebudu nařčen ze spamování (nevěděl jsem, zda sem nebo do vlákna "Co vás pobavilo") nebo přihřívání si vlastní polívčičky - berte to jako bonus pro místní skupinu fanoušků Improvertů a odběratele kanálu "Pídžejovy nové šaty" ;-)

24.7.2012 18:02:04

ad PJ
Pekne vykreslené pane Posvátný :).

25.7.2012 12:01:44

TDKR
Nolan to dotáhnul do konce ve velkém stylu! Ať si kritika říká co chce, TDKR je pro mně víc než důstojné zakončení série. Nolanův rukopis je tady znát víc než u dvojky. A catwoman v latexu na batmanově motorce... no pánové, co vám budu povidat, že jo:-)

26.7.2012 18:34:42

ozzy
Em... neni to spoiler? ;)

26.7.2012 18:45:55

Vybíráme z Bazaru

Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice)
Hra o trůny: Karetní hra (druhá edice)
Akt. cena: 50 €
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas