Filmy-právě jsem shlédnul a doporučuju

Rád bych v tomhle vláknu nacházel doporučení na filmy, které podle vás stojí za shlédnutí. Nemusí jít vyloženě o novinky, ale i o méně známé srdcovky, nebo nedoceněné kousky.
Sám mám filmy moc rád a chtěl bych zde najít inspiraci.
21.12.2011 17:00:10

Tajemství mumie: Neobyčejná dobrodružství Adèle Blanc-Sec
prijemne a oddychove

27.1.2013 22:00:17

Andělé všehomíra!
Kdo viděl Přelet na kukačím hnízdem - tak vězte, že exituje Evropský film, který jej překonal... EMan

1.5.2013 10:28:06

Právě jsem viděla zázrak...
http://pontu.eenet.ee/player/saunja.html

2.6.2013 08:11:22

Ready Player One
Přemýšlel jsem, jestli to napsat do tohohle vlákna, ale nakonec asi ano.

Včera jsem absolvoval premiéru tohoto očekávaného sci-fi, tak jsem tu s krátkou recenzí.

Předně jsem se solidně bavil, což je asi u bijáku tohoto typu to zásadní, takže mohu doporučit. Pojďme se trochu podívat pod pokličku.

Zásadní je zmínit, že ve filmu nezůstal (knižní) kámen na kameni, s čímž je nutné se smířit. Já byl na to připraven a přenesl se přes to, protože jsem si to chtěl užít, a nebylo to zas tak těžké. Je zřejmé, že nejsem takovým fanouškem RPO jako jsem Pána Prstenů, protože tam mě ty odchylky (byť jich bylo podstatně méně) vadily podstatně více. Dokážu si představit, že zapálený fanoušek bude s filmu přinejmenším rozčarován. Některé věci vám přijdou povědomé, ale udělá je někdo jiný/stanou se jinak,.

Filmaři se dopustili třech naprosto zásadních dějových změn a bezpočtu dalších a v podstatě nic z toho, co bylo ve filmu, nebylo v knize a nic z knihy (dobře něco málo ano) se nedostalo do filmu. Zmizela veškerá pomrknutí do 80 let (a že jich v knize bylo) avšak přibylo spoustu nových, která má současná divák větší šanci zachytit (Terminátor, starcraft, Duke Nukem, Vetřelec...).

Z knihy si tak v podstatě přinesete pouze background hlavních hrdinů, kteří vám díky tomu připadají povědomí, ale jinak se díváte na kompletně jinak převyprávěný příběh. Ten byl navíc upraven pro současného diváka a filmový formát a závěrečná scéna je naprosto perfektní - to se filmařům povedlo a nejeden divák se chytne za frňák :-)

Skvěle je ztvárněna postava Aeche - ten mě bavil nejvíc!

Na záver doplním, viděno 2D v angličtině s titulky.

30.3.2018 08:51:42 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
Pod tvuj prispevek bych se podepsal. Napsal bych ho uplne stejne.

U pana pretenu a harryho pottera mi strasne vadilo kdyz se film nedrzel knizni predlohy, ale u tohoto mi to vubec nevadilo a byl jsem strasne rad ze film byl dejove pojaty skoro uplne jinak nez kniha.

Knihu jsem cetl tesne pred filmem a jsem za to rad ze ne naopak.

***spoiler***

Celou dobu jsem ve filmu vyhlizel Ogga a jeho role me pak na konci prekvapila

***spoiler***


30.3.2018 09:37:16

RPO
Tak trochu me desite...Knizku jsem shltnul a libila se mi, ale jeslti je film neco jineho, tak potes :)

30.3.2018 18:48:06

Richmond
Me se libila knizka hodne a film taky.
Background je stejny u obojiho, dej ale podstatne jiny.
Presto jsem byl spokojeny stejnou merou po precteni knihy i po shlednuti filmu.

30.3.2018 19:35:45

Vybíráme z Bazaru

Mindbug - kompletní ENG
Mindbug - kompletní ENG
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas