Filmy-právě jsem shlédnul a doporučuju

Rád bych v tomhle vláknu nacházel doporučení na filmy, které podle vás stojí za shlédnutí. Nemusí jít vyloženě o novinky, ale i o méně známé srdcovky, nebo nedoceněné kousky.
Sám mám filmy moc rád a chtěl bych zde najít inspiraci.
21.12.2011 17:00:10

Drive
O víkendu jsem podruhé viděl tenhle kousek a musím říct, že mě opět nadchnul.
http://www.csfd.cz/film/240522-drive/

21.12.2011 17:01:58

Drive
Jsem s Rachmaelem! Drive je pro mě největší překvapení tohoto roku. Svou stavbou mi film připomíná můj oblíbený Jarmuschův kousek Ghost Dog.

21.12.2011 17:11:34

Škoda
Napřed jsem tohle vlákno bral jako skvělej nápad, ale pak koukám: Drive? To jako vážně? Podle mě je to jeden z nejhorších filmů současné kinematografie. Bez urážky.

EDIT: Srovnat tohle s Ghost Dog je svatokrádež!

21.12.2011 17:13:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Kurz negativního myšlení
Jestli někdo nezná/neviděl a štve ho všudypřítomná přítomnost truchlení/bilancování/slavení, tak doporučuju tuhle lahůdku:
http://www.csfd.cz/film/232435-kurz-negativniho-mysleni/

21.12.2011 17:14:39

Ghost Dog
Tak na to kouknu - Ghost Dog je fakt bezvadnej film. Ty mafiani ... :)))

21.12.2011 17:14:41

Havelock
Určitě to není stejně dobrý, jen jsem napsal, že Drive je podobně vystavěnej.

21.12.2011 17:24:44

Drive
Havelock: Ano, vázně.
Samozřejmě je to subjektivní a respektuji, že tě neoslovil (i když jej hned sestřelit jako nejhorší kus současné kinematografie?)

EDIT: ať neslovíčkaříme - psal jsi: jeden z nejhorších :)

21.12.2011 17:27:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Rachmael
Ano. Je to umělohmotně dekadentní. Herecké výkony neoslovující, příběhová stránka totální béčko. Hudba vynikající a úplně první scéna s loupeží a honičkou je fakt výborná, jenže člověka nastartuje na tuhle notu a pak už jenom sledujete, jak se nic neděje a hlavní "hrdina" (ve skutečnosti úplnej magor - viz výtah) celou dobu mlčí. Kdyby to bylocelý v duchu tý první scény, tak pěju ódy. Takhle to pro mě byl ztracenej čas. Nepřeháním.

EDIT: dík, žes to doplnil. Ukazuje to kvalitu charakteru. Ne jako někteří, kdo to napíšou úmyslně a potom píšou nekonečné příspěvky jací jsou chudáci a že je každý chytá za slovo :D

21.12.2011 17:33:47 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Havelock: Zajímalo by mě, cos v poslední době viděl aktuálního, když tohle je "jeden z nejhorších"

Já od toho nic nečekal, docela s nechutí jsem šel po dlouhé době do multiplexu. Úvodní scéna mi přišla úplně prázdná ("chjo, budou se celej film honit v autech, omg"). Ale pak se to rozjelo, začalo to být zajímavý. Charakter hlavního hrdiny mi přijde zajímavej. Myslím, že jeho mlčenlivost byl docela záměr a navíc povedenej ;-) A ano, je to magor...

21.12.2011 17:49:06

Eyron
Kolik lidí tolik chutí. Já šel zrovna výjimečně na nějakou odpočinkvou moderní honičku v autech a místo toho jsem šel na bezduchou 2 hodiny trvající zápletku ze sedmdesátek. Mlčenlivost byla jistě záměr. Nevšední rys hlavní postavy, to bezesporu, ale celej film se to vydržet nedá :D A ten konec? No já nevim. Jsem moc náročnej divák, ale samoúčelnost nemám rád. Dekadence je chorobný stav mysli. Ne, jak si mnozí pseudointelektuálové myslí, bejt hustej. Rád bych, abyste to nikdo nebral osobně. Narážím na takové zažité pubertální klišé. Něco jako ukazovat se s filosofickou knihou (např. Tak pravil Zarathustra) na veřejnosti jen na efekt, ale ani ji nečíst. Nebo jako udělat si výplň knihovny na objednávku pro zaujmutí návštěvy - směs k sobě slepených žádaných knih, které se tak nedají číst, ale tento blok se kdykoliv dá jednoduše vcelku vyjmout a nahradit jiným. Snad mi rozumíte. Ten film mi přijde úplně to samý. Pokud se vám skutečně líbí, ok. Ale vážně mi to někdy přijde jako neupřímná póza. Opět nenarážím na nic konkrétně.

P.S. Omlouvám se jestli to tu plevelím. Nechci kazit dobrej nápad. Jen začít kontroverzním Drivem byla asi chyba :D Je to prostě Love it or hate it.

21.12.2011 18:09:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Souhlas. Love/Hate
Zkrátka mi zrovna pasoval do nálady a chtěl jsem jej v duchu vlákna doporučit dalším. Nešířím tady nějaký hype. Chci aby si každý už v recenzích sám zjistil, jestli je to právě pro něj.

21.12.2011 18:19:14

Moje oblibene
Spis nez prave shlednul sem riznu par svych oblibenych kousku;) Neni to ani tak zebricek jako to, na co jsem si vzpomnel... A neni zas tolik provarene...

Město bohů
Shutter Island
Sin Nombre

21.12.2011 18:41:22

podraz
s newmanem a redfordem - super klasika

Jinak oblíbené:
Tenkrát na západě
Most v Remagenu
Bitva v Ardenách

Filmy na vypnutí:
Blade
cokoliv se segalem
prostě jakákoliv rubačka stalone (clifahanger), arnold, van dame atd.

21.12.2011 19:10:42 | Upraveno autorem (porovnej)

True Grit
Já bych doporučil True Grit, hlavní role Jeff Bridges. Pro mě výborný westernový zážitek.

21.12.2011 19:13:15

Oblíbené filmy
Taky něco přidám
Third man
Staré Midsummer night´s dream - vynikající Puk
A zítra pouštím deváťákům Fucking Amal se skvělou scénou, kde se dívky líbají při písni nobody knows where the love is - DOPORUČUJI

21.12.2011 19:15:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Z úplně jiného sudu
Díky mé manželce nejlepší ze všech jsem nucen, v rámci zachování tepla rodinného krbu, shlédnout řadu romantických komedií, které mi splývají v jeden beztvarý nasládlý cumel a u kterých obvykle v půlce usnu. Ale nedávno jsme viděli Ten Inch Hero (2007) což je sice taky pěkná limonáda, ale tak nějak se na to příjemně kouká a člověk z toho má takový pozitivní pocit. A naprosto mě tam dostal lovec duchů a žen Jensen Ackles, který tady hraje úplně jiný typ postavy, než na kterou je člověk po několika sezonách seriálu Supernatural zvyklý.

21.12.2011 19:17:24

Z těch méně známých
Americká krása
Lola běží o život
Almost famous - ten jsem viděl teprve asi před týdnem, ale hodně zaujal
Temný obraz

e: Ještě jsem zapomněl na výborný Castaway on the Moon

21.12.2011 19:28:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Ladik81
Ty posledni Kohenovsky filmy jsou dobry vsechny - True Grit, Burn After Reading, Serious man ...

21.12.2011 19:29:53

to Deathmers
ad Temný obraz - mas knizku?

21.12.2011 19:31:37

Micc
Diky za tip, pro me zatim jedinej sladak, co se mi libil, byla vyborna Laska nebeska. A zena me taky do techle filmu tlaci;)

21.12.2011 19:41:25

sladaky
ja mam asi stesti na zenckou. jako nejvetsi superromanticky sladak oznacila takove normalni zabijaky

jinak lepsi uz to nebude?

21.12.2011 19:44:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Pár méně známých zajímavých kousků
Rodinná oslava - to nejlepší z Dogma
V Číně jedí psy - brutálně černohumorné
Battle Royale - originální japonská vyvražďovačka
Survive Style 5+ - totální japonskej úlet
Černá kočka, bílý kocour - šílená jugoslávská komedie
Pontypool - pěknej malej horůrek
[REC] - pěknej malej horůrek
Angel Heart - nejlepší role Mickey Rourka
Štěstí (Happiness) - super americká komedie
Boondock Saints - fajn akčňárna
Adamova jablka - krásná dánská podivnost
Ondskan - šikana po švédsku

21.12.2011 19:53:26

Linno 22
Jo, nový Coenovky nejsou vůbec špatný, ale na ty starý jako je třeba Fargo, Big Lebowski, Zbytečná krutost pro mě nemaj...i když na druhou stranu Tahle země není pro starý je ukrutnej nářez :-)

21.12.2011 20:01:57

ndru
Lepší už to nebude - výbornej film, výborná Helen Hunt, fenomenální Nicholson.
Ad "žencký" - ta moje zálibu v romantikách (z Twilight mám fakt už osypky) to naštěstí kompenzuje zálibou ve sci-fi seriálech a velice slušnou tolerancí komiksových filmů, takže si stěžovat nemůžu.
A moje oblíbená stará muzikálová úchylárna s Timem Currym- Rocky Horror Picture Show, zejména jeho první polovina, pak to trochu ztrácí šťávu.

21.12.2011 20:16:27

ndru
Mám :) Film ji hodně krátí, ale i tak je to nejspíše nejvěrněji zfilmovaný příběh Philipa Dicka.

aneken:

jojo, Láska nebeská je úžasná :)

21.12.2011 20:26:40

Vybíráme z Bazaru

Zaklínač: Starý svět - Deluxe Edice - CZ
Zaklínač: Starý svět - Deluxe Edice - CZ
Akt. cena: 3300 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas