Aké knihy čítate?

Okrem spoločenských hier mám ešte jednu vášeň, totiž knihy. Najme teda SF a F. Momentálne znova čítam ,Měsíc mého života, a hneď za tým bude nasledovať ,Rock mého života,. Výborné SF skvelo napísané, môžem len odporúčať.
Pochváľte sa aj vy čo čítate.
5.8.2009 08:18:04

Vzestup a pád třetí říše - Shirer
a k tomu přikusuju Grafika Boudníka od Merhauta

27.12.2012 09:27:55

nová hlídka
Ljukaňenko, zase dobrej a čtivej kus. Čím dál tím víc si ho oblibuju.

10.1.2013 10:08:21

Momentálně rozečteno
U postele - Gustav Flaubert: Bouvard a Pécuchet (zfilmovaná verze je 42875x lepší)
V batohu - Milan Mareš: Příběhy matematiky (kupodivu velmi čtivé)
Na WC - Michael Crichton: Kmen Andromeda (jednohubka)

12.1.2013 13:22:00

MKP
Tak saga Malazska kniha padlych pokorena (3,5 milionu slov) :)

5.2.2013 19:26:26

Zaklínač
V prosinci 2012 jsem se doatal ke kompletu zaklínače a za mě to má 10 z 10

5.2.2013 19:55:19

Právě čtené, dlouhodobě rozečtené a čekající na přečtení
Právě čtené:
L.Carlos Junqueira - Základy histologie (i anglický výtisk Basic histology)
Klikorka, Hájek, Votinský - Obecná a anorganická chemie

Dlouhodobě rozečtené:
J. Dyson - Králíkům se nikdy nedá věřit

Čekající na přečtení:
T. Pratchett - Stráže! Stráže!
Richard Boutigan- V melounovém cukru
Harry Harrison - nějaký ten Bill, galaktický hrdina
možná přidám i něco z Duny

5.2.2013 20:06:17

hra o trony tazka, malaz do smrti ...
moja zena momentalne cita 3 hru o trony, co je dosledok mojho dlhorocneho vychvalovania - proste ked ja s tym zijem, musi to aj ona preluskat. Nakoniec sa mozno pusti aj do malazu...to je vsak podstatne tazsi oriesok . Teraz som sa dostal na cca 1/2 chromeho boha, a tak ma moja neznalost vytocila, ze som sa od 5 dielu pustil do toho znovu...Bez hanby sa priznam, ze som to odznovu cital cele hadam 3 krat, ale nakolko vzdy pochopim nove a nove predtym zanedbane suvislosti, dokola ma to bavi...ja neviem, ale ani v najlepsich detektivkach to nefunguje tak zufalo prima ako tu - nenapadna hlaska v druhom dieli, plne sa rozvinie v deviatom, - ale pozor - ak si to znovu neprecitate ,nikdy na to nepridete ... zdanlivo nepodstatna poznamka nadobudne po dalsich 3000 strankach textu podstatnu dolezitost ...sam som stara citatelska skola, ale malaz vo svojej zvrhlosti a narocnosti asi nic neprekona ...

27.10.2013 14:19:56

Malaz
Já furt nevim, zda do toho Malazu jít. Už jsem měl pujčený Zahrady z knihovny, ale stihl jsem to dočíst sotva do půlky, než mi vypršel termín vrácení :D Ale v tý části už mě to docela začínalo bavit. Teď o to mám zažádáno znova, ale zatím je obsazená. Ale nevim jestli do toho jít (do celý ságy), protože už jsem četl dost ohlasů o komplikovanosti a "zmatenosti" toho díla. Třeba Píseň Ohně a Ledu mě obrovsky baví a nemám tam zásadní problém s tím, že je tam asi miliarda postav. Ale přeci jen dědek Martin má jiný styl vyprávění a taky mě na tom hodně bavilo, že to je taková "nefantasy" fantasy :-) Ve svý podstatě totiž žánrem fantasy opovrhuju, ačkoli už jsem pár věcí přečetl :-)

27.10.2013 15:08:43

Zlodějka knih - Markus Zusak
příběh několika lidí z německa za druhé světové války.
Psáno jednoduše, ale výstižně.

28.10.2013 08:52:59

malaz
Za to podle mě stojí, i když člověk musí překousnout tak 300 - 400 stránek úvodu, pak jen hltá a je okouzlenej z toho co všechno se dá nacpat do jednoho světa.
Navíc čtivě napsaný a když jsem byl ponořen do malazu, tak se mi stávalo, že první co mě napadlo když jsem se probudil bylo jméno z té knihy.

28.10.2013 12:10:46

A co tohle?
Když mi dojdou nápady co číst, ráda se tu rozhlížím po čtivu. Takové ZH, ale přes knížky. Neříkám že je tu všechno, ale je tu toho hodně. To bych nepřečetla ani za celý život...

http://www.databazeknih.cz

13.12.2014 20:15:03

PJ

Vtipné...
...na webu databazeknih.cz jsem relativně aktivní (rozhodně víc, než teď zde), tam zase říkám, že ZH jsou taková databáze knih, ale na hry :o)

14.12.2014 21:18:20

království mluveného slova
Tam jsou načtené skvosty. Radši si knihu čtu sám, papírovou, ale né vždy mi zbude i na koupi knížky a tak tady je také super výběr.
Třeba cokoliv od Jiříka. Mě baví Fukung.

15.12.2014 22:00:49

ruy

posledne
Brandon Sanderson ~ Ritmatik
po večeroch deckam
A je to pekne a dobre...

A na skrátenie chvíl cez den
Jonas Jonasson ~ Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
A je to sranda...

15.12.2014 22:18:21

ruy

posledne
Brandon Sanderson ~ Ritmatik
po večeroch deckam
A je to pekne a dobre...

A na skrátenie chvíl cez den
Jonas Jonasson ~ Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel
A je to sranda...

15.12.2014 22:18:21

...
Čtyři cesty ke koldomu
Od moderny k funkcionalismu

Bhagavadgíta

3.3.2015 11:08:21

nesmrtelná klasika
Hra o trůny...k tomu není co dodat

3.3.2015 15:45:23

Dracula
Konečně sem ji sehnala a sem za půlkou. Líbí se mi, že kniha je napsaná formou deníků a dopisů. Dodává to tomu šmrnc a originalitu. Takže pro každýho nadšence Furry of Dracula je nutnost si to přečíst.

26.3.2015 11:09:53

Dracula
Pokud se líbí Dracula, tak doporučuju další staré horory:

Mary Shelley - Frankenstein
Robert Louis Stevenson - Podivný případ doktora Jekylla a pana Hyda
Oscar Wilde - Obraz Doriana Graye

Jistě by se našly i další, já se teď třeba chystám na Fantoma opery a doufám, že to bude v podobném duchu jako výše jmenované :)

26.3.2015 11:57:01

Poslední kousky
Já, poutník - skvěle psaný triller, napínavé počtení, 95%
Stoletý stařík - oddechovka sršící vtipem. Takový moderní Forest Gump 85%
Analfabetka která uměla počítat - vtipná oddechovka s atomovou bombou a jednovaječnými dvojčaty Holger a Holger. Pro mě o chloupek lepší než stařík - 86%
Písečný muž - zajímavá detektivka s úžasnou střední pasáží 85%
Silo - senzačně vymodelovaný postkatastrofický svět s lidstvem žijícím v "silu" kde každé patro má svou hiearchii - 90%
Číňan - složitější detektivka, která současnost prošpikovává historickou čínou a následným nuceným nasazením číňanů na stavbách americké infrastruktury - 85%
Inferno - dalo by se říci, klasická "Brownovka", která má stoustu zvratů a detaile promyšlený děj. 93%

26.3.2015 19:34:16

rozečteno
Singer - Mešuge
Švácha - Od moderny k funkcionalismu
Praha moderní
Revue Labyrint - Jídlo

26.3.2015 19:54:15

.
Mám rozečtenou sérii od Stevena Eriksona Malazská kniha padlých. Zrovna jsem v devátém díle z deseti - Prach snů, ale kvůli zkurvené škole na to vůbec nemám čas. :( Epické dílo. Mohu jen doporučit. Akorát může být těžké si zvyknout na autorův osobitý styl. ;)

17.6.2015 14:24:50

knihy
To čo už mám väčšinou prečítané alebo rozčítané:
Fantasy podľa PC predlohy - svet Warcraftu, Starcraftu, Diabla, pekná trilogia HellGate London, Metro 2034.
Knižky s "Aliens vs Predator" tématikou, trilógia Goblin (Jim Hines), Duna a Hellstromův úl od F. Herberta, Daemon - Daniel Suarez. Séria o Zaklínačovi od Sapkowského, Hobit - J.R.R.Tolkien, Sanctum a Ritus od Marcusa Heitza (vlkodlaci), séria Anita Blakeová-Lovkyně upírů (od L.K.Hamiltonovej) - zombie, upíri, vlkodlaci a ďalšia háveď:) a nejaké ďalšie na všetky si nespomeniem...

Chystám sa na ďalšiu sériu od M. Heitza - Jidáš...(opäť upíri)
Sci-Fi (Rěka bohů - Ian McDonald) mi moc nejde:(

1.7.2015 22:45:26

Zaklínač
Trochu opožděně, ale jsem rád, že jsem se k tomu dostal. Každej díl lepší, načínám poslední.

14.11.2015 18:12:59

po několikátý
jsem rozjel čaroděje zeměmoří a baví mě stále. Mám za sebou první dvě knihy

14.11.2015 19:43:07

Vybíráme z Bazaru

Dune: A Game of Conquest and Diplomacy - EN
Dune: A Game of Conquest and Diplomacy - EN
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas