Aké knihy čítate?

Okrem spoločenských hier mám ešte jednu vášeň, totiž knihy. Najme teda SF a F. Momentálne znova čítam ,Měsíc mého života, a hneď za tým bude nasledovať ,Rock mého života,. Výborné SF skvelo napísané, môžem len odporúčať.
Pochváľte sa aj vy čo čítate.
5.8.2009 08:18:04

Vixton
Náhodou Fyzika od "Řezníka" a spol. je moc pěkná, všech 5 dílů. Když jsem začal studovat, tak to byla u nás žhavá novinka, ale nepořídil jsem si ji, páč to tenkrát byla pro mě strašná pálka. Když jsem se pak učil na zkoušky, tak jsem si ji půjčoval po všech čertech. Teď mě trošku mrzí, že jsem si ji nepořídil. Mám ji jen naskenovanou.

7.11.2012 11:38:10

Elissa
Noční strana - mě bavilo asi prvních 5 dílů, ale stehně jako u Jestřába a Rybářky má Green jeden nešvar a to, že v každém díle používá stejné slovní obraty při popisech postav a lokalit, jakoby čtenář nečetl předchozí díly.

7.11.2012 12:19:31

to Lumirius
tenhle nesvar ma snad kazdy autor. obzvalste, kdyz dily navazuji volne. pruser je, kdyz se tohle deje opakovane v prubehu jedne knizky

7.11.2012 12:26:22

PJ

Toť bežný průser...
...se kterým musí počítat milovníci braku, který do češtiny překládají diletanti přeučení z ruštinářů ;-)

7.11.2012 12:54:59

+2
9.dil Malazske knihy padlych (Prach smrti) - už se těším na poslední díl
N.N.Taleb - Černá labuť (aneb Následky vysoce nepravděpodobných událostí) - hodně zajímavá kniha, dobře se to četlo

18.11.2012 12:51:11

to PJ
smajlika budu teda brat vazne a do krve se postekame o neco jineho

18.11.2012 14:01:55

PJ

Margaux Fragoso: Tygře, tygře
http://www.databazeknih.cz/knihy/tygre-tygre-sokujici-pameti-skutecne-lolity-90298#cmts

Pravdivé, drásavě otevřené, místy ohavné a velice, velice smutné...

18.11.2012 14:58:14

Torstoviny
Vogl - Smetiště vzpomínek, Dno
Zonová - Boty a značky

no, stojí to za přečtení!

21.11.2012 16:34:29

Stephen King - cyklus Temná věž
Už jsem od něj četl cosi dřív a dojem byl - "dobrý, ale nic extra". Nicméně tento cyklus je fakt výborně vyprávěný. Aktuálně louskám třetí knihu ze sedmi a nemůžu se od toho odtrhnout.

21.11.2012 22:08:39

PJ

tarnow
Hlavně na cestě k věži nesmíš ztratit tvář svého otce, sai ;-)

Jsem zvědav na Tvé názory, až dojdeš s Rolandem až na konec. Temná věž je v mých očích výjimečné dílo a nejvíc mě na něm štve, že prostě ten diamant není vybroušen k dokonalostmi a trpí místy rozvleklostí, inkonzistencí, brakovistostí... ale ta epičnost a síla je strhující...

Dlouhé dny
a příjemné noci...

21.11.2012 22:27:17

trpí místy rozvleklostí, inkonzistencí, brakovistostí...
toz to bude king, nae?

21.11.2012 22:37:41

Temná věž
je naprosto úžasná. Co se týče konce, to je asi největší mínus u všech Kingových knih, moc mu prostě (podle mě) nejdou. Ale tady se mi ten konec naprosto líbil, přestože si myslím, že už od začátku je tak trochu očekávatelný :) Ale naprosto pro mě podtrhnul tu epičnost a jak pro mě byl Roland chvilkama nesnesitelný (nejlepší jsou Oy a Eddie), tak mě dostala ta osudovost.

22.11.2012 08:32:57

PJ

ndru, Crimson King
ndru: pokud je něco King, tak mizerné koncovky (která je v TV ovšem skvělá, ale to je věc názoru, mnoho lidí tvrdí pravý opak, i když byli králem varováni). Ty věci, co jsem jmenoval, mi nepřipadají jinak pro Kingovo dílo typické (možná někdy rozvleklost, ale ona je často nezávadná, protože se dobře čte), viz jeho povídková nebo novelová tvorba...

Crimson King: ano, přesně tak. Mimochodem, milá přezdívka :o)

22.11.2012 08:57:08 | Upraveno autorem (porovnej)

to PJ
jj. king se dobre cte, ale co si pamatuju, byl jsem na konci skoro vzdy zklaman. vyjimkou budiz cujo a povidky

22.11.2012 09:36:35

Jan Stern Anální vesmíry
si zas po case oprasuji obzory

26.11.2012 12:05:03

Houby česká encyklopedie
Nedělám si srandu. Mého klučíka očarovaly houby a pořád chce chodit do lesa a nebo prohlížet atlas. Tak sem mu koupila pořádnej. A můžu říct, že je hodně kvalitní a obsáhlý. Je tam úplně všechno. Dočetla jsem se hodně zajímavostí. Třebas že určitá houba je jedovatá až po požití alkoholu,...

26.11.2012 21:22:55

Pamir
Nehodíš sem kontakt na svého drahého? Aby ho bylo možné férově varovat, že má začít abstinovat :-)

26.11.2012 22:03:37

Forgotten Realms
Konečně se mi podařilo sehnat trilogii Maztica ze světa FR od Douglase Nielse. Jsem cca v první 1/3 Železného Helmu - pararela s azteckou amerikou a "dobytím ráje" se rozhodně nedá přehlédnout :-)

13.12.2012 09:50:07 | Upraveno autorem (porovnej)

Hra o trůny
Dostal jsem a začal číst první díl. Nemohl jsem odolat pozitivním recenzím a těch pár tisíc stran co je již vydáno mě nemůže zastrašit. :-)

13.12.2012 10:08:10

Dračí vejce
Pokud máte rádi sci-fi, tak můžu doporučit „Dračí vejce“ - Robert Lull Forward. Už jste si někdy u sci-fi říkali, jak jim ten štít/silové pole/hypermotor/teleport asi funguje? Tak tady se Vám to většinou nestane. Jevy v knížce mají nějaký fyzikální základ (dá se docela snadno pochopit) a respektují fyzikální zákony. :-)

Celá knížka je založena na vyprávění dvou příběhů (příběhu „obyvatel“ neutronové hvězdy a příběhu lidí, kteří hvězdu zkoumají) a oba druhy mají rozdílné vnímání rychlosti plynutí času. Oba příběhy jsou vyprávěny současně, takže u lidí se prohodí pár slov a na povrchu se odehraje tisíciletý vývoj.

Skvěle se to čte, je to zajímavé a je neuvěřitelné, jak se dá využít reálná fyzika k vytvoření vědeckofantastického románu. Doporučuji všem, kteří nepropadli z fyziky více než 2x. :-) No a tomu zbytku taky, protože možná nepochopí, proč to tak funguje, ale poutavý příběh si mohou vychutnat stejně. :-)

13.12.2012 10:34:13

Malevil
Celkem zajímavý pohled do 70. let, kdy ve Francii vybuchla atomovka a přežilo jen pár lidí a zvířat.
Těšila jsem se jak budou řešit, co kde a jak vyrobit, ale nakonec to spíš vypadá na utlačování lidí v jedné vesničce a relativní demokracii na zámku Malevil ... a mezitím diskuze zda se mají na jedné němé trošku přiblblé slečně střídat malevilštáí chlapy či ne

jsem zatím na 300 straně z 480 a je to zajímavý a jsem zvědavá jak se to vyvrbí (je třeba se na knihu dívat s ohledem na to že byla napsaná v roce 1974)

13.12.2012 13:23:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Rada
Rád bych poprosil vážené čtenáře o jejich názor: četli jste něco z knih odehrávajících se ve světě Warhammer 40000 nebo Gears of War? Stojí za přečtení, nebo je to jen ztráta času? Zkusmo jsem z WH40k přečetl jednen kratší počin (Vojáci štěstěny). Moc nadšený jsem z toho nebyl, navíc jsem pocítil určitou antipatii k imperiálním vojclům a palce jsem držel Tau.

Ella: Hmmm, Malevil - má oblíbená kniha, Merle - můj oblíbený spisovatel :-)

13.12.2012 14:09:03

som

Micc
Je fakt, že některé dílka fungují jen díky nálepce W4k, ale třeba série Gauntovi duchové nebo série o Ragnarovi se mě osobně četly dobře ...

Jinak z podobného soudku můžu doporučit knihy o Falkenbergově legii

14.12.2012 06:29:35

som+dakeyros
Díky za rady, dakeyros mi v SZ doporučil totéž. Zdá se že na cyklu Gauntovi duchové něco bude :-) . V databázi Legie ( http://www.legie.info/serie ) se umístila do 20 tého místa (i když ji hodnotilo poměrně málo lidí. Ve stejném žebříčku je serie Píseň ledu a ohně na místě druhém a jako první Malazská kniha padlých, což je cyklus který mi nějak unikl a budu to muset napravit.

14.12.2012 08:56:31

A song of ice and fire
Precital som tych pat knih v originale ale ku koncu je to uz poriadne utrpenie. Po tretiu knihu som to hltal, potom uz len zo zotrvacnosti aby som zistil co je este povolene v literarnom diele :)

Co sa tyka Ragnara hviezdneho vlka tak velmi dobra seria, hlavne ked mas rad hordy mrtvych a nesmrtelneho hyperhrdinu:)
moje oblubene su jednoznacne Conanovky od Howarda alebo hocico od Poula Andersona.

15.12.2012 14:52:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Ghost tower
Ghost tower
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas