Wargaming pro nováčky ideálně pro 4?

Ahojte, nedávno jsem viděl na kickstarteru homeworld deskovku, která je teda primárně pro dva hráče, ale nabízí i variantu pro 4, kdy bojujou 2v2 jako ve Válce o Prsten, což se mi moc nelíbí, nepříjde mi to úplně plnohodnotné řešení. Napadlo mě že bych chtěl nějakou wargame pro svůj sociální kruh. Potřeboval bych něco co je:

  • ideálně pro 4 hráče
  • není úplně složitá hra
  • obsahuje figurky nebo standees, není to jen posouvání žetonků po mapě
  • dá se sehnat v jedné rozumné krabici, bez dokupování dalších x modulů

Hrozně by se mi líbil kill team nebo necromunda, ale všechno tohle je primárně pro 2, a dva sety terénu a figurek aby jsme hráli všichni asi neseženu. Ještě jsem teda narazil na Core Space, ale tam jsou v základu dva týmy, a další dva se musí dokoupit, což dohromady dá asi 5000. Znáte něco takového?

28.2.2023 13:03:55

Záleží, co vás zajímá za období. Určitě bych doporučil #Successors (4. edice) - vyšlo česky od Lišky, sice je to vyprodaný, ale pravidelně se to objevuje tady na bazaru, často za původní prodejní cenu (spousta lidí to koupila a nehraje). Pravidlově je to komplexní zhruba na úrovni #Válka o Prsten (druhá edice) .

Jinak je potřeba počítat s tím, že většina wargame je v angličtině. Pro 4 bych určitě doporučil něco ze série COIN, kde nejjednodušší je #Cuba Libre. Opět, česky vyšlo z téhle série od Lišky #Pád nebes: Galské povstání proti Caesarovi. S nadsázkou se za odlehčený COIN dá brát #Root

Poslední, co je česky (a opět od Lišky) je #Tankový duel: Nepřítel na dostřel, který se dá hrát až v osmi. Není to úplně klasický wargame (žádná mapa, jen abstraktní parametry terénu, vzdálenosti apod.).

2.3.2023 13:02:28 | Upraveno autorem (porovnej)

Ještě Pád Nebes je COINovka v češtině. Jinak kromě téhle série zas tak moc wargames pro 4 není, a jsou to převážně komplexní žetonkovky.

Možná starý Friedrich. Nevím, jestli je vůbec dostupný.

Ale co třeba Střet Civilizací? Root když zavřu obě oči.

Edit: jo vlastně polovinu těch věcí už psal Ereboro. :)

2.3.2023 19:21:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Jako Válka o prsten, Kill Team a Necromunda to je slušnej rozptyl :-)

Nicméně co se figurkovek týče, tak jsou slušný skirmiš pravidla Ona Page Rules (Grim Dark Future: Firefight tuším). Jsou ke stažení zdarma, takže pak by stačilo, aby si každej pořídil pár vlastních figurek (cca deset modelů, žádný mega armády) a můžete hrát. 

Vynikající je taky Xenos Rampant, kde už je teda potřeba figurek víc. Ale tady už pravidla nejsou zadarmo.

3.3.2023 10:58:35

Já beru jako wargame light #Ankh: Bohové Egypta  nebo #Blood Rage , tohle by nebyla cesta? A nebo teď nově v češtině #Northgard: Země nepoznané 

3.3.2023 11:18:22

tak jako hodně light wargame pro více hráčů můžu doporučit #Circadians: Chaos Order 

3.3.2023 12:02:19

Pak klidně taky #Kemet: Krev a písek 

Ale opravdu dost narážíme na rozptyl wargame. Skirmishe / COIN / Area controly.

 @MortZ  Chtělo by to ještě doupřesnit zadání.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

3.3.2023 13:22:20

No, původně jsem zamýšlel asi spíš skirmishe, začínal jsem s 40k tak si pod wargame představím spíš nějaké figurkové fighty jako třeba Marvel Crisis Protocol apod. Takže bych spíš bral něco takového.

 

Ale jak se dívám na doporučení, tak i na ty velké Válečné hry je tu spousta zajímavých nápadů, děkuju! 

3.3.2023 13:45:41

Vybíráme z Bazaru

Cthulhu Wars: Duel - Česká verze
Cthulhu Wars: Duel - Česká verze
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas