Trollí aréna IV - Agricola vs. Puerto Rico

Přináším vám čtvrtou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pátek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Čtvrté kolo je zde:

Agricola vs. Puerto Rico

Kdo je pravý Eurokrál?
2.10.2009 09:54:32

tu Drussbarb
Tož zas ze mě nedělejte prudiče :-). Samozřejmě, že nezakazuju lidem hlasovat, když druhou hru neznají. Jde mi hlavně o to ať každý pokud to jde napíše trošku šířeji, proč se mu ta hra líbí a když druhou nezná, nevadí i tak lze napsat proč se mi hra líbí. Samozřejmě když se někomu nechce víc rozepisovat a jen hlasuje, taky dobře - každému podle jeho naturelu. Já si jen třeba hrozně rád přečtu něčí názory a důvody proč hru, pro kterou jsem já nehlasoval :-).

2.10.2009 12:12:01

samostatné fórum ?
Teď trošku mimo mísu na Syda a Dia. Vzhledem k tomu, že se ta trolí aréna docela chytla, nestálo by za to ty arény přesunout do samostatného fóra "Trolí arény" ???

2.10.2009 12:14:59

jednoznačně Agricola
i když ji hraju míň častejc, páč není s kým, nebo čas, nebo si nato lidi netroufnou. ale i také puerto rico bylo svého času na nich moc, tak snad časem se to zlepší...

2.10.2009 12:19:32

kren
Je to v jednání, ale ještě jsme se s Diem nedohodli na formátu - zda to bude v diskuzi nebo někde samostatně.

2.10.2009 12:21:13

No vezmu to tedy ze siroka
Agricola:-)

2.10.2009 12:23:57

sydohraní
Samostatné fórum se stává nezbytností!!! Myslím, že Aréna se chytla mimořádně, a kde to žije tam je samostatné fórum. Taky by pak mohl vzniknout nějaký přehled výsledků minulých Arén. Teď se to dá dohledat, ale až bude třicátý díl...
Hry jsou o hraní, tak si hrejme!

2.10.2009 12:24:37

OT
Mám jeden dotaz na syda. Máš v zásobě dostatek kandidátů do arény nebo přijímáš další návrhy? :)

2.10.2009 12:33:24

PR
ideální by pro mě bylo, kdyby se tyhle dvě hry v aréně mezi sebou navzájem pobily :). Ale přece jenom dám hlas spíše PR, protože to jsem hrál poprvé (a možná bohužel i naposledy) ve 4 a byl jsem nadšen (to se u agricoly nestalo a naopak teď ji už vůbec nemusím). Jenže od pak už jsme hrávali PR jen ve dvou a to je hrozná nuda. Takže abych to shrnul. U žádné z těchto her nemám pocit nutnosti ji mít doma. PR bych si klidně zahrál tak aspoň ve 3,4. Agricolu už nechci vidět :). Ještě můžu říct něco o komponentech. PR má komponenty nic moc, spíše nic než moc (rozhodně tam chybí obrázky budov jako v San Juanu), ale zase mi přijde grafika taková stylovější a vkusnější. U Agricoly se mi z počátku líbil ten dřevěný matroš, ale grafika se mi nikdy něják extra nelíbila a teď, když vidím ještě grafiku Le Havre, tak musím konstatovat že mi přijde zpracování Agricoly hnusné (hlavně ta grafika). A taky teď již spíše preferuji plastové figurky a matroš :).

Původně jsem tu vůbec nechtěl psát, ale odhodla jsem se :)...

2.10.2009 12:42:29

Puerto Rico
Protoze sahnout na Agricolu, ruce bych pak musel vymachat v savu a zaludek v lihu :-)

2.10.2009 12:44:19

Beholder
No proč chceš pobít hru, která je podle tebe ve 4 skvělá? Jenom proto, že je slabá ve 2? :)

2.10.2009 12:48:44

10:9
PRO AGRICOLU

(pokud počítám dobře)

2.10.2009 12:54:26

PJ

Siaron, Beholder
Vidím, že se svou Agricofobií rozhodně nejdu proti proudu, jak jsem si původně myslel :o)

Souhlasím s Beholderem s tou grafikou, já to prostě vidím, že Rosenbergova grafička (asi je to žena) Maura Kaluski zkrátka neumí kreslit (viz "rozjíždivá perspektiva na krabici leHavru"). Jinak mně třeba konkrétně na Agicole vadí, že se nestřídá první hráč, že je tam zbytečně moc surovin a produktů, že je to zdlouhavé, že mě ta hra spoutává a nenechá mě dejchat, nelíbí se mi postihy v závěrečném bodování - hra nutí hráče být ve všem průměrný...

A eurokrál? To spíš ten Caylus ;-)

2.10.2009 12:57:42

věc pohledu nebo šikovnosti
mně se spíš zdá, že agricola tě /mně/ spoutává jenom minimálně. a rozhodně mně nenutí byt ve všem průměrný :D a to že se nemění kdo jde první? KONEČNĚ!! tohle otvírá další obzory...

2.10.2009 13:05:25

Richmond
právě že nechci tvrdit že je ve 4 skvělá, protože jsem ji hrál v tomto počtu je jednou, navíc poprvé a ještě k tomu jsme ji nedohráli. Jen si pamatuju, že jsem byl nadšený. Z Agricoly jsem tak nadšený nebyl. Líbila se mi, ale postupně jsem si k ní získal odpor. Ale jinak říkám celkově mi je jedno kdo vyhraje, protože nejsem fanda ani jedné z těchto her, jen PR je pro mě menší zlo, jak tady někdo vtipně podotkl :)

2.10.2009 13:05:38

all
"hra nutí hráče být ve všem průměrný..." přesně to mi vadí též.

Richmond - nápady mám, ale návrhy přijímám :)

2.10.2009 13:05:50

to PJ
proč myslíš, že Maura Kalusky je ženska?

2.10.2009 13:06:25

PJ
tak to by mě zajímal mač výherce této arény a Caylusu(e)???

2.10.2009 13:07:00

Těžká volba
ale nakonec "musím" hlasovat pro Agricolu. Přece jen se příjemněji hraje v jakémkoli počtu hráčů. PR pro dva je opruz, Agricola zábava.

2.10.2009 13:12:19

mně napadá, že Agricola je hratelná
i v jednom člověku... to je myslím docela silné plus

2.10.2009 13:13:49

...
vidět plus v tom, že je SPOLEČENSKÁ desková hra hratelná jako solo, to mi přijde hodně uhozené, ale budiž :)

2.10.2009 13:16:11

PJ

Sodovka
"Maura" mně zní žensky. Zapomněl jsem, že je to přezdívka a ten člověk má křestní Lars :-) takže je to chlap jako poleno a ještě k tomu fešák:

http://www.facebook.com/people/Maura-Kalusky/1804402822

Jinak to ale není Rosenbergův ilustrátor, ale Friesův, omlouvám se za popletení!
Rosenbergův ilustrátor je Klemens Franz a je to samozřejmě chlap :)

2.10.2009 13:19:54

Portoriko
U me jednoznacne Portoriko, Agricola mi nejak nesedla.

2.10.2009 13:27:58

Puerto Rico
Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico Puerto Rico

2.10.2009 13:29:24

ve vsem prumerny
Agricola nenuto byt ve vsem prumerny, ale mit od vseho alespon neco abyslo o plnohodnotnou funkcni farmu a hramela smysl. Jiste, nemas prasata, mas -1. Logicky, k cemu by vedla hra, ktera by jen odmenovala a jeden si udela obili, druhy vidi ze obili neni, tak pojede na ovcich, dalsi si rekne, aha, ten sbira ovce, tak ja zacnu prasata a ctvrty najede na kravy a na konci si vsichni spocitaji krasne plusove body za maxima a za minima pekne bez postihu., Jak vlastne takova hra skonci? Vyrovnane? Nebo plusove pro toho, kdo zacne neco sbirat drive?

2.10.2009 13:34:04

Puerto Rico
Hrál jsem obě, ale Agricola mě vůbec nechytla. Puerto Rico mám docela rád, je pravda, že kdyby se u něj trošku za ty léta vychytala grafika mohlo by být ještě poutavější.

Musím souhlasit se Sodovkou, že u Agricoly mám dojem, že sice hraje víc hráčů, ale každý na svém písku bez výraznějšího ovlivnění ze strany spoluhráčů a na konci se jenom porovnají body.

2.10.2009 13:38:56

Vybíráme z Bazaru

Goblini s.r.o. - nesehnatelní, jako noví!
Goblini s.r.o. - nesehnatelní, jako noví!
Akt. cena: 399 Kč
Končí za: 9 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas