Trollí aréna IV - Agricola vs. Puerto Rico

Přináším vám čtvrtou část trollí arény - každý týden dvě hry v souboji na život a na smrt! Která je lepší? Hlasujte pro svou oblíbenou hru. Euro, AT, war, na každého dojde. Své přípěvky prosím začněte názvem hry, pro kterou hlasujete a pod to případné argumenty. Příští pátek hlasy sečtu a určím vítěze, v případě remízy mám rozhodující slovo. Žádný flame (ale diskuze vítána)! Účelem arény je zábava a také dozvědět se něco o hrách a o tom, proč se vám líbí. Žádný argument není slabý, každý hlas se počítá, i kdyby jen kvůli barvě krabice. Čtvrté kolo je zde:

Agricola vs. Puerto Rico

Kdo je pravý Eurokrál?
2.10.2009 09:54:32

Agricola
Sice jsem ji ještě nehrál, ale PuertoRico mě zrovna 2x nechytlo.

P.S.: Ach jo, to jsou zas odborníci, co? :D :D :D

2.10.2009 10:02:31

husak
Každý hlas se počítá.

2.10.2009 10:06:09

Agricola
U té jsem se nikdy nekopala 10 minut do zadku

2.10.2009 10:08:45

Agricola
Vzhledem k tomu, že jako deskovku považuji Agricolu za to nejlepší co je k mání, tak není co řešit. Super herní systém, každá hra jiná vzhledem k tomu, že jsou vždy k dispozici jiné karty. Velká zábavnost v jakémkoliv počtu hráčů.
PuertoRico mě oproti Agricole ničím zvlášť neoslovilo. Kdyby bylo v souboji s jinou hrou, zřejmě by můj hlas dostalo.

2.10.2009 10:19:45

Puerto Rico
Konečně znám obě hry v aréně a mohu "zodpovědně" vybírat!
Obě hry jsou výborné....

Agricola má mnohem lepší a pěknější materiál, velký počet rozšiřujících balíčků...ovšem jako dítě jsem se na poli, při sázení "kobzalí", sušení sena atp. nadřel dost, vše v horách a bez pomoci techniky, dokonce jsem i ty krávy pásl :-)takže být zemědělcem zrovna není můj sen...

PR je graficky i materiálně pozadu (navíc ho mám v němčině) ale je to jedna z mých prvních her, herně mi zcela vyhovuje, dokonce jsem v ní i celkem úspěšný, i tady se sice pěstují suroviny, ale je to jen jedna z částí hry. Jako dítě jsem neměl možnost kolonizovat daleké země, proto je pro mě i tematicky zajímavější :-)

Mám rád obě, ale PR mě baví víc :-)

2.10.2009 10:20:46

Puerto Rico
Puerto Rico mi prijde jako mensi zlo:)

2.10.2009 10:20:52

PJ

Puerto Rico
Jednoznačně a bez váhání Porto. Sice si myslím, že už dneska jsou lepší hry, ale Agricola je pro mě nestravitelná; kdežto Portoriko se hraje přinejmenším příjemně, je přehledné a nikdo se tam do zadku nekope ;-)

A hlavně: Portoriko je součástí alea big series a krabice se velice dobře vyjímá mezi ostatními ;-)

2.10.2009 10:21:15

PJ

Raven
...asi tak :-)

2.10.2009 10:22:24

Agricola
ještě nemám, ale hodlám si pořídit. Puerto Rico nikoli.

2.10.2009 10:22:51

PuertoRico
Těžko v mém případě hovořit o nějakých významných rozdílech, protože obě hry hodnotím hodně vysoko. Řekněme, že pro PR hrají důvody:
- nostalgické (moje první "velká" hra, mám ji už od 2004)
- časové (ve 4 lidech je PR stále kratší než AGR)
- strategické (nemám tedy AGR moc nahranou, ale pořád mám pocit, že v PR mohu pružněji reagovat na tahy protihráčů)

2.10.2009 10:27:22

Agricola
... a to jednoznačně
- Agricola stejně dobrá v jakémkoliv počtu hráčů !!!
- možnost sólo hry
- slabší hráč má větší šanci než v PR
- lepší atmosféra hry
- jednoznačně lepší herní materiál
- variabilita s rozšířeními
- PR se mi zdá takové suché bez šťávy
- hráč, který prohrál má radost z toho co vybudoval
- velice přitažlivé a chytlavé pro ženy
- PR se mi zdá jako hra pro úzkou skupinu hráčů, kdežto Agricola je přes svou složitost chytlavá pro širší veřejnost

2.10.2009 10:46:28

PR
Agri neznam, proto davam hlas PR.

2.10.2009 10:46:42

to knaxton
Tak se s Agricolou seznam :-), pak budeš možná hlasovat jinak.

2.10.2009 10:59:06

PJ

kren
Právě proto, že jsem se s ní seznámil, hlasuji pro PR, které mě předtím až zase tak nezaujalo ;-) ale chápu, že jdu proti proudu ;-)

2.10.2009 11:03:37

Průběžný stav 5 : 5
PJ: Proti jakému proudu? Zatím tečou obě řeky stejným směrem a stejně rychle ?
sydo: aréna fakt geniální nápad, hezky to tu žije, zasloužil bys nějakou tu ikonku za jméno!

2.10.2009 11:13:04

Puerto Rico
Puerto Rico, i když před rokem bych to asi viděla jinak.

Každý můj krok v PR ostřížím zrakem sledují ostatní a okamžitě reagují změnou strategie, kdežto v A si každý jede po svém a minimálně sleduje své soupeře- není dřevo, nevadí vezmu jinou větší hromádku.

2.10.2009 11:19:06

PJ

Hammer
Celkově je proud spíš silnější pro Agricolu a také ze svého okolí jsem jediný, kdo ji nemá rád...

Jinak sydovi navrhuji titul 'krotitel her' :-)

2.10.2009 11:22:19

Agricola
Jsem pro Agricolu.. PR jsem nikdy nehrál ale Agricola mi velice sedla. Líbí se mi i její proklatě rychlé tempo. Je to ale hra, která chybu netoleruje a tvrdě trestá...
Dokonce to byla první hra která mě tak pohltila.

To Sydo: S arénou je to super.Ale myslím si, že by se s Diem měl vymyslet lepší prostředí pro Arénu. Třeba samostatné diskusní vlákno. Přeci jen 52 odkazů za rok je kotel a malinko to dělá neplechu v "normál" diskuzi. Třeba vymyslet i nějaké grafické znázornění odpadlích a postupujících her. Nevím, líbilo by se mi dát Aréně víc prostoru....

2.10.2009 11:23:31

Puerto Rico
Sice jsem nehral,ale Agricolu jsem zhrzene prodaval,protoze mne nebrala ...

2.10.2009 11:24:11

Důvody proč to a proč ne ono
Ta aréna je opravdu fajn nápad, akorát by to chtělo aby hlasující napsali aspoň v bodech šířeji proč preferují tu či onu hru. Pokud tam někdo napíše jen taata hra protože ta druhá mne nezaujala a nebo tam napíše, že tadle hra, protože druhou nezná, tak je zbytečná diskuze a může se to redukovat jen na zaklikávání hlasů k jedné nebo druhé straně. Podle mne v tédle aréně je nejzajímavější ten širší pohled a konfrontace názorů proč se KONKRÉTNĚ někomu některá hra líbí nebo nelíbí.

2.10.2009 11:34:30

kren
Jsme rád, že se aréna líbí. Také bych uvítal rozsáhlejší důvody a klidně i nějaké ostřejší diskuze :) Ale jak říkám, každý hlas se počítá.

2.10.2009 11:45:16

Agricola
Pro mě je tento souboj naprosto jasný, Agricola je prostě král :-)

Nebudu vyjmenovávat důvody proč je pro mě lepší nebo horší, obě hry mám, obě je hraju, ale prostě Agricola je Agricola.


Jen by mě docela zajímalo, jak by dopadla aréna mezi Agricolou a Le Havrem.Tyhle dvě hry jsou si ještě blíže než Puerto Rico,takže by argumenty pro jednu nebo druhou hru byly docela hodně zajímavé, ne-li přímo bratrovražedné :-)

2.10.2009 11:53:39

Křen
Já mám stejný názor jako Ty. Ale asi uznávám, že pokud by zde přispívali pouze lidé, co mají zkušenost s jednou hrou, bylo by tu jaksi mrtvěji :))

2.10.2009 11:53:42

Agricola
Pravý eurokrál je pochopitelně Caylus :-)
Z těchto dvou oceňuju Agricolu. Především díky netradičnímu a dobře zapracovanému tématu, velmi pěknému hernímu materiálu, variabilitě způsobené množstvím karet Malého vybavení a Profesí.
Dobře hratelná v jakémkoli počtu hráčů, navíc možnost solitéru.

2.10.2009 11:54:03

Kren
Mno ja to beru tak, ze nejde o to, kdo zvitezi, ale ze se tady zije ... :) To bych se svymi chatrnymi hernimi zkusenostmi nemohl hlasovat nikdy, to by bylo velmi velmi smutne :). Ale zatim poprve v troli arene znam aspon jednu hru,takze vlastne hlasuju aspon trochu fundovane :)

2.10.2009 12:07:37

Vybíráme z Bazaru

Robinson Crusoe EN +doplňky
Robinson Crusoe EN +doplňky
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 21 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas