Railroad Tycoon vs. Steam

tak schvalne, ktera je lespi ci horsi a v cem konkretne?
28.7.2009 23:55:04

rbx

Ringo
Po tom, co jsi rekl, uz to nechapu vubec. Asi delame nekde neco spatne, ale dostat se pres 100 je pro mne utopie. Divny, pravidla na 3 stranky a nekde jsme neco pokonili, protoze jsme se furt potaceli ve financni nouzi a nakonec se diky vydanym akciim, abychom vubec meli co stavet, dostali na konci do minusu. Oba dva.

17.8.2009 15:18:56

rbx
Dostat se přes 100 bodů je ve standartní hře dvou hráčů asi docela problém, přece jen jak jsem už psal,taková hra končí dříve než vlastně pořádně začne.
V naší první hře jsme měli skóre asi 5:3 a ve druhé to bylo cca 25:20.Ve třetí hře jsme zrušili ukončení hry po deseti vyprázdněných městech a dostali jsme se na skóre 120:86.

17.8.2009 15:55:09

ještě rbx
Ono asi ta správná strategie do začátku bude, nepodléhat mámení okamžitě rozjet několik tratí,ale vzít si jen jednu nebo dvě akcie,propojit dvě blízké města a ještě hned v prvním kole převést nějaké suroviny,tak aby měl člověk hned peníze bez nutnosti si půjčovat. Pokud budete takhle zezačátku propojovat blízká města a neřešit dovoz na větší vzdálenosti a lepší třídy lokomotiv,tak byste neměli mít s penězi problémy.Když se dostanete k 15-20 bodům,tak už bude hezký příjem a v tu chvíli přestane mít člověk starosti co s penězi.

17.8.2009 15:59:14

rbx, Loselfos
ted jste me zmatli oba a premyslim jestli nedelam blbe neco teda ja, protoze dostat se pres 100 bodu ve dvou neni az takovy problem, jednou jsme dokonce stovku prekrocili v jedne hre oba. Odmenujete se temi penezi na stupnici na konci kazdeho kola, ze jo?

17.8.2009 17:49:37

rbx, loselfos
ze srartu - 2 akcie, stavba cca 2 trati, prevoz apson dvou zbozi, prvni ziskava bonus za prvni prevoz. dalsi tah, stavba dalsi trate ted uz za vydelane penize. Prevoz dalsiho aspin jednoho zbozi. Snaha o vco nejrychlejsi vylepseni lokomotivy na prevoz pres dva nebo tri policka. Kazdy takovy prevoz je za vice bodu a uz se to jen sype. Nepodcenovat silu ukolu, kdo preveze prvni pres troi trate, opet zisk S bonusu, to same kdo udela prvni lokomotivu 4. stupne...proste ta stovka se da udelat v pohode

17.8.2009 17:56:57

ku tym 100bodom
problem sa cez ne dostať vo dvojici určite nie je...
Určite, ale záleží na tom ako sa spoluhráči dohodnú čo potom - myslím tým zisky.. u nás sme uplatnili dve varianty, ten čo sa dostal cez 100 dostával automaticky pri vyhodnotení zisku sumu zo stovky + sumu podľa toho na akom bode stál, a tá druhá je, že dostával iba takú sumu, ktorá tam je uvedená.
No neviem ako u Vás, ale u nás máme niektoré hry nie o tom aby ten čo je už pri slušných ziskoch ušiel všetkým o veľa bodov, ale takticky trčí na tom bode stavia si ďalšie trate a keď už vidí, že sa súperi na neho tlačia posťahuje kopec tovaru a znovu im všetkým ujde - napríklad ja :)
Ale znovu musím povedať jedno, že naozaj záleží od spoluhráča/ov keď sú začiatočníci nemám záujem ich vytrieskať s obrovským rozdielom, ale hrám tak aby ich to bavilo, pretože viem, že keď nabudúce budú hrať, že budú oveľa lepší a potom sú poriadne bitky o každý jeden tovar či kartu... väčšinou potom tie ďalšie hry s nimi dostávajú poriadne "grády" a super zážitky sú na svete... To len tak na okraj. :)

17.8.2009 19:42:42

Anglie pro RRT
Jelikož zatím nemáme na stránkách odpovídající rozšíření, tak se o dojmy podělím zde: dnes jsme poprvé ve dvou zkoušeli nové rozšíření pro Railways of the World, resp. RRT - Railways of England and Wales. Mapa je moc pěkná (pro Anglii mám slabost) a opět poněkud jiná než Evropa i Amerika. V podstatě je mapa dost pohostinná, s mnoha městy blízko u sebe a s minimem hor. Ovšem města mají obvykle jen dvě kostičky, málokde jsou tři a jen samotný Londýn má čtyři. Každopádně se mi tahle mapa líbí nejvíc ze všech tří oficiální :-)

Co mě ovšem nadchlo, tak rozšíření obsahuje spoustu komponent navíc pro styl hry alá Chicago Express - hráči skupují akcie železničních společnosti, rozvíjejí jejich železniční síť a vozí zboží na následně kasírují dividendy. Cílem je vydělat co nejvíc peněz. Bomba.

Po dnešku mám tedy opět o něco méně chuti zkusit si zase zahrát Steam... RRT prostě vede :-)

23.8.2009 23:57:58

Merlin
Anglie je u nas uz k dostani?

24.8.2009 06:43:39

to Ringo
Jasně, koupil jsem to v centru Prahy v jednom milém krámku :-)

24.8.2009 08:00:28

Merlin
ja to zatim na zadnem webshopu nenasel. Na kolik to vubec vyjde?

24.8.2009 09:30:47

to Ringo
Přesně si to už nepamatuju, tuším něco kolem osmi stovek ...

24.8.2009 10:42:38

Merlin
To máš teda zvláštní, to jako kdybych si pořídil rozšíření Race for Galaxy a sdělil, že mám o něco menší důvod hrát San Juna :)

Jinak Steam dle mého docela hodně překvapivě po 4 měsících od uvedení předskočil Railroad Tycoon na BGG :)

24.8.2009 20:28:40

to Richmond
Nevím, co je na tom zvláštního... čím víc se mi líbí jedna hra, tak tím je menší šance hrát druhou velice podobnou, když budu mít chuť hrát nějaký mašinky...

A co se týče žebříčku - nevím no, mě jsou žebříčky docela ukradený, takže mi tohle nějak uteklo :-)

24.8.2009 20:51:59

Richmond
s tim preskocenim na BGG bych to bral asi takhle - prote je to nove;-)

24.8.2009 20:52:14

Ringo
Tak co není v době vydání nové, že? Mně to překvapilo právě proto, že Steam oproti RRT právě nepůsobí na první pohled tak "bombasticky" plánem, mašinkama, věžema apod. A přesto všechno se dostal na BGG před RRT. Samozřejmě žebříčky nejsou dokonalé, to je jasné.

24.8.2009 21:15:12

Richmond
to sice muze byt ukaz zajimavy, ale z meho pohledu - je to nove, hraje se to imrvere, bodejd by to nevystrartovalo na predni pozice. RRT ma preci jen par let a uz ho hraci maji ohrany, neni to novinka po ktere by se prahlo. Takze vystoupani her do cela zebricku jako je Steam ci Le Havre me proste nijak neprekvapuje.

24.8.2009 21:34:50

Wallace a jeho vláčky...
Tam vám řeknu, že nechápu, jako to ten Wallace všechno stíhá a že v tom všem nemá zmatek! Teď jsem četl recenzi na Railways of England and Wales a na konci je taková rekapitulace:

If you’re looking for a medium-weight Wallace train game, you can choose between:

2009 Railways of the World (aka, the new and improved Railroad Tycoon) with its expansions Rails of Europe and Railways of England and Wales; or
2009 Steam Basic.

But if you’re looking for a heavy-weight Wallace train game, you can choose between:
2002 Age of Steam
2009 Steam Standard; or
2009 Railways of England and Wales Advanced Share System

A do toho všeho ještě má přijít expanze Steamu (Steam Barons), jeho další vlčkovka Last Train to Wensleydale. Ten člověk je fakt šílenec :) (v dobrém) :)

22.9.2009 13:41:33

Richmond
Díky za tento post, udělal mi radost, když jsem se v něm dozvěděl, že vyjde "oživená" verze Railroad Tycoon pod názvem Railways of the World!!! Snad to bude to, co jsem hledal, když jsem nechtěl RRT kvůli cizojazyčným komponentám a Steam zase kvůli tomu, že je určen až od 3 hráčů a pokud se tu bude jednat ještě o vylepšenou verzi RRT, tak se na to už moc těším! Díky za info!

22.9.2009 14:35:39

Srovnání
http://www.youtube.com/watch?v=XD9r8qaNY3s
Samotný Tom Vasel se odvážil srovnat AoS / Steam / Railways of the World (tedy RRT s expanzema). Určitě zajímavé postřehy. Hádejte kdo u něj nakonec zvítězil :) Chudák ale asi dostane sodu od hráčů Age of Steam :)))

14.10.2009 15:53:11

Richmond
Hehe, dal jim celkem čočku :)

14.10.2009 16:22:08

to Richmond
Když jsi to sem dal ty, tak samozřejmě musel nejvíc vyzdvihnout Steam :-)

14.10.2009 18:55:53

Merlin
Myslím, že sám Vasel přiznal, že ten rozdíl je minimální (jestli jsem dobře poslouchal, tak 13 míst v jeho TOP100). Takže tak trochu remíza bych řekl :)

14.10.2009 19:19:20

Vybíráme z Bazaru

Marco Polo II (EN)
Marco Polo II (EN)
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas