Railroad Tycoon vs. Steam

tak schvalne, ktera je lespi ci horsi a v cem konkretne?
28.7.2009 23:55:04

Merlin
podle me je to hodne v tom, ze Steam ve dvou nefunguje, ale RRT ano. A jelikoz Steam ve dvou nefunguje, tak z toho asi prameni to presvedceni Steam hracu, ze nemuze ani RRT.

9.8.2009 09:52:44

Merlin
No hrát Steam ve 2 je odvaha :)
Žetonky navíc? No předpokládám, že má komponenty pro 10 hráčů jako já :) To potěší, ne?

9.8.2009 11:11:44

to Ringo
Asi na tom něco bude ... Steam nejspíš odložím k ledu a vytáhnu, až bude příležitost zkusit ho ve třech ... navíc teď stejně hrajeme furt Dominion :-)

9.8.2009 20:28:29

to Richmond
Odvaha nevím, co se týče žetonků, tak jsem měl navíc kolečka v pěti barvách, to je fakt, jen fialovejch bylo dvakrát tolik co ostatních ... a pár černejch kostek ... Nicméně jsem to stejně všechno hodil stranou a dal tam mašinky z RRT (sehnal jsem si kvůli tomu druhou sadu :-)

9.8.2009 20:29:47

Merlin
Já zkusil třeba tu mapu Evropy, co je určená pro 4-5 hrát ve 3 lidech. Podle tipu v pravidlech jsem v úvodním setupu dal do měst o jedno zboží méně. Hrát se to určitě dalo. Jenže při hře 2 hráčů si to prostě nedovedu představit, protože na té mapě USA/Kanada ubrat všude jedno zboží už je frapantní.

Černé kostičky jsou zřejmě na nic :) Možná v nějakém rozšíření. Fialových jsem tedy neměl 2x tolik, jen máme prostě komponenty pro 10 hráčů plus zbytečné černé kostičky zboží :)

9.8.2009 21:08:03

Jinak
u me RRT v mem osobnim TOP 10 stoupa raketove v zebriicku tak, ze se usidluje na prvnim miste a zacina mmit dilema, jestli jej pro sebe neurcit definitivne jako nj hru vubec. Sice jsem posledni dobou nazhaveny na war gamsy, ale tohle me odrovnalo. dosud jsme kazdou, i tu nejlepsi hru, dycky prostedohrali, paradne se pobavili a sli spat. Jako ne ze by nebyl pocit ze bysmesi radi dali jeste jednu partii,ale u zadne hry jsem to nepocitil snad tak silne jako u RRT. Myslim ze tohle preskocilo i meho osobniho milacka Agricolu, absolutni spicku euroher kterou je pro me Tikal a Euphrat&Tigris, spickovy light war ladeny ameritrash Nexus Ops, valecne civilizacni jasne desitkovou Antike i kolonizacne valecny mix eura s ameritrash Age of Empires 3.

9.8.2009 22:41:22

Ringo
Holt vláčkové jsou skvělé téma :)

10.8.2009 09:24:11

S kým to je podobné?
Minulý týden jsem zakoupil pc hru Railroad Pioneer a musím říct, že jestli bych měl deskovku RRT potažmo i Steam/Age of Steam)s srovnávat s něčím na PC, tak by to mohlo být klidně toto. V RP totiž také chybí akciový trh (jeko ve zmíněných deskovkách), není možné investovat do společností, primární je budovat tratě a převážet zboží.

10.8.2009 12:14:31

Richmond
njn, akcie v RRT jsou treba omezeny jen na to, ze zalozis spolecnost, musis vystavit akcie, za ne dostanes prasule na rozvoj, protoze jine prasile nemas, ale ta akcie ti zustava do konce hry a musis kazde kolo z ni vyplatit dividendu. Takze cim vice akcii vystavis, tim vyssi jsou dividendy. Spise mi to nez akcii trochu pripomina vystaveny dluhopis, z ktereho dluznik vyplaci uroky.

10.8.2009 13:27:06

RRT a akcie
Způsob manipulace s akciema a penězma mi v RRT přijde zajímavější. Ve Steamu jsme oba měli počítadlo na deseti a dál to neřešili a jezdili na body ... je mi jasný, že to není úplně ideální taktika, protože neustále snižování/zvyšování příjmů vychází asi výhodněji, ale celkově mi ten princip moc nesedl, stále šachovat s příjmy ...

10.8.2009 14:01:22

MErlin
A hráli jste basic nebo standard verzi? V té Basic skutečně není problém se relativně brzy dostat do plusu a skončit v něm. Ve standard verzi je to o něčem jiném.

10.8.2009 14:18:47

Merlin
Navíc i v té základní verzi většinou vyhrávám i když dětičky končí na 10 a já na 6 :)

10.8.2009 14:19:39

taktika v RRT
ja jsem se v RRT zatim snazil dycky jit maximalne na vysteveni 3 akcii, ale vetsinou se mi to dari udrzeti na jedne. Tak by me docela zajimalo, zda je ucinna taktika si na startu treba napujcovat i vice a rychle ji stavet nebo vylepsivat lokomotivi ovsem s tou dani, ze kazde kolo mi ze zisku misto 1000 - 3000 ubude treba 6 000, ale treba je vynahradi ryhclejsi postup na vyssi vynosy. Zase na druhou stranu je to na konci - 6 bodu.

10.8.2009 14:25:37

to Richmond
Základní verzi ... ale to je fuk, já byl rozladěnej i z jinejch věcí ... uvidíme, zkusím to příště aspoň ve třech, jestli mě to třeba nepřesvědčí víc ...

10.8.2009 14:28:30

to Ringo
pri rozhodovaní či obetujem viac peňazí ak vydám viac akcií, skoro vždy rozhoduje akého mám "tycoona", samozrejme ako sú rozložené kocky v mestách, koľký hráme a ešte čo a ako hrá/hrajú spoluhráč/i... (a ešte či chcem vyhrať, stačí pozrieť napríklad sem http://www.boardgamegeek.com/image/108773?size=large)

10.8.2009 16:46:34

ešte jedna spomienka ku akciám
úplne prvú hru RRT čo sme vôbec hrali (boli sme štyria), síce neviem kedy to bolo, ale pamätám si, že sme skoro všetci vydali iba jednu akciu (najmladší hráč ich mal až dve)...

to bola príšerne dlhotrvajúca hra (keď si vezmete ešte, že to bola tá "zoznamovacia sa"), ale keďže nikto ani za toho svatého nechcel veľa platiť nedožratým akcionárom tak sme to tak hrali - vtedy sa to nedohralo ani dokonca, prvý to vzdal môj bráško (musím uznať, že sa držal hodne dlho, ale tomu pomáhala najmä jeho vtedajšia vášeň po rušňoch)... potom sme to zabalili aj všetci ostatní...
na druhý deň, našu "obrovskú chuť" do hrania sa spoločenských hier zachránili vtedy ešte nie príliš ohratý Osadníci, keď to vezmem bolo to asi záchrana aj pre mňa v tom, že budem pokračovať v hľadaní ďalších hier :)

10.8.2009 16:59:39

RrT ve dvou
Tak přihodím svých pár postřehů ke hře ve dvou.Mám za sebou zatím sice jen zři hry,ale myslím, že to pro první dojmy stačí.
K prázdnosti mapy a málu interaktivity mezi dvěmi hráči řeknu jediné - nedokážu si na takové mapě představit hru více hráčů,než právě dvou. Včera jsme si s manželkou dali partii s upravenými pravidli a po dvou hodinách jsme končili s mapou hustě posetou tratěmi tak, že nám pomalu nestačily mašinky pro označování vlastnictví tratí. Je sice pravda, že jsme se nepřetahovali o jednotlivá města, nachal jsem jí bohatý SV a sám se snažil dohnat její bodový náskok na západě a i přes velký bodový rozdíl na konci hry jsem se královsky bavil.
Steam a jiné vláčkové hry neznám, tudíž k nim nic říkat nebudu, ale RrT je vynikající a okamžitě si mě získal. Má jen jednu nevýhodu při hře dvou hráčů a to jsou podmínky pro konec hry. Ten totiž nastává ve chvíli, kdy je z deseti měst odvezeno všechno zboží, což se nám v prvních dvou hrách podařilo během 45min a oba jsme tak měli pocit, že hra skončila dřív než vlastně vůbec začala. Proto jsme včera zkusili hrát na limit 15 prázdných měst a nakonec i ten změnili na tolik prázdných měst, kolik značek ve hře je. Dostali jsme se tak na hrací dobu dvou hodin, zastavěli skoro celou mapu a hlavně si hru konečně užili :-)

17.8.2009 11:53:03

Loselfos
Mám jen jeden dotaz. Proč si nedovedeš představit hru více než 2 hráčů? Sám píšeš, že jste ve 2 jeli každý na svém kousku mapy :) Takže při hře více hráčů předpoklám, že bude síť "pestřejší" :)

Ve Steamu je konec jasný, je zde pevný počet kol pro 3,4 a 5 hráčů, takže při menším počtu se dá očekáváat, že hráči budou mít na mapě více svých tratí.

17.8.2009 12:08:52

rbx

Loselfos
Tak trochu nevim, jak jste docilili mapu huste posetou tratemi, aniz byste v zaveru neskoncili v minusu za vydane akcie. To je mi fakt zahadou, navic v takove rychlosti, jak rikas.

17.8.2009 12:18:35

Richmond
Hráli jsme sice každý na své části mapy,nicméně jsme ji tak jako tak díky té úpravě pravidel celou zastavili. Ve více lidech si to nedokážu představit, protože logicky čím víc lidí, tím méně postavím, protože nebude prostor, peníze ani čas a konec konců tak odejdu od hry s pocitem, že jsem si ji neužil, což se nám včera naopak právě povedlo tím že jsme si oba budovali jak na pískovišti. V dalších hrách to bude zase jiné, teď si vžíváme principy a hledáme různé strategie, takže v příští hře už nenechám manželce SV část mapy jen tak a naopak se jí tam budu cpát,abych neprohrál s takovým odstupem jako včera.

17.8.2009 12:31:21

rbx
Asi tě překvapím, ale manželka vydala dvě a já tři akcie. Víc jich nebylo třeba, protože jsme hned v prvním kole oba bodovali, tudíž nám začaly téct peníze a pak se to prostě samo rozjelo.Je sice pravda, že jsme nehráli až tak moc na karty, ale s těmi by to bylo ještě jednodušší, díky hotelům, stavění zdarma atd.
Oba jsme hru končili s cca 100 000 dolary v ruce.

17.8.2009 12:34:33

Loselfos
tak ja ac priznivce RRT ve dvou, tak si hru ve vice hracich predstavit umim velice dobre. Byt jsi podporil muj nazor ze RRT ve dvou je vynikajici, tka tim jak jsi to popsal jsi tuhle myslenku defakto degradoval a Richmondovi potvrdil to, co mi porad podsouva a ja mu marne vyvracim, ze si kazdy jen tak placa na svojem bez jakekoliv sance interakce, pretahovani se o konkretni mista a podobne. My hrajeme s manzelkou a byt nakonec opticky hra vypada na konci tak, ze ja stavel jednu polovinu a ona druhou, tak podrobnejsim pohledem se da krasne vysledovat, ze jsme se poprali oba o zbozi v New Yorku a ze jsme oba bojovali o to protahnout trat z New Yorku do Kansass City, taky lze vysledovat pretahovani se o prvenstvi v ruznych ukolech, takze o interaktivitu neni nouze. Ano, i ja mam rad prostor a mam rad, kdyz buduji trate pro vlacky, abych z toho mel dobry pocit, ale je fajn, kdyz mas proste konkurenci a neni to jen takove to placani. Ono koukam ze u RRT fakt hodne zalezi na tom, jaky styl hry csi clovek sam na zacatku vybere. Rozhodne-li se neskodit a jen tak si placa a souper takovou hru akceptuje, tak to asi taky jde, ale ja bych si u toho asi moc legrace teda neuzil, to si tam rovnou muzu skladat sam. Co se tyce limitu - taky mi prisel z pocatku maly, 10 mest mas fakt za hodinku prazdnych, nicmene, hra konci presne v momente kdy koncit ma. Jednou jsme zkouseli hru umele protahnout a uz to nebylo o tom se predhanet v bodech, ale spise o tom delatneco jen proto ze neco delat mam a porad to nejak nekoncilo. Myslim ze hra konci dle pravidel prave v ten spravny moment na to, abyse rozhodlo kdo jevitez a hura na novou partii.

17.8.2009 13:55:33

Richmond
v RRt je konec taky jasne dany, konci se kdyz se vyprazdni 10 mest v pripade dvou hracu.

17.8.2009 13:56:03

rbx
ted nejak nevim proc by meli vystavovat dalsi akcie, penezni prijem sice nekde od 50 bodu ke stovce zacne klesat jak je udrzba imperia nakladnejsi na udrzbu, nicmene po prehoupnuti se pres stovku se zase prijem postupne zvysuje.

17.8.2009 13:57:47

Ringo
Asi jsi můj popis úplně přesně nepochopil.Je pravda,že jsme si hráli každý na svém,ale v mé poslední reakci k Richmondovi jsem psal, že to bylo dáno tím, že se zatím učíme principy, zákonitosti a jednotlivé fígle a že v příští hře to bude zase o něčem jiném.Takhle to u nás funguje u každé hry.Pár prvních her si hrajeme každý na svém vlastním písečku a když to máme v ruce,tak se rozjíždějí ty pravé bitvy. Sydovy výtky k nekonfliktnosti Agricoly a Caylusu jsou v našich hrách většinou k smích, protože i právě v nich si vzájemně škodíme ač takové hry na to nejsou stavěny.

Proto zatím RrT hrajeme tak že dáváme defakto Richmondovi za pravdu, ale je to jen díky fázi učení se hry.

17.8.2009 14:04:04

Vybíráme z Bazaru

Na křídlech draků + obaly
Na křídlech draků + obaly
Akt. cena: 1125 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas