Railroad Tycoon vs. Steam

tak schvalne, ktera je lespi ci horsi a v cem konkretne?
28.7.2009 23:55:04

sydo
Jo fajn diskuse :)

30.7.2009 08:29:24

Dražba
V RRT funguje dražba tak, že kdo jí vyhraje je první a druhej hráč je po jeho levici? Aspoň na to si stěžovali v té diskusi na F:AT. Na to by stačilo dražbu upravit jako u Steamu.

30.7.2009 08:41:02

BGG konečně c hodí...
Tady házím link na spešl thread o hraní RRT ve 2 lidech:
http://www.boardgamegeek.com/thread/86257
V podstatě tam píšou to, co jsem já zpochybňoval - tedy minimální interakce, solitaire hra, minimáln nutnost vydávat akcie apod. No a je tam i variant s redukcí měst, ktetou si tam pochvalují.

30.7.2009 10:03:57

BGG diskuze
Já nějak nemám potřebu to číst .... RRT mám a vyhovuje mi hraní i ve dvou lidech ... takže nevidím důvod, proč se zabývat cizím názorem :-)

Že to pár cizích lidí zpochybňuje pro mě fakt nic neznamená ... a nezabýval bych se tím ani kdybych se rozhodoval, kterou železniční hru si koupit :-)

Nicméně brzo už asi neodolám a pořídím Steam a pak se uvidí :-)

30.7.2009 10:09:17

Merlin
Jo pořiď si ho, pak konečně můžeš sepsat srovnávací recenzi :)

30.7.2009 10:12:30

Ještě blokace :)
Jak jste se mi furt posmívali, že co mám pořád s nějakou blokací, že to do RRT nepatří, že se tak nehraje apod., tak jsem si cvičně hodil dotaz do diskusí u Railroad Tycoonu - výsledkem je asi 150 příspěvků, kde se objevuje sloveso "block" :) co jsem tak pročítal, tak jde o to, co jsem já popisoval. Takže asi tak :)

30.7.2009 10:14:33

to Richmond - Ještě blokace :)
A cítíš se aspoň kvůli tomu šťastnější? :-)

30.7.2009 11:42:42

Merlin
Jo, všechny chlupy na těle mi vlají blahem :)
Hele ale s tím Steamem si počkej na Essen, jak jsem psal, mají snad tam být dřevěné mašinky :)

30.7.2009 11:46:46

to Richmond
Hmmm, konečně by ta hra aspoň vypadala k světu :-) Nicméně se tam nechystám, tak nevím .... a Essen je daleko, když už se někdy rozhodnu, že chci Steam, tak ho budu chtít mít za chvíli doma na stole :-)

30.7.2009 11:56:29

Merlin
Tak používej ty plastový mašiny z RRT :)

30.7.2009 12:15:40

to Richmond
Přesně to mám v plánu :-)

30.7.2009 12:42:45

rbx

Train Raider
Chlapi, kupte si Train Raider, tam muzete jit masinkama po sobe, alebrz jsou obrnene :-)

30.7.2009 12:44:25

Train Raider
Jo jo, vypadá to nádherně a ta krabice je asi půl cáku tlustá, nicméně až na ty vláčky mi to bude k prdu, bo je to celé rozsypaná rejže, nicméně pustím se do překladu a rbx to pak třeba převede do lokalizace :) vrrrrrr, bum!

30.7.2009 13:15:53

Train Raider
Není to náhodou ten typ her, kde maluješ trasy (crayon)?

30.7.2009 13:20:24

sydo, rbx
jsem na to ze zvědavosti koukl...odkud to pro boha máte? :), hra z roku 2000, pouhých 7 ratings...pár vláčků a figurky z člobrda...a k čemu tam jsou ty fixy? :)

30.7.2009 13:26:33

rbx

Beholder
od jednoho typka z Japonska. Bohuzel jedine, co tam jde precist, jsou cislice :-) A fixama se kresli po hernim planu. Cele je to velmi poctive udelane, vypada to hezky, ale dokud si neprectu pravidla, tak nevim. Ale fakt to vypada, ze tam ty vlaky proti sobe bojuji.

30.7.2009 13:31:57

Raider
jj, je to malování na plochu. Já na to natrefil díky recenzi na F:AT, je to nějaká japonská hra ve fest omezeném nákladu, ale zpracování je super, krabice bytelná jak atomový kryt. Včera mi to přišlo, rbx to koupil už dřív, když jsem mu poslal recenzi:
http://fortressat.com/index.php?option=com_content&task=view&id=1221&Itemid=638
těším se na hru fest.

30.7.2009 13:33:47

sydo+rbx
A proč zrovna tahle crayon hra? Je jich přece docela dost? Nebo jste měli spíš zájem o ty souboje? :))))

30.7.2009 13:35:11

Richmond
mě na tom přesně chytly ty souboje a mise. Navíc to vypadá dobře a ještě můžeme machrovat :D Ten crayon nebyl zdaleka prvotní cíl, naopak, raději bych pokládal koleje. Ale shodou okolností mi ve stejný den jako Raider přišel i Prince of Chaos, kde s etaky kreslí mapa a zapisují staty jednotek jako v Battletechu, asi znamení od herních bohů :)

30.7.2009 13:38:37

rbx

Richmond
pro me to byl challenge. Sydo jednou basnil o japonske hre Train Raider a ja si jen tak ze zvedavosti zkusil, jestli by sla sehnat. No a za hodinu mu pisu, ze jsem ji koupil a do tydne jsem ji mel doma. Takze u me to byla spis zvedavost. Mam rad japonske veci a tesil jsem se na to, jak to bude udelane. To ze tam nebude ani slovo anglicky, s tim jsem uplne nepocital, ale nastesti je na BGG neco ke stazeni.:-) A navic jsem do te doby nevedel, jak vypada crayon hra. Ted uz to vim :-)

30.7.2009 13:41:53

rbx
tak to prr, já nebásnil, četl jsem jen tu recenzi a bo vím, že máš rád anime a chtěls vláčky, tak jsem ti to poslal :) pro mě je to sběratelský koousek a když jsem takhle naposled něco kupoval jen do sbírky, ukázalo se, že je to excelentní hra (Indonesia) tak jsem to zkusil i teď :)

30.7.2009 13:49:17

2 Richmond
jak uz psal Merlin, proc se zabyvat necim nazorem ze ve dvou chybi intetrakce, jde o solitare hru a podobne, kdyz nam to doma funguje uplne opacne, zadny solitare, bojujeme o likrativni mista, o to kdo prvni splni bohate ohodnocenou misi na karte, k te blokaci - ano, i ja nakonec blokoval, kdyz jsem se pozde dopidil, ze manzelka jede po trase New Your a Western Link do Kansassu, coz je za 20 bodu, ale stejne se mi to zablokovat nepovedlo, bylo uz pozde...

Jako ti co si na to stezuji - to je jako chyba hry, ze to hraji tak blbe a hraji to jako solitare? Ze nelezou tam, kde uz stavi souper? ze se nepoperou o ukoly? Ted uz vim, proc nebrat tyhle rexixky na BGG vubec vazne. Jsem rad ze jem dal an rady nekolika lidi zde, kteri meli s RRT ve dvou zkusenosti a vsichni mi tu potvrdili, ze se to ve dvou hraje fajn. Po 4 odehranych partiich to mohu potvrdit i ja,hraje se to ve dvou perfektne a mira intrakce a soupereni navic stale narusta tim, jak postupne odhalujeme ruzne taktiky a figle. Nejak nechapu, jak nekdo muze hrat solitare hru, kdyz my dycky hru koncimes roztahanymi tratemi uplne po cele mape a po te co se z pocatku porveme o bohaty severovychod a nastradame nejake praule, tak se vrhnem na chudsi zapad, kde se opet rveme o ty nejlepsi mista.

BGG j v tom, v kolika je hra dobra ci spatna znacne zkreslujici paradoxne tim, kolik lidi tam ten svuj nazor na tohle hodi. Takrka je tam degradovana hra ve dvou u vsech her, ktere jsou i pro vice nez dva hrace, coz je dobra blbost. Ja treba vubec nemam problem si zahrat hru ve dvou jako duel, kdy se proste ukaze kdo z koho bez toho, aby do toho zasahla treti osoba a zvatila tak snazeni nekoho z tech dvou. Dokonce bych rekl, zejsou hry, ktere me ve dvou bavia se zvysujicim poctem hracu me bavit prestavaji, napr. Agricola.

2.8.2009 17:56:55

Ringo
Jak jsem psal, je to většinou názor lidí, co jsou zmlsaný Age of Steamem, pro některé z nich je RRT ve 2 lidech slabý (nehrají to asi stylem co vy, tedy jen tak si stavět).

Jinak BGG není pochopitelně žádná bible :) Přesto ale si myslím, že nemáš pravdu s názorem, že ankety vždy potopí hru ve 2 hráčích. Caylus, RA, War of the Ring, Goa(!) a spousta dalších je důkazem (tedy těch, kde pro hru ve 2 hlasovalo víc než 85%), že tomu tak prostě není.

2.8.2009 21:25:01

Richmond
nevim po kolikate to uz opakuji, ale nehrajeme to na jen tak stavet. Jak jsem psal, souperime o nejlukrativnejsi mesta, pretahujeme se o plneni ukolu na kartach (ktere jsou otocene jako karty k dispozici a do jejich plneni se muze pustit kdokoliv). To ze interakci dvou hracu tady nenarusuje nejkdo treti mi nevadi si tak, jako 4 hracum nebude vadit, ze interakci nenarusuje nekdo paty.

Co se tycenazoru na potapeni her ve dvou hracich, tohle si proste myslet budu, myslim si to a asi s tim nikdo nic nenadela. Lide kterise ke kazde hre schazeji zpravidla 4 daji automaticky hre ve dvou palec dolu, protoze si ji v tomto poctu asi neumi prestavit tak, jako treba ty.

2.8.2009 21:55:21

Steam
Mno tak včera jsme prvně zkusili Steam ve dvou a dojmy teda dost rozpačité ... Nechce se mi to teď rozpitvávat, ale napoprvé mě to dost zklamalo ...

No nic, uvidíme, jak to bude dál ... každopádně mě příjmeně překvapily nějaký dřevěný žetonky navíc (prej maj hodně dřeva, tak ho přidávaj do her :-) a hexíky s kolejema jsou ve Steamu fakt o něco hezčí než v RRT .... ale zatím u mě jednoznačně vede RRT.

9.8.2009 09:22:56

Vybíráme z Bazaru

Pharaon, obalené karty
Pharaon, obalené karty
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas