Nakup v zahranici ci na ebay

*Ticket to Ride - Nordic Countries *

Ahoj,

chtel bych si poridit z ebaye nebo jinde, treba v nemecku, hru ticket to ride - Nordic Countries...

ale nemam zkusenosti s nakupem a tak. Nebo jestli se to da sehnat treba v Esenu nebo ma nekdo kontakty a dokazal by sehnat?

Diky moc za odpovedi.
20.10.2010 12:48:02

Ringo
Tak to musím říct, že jsem měl sakra kliku, mě se povedla duna vydražit za 60€ včetně poštovného z německého ebay. Taky se tam najdou někdy pěkné kousky a poštovné je únosné. Naposledy to byl Waldschattenspiel za 9,50€ včetně poštovného - vím nemůžu srovnávat Waldschattenspiel a Dunu, ale ceny tam jsou pěkné:)

PS: pravda zapomněl jsem dodat, že mám někdy výhodu vnitrostátního poštovného :-( za to se omlouvám - ceny jsou tak trochu mimo

12.2.2012 11:05:47 | Upraveno autorem (porovnej)

Seils
ja se prave na fotky te tve origos Duny dival a byl jsem v aukcu o stejnou verzi. Pravda, ta verze byla jako nova, udajne nehrana, jedine poskozeni bylo na krabici, kde byl roztrzeny jeden roh. Ale jinak fakt super stav, tak se te cene vubec nedivim, ale jak rikam, je to prilis na to, kdyz to mam vyrobene a navic vytunene:-)

12.2.2012 11:27:46

Ringo
Jasný:) tak to pak taky chápu. Ta moje má mouchy, to je vidět na fotkách a hraná rozhodně byla, ale hold se mě nechtělo dávat prachy na výrobu a hlavně jsem chtěl mít doma tu raritku :D jsem cvok :)

12.2.2012 11:32:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Seils
s tou raritkou to chapu, ja byl ochoten do toho dat 2500, jen abych to mel, pritom bychom stejne hravali tu mou vyrobenou a vytunenou. Jinak naklady na jeji vyrobu byly pro me nulove, jen spousta casu me to stalo. A vlastne General CD s original materialem od Avalonu, to me stalo asi 10 dolaru i s postovnym:-)

12.2.2012 11:41:34

10% sleva na bookdepository
Chtěl bych využít 10% slevy na bookdepository, která je možná, pokud bych někomu zaslal tuto slevu, ten daný člověk nakoupil, pak bude sleva připsána i mě...
Akce je platná do konce února.
Našel by se tu někdo, kdo by si tam něco vybral? (je možné slevu poslat i více lidem ;) ) Případně můžu být i na té druhé straně - příjemce slevy - pokud by to tak někomu vyhovovalo spíš...

23.2.2012 21:13:33

DUBino
Napis email a zkusim ti tu slevu poslat.

23.2.2012 22:15:06

Rijak
Děkuju moc za ochotu, už jsem si to pořešil...

24.2.2012 23:15:41

dubino
Když pošleš slevu komukoliv tak hned dostaneš 10% i když nikdo další nebakoupi a za každého co nakoupí dostaneš extra slevu takže na první nakup nejses na nikoho vazany

25.2.2012 01:35:37

DPH, Clo, poplatek za celni odbaveni
Vyzna se v tom nekdo trochu odborneji?

Zajimalo by me par veci:

1. predpokladam, ze se DPH tyka veskereho zbozi do 22 eur, i veci, ktere jsou jiz leta neprodavane, nejsou na trhu ajsou predmetem sberatelstvi, pro stat jinak naprosto bezcenne. Napr. stara hra na disketach a pod.

2. Pokud mi na celnici balik otevrou, mam nejake zaruky, ze mi veci z baliku prijdou v poradku, neposkozene a kompletni tak jak je poslal odesilatel? Kde uplatnovat pripadne nahrady zpusobene skody? Je zde vubec nejak chraneno listovni tajemstvi? Mohu se nejak proti otevreni baliku branit a pozadovat pripadnou nahradu za poruseni soukrome zasilky?

3. Proc chteji, abych zaslal v pozadovanych dokumentech cenu postovneho? Do toho prece nikomu nic neni, kolik za postovne zaplatil odesilatel. Resi tohle opravdu doslova nejaky paragraf nebo vyhlaska?

Prosim o opravdu pokud mozno znalecky vyklad, nikoliv o nazorovou smrst jak si to kdo vyklada po svem. Diky.


A koukam ze dneska zrovna clanek na iDnesu, takova provokace:-)
http://finance.idnes.cz/co-vas-ceka-kdyz-dostanete-balik-z-ciziny-ffu-/viteze.aspx?c=A120223_104341_viteze_zuk

27.2.2012 14:05:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Artscow - karty Dune
No to jsem zvědavý, jestli mi budou chtít proclít karty, v přepočtu to vychází 22 EUR +/- autobus :) budiž k nám kurz milostivý.

27.2.2012 18:52:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Marin
Taky s napetim ocekavam, jak projdou me karty k Dune z Artscow:-)

27.2.2012 18:53:47

Ringo..
akurat posledne rozmyslam, ci sa koli 1 figurke + 2 kostkam spusti naka ta saskaren.. ;)) (cakam naky replacement parts od FFG, tipujem v ze zas len v oblake)

s tym clankom ma to mrzi, postove (aj online) sukromie/tajomstvo je zas tatam.. :/
ale co som sa nedozvedel z clanku je, ci napr. predmet reklamacie (uz raz dolozitelne zdaneneho tovaru) moze byt znovu zdaneny.. :D

27.2.2012 19:01:38

FFG Replacement
Náhradní figurky / plány / žetony jsem už od FFG dostal minimálně 5* a vždy bez problémů s celnicí.

27.2.2012 19:31:57

.opčík
hrabal jsem se dneska v nějakých článcích a tam jsemse dočetl, že se tohle na reklamace nevztahuje v žádném případě. A že je to i jedna z fint, jak to lidé obcházejí.

27.2.2012 19:38:54

rbx

Ringo
1. DPH platis z veci nad 22 Euro. U baliku, ktere jdou z firem je to skoro 100% jistota. U baliku od soukromych osob, uz je to variabilni a nekdy to projde bez cla a DPH. Ale jestli tam je rpavidlo, to nevim.
2. jistota neni zadna a branit se proti poniceni zasilky asi moc nelze. Kde si taky stezovat? Ze celnik te figurce ulomil ruce, nebo ze je to vina dorucovatelu? Listovni tajemstvi neni, maji narok se na vse podivat, bojujeme prece proti terorismu. Ale dopisy neprocitaji, takze listovni tajemstvi je podle meho zachovano :-)
3. Hraje to roli pri proclivani zasilky. Dnes byl na celnici kluk a mel problem, ze mel postovne zdarma :-) Jakou presne roli to hraje, to ale nevim. Driv to bylo tak, ze soukrome zasilky pocitali tak, ze limit byl bez postovneho. Ted zu je ten limit ale tak smesny, ze nevim, k cemu to je.

27.2.2012 19:40:42

rbx
uz jsem to asi zjistil proc chteji to postovne, protoze oni to postovne chteji zdanit taky. Zijeme v kocourkove.

27.2.2012 19:58:04

paypal konverze
nevite jak to vypada s konverzi se zahranicni meny? oplati se nechat to na paypal, nechat to na vydavateli karty nebo je to jedno?

16.10.2012 18:56:22

ndru
podle mých zkušeností má pay pal svůj kurz, pakliže to platíš přímo z pay pal účtu. Pakliže si hru objednáš a na stránkách distributora si zvolíš platbu pay palem, jde to z tvé karty a mělo by se to řídit aktuálním kurze vydavatele karty. Tedy kurzem VISA či Master card.

16.10.2012 19:17:49

to Kent
mno. dle mych zkusenosti mi paypal umoznuje vybrat, jestli chci jeho kurz nebo kruz karty

ptal jsem se ovsem na to, zda-li nekdo nema odzkousene, co je vyhodnejsi. treba dnesni rozdil mezi paypal kurzem a ofiko kurzem byl 90 haleru (samozrejme nevim jaky kurz by vysel na karte)

16.10.2012 19:26:54

ndru
Obecně mi vychází PayPal o fous hůř než když platím přímo kartou. Je to pro mě ovšem zanedbatelné, posledně to bylo například cca 5 haléřů rozdílu na dolar, takže to neřeším. Toto ale popisuju pro GEMoney, kurz je obecně banka od banky různý, některé tuším dokonce berou pro platbu kartou devizu místo valuty, takže rozdíl může být klidně i větší. Asi nejrozumnější je porovnat si aktuální kurz tvé banky s tím, co ti vypíše PayPal při pokusné konverzi.

16.10.2012 22:56:36

to amis
aha. ja jsem to pochopil, ze ne banka ale primo treba visa. dost mozna jsem to pochopil blbe. co jsem opustil krajinu derivatu cennych papiru moje znalost financnich trhu tezce zaostava

kazdopadne banka k dnesnimu dni nejakych 60-70 haleru. coz uz par korunek udela (e; teda pokud banka vezme dnesni kurz

16.10.2012 23:24:15

ndru
Určitě to nefunguje tak, že by banka brala kurz ČNB, většinou si dost přirazí, klidně i 50 halířů;)

16.10.2012 23:32:14

ndru
Jak píše aneken, žádná banka ti podle mě nedá střed, mají kurz prodej deviza a valuta, co ta tvoje používá je otázka, ale když mrkneš na nějaké srovnání kurzů bank, tak třeba na euro, je kurz ČNB 24,875 včera byl 24,930 ale bankovní kurzy jsou cca 25,30-25,50 pro devizu a cca 25,40-25,70 pro valutu. PayPal mi aktuálně dává 25.8779, takže rozdíl při větší platbě sice může být zajímavý (ale teď se do toho trochu promítá přelom dne), ale nebude tak velký.

17.10.2012 00:22:22

ndru
Tak tak. Obecně je to vždy rozdíl min. 40, ale většinou 50 i více haléřů. Jako ve směnárně. A o to de. :-)

18.10.2012 20:52:04

Vybíráme z Bazaru

Pán prstenů: Karetní hra - Mrtvé močály
Pán prstenů: Karetní hra - Mrtvé močály
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas