Nakup v zahranici ci na ebay

*Ticket to Ride - Nordic Countries *

Ahoj,

chtel bych si poridit z ebaye nebo jinde, treba v nemecku, hru ticket to ride - Nordic Countries...

ale nemam zkusenosti s nakupem a tak. Nebo jestli se to da sehnat treba v Esenu nebo ma nekdo kontakty a dokazal by sehnat?

Diky moc za odpovedi.
20.10.2010 12:48:02

Troll&Toad
Tak to já mám s nimi pozitivní zkušenost. U některých her mají velmi rozumné poštovné. Navíc některé hry mají i na eBayi - ceny jsou sice na jejich webu nižší, ale zase tam mají vyšší poštovné. Takže je to de facto dost podobné eBay/Web. A na eBayi je člověk chráněn více, než když to platí rovnou jim kartou ...
Objednával jsem od nich několikrát a vždy spokojenost.
Škoda, že od dubna je to s proclením ... :(

7.4.2011 10:33:19

Clo a VAT
Sú niekde na zatrolenkách presné podmienky dovozu hier z USA do EÚ?
Ak budem mať deklarovanú hodnotu tovaru do 20 €, stále budem niečo doplácať na colnici, atď? Ďakujem

31.5.2011 11:28:53

pecovarhy
s clem nevím, tam jsou nějaké šílené poplatky za blbosti (kontrola balíku a já nevím co všechno, psal to někdo ve vlákně s úlovky), ale DPH neplatíš pokud se to i s poštovným vejde do 22 EUR

31.5.2011 11:31:28

pecovarhy
Já nakoupila do 22 Euro a nic jsem neplatila, protože nikdo nic nekontroloval.
Podle mě mi nikdo nemůže účtovat nějakou svou práci, kterou jsem nechtěla. Pokud ovšem přestřelím hranici DPH, tak už s prací celníka musím počítat.

31.5.2011 11:58:42

Beholder, ikri
Ďakujem za vysvetlenia a skúsenosti. Budem teda očakávať nulovú pridanú hodnotu našich milých štátnych orgánov pre mnou zamýšľanú zásielku.

31.5.2011 12:25:32

DPH
u nas je to celkovo dost zvlastne s tou deklaraciou. Casto sa mi stane, ze mi pride balik z USA (predajca tam napise deklarovanu cenu cca 10$) a prejde to v pohode. Napriklad mi tak prisiel minule Ghost Stories :)
Inokedy mi pride poziadavka na colnu deklaraciu (staci poslat mailom screen-shot z paypalu) a oni vyrataju DPH a pripadne clo.
A uplne najhorsi pripad je ked pride iba balik s uz dopredu urcenym doplatkom DPH.

Podla colneho zakona sa clo plati az pri celkovej hodnote nad 150€ ale knihy a hry maju clo 0%

31.5.2011 14:08:01

DPH a clo? neresim
to je zvlastni, na eBayi nakupuji jak na bezicim pase kazdy mesic, kolikrat pakly CD presahujici cenu 1500 (coz prekracuje 22 eur), kupoval jsem tam i hry, stolni, PC, Playstation, NDS... a nikdy jsem nedoplacel vice za nic, platil jsem presne co bylo uvedeno v aukci + prodejcem stanoveny shipping. Dokonce pri nakupu vice veci mi davaji za postovne slevu.

31.5.2011 14:08:12

Ringo
záleží kdy jsi naposledy takhle nakupoval za více než 22 EUR, protože to platí teprve od 1.4. 2011

31.5.2011 14:17:15

Beholder
pred dvema tydny jsem si koupil 6 CD, v jednom baliku, prodejce mi dal jedno postovne na vsechno.

Pak jsem kupoval jeste neco a jak se tak na to divam, tak pod 22 eur jde z toho maloco. Jedine ze by me jeste nejaci vyderaci obeslali s pozadavkem zaplatit vyplane, mozna to teprve prijde:-)

31.5.2011 14:18:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
tak ono se to platí až nějak dodatečně asi (protože to vybírá náš stát), nevím, zatím nemám zkušenost. Další věc je to co píše syon - tedy udaná cena na balíku

31.5.2011 14:23:50

Beholder
hmm, ja jsem si ceny na baliku nevsiml, jestli tam vubec byla uvedena.

31.5.2011 18:58:46

DPH
Jak už tu někdo napsal. Zákon o DPH platí od 1.4.2011 a limit pro dovoz zboží mimo země EU je už jen 22 Eur. Pak by se mělo platit DPH i z poštovného. Osobně jsem volal na clení poštu a "potvfory" si umí věci pěkně projet rentgenem, cenu si pak zjištuji interne a můžou dodatečně vyměrit DPH.
Společenské hry jsou od CLA osvobozeny, co dalšího nevím. Od té doby jsem ze zámoří nenakupoval.
Dá se ale něco sehnat za solidní cenu i v zemích EU.
Někdy se může stát, že to projde (asi záleží jak důkladně to ten či onen zaměstnanec prověří). Ale rozhodně bych nad jedním balíkem co takhle projde, nejásal. Celníci to můžou v případě pochybností i otevřít.

31.5.2011 19:07:44

tak zatim
bral jsem ted 3x skrze ebay z usa. uvedena cena na baliku byla vzdy bez postovneho (a i tak jsem si hlidal hranici 22€). na kazdem baliku razitko bez cla

31.5.2011 20:53:56

clo a DPH
ono sa to uz z principu dodatocne nevyrubuje. Bud to pride s peciatkou Bez Cla
alebo ta vyzvu na colnu deklaraciu alebo vyrubia clo (DPH) sami ak poznaju cenu.
Balik dorucia az po uhrade. Cez eBay a E-shopy nakupujem uz niekolko rokov, dost vela chodi z USA a vacsina balikov prejde v pohode. V poslednej dobe (asi min. rok) mi uz ziaden balik neprisiel otvoreny - vsetko scanuju rentgenom.

1.6.2011 09:44:11

rentgen
tak to abych si pomalu poridil olovenou komoru v podezemnim skladisti
v praci jsem jednu dobu premyslel jak moc nezavadne je kazdodenni skenovani batohu

1.6.2011 10:21:16

BoardGameGeek
Dovolim si par svych poznatku... Nakoupil jsem ted asi 6 her na BGG a maximalni spokojenost s uzivateli (vsichni byli z USA), o cene se ani nebavim, nekde jsem se dostal i na 30% cenu v porovnani s shopy u nas - coz jim sazmorejme nevycitam, jen se chovam trzne, takze jakozto zakaznik, hledam nejlepsi cenu. Kupoval jsem jen hry, ktere nevysly cesky. Co se tyce cla a dph, tak je to zapeklite a diky novemu zakonu pro EU (u nas opravdu zacal platit od 1. 4. 2011) se veci prodrazi. Da se to obejit ruznymi zpusoby, ale 'oficialnich a legalnich' metod je skutecne malo. Jednim z nich je udajne 'svatebni dar' (nepotvrzeno). Ja jsem vyuzil kontaktu v Chicagu a v Polsku a nechal si vse prebalit do 1 krabice a vyslal postou za par dolaru do Polska. Tam me zatim jeste nikdy nezklamali a dokazali prosmelit zbozi i za nekolik tisic dolaru bez cla a dph - dokonce bez jakehokoliv razitka. Netusim jak to delaji, ale predpokladam, ze je to vlastenecka sluzba polskemu lidu v US ;-) Pokud tedy nekdo disponujete podobnymi kontakty v techto mistech, verte, ze to funguje a klidne otestujte. V soucasne dobe jsou hodne tolerantni celnici v Rakousku, kde mi neproclili zbozi za $590, ale muze to byt jen pro tentokrat..

10.6.2011 14:54:28

JanPavel
Jasan, ale musíš mít nějakého známého co ti to v Poslku přebere a přepošle do ČR. Způsobů je asi dost, nicméně se to teď hlídá docela dost. V poslední době nakupuji ijné věci na jiných shopech, ale na zboží čekám, tak zatím nevím. nicméně hranice 22 Euro nebyla pkořena, tak nějaké problémy neočekávám. Jak mi psal kámoš, navigaci z Činy mu zdanily. :-(
Co se týká Amazonu, tak sem tam teď něco bral, šlo to přes kurýrní službu a byť se jednao o drahší zobží, žádné DPH, žádné clo. Byl sem mile překvapen. :-)

13.6.2011 11:38:53

BoardGameGeek
Zdravim, muze se prosim nekdo podelit o zkuzenosti s nakupe pres BoardGameGeek ?
Mam zalusk na jednu cizojazycnou hru a resim nakup bud z UK nebo GER. Predpokladam, ze clu a dani se vyhnu. Jen me zarazi, ze postovne z GER je drazsi jak UK :-/

15.7.2011 09:16:21

BladeBrown
Clu a dani se vyhneš zcela určitě, bo UK i GER je Evropská unie :)
Já nakupuji na UK dost často a bez problémů, ale platba jenom PayPal.

15.7.2011 09:27:33

ze stránek české pošty
12. Z jakého důvodu podléhá dárek ze třetích zemí celnímu řízení a je na něj vyměřováno clo/DPH?

Každá zásilka ze třetích zemí je pod celním dohledem a proto musí projít celním řízením, přičemž není rozhodné, zda je zásilka posílána mezi soukromými osobami (jako dárek), nebo si soukromá osoba přes internet nakoupí zboží pro svoji potřebu, anebo se jedná o obchodní zboží. Účelem celního řízení je propustit zboží do volného oběhu a vyměřit celním poplatky. V rámci celního řízení dochází ze strany celních orgánů ke zkoumání, zdali může být zboží v zásilkách osvobozeno od cla/DPH, či nikoliv.

V případě dovozu "dárku" – jedná se pouze o zásilky mezi soukromými osobami, na které se vztahuje osvobození od cla/DPH do částky 45 EUR. Do této hodnoty se clo/DPH v rámci osvobození nevyměřuje. Pokud je částka vyšší nežli 45 EUR, tato se odečítá od celkové hodnoty zásilky, při splnění podmínek dle platné legislativy. Tudíž je clo/DPH vyměřováno pouze z uvedeného rozdílu a částky za dopravu.

13.8.2011 22:36:25

stejne je to zvlastni
uz od davnych casu posta ctila listovni tajemstvi, postak byl nekdo, komu se takova duvera sverovala. No, dnes je vse jinak, balicky se rozbaluji, aby zvedave urad nakoukly, copak to tam vlastne mame. To by me zajimalo, jestli tohle neni na zalobu.

14.8.2011 09:47:54 | Upraveno autorem (porovnej)

me tak napadlo
jak budou resit reklamaci. bud vratim vec a dostanu zpet penize (a co clo/dph?) nebo mi prijde nova vec nebo opravena. taky otevrou, kouknou do tabulky vyceni 'realnou cenu' a s ni odvedou dph/clo?

14.8.2011 09:59:38

Amazon.de
Chtel bych se zeptat, zdali ma nekdo zkusenost s Amazonem a konkretne Amazon.de? Jak se tam nakupuje, jak to funguje, platby, dodani, spolehlivost atp.? Ten portal na me pusobi dost chaoticky, ale co jsem to trochu procital, tak pusobi seriozne, jen jsem nepochopil, zda se jedna o web neco jako aukro a nebo to je jeden velky obchod?

Diky za pomoc :-)

16.11.2011 07:30:28

Re: Amazon.de
Na německém amazonu jsem nakupoval pravidelně, nemůžu si stěžovat - na rozdíl od britského amazonu neřadí ČR do "zbytku světa", takže mají rozumné poštovné a je to jen jedna částka za celý balík, ne za každou položku jako Britové.
Je to prostě velký obchod, který ovšem některé prodeje zprostředkovává pro jiné prodejce, takže to chce podívat se u každé položky, jestli ji prodávají oni nebo ne. U věcí, které neprodává přímo amazon, se ti totiž snadno stane, že ti je nepošlou, protože distribuci si zajišťují jednotlivé obchody a často nemají vyřešené zásilky mimo Německo (když je to zprostředkováno amazonem). Na druhou stranu tě na to amazon při platbě upozorní a samozřejmě za to neplatíš. Taky nefungují nákupy starších věcí, je to regionálně omezené.
Se samotným dodáním jsem nikdy neměl problémy a třeba knihy rozhodně balí líp než americký amazon.
Platit se dá normálně kartou.

16.11.2011 08:19:23

Dune
Tuhle hru mám sice po domácku vyrobenou, karty ve dvou verzich - puvodni Avalon Hill karty + ceske karty od MalkaV. Vysledek je nadmiru uspokojujici, zalaminovane karty, hlavne ty ceske barevne - proste nadhera. Ale porad ve me hlodal certik, ze bych si tu hru, krome toho ze mam sice CD od Generalu s oficialnimi a legalnimi materialy na vyrobu Duny, mel koupit fakt original v krabici s puvodnim matrosem.

Jedina moznost je eBay. Kdyz jsem se mrknul na pohyb cen, bylo mi jasne, ze pod 2000 to nepujde. Ted jsem se zapojil do jedne aukce. Cena se vysplhala na 61 dolaru + 48 dolaru postovne. Prodejce jsem ukecal, ze kdyz mi to posle pomalejsi postou, tak to vyjde na 23 dolaru misto tech 48, nabidnul mi tuto moznost, pokud vyhraji. Ja mu nabidnul, ze takto mohu dat do aukce o 20 dolaru vice. Prihazovani pokracovalo, kdyz jsem dal bid na 92 dolaru, tusil jsem, ze to zajde nekam, kam jit fakt nechci. Dnes, 1 den a 6hod do konce aukce jsem zadal bid na 110 dolaru a byl prekonan. Dale fakt nejdu.

Predstava, ze dam 2600 Kc do hry, po ktere sice touzim a je vlastne jednim z hlavnich duvodu, proc se o deskovky hloubeji zajimam od doby, kdy me o teto hre informoval Sydo, aby lezela jako artefakt ve skrini, protoze bych stejne hral tu pocestenou po domacky vyrobenou, jelikoz o original bych mel za takovouto cenu a raritnost strach, to uz by byl fakt pripad pro doktora Cimickeho.
Jen tak ze srandy jsem se dnes zeptal manzelky, jestli je blbe za original tehle hry, kterou ted hrajeme, dat 2600 - 3000, tak se na me prekvapene podivala a zeptala se: "na co jsi teda x mesicu vyrabel tohle?". Tahle pragmaticka otazka rozhodla, ze nic se nema prehanet:-)

To jen takova mala prihoda, o kterou jsem se chtel podelit po dnesnim hrani Duny (pro mnohe naprosto nepredstavitelne - ve dvou:-) a lahvince bileho vina, ktere vubec nepiji a moc mi nechutnalo:-) Ale hra vyborna, srdcovka, 11/10 a kldine bych ji dal v mem TOP 10 i na prvni misto, kdyby tam neohrozitelne netrunil Starcraft:-)

11.2.2012 22:41:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Discover
Discover
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 7 dnů

Offcanvas