Nakup v zahranici ci na ebay

*Ticket to Ride - Nordic Countries *

Ahoj,

chtel bych si poridit z ebaye nebo jinde, treba v nemecku, hru ticket to ride - Nordic Countries...

ale nemam zkusenosti s nakupem a tak. Nebo jestli se to da sehnat treba v Esenu nebo ma nekdo kontakty a dokazal by sehnat?

Diky moc za odpovedi.
20.10.2010 12:48:02

to Habrick
A proč tak složitě ? Kdyby sis to dal do vyhledávače, tak ti to najde nejméně 4 e-shopy u nás, kde si to můžeš koupit. Například na Planetě her u Anekena.

20.10.2010 13:31:11

dostupnost
po zadání na seznamu do zboží to vyhodilo dva obchody, kde mají hru skladem/u Anekena je dostupnost neznámá)

20.10.2010 13:37:47

ta"jemná"

Kde ji fakt mají
Každopádně ji mají ve Světě Her (Praha) a v MSHry (Brno), to byly jediný dva obchody, který jsem zjistila, když jsem ji nedávno pořizovala.

20.10.2010 14:00:56

re
zadal sem to ale cena 970,- v porovnani s 30$ v zahranici je mirne rozdilna...
Budu patrat dale.
Ten BGG Market je solidni vec, nebo neco jako aukro?

20.10.2010 14:03:29

ta"jemná"

off topic
K tomu kde co mají a nemají bych si dovolila poprosit prodejce (nejen her). Jestli by ty údaje o dostupnosti častěji aktualizovali. V poslední době se mi stalo několikrát (a nebyly to jen hry), že uváděná dostupnost v e-shopu není faktická. Naposledy např. u WotRa. Když se kouknete, tak ji mají někteří skladem a jiní s poznámkou lze objednat, ale fakticky jsem ji objevila v jednom jediném obchodě.

20.10.2010 14:04:24

Habrik
A tech 30 dolaru je vcetne dopravy? U techto krabic to nebude mala castka.

20.10.2010 14:07:58

Habrik
to je sice krásný, ale najdi si jestli ho posílají do ČR a pokud ano tak za kolik a výjde ti to podle mě plus-minus nula

20.10.2010 14:09:16

Habrik
BGG je market je mnohem solidnější než aukro nebo e-bay. Jsou tam férové ceny. Ale musíš si k ceně připočítat dopravné. Z Německa 250 - 300 Kč, z Ameriky tak 700-800 Kč.
Takže buď to kupuj z Evropy, nebo na to radši zapomeň. Z USA se vyplatí málo co.
A pokud v ČR je obchod, který to má, asi Tě to vyjde levněji nebo stejně než to tahat ze zahraničí.

20.10.2010 14:13:24

DD

Cena
Jj, lidi vidi cenu v dolarech a jasaji jak je to levne. Nicmene prave dopravne, a pripadne dph (pri prekroceni urcite castky) tu cenu dokazou vysroubovat solidne nahoru. Kazdopadne dopravne z US, pokud sem ten obchod bude zasilat se bude pohybovat nekde mezi 20-40$.

20.10.2010 14:18:50

ta"jemná"

leda by
si Habrik pro tu hru za velkou louži zajel :-)

20.10.2010 14:21:59

re vseci
Diky vsem za info, nejak to zkusim vymyslet nebo sehnat. Vypada to moc pekne. Sem novacek v nakupu v zahranici tak se radeji ptam, nez bych udelal nakou botu...

A jeste je moznost ukecat nekoho, kdo jede do esenu, jestli to tam nebude for sale, ze by me to dovezl :)

20.10.2010 14:29:32

Nákup v zahraničí
for Habrik: S nákupem her v zahraničí nějaké zkušenosti mám. Objednával jsem dvě várky hry Nexus ops z Austrálie a vše přišlo bez problémů. Jak zde ale hovoří jiní, problém je vždy s dopravou. Ceny v zámoří jsou lákavé, ale narazil jsem na problém, že budto nejsou ochotni do ČR posílat, nebo je doprava příliš drahá. U Nexusu to bylo více jako hry samotné!!! Nebudu zde dělat nikomu reklamu, ale mám pár odkazů i na levné hry v akcích u nás a nebo se hry dají pořídit jinde v Evropě, kde jsou sice ceny už jiné než v zámoří či Austrálii, ale přesto se to vyplatí a poštovné není nikterak závratné. Proto jsem si objednal hry z Evropy a mohu konstatovat, že je to cenově výhodnější. ALE POZOR!!! Jak které hry. Některé tuzemské e-shopy dali určitě hry do "akce" a cena je nepřekonatelná. :-) Pokud budeš chtít více info, napiš SZ.
A pro ostatní i tebe ještě něco. Nezapomentě ještě na jednu důležitou věc a tou je DPH. V zahraničí ti DPH odečtou, ale pokud hry přijdou do ČR, tak se zásilka musí ještě proclít a zkontrolovat na celní poště, kam všechny zásilky ze zahraničí skončí. A zde je kámen úrazu. Deskové hry sice nepodléhají clu, nicméně zdanit se musí vše. Je zde výjimka a tou je cena 150 Euro. To je STROP. Pokud bude zásilka hodnotnější, napálí ti ještě 20% DPH. A vím to z vlastní zkušenosti. První zásilka Nexusu bez problémů. Druhá už byl telefonát co to v balíčku je a jeho kontrola. Měl jsem to tak tak v limitu. Platit za to ještě DPH, tak to nemusím ani kupovat. Také zaplatit hry není jen tak. Kdo má pay pal, máš vyhráno, ale pokud ne, je další problém. Jak říkám, nějaké ty zkušenosti mám a vždy jsem si poradil a vše vyřešil. :-)

2.11.2010 19:43:11

Nákup her z ciziny
Tak jsem provedl jednu objednávku hez ze zámoří a jsem zvědav jak to celé dopadne. Jak už tu a nebo na jiném vlákně někdo psal, poštovné je docela nářez. Vychází na 100 USD. Kurz byl do nedávna vynikající a tak jsem si zkusil nějaké hry objednat. Něco jsem vzal i navíc a něco pro známé co si v mém okolí přáli objednat. Ale jedna či dvě hry se určitě nevyplatí takto kupovat.

22.11.2010 09:33:17

Kent
Za 100 dolcu jen postovny? To musi byt docela balik, to ti uz skoro urcite zastavi celnici, ne? Svinstvo je, ze pak ti tech 20 procent dane pocitaji i z toho postovnyho...:(

22.11.2010 10:46:22

Aneken
No mělo by to vyjit. Pokud se nepletu, je limit pro DPH 150 Eur = 205 USD. Pak se tomu vyhneš. Tak uvidíme.

22.11.2010 11:23:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Kent
No oni jsou celnici docela frajeri a delaji to, jak je zrovna napadne;) Toz drzim palce;)

22.11.2010 11:30:27

Limit 150 EUR
Jo, tak na tohle jsem kdysi pěkně doplatil.. :) Nakoupil jsem tak, aby se to vešlo do toho.. + nějaká menší rezerva a než se balík dostal do čech, tak stoupnul kurz o tolik, že už jsem se tam prostě nevešel..

22.11.2010 11:53:56

To Deathmers
Hm, tak to je blbé. Ale každopádne si to zjistím, jelikož by se podle mne měl brát kurz v době nákupu a ne v době kdy to dorazí do ČR. To je přece dávno zaplacené? !!!!

22.11.2010 13:26:06

rbx

Kent
bere se kurz v dobe kdy to proclivaji. To ze je to davno zaplacene jinym kurzem je vubec nezajima a ani je to nemuze zajimat, prece nebudou u kazde zasilky dohledavat z faktur, kdy a co bylo zaplacene a jaky byl tenkrat kurz. Kdyby toto delali, tak se tech baliku, zvlast pred vanoci, spousta lidi ani nedocka, jak to bude trvat dlouho.

22.11.2010 14:08:06

DD

clo/DPH
Jasne ze se to pocita v dobe kdy to cli. Zaplacene/nezaplacene to nikoho nezajima. Zajimava je cena zasilky a typ zasilky a podle toho se meri clo/dph.

22.11.2010 14:22:00

To all:
Já teda nevím, ale je to tak trochu ujeté. Pokud se jedna státní složka řídí jistými pravidly (FÚ, Policie, sociálka pod.) kde se bere prostě kurz v době kdy k události došlo - tedy k zaplacení) a druhá složka - Celní správa ne, tak je to ujeté. Od čeho je dnes kurzovní lístek ČNB s historií? Nechci dělat chytrého, ale pokud to takto dopadne, ohradím se proti jejich rozhodnutí. Jak by dokládal účetní nákup čehokoli ze zahraničí? Jedině podle platného a atuálního kurzu v době kdy k události došlo. Přece mi nikdo neche tvrdit, že když třeba bude FÚ něco dodaňovat (neodvedení DPH a pod.) u zboží, které bylo zakoupeno za eura třeba před rokem, že bude počítat aktuální kurz? Podle mne se bude brát v potaz platný kruz v té době, kdy k události došlo. Toliko můj skromný názor. :-))

22.11.2010 14:51:30

rbx

Kent
No, uvidis. Proclil jsem takto uz hodne zasilek a VZDY to bylo aktualnim kurzem. Proto jsem si pri kazde zasilce nechaval rezervu.

22.11.2010 15:06:13

a pak jeste dopravce
mne pocitali jednotne dph za zbozi i dopravu a jeste UPS 'si nevsimla' jednoho razitka a s par stovek cla najednou bylo par tisic. a zaplatit musis samozrejme hned. stat ti vrati az bude mit. cekal jsem nejak pul roku

22.11.2010 20:41:20

To all:
Tak kdo sledoval včera zprávy na komerční TV? Tam to bylo vše řečeno. Ale bez ohledu na to, jsem si odopledne zjistil informaci sám a podelím se s vámi o ni.
Volal jsem na celní poštu kde mi řekli, že každu druhou středu v měsíci předem se stanovuje kurz platný pro celý následující měsíc. Nyní je to do konce listopadu - 217 USD. Máte pravdu v tom, že se DPH počítá dle kurzu který je aktuální v době kdy zásilka dorazí do ČR a pak se (asi - nemám to zjištěno na 100%) dopočítává DPH i z poštovného. Deskové a společenské hry jsou od CLA osvobozeny, to víte. DPH se však paltí při překročení limiut u všeho. Ale elektronika je třeba v sazbě 0-14%, obuv tuším že 8%.
Z toho vyplývá, že je fakt dobré si nechat rezervu min. 5-8 USD, možná i 10. A nebo si zavolat na celní úřad jaký je momentáýlně platný kurz. A je dobré to asi objednávat na začátku měsíce, tak aby to přišlo s kurzem, který vám řeknou. Já mám smůlu a přijde mi až kolem "mikuláše". Ale snas se ten kuzr nijak dramaticky nezmění. Holt celní zákon je celní zákon.

23.11.2010 06:51:56

to Kent
jj. za postovne mi pripocitali

23.11.2010 20:06:21

Vybíráme z Bazaru

Exit - Zapomenutý ostrov
Exit - Zapomenutý ostrov
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas