Nakup v zahranici ci na ebay

*Ticket to Ride - Nordic Countries *

Ahoj,

chtel bych si poridit z ebaye nebo jinde, treba v nemecku, hru ticket to ride - Nordic Countries...

ale nemam zkusenosti s nakupem a tak. Nebo jestli se to da sehnat treba v Esenu nebo ma nekdo kontakty a dokazal by sehnat?

Diky moc za odpovedi.
20.10.2010 12:48:02

DD

Zmena
To Kent: No tak pokud 2. stredu v predchozim mesici, tak uz musis vedet kurz na prosinec.

To All - takze se nam zase blizi zmena pro nakupy v zahranici
http://www.lupa.cz/clanky/nakupy-v-zahranici-podrazi-kvuli-dph/
--
Limit pro DPH se snizi zpet na 22EUR, limit na CLO (ktere u deskovych her je 0%) zustane na 150EURech. Je tam taky to jak je to se zasilanim. Posta by se z toho mela vyhazovat avsak kuryrni sluzby nikoliv (DHL, DPD a pod.) Takze ke vsemu co je drazsi jak 22EUR a je to z mimo EU pripocitejte jeste minimalne 20% DPH.

24.11.2010 13:03:52 | Upraveno autorem (porovnej)

To DD:
No jasně, čeští obchodníčci si někde vylil srdíčko a nebo zaúřadoval nechytřejší ministr finací na světě. Nevím co si mám již myslet o těchto opatřeních. Prostě lidi se naučili nakupovat přes internet v zahraničí a někdo zjistil, že kdyby se snížil limit, kolik se získá na DPH a tak je to se vším. Jen doufám že zvítězí zdravý rozum a neprojde to.
Kurz na prosinec mi neřekli, jen že do konce listopadu je to 217 USD. Zítra si tam zavolám.

24.11.2010 18:29:09

Kent
Kdyz se podivas na celej clanek, tak zjistis, ze se tak deje nikoliv na popud "ceskych uredniku ci obchodnicku", ale ze je tomu tak na zaklade evropske smernice, ktera to harmonizuje skrze celou EU.

24.11.2010 18:39:51

Aneken
for all: Tak mi dnes doručila pošta hry ze zámoří. Teda takovou rychlost jsem opravdu nečekal. Netrvalo to s objednáním déle jak týden. Kam se hrabe Austrálie.... Info podám zítra, až si to hezky rozbalím..... :-))

JJ. Četl jsem to na rychlo. ;-)

24.11.2010 18:57:12 | Upraveno autorem (porovnej)

DD

to Kent
Je to na popoud cele EU a hlavnim duvodem je skutecne omezeni dovozu zbozi, ale prevazne z ciny a podobne.

26.11.2010 09:48:18

Hry ze zámoří
Tak jak jsem slíbil, tak činím. Zásilka dorazila, leč jsem byl překvapen, že přišla jen půlka her, což mne šokovalo. Nakonec se mi před chvílí ozval dodavatel, že museli zásilku rozdělit na dva boxy, takže druhý očekávám co nevidět. Nicméně mohu zhodnotit, protože jsem objednával hry ze tří zemí.

Austrálie - nejdrahší a nejhůře zabalené hry. Jen v kartonové krabici, bez další ochrany. Jedna přišla s ohnutým rohem, špatná komunikace sp rodejcem, podporovali pay pal.

Polsko - dodání do týdne, zabalené bylo vše ještě do bublinkové fólie a hrany her ještě vyztuženy papírovými "L" profily. Poštovné o něco málo víc než u nás. Skvělá komunikace s prodejcem. Problémy s platbou - nepříjmali pay pal.

USA - poštovné na zámoří standart, o polovinu levnější než Austrálie, skvělá komunikace s prodejcem, podporuje pay pal, hry precizně zabalené - velká krabice vystalaná polystyrenovými dílky. Rychlé dodání.

26.11.2010 20:23:14

FFG výprodej
Tak na FFG maj docela slušnej výprodej, spoustu her za třetinový ceny... zkusil jsem si cvičně něco hodit do košíku a mám docela tristní zjistění... Jednak je jejich eshop dost debilní a celkem přísně omezuje to, co se dá napsat do jednotlivých položek v adrese při registraci (něco jako Praha 5 tam prostě nezadám, protože město má povolený jen písmenka a mezeru), no ale to hlavní, když jsem si cvičně hodil do košíku Conana, rozšíření na Starcraft a Androida (celkem za 60 doláčů), tak to na mě vybalilo poštovný 85 dolarů ... což rázem z nádherný koupě dělá nezajímavou záležitost... No nic no, hoši se snaží hezky, ale doprava přes moře to docela zabíjí...

3.12.2010 22:38:16

Merlin
No ono je to primarne asi urceny pro domaci trh, prece jen tech Amiku je 300 milionu;)

3.12.2010 23:01:16

rbx

Merlin
a to jeste nic neni. Chtel jsem si ted neco z USA objednat, byla to jedna krabice stredni velikosti, nic tezkeho, celkova cena 200 dolaru a napocitali mi postovne 458 dolaru. Tak jsem to zrusil :-)

4.12.2010 10:44:56

Merlin
Merline a keby sme sa nasli viaceri co by z tade nieco chceli, neusetrili by sme na tom nieco?
Neviem ako to maju nastavene ale tiez sa mi z tych cien kruti hlava!

6.12.2010 17:04:29

lotusmonk
To máte co dělat, výprodej končí zítra ráno.

6.12.2010 17:13:48 | Upraveno autorem (porovnej)

dodací doba
nevíte za jak dlouho mi přiletí balíček z Ameriky? posílají to přes USPS Priority Mail International, ale na stánkách jsem nikde nenašel jejich rychlost....do nového roku to spíše nemám očekávat....děkuji

21.12.2010 08:49:57

rbx

ocasek
ale jo, mohlo by to dojit. tyden az 14 dni. jenze ted jsou svatky, tak se to mozna opozdi.

21.12.2010 11:15:02

ocasek
Mno ono to pojede pres zapadni Evropu pravdepodobne, a z te se sem toho ted zas tolik nedostane... Nam tam taky visi nejaky baliky...

21.12.2010 11:19:52

díky pánové
Nakonec jsem našel přibližně, jak to bude dlouho trvat - 13 dní, takže to očekávám po Novém roce...nedám si to na narozky , ale až po...takže přítelkyně mi bude muset dát jinou hru...haha

a ještě jedna věc pánové: neplánujete své nabídky na e-schopech rozšířit o hry od victory point games? aŤ se rozrostou řady wargamerů...

21.12.2010 12:18:17 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

ocasek
no, kdyz Victory Point Games maji ty hry tak jako celkem hnusne, nevim jak to jinak rict, ze si je koupi opravdu jen skalni fandove. A mozna i diky tomu nejsou v nejake sirsi distribuci a prodavaji je pouze sami. Myslim si, ze rady wargameru jdou rozsirit treba sirsi nabidkou titulu z Multiman Publishing ci GMT.

21.12.2010 12:39:37

Změna DPH
Má někdo nějaké podrobnosti ohledně avizované změny limitu DPH při dovozu zobží mimo EU? Do teď byl tento limit 150 Eu, nově by měl být jen 22 Eur.
Podle diskuse co jsem četl - viz.
změna zákona
C. 8. V článku III - Účinnost - se v bodě 1 slova “1. ledna 2011” nahrazují slovy “1. dubna 2011”.
by měla být účinnost zákona odložena o pár měsíců, je to tak?

viz. http://www.psp.cz/sqw/text/tiskt.sqw?o=6&ct=129&ct1=2

31.12.2010 17:35:14

Německo
Podařilo se mi sehnat jednu (dle mého názoru bezva hru) kterou našel jen v Německu. V úterý objednáno a zaplaceno přes pay pal, dnes odpoledne doručeno. tomu se říká rychlost. Hra se brzy objeví v katalogu a spolu s ní také první fotky. :-)

3.3.2011 19:10:30

změna
od 1.4.2011 při objednání mimo EU
od 22 eur do 150 eur se bude platíit DPH
a nad 150 eur se bude platit i clo

3.3.2011 20:22:52

DPH
Ano, vím o tom. :-)
No z USA to už bude paséééé. Co se dá dělat. I u nás se dají "dobře" koupit hry, pokud si člověk počká. ;-)
Ale já většinu beru to co se u nás nedá sehnat a je to zajímavé. Třeba hra Mmm...Brains. Není to žádná herní pecka, ale super odreagovačka u nás nesehnatelná. :-)

3.3.2011 20:28:19

balne a doprava?
sakrys. jak je to s cenou za dopravu? ebay.cz neco uvadi, ale nemecko nejak 370 (nejak 15 euro), UK a USA kolem 70 (priblizne nejak do 5 USD resp. do 3 liber). coz mi prijde postavene na hlavu

23.3.2011 16:41:19

Kde objednat
Jakpak to vypadá nyní? - máte někdo tipy kde teď nakupovat v zahraničí? Dal jsem zatím dohromady objednávku komplet AH, komplet BSG, Runewars, Smallworld (+ některá rozšíření), Munchkin (+ některá rozšíření) a kdovícoještě, uvidím, koho ještě seženu... - poradíte, prosím, nejlépe z vlastních zkušeností, kde za dobrou cenu (včetně dopravy) nejlépe nakoupit?
Díky moc!

6.4.2011 00:35:21 | Upraveno autorem (porovnej)

budu objednavat
pokud bude mit nekdo zajem se pridat

http://www.cosimshop.de/Angebote-des-Monats:::134.html

posta 10-15e

O to postovne bychom se samozrejme podelily, rovnym dilem

Momentalne by postovne vyslo na 10e.

A vyzvednuti her je mozne Hradec Kralove, Pardubice, nebo Ceska posta.

6.4.2011 21:30:09 | Upraveno autorem (porovnej)

to DUBino
Pokud není na nějakém zahraničním e-shopu vyloženě nějaká jednorázová akce, tak hry, které jsi uvedl se podle mne absolutně nevyplatí si nechat posílat ze zahraničí a levně to vyjde v některé zdejším e-shopu. Přeci jen to dovážejí ve větším množství za velkoobchodní cenu, takže když si připočteš zahraniční poštovné, tak zjistíš, že se ti to příliš nevyplatí. Obzvlášť teď od 1. dubna se zavedením DPH na dovozové věci a + ještě clo.

6.4.2011 22:27:33

clo
Clo a DPH se platí jen pokud objednáváš mimo EU. Tedy z německých shopů je to OK. Pravdou je, že bestsellery typu Smallworld, BSG, Runewars se ve slevách nevidí, spíše jde o méně známé hry.

Mé zkušenosti: z německého spiele-offensive.de jsem kupoval 2x, doprava vždy zcela bez problému, doba dodání nějakýc 7-10 dní. Super zkušenost, vše klaplo na jedničku.

Naopak v prosinci jsem objednával z amerického Troll and toad a kvůli ceně si nechal zásilku poslat Polonez parcelem službou Shipito. Do teď zboží nemám a obávám se, že mi k tomu napaří ještě zmiňované clo a DPH. Před pár týdny se mi ze Shipita ozvali, že chtějí mé tel. číslo v mezinárodním formátu (přestože jsem ho v objednávce uváděl) a stále nic. Polonez nemá online tracking, takže se těžko můžu dopídit, kde to trčí. Běs...

7.4.2011 05:30:22

Vybíráme z Bazaru

7 Divů světa duel
7 Divů světa duel
Akt. cena: 540 Kč
Končí za: 9 hodin

Offcanvas