Faktor o-hratelnosti

Jak dlouho vám obvykle vydrží nadšení z každé další partie oblíbené hry, než se hraje jen sporadicky a nakonec skončí ve skříni mezi vánočními ozdobami a dárky od babiček?

Vím, že u každé hry je to jinak, ale zkuste pár příkladů.

Třeba u nás teď už téměř rok hrajeme BSG (1-2x týdně) a ne a ne se omrzet. Podobně na tom byl dříve Arkham, který kraloval také téměř rok, ale s každou další expanzí se stával těžkopádnějším a už jen samotná příprava brala chuť do hry. Takže odpočívá v pokoji ( spolu s A touch of evil a Warrior Knights)

Takže mých 5 vytrvalců:
1. BSG
2. Fury of Draccula
3. Arkham Horror
4. Citadela
5. Vysoké napětí

A hry které se omrzely velmi rychle:

1. A touch of evil
2. Shadows over Camelot
3. Poštovní kurýr
4. Osadníci z Katanu
5. Warrior Knights

2.2.2010 19:20:44

acedrac
postup od jednoduššího k složitějšímu je věcí přirozenou:-)
Jen asi opravdu málokdo začne Civilizací nebo ASLkem, a i ti mají z dětství určitě nahraný člověče. Hrami nedotčený člověk ani nerozlišuje nějaké EU či AT, ale fakt že většina EU je levnější tak je koupí, holt hra jako hra:-)
Myslím si, že zkusit si musíš nakonec všechno i hardcore AT:-), ale je jen na tobě co nakonec budeš hrát radši. Ono totiž nakonec nezáleží jestli je to EU či AT, ale jestli se u toho pobavíš. Ostatně tohle rozdělení, používám jen při popisech jinak je opravdu jedno co člověk hraje, hlavně, že hraje:-)
Tedy přechod je to logický, ale ve chvíli kdy vyzkoušíš vše, je jen na tobě co budeš hrád radši.
mě znova hodně bavjej Osadníci:-)

13.2.2010 12:24:09

to acedrac
Jo, u mě to probíhá stejně, začínal jsem na eurohrách, protože byly dostupnější, profláklejší a oblíbenější na BGG. Pak jsem ale objevil Arkham a bylo to zrovna v době kolem Vánočních svátků, kdy mají obchody a sklady inventury a dovolené, tak jsem si těch pár týdnů, než se mi dostal do rukou, okusoval nehty v napjatém očekávání a strašně jsem se těšil. Lovecraft na desce, to přece musí být super. A rozhodně jsem se nemýlil, AH je celou dobu mojí nejoblíbenější hrou.
Postupně jsem začal objevovat další AT (nejprve díky FFG katalogu z AH a později jsem zabrouzdal i na jejich stránky a už nikdy neodešel) a teď už hráváme s většinovou převahou AT.
Co bych Ti mohl doporučit pro dva? To není dobrá otázka zrovna pro mě, protože my ve dvou nikdy nehráváme. O tom by Ti mohla vyprávět Sappho, ale pokusím se ji tady zastoupit než sama dorazí, pokud dorazí. Každopádně bych to viděl na War of the Ring, Middle-Earth Quest a z poslední doby ještě Runewars. Další zájemci, kteří se hlásí o slovo, jsou Battlelore (mě ale osobně nenadchl) nebo podle mě ve dvou budou velmi chutné i Tales of the Arabian Nights.

13.2.2010 12:37:54

...
Hrajeme vždy rádi (zatím) bez omrzení:
Scrabble
GO

Hrajeme moc rádi:
O zoo le mio
Dorn
Řím
Poker
Citadela
Hive

Propadák:
Zapadákov

26.2.2010 14:04:23

jakt ady ctu ten prechod od Euro k AT
tak ja jsem na tom podobne. Kdysi hodne hodne davno byl Talisman a Chvatilova Arena + prelouskavani pravidel k Dracimu Doupeti, k jehoz hrani sjem se nakonec nedostal. Pak dlouho nic a pak prisli Osadnici. Nadseni, ze jsem si konecne na stole zahral strategii nebralo mezi, ale postupem casu se to nejak ohralo a pak zase dlouho nic. Pak jsem se rozhodl, ze se do sveta her vratim, zacal jsem Lovci a Sberaci, Pak Agricola, Tikal...a prvni hry jsem si vlastne poridil podle TOP 10 na hrajeme.cz. Pak jsem ale objevil Zatrolene hry a vse se zaclo vyvijet jinak. Prisel Age of Empires 3, Railroad Tycoon a takova ta abstrakce hry s drevenymi kameny jako PR, Goa, Caylus a pod. me zacly docela nudit. Sbirka kterou jsem nasbiral skrz inspiraci hrajeme.cz postupne zacala mizet pres Aukro a zacly se mi v ni hromadit veci jako napr. Arkham Horror, Starcraft, World of Warcraft Boardgame, Nexus Ops, ted Runewars a pod. Samozrejme ne vsechny Eura skoncily v propadlisti dejin, netere jako napr. Euphrat&Tigris, Tikal, Java, a Antike mi zustaly, protoze jejich kvalita a zabavnost je proste TOP, euro neeuro a zustali mi paradoxne i Lovci a Sberacim protoze ac jsem si myslel, ze uz to po Agricole nebudu chtit hrat, tak na rozdil od Agricoly z Lovcu a Sberacu postupem casu ta hratelnost nevyprchala a obcas se u nich s prateli pobavim. Teckou za Euro u me bylo prodani hry, kterou jsem kdysi povazoval za nejlepsi, tedy prodani Agricoly. Ze je ze me ATfanda naznacuje uz ma skrin, kde byly male Agricolasize krabice vystridany, jak rika Sydo, detskymi rakvemi - Starcraft, World of Warcraft BG, Runewars...

26.2.2010 14:38:31

Ohranost her
Tak jsem se včera zase přesvědčil, že rozhodnutí neprodávat hry, které jsou pro mne a mé spoluhráče ohrané je pro mne naprosto správné rozhodnutí. Včera se ke mě po ročním zapůjčení na druhé straně republiky vrátili Osadníci - u nás doma předtím už dosti ohraná hra. Rodina včera škemrala, že už jsme Osadníky dlouho nehrály a tak jsme včera daly jednu partii, bez jakýchkoliv rozšíření, ač všechna vlastním. Musím říct, že tak jak včera jsem se už dlouho u žádné hry tak nebavil. Takže znovu můžu za sebe říct: "Staré ohrané hry prodávat nebudu :D".

26.2.2010 15:16:05

ohranost
Nebudu psat sve vytrvalce, protoze kdyz jsou lide, kteri maji chut si pekne zahrat, tak si dam rad temer cokoli.

Co mi ale z oka vypadlo je:
Bang - opravdu me deprimuje, kdyz to schytam v prvnim kole(bez sance) a pak slus...na tohle nemam chut opravdu nikdy:)

26.2.2010 16:45:41

2 kren
"jsme nehraly", "jsme daly"....jak můžeš??? U jineho bych si toho ani nevšiml, ale zrovna ty, to jsi musel byt hodně unavený:-)

26.2.2010 20:50:52

to Ringo
Já už 14 dní přepracovávám sasův hrubý překlad Twilight Struggle včetně celého přehledu historických událostí do čtivé češtiny a už se mi celá ta čeština míhá před očima. Dnes dopoledne jsem si po dni odpočinku přečetl jak jsem zpracoval těch deset stran historických událostí a zjistil jsem, že tam mám chyb jak máku a tak jsem celý den dělal sám sobě korektury. Už jsem z toho všeho tak unavený, že už nevím jaký je rozdíl mezi "i" a "y" a klidně jsem schopen napsat vijmenovaná slova bi, bistrí, kobila, bík, protože brzi mne budou z té únavi křýsyt :(.

27.2.2010 02:03:23

to Křen
ďakujem za tú tvoju poslednú vetu, dobre som sa zasmial a hneď mám zase lepšiu náladu...

27.2.2010 02:07:12

Vybíráme z Bazaru

Hra o trúny - cyklus Let Vran
Hra o trúny - cyklus Let Vran
Akt. cena: 13 €
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas