Doporučení na kompaktní hru do vlaku?

Ahojte, v sobotu jedu vlakem cca 3 hodiny do prahy, tak bych rád koupil nějakou hru co jde rozumně hrát ve dvou a vejde se na stůl do vlaku. Zatím jsem narazil na štychovku Odysea: Vzhůru do hlubin oceánu, z toho co mám doma by se asi dalo Hanabi. Nějaké další doporučení? Zaujalo mě Radlands, ale to chce asi více prostoru. 

14.2.2023 10:59:59

Radlands potřebují celkem velký prostor a nedá se moc přeskládat…

 

  • Dobble (ten může ostatní cestující trochu rušit)
  • Krycí jména Duet
  • Kapesní Mint Works
  • Safari Bar
  • Mr Jack Pocket
  • Soluna
  • Ten
  • Milostný dopis se dá
  • Ježkovy voči
  • Jaipur

14.2.2023 11:54:20

Odysea: Cesta k deváté planetě je první verze Odysey (pokud budeš mít tu možnost, tak kup spíše tu druhou, ale i ta první je fajn a často se dá sehnat levněji)

The Game je skvělá hra a ve dvou je pravděpodobně nejlepší. (Stejný vydavatel jako The Mind, pokud znáš, jen The Mind je lepší ve více lidech a není pro každého)

Regicide - skvělá hra, a stačí ti jen balíček karet, takže nemusíš nic kupovat (pokud samozřejmě nechceš krásnou grafiku originálu) Dá se to hrát i tři hodiny v kuse, pokud se rozhodnete opravdu zvítězit a porazit hru.

Všechny výše zmíněné hry jsou kooperativní.

Úprava: Původní úprava byla smazána. Pokud jste schopni zahrát hanabi, tak byste měli být schopni zahrát cokoliv výše zmíněného.

14.2.2023 12:07:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Do vlaku to musí být Railroad Ink :)

jinak Odysa je nej hra ever, ale musí na ní být správná sestava, jinak to může být i hra nejhorší.. za nás doporučuji spíš ten první díl, ten druhý mi přijde už trochu komplikovaný a mnohem víc závislý na rozdání než na schopnostech hráčů. 

14.2.2023 12:40:12 | Upraveno autorem (porovnej)

Ideálně i něco kompetitivního :D . Jaipur mi moc malý nepřijde, to rozložení žetonů zabere docela dost místa, i když si dovedu představit nějaký insert kde by se daly ti mince vložit dle velikosti. 

14.2.2023 12:47:03

  • #KABO  - před každým hráčem jen 4 karty a počet se nemění + dobírací a odhazovací balíček
  • #Tussie Mussie - celkově kapesní hra, hraje se na tři kola, hráč na tahu vždy vezme kartu, jednu si vezme a druhou dá protihráči, takže moc místa nezabere. A existuje i jako print & play
  • #Kartografové - každý zakresluje na papír o velikosti A5 a uprostřed jsou 4 bodovací karty + 1 karta období a vykládají se příchozí karty, takže extra prostoru taky nezabere
  • #Vítejte ve svém vysněném domově - podobně jako předchozí
  • #LAMA párty - jednoduchá a zábavná štychovka, ale bál by se se žetony hrát ve vlaku :)
  • #Virus! - nezabere na stole skoro nic, jen nevím, jak zábavná je ve dvou, odzkoušeno mám minimálně 3 hráče
  • #Sushi Go! - draftovačka, jen ve 2 hráčích se hraje s jedním “virtuálním”, pokud si pamatuji dobře

14.2.2023 14:01:24

Dvě balení #Citrusy a perfektní škrkačky Metro X/Voll Verplant a Next Station: London.

14.2.2023 15:08:27

#Trůn 

14.2.2023 15:47:41

Jaipur můžeš hrát s bodovací aplikací místo žetonů a samotné karty tolik místa nezaberou :)

15.2.2023 14:34:37

#Haggis, #Ve víru věků, online je pěkná appka na #Patchwork. Prý se ve vlaku dají i #Star Realms, ale tam už bude potřeba chytit stoleček pro čtyři a tolerantní spolucestující :D

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

15.2.2023 14:42:41

Al

#Ve stínu pyramid by se mělo vejít.

15.2.2023 15:18:37

#Malé velké galaxie 

15.2.2023 17:08:35

My s mou drahou polovičkou si vždy bereme na cestu do vlaku #Tokaido Duo.

7.12.2023 04:53:26

#Port Royal, už několikrát vyzkoušeno :-)

Jedna z nej “push your luck” her vůbec, je to jenom balík karet. 

10.12.2023 17:50:34

Vybíráme z Bazaru

Duna: Tajemství rodu
Duna: Tajemství rodu
Akt. cena: 180 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas