KABO

KABO - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: MindOK
Bezier Games
Autoři: Mandy Henning
Melissa Limes
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Motýlci, jednorožci a roztomilí skřítci? Nenechte se zmýlit! Nelítostný souboj začíná!

CABO je rychlá karetní hra pro 2-4 hráče, ve které si procvičíte paměť i strategii, ale neobejdete se bez kousku štěstí. Cílem je co nejrychleji nasbírat karty v co nejnižší hodnotě. Vydání Deluxe obsahuje dva balíčky karet.

Příprava hry:

Balíček karet se zamíchá a každý hráč dostane 4 karty, které si položí před sebe jednu vedle druhé lícem dolů. Doprostřed se položí dobírací balíček a vrchní karta z něj založí odhazovací balíček.

Průběh hry:

Každý hráč se tajně podívá na dvě svoje karty. Poté se hráči střídají v tazích. Ve svém tahu může hráč:

  • Dobrat si vrchní kartu z odhazovacího balíčku a vyměnit ji za jednu (nebo více) ze svých karet. Novou kartu položí opět lícem dolů na místo původní karty a tu původní odhodí.
  • Dobrat si vrchní kartu z dobíracího balíčku a vyměnit ji za jednu (nebo více) ze svých karet. Novou kartu položí opět lícem dolů na místo původní karty a tu původní odhodí. 
  • Vyměnit více karet: hráč může vyměnit více svých karet stejné hodnoty. Pokud po otočení ukáže, že karty nejsou stejné, musí si je nechat a přidat k nim i novou kartu.
  • Dobrat si vrchní kartu z dobíracího balíčku a odhodit ji. Pokud má karta nějakou akci, může ji použít. Akce na kartách jsou: podívat se na jednu svoji kartu, podívat se na jednu soupeřovou kartu, vyměnit si jednu kartu se soupeřem.
  • Zakřičet: CABO! 

Když někdo z hráčů zakřičí CABO!, mají všichni ostatní hráči ještě jeden poslední tah v tomto kole. Hráči si spočítají hodnoty karet před sebou (hodnoty na kartách jsou 0-13) a jejich součet je počet trestních bodů, které za toto kolo získali. Pokud má hráč, který křičel CABO!, nejnižší součet, získá 0 trestných bodů. Pokud hráč, který křičel CABO!, nemá nejnižší součet, přičte si ke svým bodům ještě 10. Hra zároveň uděluje ještě speciální skóre kamikadze: pokud má hráč na konci kola před sebou přesně 2 karty s hodnotou 12, dvě karty s hodnotou 13 a žádné jiné, získává 0 bodů a všichni ostatní 50. Body ze všech kol se sčítají. Pokud hráč dosáhne po některém kole součet přesně 100, sníží si jej na 50 (pouze jednou za hru).

Konec hry:

Hra končí, když skóre některého z hráčů přesáhne 100. Vítězí hráč s nejnižším součtem bodů.

Autor: Gelsomina

Další názvy této společenské hry

  • CABO

Vybíráme z aukcí

Fuji
Fuji
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas