Změna vzhledu

Ve Zprávách se mi vždy změní vzhled webu:

https://prnt.sc/-5hGT1w0tBGi

a v odeslaných nevidím ikonu o přečtení.

To je příprava na nový web?

Používám aktuální Chrome na PC.

22.5.2023 21:07:09

@Wolfsen to není OT. Galerie obrázků fakt není použitelná. Používal jsem ji roky a teď jdu radši jinam, než aby mě to stálo nervy. Dokud to bylo řazené do kategorií, tak se v tom dalo pěkně orientovat a ovládat to. Teď je to jeden velkej bordel.  

To, že když chci vidět například jen kategorii “namalované figurky”, tak musím nejdříve odškrtat všechny ostatní kategorie a pokaždé počkat, až se stránka znovu načte, je snad vtip, ne? 

Možná dělám něco špatně a potřebuju to osvětlit. Pokud ne, tak teda potěš koště…

__________________
HRANÍ U NÁDRAŽÍ
https://www.facebook.com/hraniunadrazi/

10.8.2023 22:31:32

@Const.ex S galerií popravdě bojujeme dlouhodobě. Před modernizací jsme měli 2 verze, přičemž stávající podoba byla jedna z nich (ta původní). A i ta, ve které byli fotky řazeny dle kategorií, nevyhovovala všem a upřednostňovali tuto verzi. Takže tady se obávám, že ani jedna není ideální. 

Ale souhlasím, že to odšrtávání, abych si zobrazil obrázky jedné kategorie je velmi nešťastné a určitě s tím chci něco udělat. “Nepříjemné” je, že v některých situacích chceš jen jednu kategorii přidat/odebrat a v jiných chceš natvrdo vyfiltrovat jen tu jednu. Takže předpokládám, že to vyřeším nějakou ikonkou napravo od názvu kategorie, která místo “přidat/odebrat” udělá navrtdo filtr jen na tu jednu kategorii. A uživatel si bude moci zvolit (podobně jako je v notifikacích tlačítko “+ očíčko”).

Ale budu rád za názory a návrhy.

11.8.2023 09:53:23

@xixi Ve formě komunikace se popravdě dost ztotožňuji s @Wolfsen

K obsahu sdělení. Kdyby nám šlo o peníze z reklamy tak, jak píšeš (neříkám, že nejde, ale z tvého vyjádření mám pocit, že nám nejde o nic jiného, než jak prezentovat reklamu), tak si myslím, že by web vypadal dost jinak a reklama vy vyskakovala v různých okýnkách, která jsou nutná stále zavírat. Vyloženě “miluju” třeba takové ty co po načtení stránky vyjedou a překryjí na mobilech skoro polovinu obrazovky nebo ty, co při přechodu mezi stránkami musím zavřít, protože se mi zobrazí místo stránky, kam vede odkaz, na který jsem kliknul. Dost věřím, že inzerentům přináší daleko víc kliknutí (i když si myslím, že spousta z nich bude omylem při snaze uživatele trefit zavírací křížek) a uvítali by to (a byli by asi ochotni platit za reklamů víc). Jenže mě osobně tohle přijde už dost za hranou. Stejně jako reklama zamíchaná do obsahu a podobně.

11.8.2023 10:00:08

@xixi A nezlob se ale rádobyvtipné komentáře, ve kterých se dík vtipnosti obtížně hledá smysl komentáře (skutečný obsah) opravdu už číst nestíhám. Proto ten poslední tvůj komentář nekomnetuji, protože mu po prvním letmém přečtení vůbec nerozumím/nechápu, cos chtěl říci (budu se raději věnovat jiným věcem, kde ve stejném čase dokážu udělat větší posun).

11.8.2023 10:02:28

@Const.ex já jen ohledně toho OT – měl jsem na mysli ten obsah galerií.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

11.8.2023 10:15:40

@Zeus K reklamě.
Nevím jak moc náročné to je na implementaci ale …
Co zobrazování reklamy podmínit úrovní mecenášství nebo dle dosažené úrovně?
Popravdě, tohle je snad jediný web, kde mám zobrazenou reklamu a sem tam na ni i kliknu, všude jinde ji blokuju.

Ke galerii, šlo by zavírat galerie pomocí ESC?

11.8.2023 10:19:24

Dotaz k obrázkům celkově…to že se mi zobrazují v mizerné kvalitě, kde se dá někdy jen odhadovat co na nich je, dokud je nerozkliknu na celý monitor je asi normální. Neni to chyba na mém přijímači? 
Asi budu za fosila, ale ta původní galerie se mi líbila víc.

 

A co se týče komentáře Xixi, hádám, že měl na mysli, že když se rozklikne ten sidebar, tak je tam obrovský robin hood, který poměrně dost komplikuje scrolování, jelikož jak je dole a ještě poloprůhledně překrývá ty texty, tak se mi často stávalo, že jsem začal scrolovat na něm a nikam jsem se nepohnul, a ovládat to jednou rukou není úplně komfortní :( 

11.8.2023 10:31:57

@Albertos Ne, není to chyba na tvém přijímači. Toto taky ještě řešíme.

@Zeus Ad kategorie fotek: jednak si myslím, že častější případ je, že chci zobrazit jednu kategorii, než skrýt jednu kategorii, ale hlavně si myslím, že to vyřeší políčko vybrat vše/nic tak, jak to je třeba v excelovských filtrech. Mám dokonce pocit, že jsem to interně navrhoval, ale nejsem si jistý.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

11.8.2023 10:49:35

@Zeus super, moc díky. Už se těším až to bude mít nějakou použitelnou podobu. 

 

@Wolfsen no to v mém prvním příspěvku vůbec nefigurovalo a přišel s tím až @jankie. Taky jsem to nechtěl řešit, ale odpovím. Celé to nešťastně odbít jako OT, mě ale trochu připomíná problém, když se vylije vanička i s dítětem. Přiznám se, že tenhle přístup moc nechápu. 

__________________
HRANÍ U NÁDRAŽÍ
https://www.facebook.com/hraniunadrazi/

11.8.2023 10:57:04 | Upraveno autorem (porovnej)

@Const.ex (ale i ostatní). Zkusmo jsem upravil galerie u her tak, aby filtr na kategorie rovnou filtroval jen tu danou kategorii. Jak je to “zkusmo”, tak ho nejde pak vyresetovat a vrátit zpět do stavu “zobrazit vše”. Ale zajímalo by mě, zda vám tohle přijde jako lepší řešení. Když ano, tak to “zobrazit vše” dodělám.

11.8.2023 13:46:35

@Zeus Kliknu na položku → zobrazí se mi fotky dané položky. To je za mě OK a docela logické, když je to takto v rozbalovacím menu. To “Zobrazit vše” by se určitě hodilo. Jako bonus navíc by bylo, kdyby za každou tou položkou byl v závorce počet obrázků dané kategorie.

 

Jinak ještě by se hodilo, kdyby šlo zavírat podokno s obrázky pomocí klávesy “Esc”, když už funguje posouvání pomocí šipek :-)

11.8.2023 13:51:48 | Upraveno autorem (porovnej)

@KaStanCZE Ahoj, zkusím krátce vysvětlit mé myšlenkové pochody kolem reklamy a možnosti jejího vypnutí za nějakých podmínek. Mě tento model přijde takový nefér vůči inzerentům, protože když to jde (nejčastěji jsem to vidět za nějaký poplatek uživatele), tak to mění vztah média (= kde se reklama zobrazuje) a inzerenta ze vztahu partnerů/spolupracujících na konkurenty (částečně). Protože médium může zmenšovat dosah/efektivitu reklamy a přitom nakonec vydělat podobně (víc moc nevěřím :-). Ale dlouhodobě to nutně podle mě musí poškozovat ten vztah. A ten my navíc chceme i z jiných důvodů než reklamních posilovat → to je dané tím, že tu nechceme libovolnou reklamu, ale velmi relevatní o deskovkách a za nimi jako inzerenti stojí většinou vydavatelé, se kterými asi logicky chceme budovat dlouhodoběé a oboustranně prospěšné vztahy.

A vůči uživatelům se zase snažíme, aby reklama byla minimálně otravná (což chápu, že zas každý má laťku nastavenou individuálně) a mimo jiné kvůli tomu tu nechceme reklamu mimo “obor” (i jsme to zkusili a těžce to nestojí za to, i když při tom pokusu jsme na reklamě vydělali víc a za méně úsilí - ale přišlo nám, že to přináší víc negativních vlivů - otravnost reklamy, jiné obory, …)

Proto se přiznám, že s reklamou teď nic většího neplánujeme (ani jedním směrem = přidávat / ubírat).

11.8.2023 14:00:11

A zavírání oken pomocí ESC. Tohle mám zaparkované, protože bych chtěl, aby to fungovalo/ nefungovalo pro okna všechna stejně. A je to nebezpečné u oken, kde může uživatel napsat něco do formuláře. A pak stiskem ESC omylem o ten vyplněný formulář přijde, což je k vzteku (před mnoha a mnoha lety jsme to z tohoto důvodu vypínali, protože to kdysi takto bylo).

Neříkám, že to pro to nejde, jen je potřeba vymyslet a udělat trochu chytřejší řešení. Tuším jak chováním, ale ne jak technicky (zatím).

11.8.2023 14:02:25 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zeus za mě super, s tím se už dá pracovat. Díky. Jen je škoda že to nabízí i kategorie, ve kterých vlastně žádný obrázek není. Ale to by se dalo do budoucna vychytat.

__________________
HRANÍ U NÁDRAŽÍ
https://www.facebook.com/hraniunadrazi/

11.8.2023 14:18:58

@Const.ex Tak jsem se hecnul a přidal jsem do těch filtrů dle kategorií fotek i počet fotek v dané galerii. Dávalo mi to velký smysl :-)

11.8.2023 20:54:24

@zruda Věřím, že až na ten ESC (který popisuji kousek níže), jsem naplnil i tvá přání :-)

11.8.2023 20:55:30

@Zeus Ano. Přesně takto jsem si to představoval. Ten Esc chápu:-)

11.8.2023 21:13:42

@Zeus no sakra, tak teď už si fakt nemám na co stěžovat… :D

__________________
HRANÍ U NÁDRAŽÍ
https://www.facebook.com/hraniunadrazi/

11.8.2023 21:22:13

@Const.ex Já myslím, že na něco určitě ještě přijdeš ;-). Ale vážně, já jsem otevřen konstruktivně podaným návrhům. Jen je potřeba počítat, že ne vždy to musí vyjít, v takovém případě se obvykle snažím vysvětlit proč.

11.8.2023 21:31:39

@Zeus  Nevím, jestli to souvisí se změnou vzhledu, ale na titulní stránce se zobrazuje u všech příspěvků datum 19.6.2023. Po rozkliknutí už je to v pořádku, ale na titulní stránce ten bug vypadá divně.

12.8.2023 09:35:11

@Loob Děkuju za upozornění, vůbec jsem si nevšiml. Již je opraveno.

12.8.2023 13:58:49

Postranní menu má nahoře nápis “Offcanvas”.

16.8.2023 19:07:05

A taky je v něm jakási překryvná vrstva s reklamou. Ta reklama mě osobně dost ruší. Lepší normální, která se odsune nahoru v rámci skrolování. 

16.8.2023 19:21:43

Přidám postřeh z prehistorického prohlížeče IE - od určité doby se nezalamují řádky příspěvků, pravděpodobně od přechodu na nový vzhled, vypadá to pak takto:

https://drive.google.com/file/d/1uLbRCLRSOFSmhknBr4xCQr3IZdBZt8Bd/view?usp=drive_link

Dřív se to zalamovalo dobře. Chápu, že IE už je historie :o) Je to počítač, který se navíc připojuje na vzdálenou plochu a teprve tam pak běží ten prohlížeč, ani nevím, co to je za verzi IE. Když dám v menu O Aplikaci IE (nebo tak něco), tak mi to ukáže okno Windows Server 2019. 
No píšu to jen pro zajímavost, optimalizaci pro IE už neočekávám :o)
A jak je tam to hlášení o blokování reklam, tak žádný Adblock tam fakt není :o))

16.8.2023 21:55:49

@Martinus71 Tak tohle je úplně uffff :-). Ale asi tuším, čím by to u archaického prohlížeče mohlo být. Při té modernizaci jsme začali výrazně používat layout “typu” Flexbox, což IEčka nějak podporují ve verzích 10 a 11, ale je pro ně hlášeno prý hodně chyb. A do verze 9 ho nepodporují.

Využíváme to už tak zásadně pro některé “triky” (hlavně pro přeskládání prvků mezi desktopem a mobilem), že to opravit opravdu asi spíš nejde bez zásadních ústupků v podpoře mobilů. :-(

Rád bych vyšel vstříc, ale opravdu to asi nedává moc smysl a díky moc za pochopení, které z tvé zprávy cítím.

16.8.2023 22:07:47

Vybíráme z Bazaru

Nemesis - CZ, nabarveno, 3D doplnky, Untold Stor.1
Nemesis - CZ, nabarveno, 3D doplnky, Untold Stor.1
Akt. cena: 3899 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas