Změna vzhledu

Ve Zprávách se mi vždy změní vzhled webu:

https://prnt.sc/-5hGT1w0tBGi

a v odeslaných nevidím ikonu o přečtení.

To je příprava na nový web?

Používám aktuální Chrome na PC.

22.5.2023 21:07:09

@Lukado Díky za příklad, o tomto rozdílu s chování víme, je to dané trochu jinou “strategií” použitou pro hledání. V tom políčku v menu totiž používáme strategii pro hledání, která počítá s tím, že poslední slovo v řetězci není kompletní, v tom hlavním hledání pak strategii, která očekává všechna slova kompletní. Jako sjednotit to na to “poslední slovo není kompletní” je jednoduché, ale vede to zase k jiným nešťastným důsledkům. Vyhledávání je určitě něco, čemu se v čase zas pověnuji a tohle je asi nejdůležitější položka k řešení.

30.8.2023 07:32:31

@Zeus 

Když už jsme u našeptávače, trochu mi blbne našeptávání jmen pro notifikaci na uživatele.

Nějaké jméno mi našeptávač nabídne a jiné ani za boha ;-)

Když jméno zadám bez výběru v  našeptávači, přijde uživateli notifikace?

4.9.2023 16:40:57

@Bandy75 Nepřijde. Je potřeba to opravdu vybrat z toho našeptávače, protože při tom výběru se provede na pozadí ještě nějaké to mambo-jambo, které připraví notifikaci :-). Pošli prosím, koho se ti nedaří zadat (plus případně mrkni do sekce “Víš že …” a vyzkoušej možná tu poznámku na konci pro zadání přezdívky uživatele s mezerou). I když by to teoreticky už nemuselo být potřeba.

4.9.2023 22:06:46

Lukas

na výběr je pouze “lukas”, 

ale tuším, že malé písmeno není to samé co velké písmeno, proto jsem ho nevybral, aby nedorazila notifikace někomu jinému ;-)

https://prnt.sc/AEeO7mVBn9i7

EDIT:

Sorry, jsem idiot, už to vidím :-D

5.9.2023 06:49:35 | Upraveno autorem (porovnej)

Součástí změn je i řazení komentářů? Je to všude a nastálo? Děsně mě to teď mate, ač mi to dává smysl mít to spíše takhle (BGG to má stejně).

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

30.10.2023 10:18:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Nevratili by ste prosim to zoradzovanie komentarov naspat tak ako bolo? Toto je fakt hrozne.

30.10.2023 11:43:17

Ono se to asi hodně o zvyku. Tady jsem byl zvyklý, že kliknu na název vlákna a jsem hned na posledním příspěvku. Jiná fóra to ale mají stejně, jako je to tady teď po té změně a problém s tím není. Člověk se jen musí naučit, že nemá klikat na název vlákna, ale na číslo poslední stránky.

30.10.2023 12:03:13 | Upraveno autorem (porovnej)

také se připojuji, automaticky začnu číst první(horní) příspěvek a když mi to nedává smysl tak mi dojde že je to řazeno obráceně

30.10.2023 12:06:13

Zase to lépe navazuje na původně položený dotaz a dá se pak pročítat vlákno postupně. 

Já bych byl spíš rád pokud by šlo hned pod dotaz dát tlačítko, které by člověka hodilo hned na poslední příspěvek diskuze. 

Ještě dodám, že i když kliknu na číslo stránky ve čtverečku tak mě to nehodí na poslední příspěvek ale na stránku s posledním příspěvkem nahoru a pak musím pokaždé skrolovat dolů.

30.10.2023 12:23:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Spíš by mě zajímalo, jestli by se prosím nedalo udělat nějaké řazení “od nejnovější” nebo “nejstarší”. 

Taky mi to řazeni dává smysl, nicméně často ty diskuze proctene mám a když si musím dohledávat nové příspěvky, tak je to takové nešikovne… 

I teď, chtěla jsem si po sobě přečíst nové vloženy komentář, takže musela ze strany 1 (kam mě to hodilo) na stranu c. 7 a pak zase scrolovat dolů. 

30.10.2023 13:05:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Mě teda ještě vadí na mobilu přes 1/5 obrazovky u vyjížděcího menu s diskuzí “přilepená” reklama na Karak 2 (nebo kterákoliv jiná) nedá se přes ni scrolovat či klikat, ani není možnost zavření této reklamy..

Na to že ZH mají díky bazaru asi celkem dobrý cash-flow, tak díky takovýmto drobnostem si tu připadám jak na webu který žije jen z reklam a pop-upů. 

U webu co má takovo placenou službu bych uvítal nějakou minimalizaci takových otravností pro uživatele..

30.10.2023 13:21:05

Taky bych se přimlouval na tlačítko, co to člověka hodí na poslední komentář (nikoliv jen na posl. stránku), bude to uživatelsky příjemnější.

Protože teď to je fakt najednou několik kliků/scrollů navíc... @Zeus 

Plus další nutná úprava:

  • když vložím nový komentář, tak mě to hodí na první stránku celého vlákna, což dávalo smysl dříve, když tam byly nové příspěvky, teď mě to akorát naštve, že jsem hozen mimo.
  • U editace člověk na stejné straně zůstane, ale je zase hozen až úplně nahoru, takže opět docela nepraktické.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

30.10.2023 13:53:59 | Upraveno autorem (porovnej)

pokud by šlo rovnou hodit na poslední koment určitě by to pomohlo, ale původní řazení mělo i tu výhodu (aspoň z pro mě) že sleduji více diskuzí (tudíž je nepotřebuji pročítat celé) a odkazy na diskuze jsou nahoře na stránce, takže teď kliknu na diskuzi - sjedu dolů přečtu příspěvek a pak musím zas nahoru na další odkaz.

30.10.2023 14:05:40

Souhlasím, předchozí řazení bylo lepší a zajeté (to, že to mají jiné stránky jinak je úplně jedno). Když někdo pravidelně sleduje určitá vlákna, tak je tohle peklo (s každou novou stránkou ve vláknu si musíte vytvořit nový odkaz + scroolovat na poslední příspěvek). Možné řešení: kdyby šlo v uživatelském profilu nastavit obojaké řazení, tak by si to každý přizpůsobil jak mu to vyhovuje.

30.10.2023 16:28:10

Připojuji se, předchozí řazení mi přišlo také lepší. Současné srollování na poslední příspěvek je hodně nešťastné.

30.10.2023 18:48:25 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash (a další). To s tím přidáním příspěvku a přesměrování na první stránku souhlasím je nedomyšlenost, to jsem vskutku přehlédl. Díky za upozornění. 

Přiznám se sám, že jsem na to řazení za ty roky taky tak navykl, že mě to mate :-). A rád bych pár dní ještě zkoušel, jestli je to věc zvyku (který je železnou košilí) nebo je to fakt blbě. Hlavní důvod, proč mi to dává smysl je sladěnost s komentáři pod články/soubory/… Ale jak jsem psal již v článku, tak určitě je potřeba dodělat hlídání, kde uživatel skončil čtení a co je již nový obsah a na ten ho/ji směrovat při kliku na jméno diskuse. Tohle považuji za dost důležité.

A popravdě ještě při používání jsem přišel asi na ne úplně vhodné řešení těch posledních stránek u diskusí ve výpisech. Přiznám se, že návrh jsem vykradl z jiných diskusních fór, ale až při používání v ostrém provozu z mnoha diskusemi mi to nepřijde fajn a asi to nahradím tlačítkem typu “Konec diskuse”, které přesměruje na poslední (= nejaktuálnější) stránku a sjede dolů na poslední 2-3 odpovědi. Ale to jsou opravdu věci, které by mě asi bez reálného používání nenapadlo.

30.10.2023 19:46:11

A ještě jedna rychlo úprava/oprava. Když teď přidáte odpověď do diskuse, tak se korektně zobrazí tento nově přidaný příspěvěk (a budete tak na stránce s nejnovějšími příspěvky).

30.10.2023 20:27:24

@Zeus super, díky za vysvětlení a další úpravu, která povede k většímu komfortu.

Jen aspoň na mobilu se mi to roluje příliš až pod celý komentář, který vidět už není. Nebylo by lepší, aby byl vidět celý / byl zarovnaný nahoře na stránce? Teď musím odscrollovat směrem nahoru.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

30.10.2023 22:50:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Otazkou je, jestli to nove razeni + litani na konec neni uplne zbytecne. Kolik lidi si procte diskuzi o 50+ prispevcich od uplneho zacatku? (pokud ji nectou prubezne) Naopak kdyz neco sledujete pravidelne pres link, tak jen mrknete a vite, co se resilo. Chapu inspiraci jinymi fory, ale delat to uniformne nemusi fungovat. Tim spis, kdyz uz je to zabehane.

31.10.2023 10:09:36

Mně také víc vyhovovalo předchozí řešení řazení příspěvků… Ikdyž to jinde mají jinak…

31.10.2023 10:47:43

Dnes zas jedna úprava na základě tipu od uživatele pod oznamovacím článkem. Omlouvám se, že se teď budeme trochu hledat, ale to chronologické řazení mi prostě přijde přirozenější než číst opačně (i když jsem si i já sám na to na ZH zvykl :-).

A jinak diskuse na mobilu máme fakt pekelně (snažím se teď aspoň diskuse na mobilu číst a určitě to musíme poladit). Ale s modernizovaným webem máme daleko otevřenější dveře na různé úpravy. A diskuse a výpis inzerátů v Bazaru beru jako asi nejbolestivější místa pro použití z mobilů.

31.10.2023 21:19:19

A co přidat tlačítko “nahoru” když jsem na konci diskuse?

Děkuji

EDIT:

sakra musím se naučit používat klávesy END a HOME, do teď jsem je nikdy nepotřeboval :-D

Ale to mačkání kláves, když si jen tak myší pročítám web je fakt otravný :-(

31.10.2023 22:59:01 | Upraveno autorem (porovnej)

K oprave - na mobile sa kryje číslovanie stránok diskusie (napr. aj tejto) s tlačítkom na pridanie príspevku

 

K riadeniu - od mojej prvej návštevy na ZH som krútil hlavou nad opačným radením. Potom som si zvykol a až na drobnosti ohľadom skákania na najnovší príspevok som za zmeny rád :)

1.11.2023 08:31:01

Jen jsem přišel říct dvě věci.

  1. řazení příspěvků je otřesné a total neintuitivní.
  2. reklamy mě taky vytáčí, nejde s tím něco dělat, aspoň pro platící členy?

1.11.2023 09:04:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Jsem rád, že je to sjednocené, otravovalo mě, že jsem nikdy nevěděl, jak jsou příspěvky řazené, a musel se dívat na data a časy. Jsem rád, že je to teď stejně v diskusích, otázkách i komentářích.

Směr řazení je pak jen otázka zvyku. Funguje to všude jinde, bude to fungovat i tady.

2.11.2023 08:38:49

Vybíráme z Bazaru

Babičko, dědečku... Jak to tenkrát bylo?
Babičko, dědečku... Jak to tenkrát bylo?
Akt. cena: 100 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas