Změna vzhledu

Ve Zprávách se mi vždy změní vzhled webu:

https://prnt.sc/-5hGT1w0tBGi

a v odeslaných nevidím ikonu o přečtení.

To je příprava na nový web?

Používám aktuální Chrome na PC.

22.5.2023 21:07:09

Jo taky jsem si toho všiml a chtěl se na to zeptat. A ještě jsem se chtěl zeptat, jestli by tam nešlo nějak pořešit zobrazení prázdného bílého čtverce, když někdo nemá avatara.

22.5.2023 21:11:53 | Upraveno autorem (porovnej)

https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/zatrolene-modernizace-zatrolenych-her-12120/ 

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

22.5.2023 21:25:09 | Upraveno autorem (porovnej)

Chápu. Jen znovu navrhuju zamyslet se nad tím, jestli by tam nešlo nějak pořešit to zobrazení prázdného bílého čtverce, když někdo nemá avatara. Je to tam jak pěst na oko. Jestli by třeba nešlo v takovém případě zmenšit ten obdélník s tlačítky a zobrazovat jen tlačítka.

23.5.2023 08:04:52

Nešlo by někde dát možnost, aby měla stránka původní šířku? Toto se mi mnohem hůře čte. A když dán unzoom, je to zase malé písmo. :(

23.5.2023 08:19:00

Nevím, jak blbě působí bílý čtverec, ale můžu říct, že mi málem praskly oči, když jsem viděl svůj (no, “svůj”) avatar roztažený na větší rozměr!

23.5.2023 11:37:41

Rozumím ;-)

Ikony o přečtení zprávy v mobilu jsou, ale na PC ne.

Vrátí se tyto ikony na PC ? :-D

23.5.2023 11:49:57

Nešlo by někde v zápatí stále ponechat okna s výpisem"kde se diskutuje" a “nejnovější otázky”?  

Přečetl jsem a hned jsem dole viděl kde je dal něco nového ke čtení, ale teď se musím pokaždé vrátit.

Plus mi to nyní při psaní na mobilu za pomoci Swipe přestalo vkládat mezery za slova a občas to píše v jednom kuse.:

24.5.2023 00:13:55

Už je ten vzhled nasazený globálně? Titulní stránku na mobilu mám starou, ale u článku už vidím nový layout. Je to chyba a nebo to tak zatím má být?

25.5.2023 22:16:04

Nevím nevím, mě to přijde naprosto otřesný :(

25.5.2023 22:41:17

Mně se to zase zobrazuje takhle https://drive.google.com/file/d/1RZYPaefM-l-36cAJar5c3nbMgbP2OGm5/view?usp=sharing jak mám širší profilový obrázek, tak se ty ikony deformují :-/ 

26.5.2023 08:51:57

Ještě ten vzhled všude nasazený není. Poznáte to podle toho záhlaví a hlavně sekce přihlášeného / nepřihlášeného uživatele.

A rozhodně spoustu drobností ještě řešit plánuji, třeba ten Avatar je fakt špatně (ať již žádný nebo i jinak rozměrově).

31.5.2023 09:24:12

@kren Teď jsem testoval uživatele bez Avatara a bílý čtverec se mi nějak nepovedlo nasimulovat. Jak to myslíš? Když někdo nemá Avatara tak, je v boxíku přihlášeného uživatele šedivá uniformní “figurka”:

 avatar-generic.png

Ale možná odkazuješ na nějaké jiné místo webu a špatně jsem to pochopil, tak pak kdyžtak prosím o navedení správným směrem. Díky.

31.5.2023 09:28:55 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zeus 

Vysvětlení “bezavatarového” bílého čtverce:

Musím se asi omluvit, protože asi byla chyba u mne. Před časem jsem si chtěl zrušit avatara a protože to myslím nijak nešlo, tak jsem tam nahrál asi prázdný čtverec. Teď už tam zase avatara mám, takže to nevyzkouším, protože nikde není možnost avatara úplně odstranit - je to tak?

Jinak co se týče toho dizajnu, tak na rozdíl od @El Ďábel  mi to přijde fajn. Jediné co pořád nemůžu nějak dizajnově překousnout je ta “humpolácká” ikona mecenášství pod avatarem. Nicméně žít se s tím dá.

Návrh na úpravu ikony mecenášství:

Teď mne něco napadlo ohledně té ikony mecenášství. Podle mne pod avatarem je vypsání těch roků mecenášství zbytečné (když tak si to lidi můžou rozkliknout v profilu uživatele), ale na druhou stranu si myslím, že by mělo být nějak označeno, že uživatel “někdy historicky” přispěl, i když v letošním roce nepřispěl, takže co takový návrh:

Jen jedna malá ikona mecenáše bez vyznačení roku (ať už bude její dizajn jakýkoliv - třeba ten měšec, nebo trolík). Pokud někdo přispěje pro letošní rok, tak barvy tak jak teď podle výše příspěvku (bronzová, stříbrná zlatá). Pokud někdo přispěl v minulosti a letos ne, tak ta stejná ikona, ale třeba černobílá (jen obrysy). Napřed jsem myslel zašedlá, jako neaktivní prvek, ale asi by se to pletlo se stříbrným mecenášem. Pouvažujte prosím o tom návrhu ve vaší administrátorské radě.

A teď mne ještě napadla taková fičura ohledně toho minulého mecenášství. Čím by uplynulo více let od posledního mecenášství, tím by byla ta černobílá ikona každý uplynulý rok více a více průhlednější, až (by dejme tomu třeba po třech letech) vymizela úplně. Vím, že je to taková blbost a jsou tady důležitější věci na doprogramování, ale myslím si, že datově to není problém a bylo by to efektní a vypovídající o zájmu o provoz Zatrolenek ;). 

31.5.2023 10:56:20 | Upraveno autorem (porovnej)

@Luciferka Ahoj, tak jsem právě snad spravil i avatary, které jsou širší než vyšší. Jsou teda malinkatí, počítá se s formátem “pasové fotografie”, ale už by měli mít správnou šířku.

31.5.2023 20:25:54

@kjus Současně už by se měl rozumněji chovat i tvůj miniavatar :-) Mohu poprosit o potvrzení, že to tak je (a není to pouze můj dojem)? Děkuju

31.5.2023 20:27:42

Potvrzuji, zdá se, že už zůstává v původní velikosti.

1.6.2023 00:04:47

Mohu potvrdit, zůstává malý :) 

1.6.2023 19:32:53

@Zeus ty tlačítka s ikonami v menu jsou fajn, zejména na mobil, ale je fakt, že trochu tápu co která ikona znamená. Nedaly by se tam přidat title atributy s nějakým krátkým popisem? To zabere chvilku a mohlo by to dost pomoci. Díky!

17.6.2023 10:33:15

@agarwaen A určitě to pomůže? Na počítači by mohlo, to souhlasím (na něm se dá najet myší na tlačítko), ale na mobilu to asi nic moc neřeší, ne? Ale možná to tak myslíš a souhlasím, že i ta pomoc na počítači je pozitivní krůček.

Pochopil jsem to správně?

17.6.2023 12:32:46

@Zeus přesně jak píšeš - na mobilu hover prakticky není, ale zase jsou ty ikony dost velké a výrazné. Na větších monitorech na desktopu ty ikony naopak krapet zanikají a title by pomohlo. Je to jednoduché a rychle aplikované řešení :).

Ale samozřejmě záleží na časových možnostech, rozhodně nechci nic komplikovat.

18.6.2023 16:05:07

Tato změna v galerii obrázků se mi teda nelíbí, otevře mi to novou stránku a rozplácne obrázek…. Musím říct, ze ta nová-předchozí (ne ta úplně původní) galerie se mi zamlouvala víc. Jako na mobily a tablety je to asi ok, ale na PC děs-běs.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

4.7.2023 10:49:45

Mně nefunguje Herní deník, roční statistiky a když dám celý seznam, tak to nic nedělá…

4.7.2023 13:26:24

Na mobilu teď vypadají jinak upozornění a sekce s komentáři, přijde mi to najednou děsně nepřehledné. Ten přidaný nový příspěvek je celý podbarvený červeně, což se mi dost špatně čte. A ještě když je více komentářů pod sebou, tak hůře poznáváme, kdo napsal který a kde končí. To mám jen já tak divně? Díky.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

5.7.2023 08:54:29

@Jonash Na mobilu budu ještě diskuse a komentáře upravovat tak, aby boxík autora příspěvku byl spíš jeden řádek (avatar / username  / mecenášství). Teď jak je to pod sebou, tak to zabírá hrozně místa.

To červené podbarvení je zvláštní, mě to podbarvuje světle modře. Mohl bych poprosit, kdybys sem vložil odkaz stránky, kde v ní máš to červené podbarvení? Děkuju moc.

5.7.2023 09:43:49

@Zeus Dělá to třeba při notifikaci na nové téma, ale nejsem si jistý, jestli to je jediný případ. Notka na Jonashův příspěvek mi ho podbarvila modře, jak píšeš (na pc i mobilu).

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

5.7.2023 09:45:49

Vybíráme z Bazaru

MD2 Feyfolk Enemy Box
MD2 Feyfolk Enemy Box
Akt. cena: 490 Kč
Končí za: 11 dnů

Offcanvas