Zkušenosti s místním bazarem a aukcemi

Pojďte si postěžovat, pojďte pochválit fér a rychlé jednání ostatních uživatelů!
18.10.2011 12:16:14

Ringo
Ty chodíš na předvánoční nákupy, abys pomáhal prodejcům?
Já vím, že jsi dobrák od kosti, ale nepřeháněj to ;)
Tady si přečti podnětný článek o průzkumu společnosti HomeCredit :) a uvidíš, že propad tržeb byl jen malý letní výpadek :-P

http://www.tyden.cz/rubriky/byznys/cesko/letosni-jezisek-bude-bohatsi-cesi-utrati-za-vanoce-vice-nez-loni_214395.html

19.10.2011 09:38:40

ikri
nerikam ze chodim pomahat prodejcum, jenom jsem si to dal do souvislosti s tou zpravou, ze Cesi utrati vice jak loni a bazarem:-)

Jak rikam, ta zprava muze byt marketingovy tah, ktery ma namotivovat lidi k nakupum. Mame rijen a obchodnici uz vedi, ze lide utrati vice? jak to vedi? Udelali si marketingovy pruzkum a pokud se jim vysledky nelibily, tak si statistiku ohnuli podle svych predstav, tak uz se to prostedelava. Ale jsme jinak Off topic. Predstav si, ze by obchodnici vydali zpravu - lide letosni vanoce zazdi, do obchodu se nechystaji, obdarovavat se budou drobnymi dary domaci vyroby. Tohle si precist, tak nakoupit nejdu taky a penize radeji schovam pod polstar s hruznym ocekavanim, co se to jako vlastne bude dit:-)

19.10.2011 09:43:16

Ringo
Loni to tak nějak říkali.
Asi jsi neposlouchal :)

19.10.2011 10:13:27

naprostá spokojenost
Už sem v bazaru a v aukci pár věcí koupil,a vždy v naprosté pohodě. Pokud musím odjet a nemůžu poslat peníze ihned,nebo naopak prodejce z nějakého důvode pozdrží odeslání hry,stačí se přeci domluvit. Myslím že pár dní zdržení nikoho nezruinuje. Je to prostě o domluvě a slušném jednání,a takhle mi to zatím vždy fungovalo. Takže všem slušným a i shovívavým prodejcům..díky!!!

19.10.2011 10:18:26

vsetkym
budme radi ze tu je bazar,ked vidim kolko pytaju za hry kamenne obchody na Slovensku tak my je na vracanie.

19.10.2011 16:52:48

brblo
Nechci rozhodně rozpoutat nějaký flame, ale pokud je z tvého pohledu situace až takto vážná, chop se příležitosti a rozjeď něco sám. Ono je otázka nakolik je taková situace daná specifiky slovenského trhu v porovnání s českým a nakolik je to o tom, že si na tom někdo nehorázně (tím myslím třeba 50 %-100 % čistého zisku na prodeji) mastí kapsu.

Bazar je samozřejmě fajn věc, "spice(games) must flow" a nakonec i ceny na bazaru se odvíjejí od cen v obchodech. Pokud by ceny v shopech byly o 20% výš, je velice pravděpodobné, že u většiny nabízených her na bazaru by ty ceny taky byly o pětinu výš ... přece jenom prodávající si často řekne, prodám dvě starší hry, které mě omrzely/nebaví a za utržené peníze si koupím jednu novou, po které mé srdce momentálně baží.

19.10.2011 19:56:18

hike
Som rad ze sa obcas stihnem zahrat nejaku hru mam 12 volnych vikendov do roka.Mas pravdu ja sa nehadam,len som chvalil bazar kde su hry vacsinou ako nove.Ja mam kupenu hru z bazaru,bola nova nevybalena.

19.10.2011 21:10:25

ikri
Nic proti, ale tenhle průzkum vypovídá jen o tom jak jsou lidé hloupí (utrácení dárků na vánoce za půjčené peníze) ne o tom jestli je krize nebo není, jestli skončila nebo neskončila...

EDIT: Jinak takové dotazníkové průzkumy fakt miluju, ve skutečnosti nevypovídají o ničem, protože napsat do dotazníku v říjnu, že utratím za dárky 10 000 můžu taky, ale co v prosinci opravdu udělám už je jiná věc.

19.10.2011 23:18:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Beholder
Máš pravdu,a já půjdu ještě dál. Uvedu že utratím minimálně 50 000, čímž vlastně případnou krizi zažehnám.

20.10.2011 00:55:48

Beholder
ono u takoveho clanku je taky hodne dulezite si precist, kdo pruzkum delal. Jestlize lichvarska spolecnost sdeli tisku vysledky sveho pruzkumu, nemuzeme ocekavat snad ani nic jineho, nez ze sdeli, jak to lide s nadsenim u nich rozfofruji. A nadseni budi nadseni, tak spousta neracionalne uvazujicich lidi si rekne, vsichni si tam pujcuji na darky, me letos toho moc nezbylo, tak si tam pujcim taky. Proste vylozene PR clanek nezakladajici se na nicem.

a, koukam ze mi asi nejaky zamestnanec Home Creditu loupnul minusek:-)

20.10.2011 06:55:17 | Upraveno autorem (porovnej)

vance
slibit neni hrich:-)

20.10.2011 06:56:33

all
Takový nevinný vtípek a jak to lidi zabaví :)

20.10.2011 07:49:40

ikri
tak vtipek, me z toho, co jsi napsala, docela prijde, ze si za tim zasadne stojis:-)

20.10.2011 07:59:30 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
To mi prosímtě řekni z čeho...čtu to furt dokola a nechápu, jak ten dojem vznikl. Od slova "podnětný" už mi to připadá vysloveně jasné.
Předtím to bylo jen přátelské pošťuchování, vůbec jsem netušla, že vás ta konina tak zaujme ;)
Ježiši to mi Eyronek dá, až uvidí, jak jsem mu to tu zasvinila :)
Když já si s tebou prostě ráda povídám. Ringo :-]

20.10.2011 08:28:15

to all:
Já jsem zatím spokojen. Pouze 1x jsem musel přehodit, protože sem jednu hru prodával jak na aukru, tak i tady. Na aukru bylo přihozeno dříve a tady to už nešlo zrušit. (ještě v době, kdy nebylo přihozeno).
A k tomu co napsal Ringo. Ano, je krize. Sám se některých her zbavuji. Ne protože by nebyla šanse hry zahrát, ale proto, že už na další hry nemám. A abych si je mohl koupit, musím některé, které se tak často nehrají, prodat.

20.10.2011 08:29:49

ikri
taky jsem si to cetl 2x a proste mi z jakehosi akcentu, ktery jsem z tvych postu vycitil, prislo, ze si stojis za tim, ze lidi budou i pres krizi nakupovat o vanocich jako divi:-) Jako zaklad beru tak nejak porad ten tvuj post z 19.10.2011 09:17:23. ale pokud to melo byt cele legrace, tak to tu dale nehrotme a nepopotahujme se za slovicka:-)

20.10.2011 08:34:13

Kent
tak ja zatim prodavam jen proto, ze to neni s kym hrat nebo ze to proste nehravame, ale je pravda, ze taky s ohledem na to, jake zpravy se vali odevsad ze sveta, radeji korunky nekolikrat v ruce otocim a stava se mi posledni dobou to, co bylo kdysi nemyslitelne. Pokukuji po nejake hre, strasne bych ji chtel a pak po delsi dobe premysleni nad ni proste mavnu rukou a penize radeji usetrim. Reknu si, mam doma her tolik, ze je nestihame hrat a tak bysme chteli. Na co skaldat do skrine dalsi. Navic s dvemi detmi jdou ty investice uz opravdu nekam jinam nez do her, neda se svitit.

Tak me napada, ze jsme tu mohli otevrit spise dalsi vlakno s nazvem Hospodarska krize:-) Zvlastni ze tu takove chybi, to tema je ted vsudypritomne:-)

20.10.2011 08:37:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Prodej ve více aukcích
Možná to sem úplně nepatří, ale už se tu toho někdo dotknul. Prodáváte tutéž hru na více místech po internetu? Jak to pak děláte, když se všude objeví nějaký zájemce? Problém není s inzeráty, ale co když do toho přimotáte i aukce? A jak se na to díváte vy, kupující? Víte, vzhledem k naposled jmenovaným mi tenhle přístup přijde celkem dost nefér.

23.10.2011 11:15:32

J.J.
Můj pohled na to je takový, jak píšeš v poslední větě příspěvku a možná bych použil i silnější slova ;-).

23.10.2011 11:34:08

J.J.
Já se tomu od doby, co jsem to zjistila (cca rok) tady na ZH stále veřejně divím.
Nechtěla jsem komentovat Kentův příspěvek, protože říká, že to bylo jednou a asi právě hned zjistil, že to funguje blbě...
Ale tyhle případy vidím poměrně často.
Prostě nechápu.

23.10.2011 12:09:05

aukce
Souběžné aukce jsou nehoráznost, ale pokud mám někde aukci a tady napíšu nabídku do inzerátu a s upozorněním, že aukce jinde má přednost, tak v tom nevidím sebemenší problém.

23.10.2011 16:22:52

Aukce
predpokladam, ze se bavite o prihazovacich aukcich, ne o klasickem nabidkovem inzeratu. Protoze ja klasicky hodim nabidku sem i na Aukro a kde se njaky kupec ozve drive, ten bere. Samozrejme u prihazovani je to nesmysl, nechat nekoho, at se 4 dny bije v aukci a pak prihazujicim napsat - hele, ja uz to prodal jinde.

23.10.2011 22:23:58

Ringo
Jasně, jde o přihazovací aukce. Jestli dáš sem inzerát a na aukro nabídku Kup teď, tak to nevidím jako problém. Akorát než tady někomu slíbíš na sto procent prodej, musíš nejdřív stáhnout nabídku z aukra, aby to tam náhodou mezitím nestačil někdo koupit a nebyly z toho nepříjemnosti. Ale to je asi jasný.

23.10.2011 23:45:05

J.J.
jasan, v případě vážného zájmu nejdříve stahuji inzerát u konkurence, než na 100% slibim. Obvykle se ujistím, že to dotyčný opravdu chce a sám mu napíšu, že to mám i na Aukru, jestli to tam mám opravdu stáhnout.

24.10.2011 18:20:44

PJ

Zkušenosti s místními kupujícími
Možná si někteří všimli, že jsem zde minulý měsíc prodával několik desítek her. S naprostou většinou kupujících byla rychlá bezproblémová domluva. Super. Bohužel i zde na ZH existují výjimky potvrzující pravidlo:

1) http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/jjiirrkka-2967/ - reagoval až na třetí výzvu, nakonec vše proběhlo OK.

2) http://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/dyno-3694/ - ještě lepší kousek, na třetí výzvu (téměř po deseti dnech od ukončení aukce) reagoval pohoršením nad mým "útočným stylem" a cítil se velmi dotčen, že si mu dovoluji tykat. Proběhnutí transakce podmiňoval "kultivovanou komunikací", takže zbytek naší domluvy odpovídal stylu obchodní korespondence. Nakonec vše také proběhlo zdárně, ale vzhledem k tomu, že eklpa přehodil o šest korun, musím říct, že těch šest korun za ty kecy a zdržení opravdu nestálo...

Oba "otazníkové nicky", takže to asi nepřekvapí. Takže pokud výše uvedení pánové náhodou zvítězí v některé z Vašich aukcí, počítejte s prodlením a v případě dyna varuji před tykáním...

11.12.2011 14:04:47

Vybíráme z Bazaru

The Palaces of Carrara (EN)
The Palaces of Carrara (EN)
Akt. cena: 25 €
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas