Zkušenosti s místním bazarem a aukcemi

Pojďte si postěžovat, pojďte pochválit fér a rychlé jednání ostatních uživatelů!
18.10.2011 12:16:14

re
Myslím, že tady tohle téma chybělo. Založil jsem ho v reakci na to, že v dražebním fóru deskovek na Hofylandu si někdo stěžoval na své zkušenosti z místní dražby.
Tak já začnu, pokud se nepletu, vydražil jsem jen od "ndru" a vše maximálně fér, rychlé a korektní.
(jestli jsem na někoho z vás dražitelů zapomněl, připoměňte se mi ;-)

18.10.2011 12:18:53

já jsem moc spokojená
podařilo se mi přes zdejší bazar prodat vše, co jsem prodat chtěla a začíná se mi dařit za slušný peníz sehnat to, co sehnat chci. Se všemi kupujícími/prodejci jsme si vždy vyšli vstříc, takže hra byla od "odklepnutí" předána prakticky druhý den...

Jen jednou se mi stalo, že jsem chtěla před vánocemi prodat hru a jeden slovenský "kolega" mě prosil ať počkám týden, potom ať počkám, že si ji vyzvedne po novém roce, potom ať počkám (nevím už na co). Každopádně potom přestal reagovat uplně a neměl ani tolik slušnosti, aby se omluvil (uplně bych pochopila, kdyby řekl, že si to prostě rozmyslel - stane se...)

18.10.2011 12:23:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Cez bazár ZH
som predal MeQ a Cyclades, niekomu z okolia Trnavy, meno užívateľa si nepamätám, lebo sa mi ozval cez mail :), ale všetko prebehlo v poriadku.

18.10.2011 12:36:24

spokojenost
Jednoznacne velmi uzitecne tema/vlakno, nahlizim sem pravidelne. Musim napsat naprostou spokojenost s uzivateli pri prodeji i koupich a timto se zaroven omluvit 'brkovi' a posypat si popel na lebku za nedorozumeni pri posledni aukci Vlaadovi TTA - snad vse napravim a vykompenzuji!

18.10.2011 13:47:34

spokojenost
Prodaval jsem par her a zatim naprosta spokojenost, jen Sasovi jeste dluzim jednu pokladnicku z RoR, kterou poslu pristi tyden az se vratim do cech :( Jinak vzdy fer jednani. Jen dvakrat se mi u aukce stalo, ze nekdo prihodil a pak mi napsal, ze si koupil neco a ted na hru nema. Takze Zeus pak musel zpetne odepisovat prihozy, ale to neni nic zasadniho.

18.10.2011 18:06:06

ad Sydo
Treba to byl Sasa co si na tom Hofylandu stěžoval. Třeba se tam potřeboval někomu vyplakat na ramínku, jak jsou naněho na Trolovi zlí, že mu nechtějí dát pokladničku :D:D:D.

18.10.2011 18:19:36

nespokojenec z Hofylandu - Miosrt
jen repostuju příspěvek, který má asi vše na svědomí. Moje hodnocení je takové, že se holt člověk jednou spálil a pak nad Zatrolenkami zlomil hůl. Za sebe můžu říct, že když chce někdo peníze dopředu na účet, tak obecně pokud jde o někoho, kdo je v diskuzích aktivní a mám o něm nějaké povědomí, nevidím v tom problém.

EDIT: Ještě jednu takovou drobnost, ono, když je člověk z nějaké Horní/Dolní jako já, tak je holt všechno přes poštu a každý obchod je tak trochu risk a pak k tomu přidat malé riziko, že někomu pošlu peníze a on se mi vysměje, už je to nejmenší. Takže doufám, že být naivní a důvěřivý a očekávat slušnost v jednání místo podpásovek je ještě pořád normální. :o)

A teď už ten repost:

OT => vyzkoušel jsem si ve dvou dražbách i aukci na zatrolených hrách a musím říci, že jsem velice zklamán. V prvním případě mi hra byla prezentována jako 5x hraná, nic nechybí, vše OK. Když mi kolega hru vyzvedával, prošel původní majitel seznam a zjistil, že tam něco chybí a tak dal slevu 30,- Kč. Kolega nevěděl moc o co jde a tak to převzal. No nebyla to zcela nenahraditelná věc, takže jsem byl ještě pln optimismu. Když však hra dorazila, nevypadala vůbec, jako by byla pouze 5x hraná. Krabice ošuntělá, pravidla, návody apod. různě zohýbané a dokonce jeden kamínek rozpadlej na půlku Zkoušel jsem daného člověka zkontaktovat, ale od předání zboží vůbec nereaguje. Už se nedala stopnout další aukce a tak jsem tam vydražil další hru. Majitel mi napsal, ať mu okamžitě zašlu peníze na účet, uvedl své číslo a několik dalších zbytečných informací ohledně zaslání peněz na jeho účet. Na moji adresu (kam zásilku odeslat) se vůbec neptal, nemám moc důvěru mu posílat peníze na účet. Raději tam zase někoho pošlu. Máte také podobné zkušenosti se zatrolenými hrami a nebo jsem měl jen smůlu?
Když dražím tady na HL, tak je vždy vše v naprostém pořádku a s lidmi se dá rozumně domluvit, před i po dražbě.

18.10.2011 18:37:18 | Upraveno autorem (porovnej)

ad Miosrt
Myslím, že by od něho bylo fér, aby si jako první stěžoval tam, kde se spálil, tedy tady na Trolovi. Je to trošku nefér, kvůli jednomu člověku a jdné špatné zkušenosti tohle ventilovat někde jinde.

18.10.2011 18:52:36

spokojenost
zatim jsem jen prodával a podarilo se mi tu par kousku prodat a vše v pohodě. Peníze si nechávám zasílat dopředu a nikdo s tím nedělal zatím problém. Zároveň si nikdo na mě nestěžoval, tak předpokládám že i ze strany kupujících mé hry spokojenost:-)

Samozřejmě jednu neblahou zkušenost jsem měl, kdysi jsem docela naivně posílal peníze dopředu a to takřka všude ( i na aukru), viz kdysi vlakno v ktere jsem řešil nezaplacení zde na ZH (čekal jsem přes měsíc bez jakýkoliv feedback na mé naléhání v poště). Ta zkušenost mě vyléčila a dnes už fakt jen peníze předem na účet. Nezaplacení se vyřešilo nakonec tak, že mi dotyčný po značné masáži jak na diskusi, tak maily, poslal hru zpět s mírně promáčklou krabicí. Já mu přitom posílal hru ve stavu jako novém, perfektně zabalenou proti otlučení poštou. Omluvy, že se dotyčnému stala údajně nehoda a že byl měsíc a půl v nemocnici přišly až po té. Trochu pozdě a moc jsem jim nevěřil. Ale to už je zde nad míru prodiskutovaná epizoda, takže to už nebudu více rozmazávat.


Ke spokojenosti všech stran doporučuji:

1. platba na účet předem
2. uvést adresu kde má být hra poslána.
3. případné nejasnosti a dotazy řešit pokud možno ještě před uzavřením transakce
4. nemlžit a nemystifikovat ve snaze výhodně prodat.
5. V případě kupujícího nehrát socku a po první negativní odpovědi napřípadnou slevu, popřípadě že sleva příjde ale stále se zdá malá, dále nenaléhat (na to jsem osobně alergický:-) Uvedu příklad: Jeden kupující vždy začal dotaz na každou hru, kterou jsem prodával, dotazem - nešlo by to ještě levněji? Po slevnění přišly další dotazy jestli bych ješě neslevil a jestli bych se slevou nerpodal ještě tu další hru kterou taky prodávám, až mi z toho pomalu vyšlo, že by bylo lepší si ty hry nechat:-). Teď si ale přesně nevzpomínám, jestli to bylo tady na ZH nebo na hrajeme.cz, kde jsem prodával hry přes diskuse, když tu ještě ten bazar tak nefakčil jak teď.

18.10.2011 19:00:36

spokojenost
Já jsem zatím také spokojen. Většinou jsem prodával a domluva dobrá, co se dohodlo to platilo, takže za mě spokojenost.

To co mi připadá divné je, že například v nynější aukci Space alertu byla hra nabídnuta původně za 600 Kč a pak přijde 1 příhoz rovnou na 1200 Kč. Přitom původní cena hry je cca 900 Kč. Tak nevím co si mám o tom myslet, ale nesedí mi to.

18.10.2011 19:28:54

spokojenost
Já jsem zatím také spokojen. Většinou jsem prodával a domluva dobrá, co se dohodlo to platilo, takže za mě spokojenost.

To co mi připadá divné je, že například v nynější aukci Space alertu byla hra nabídnuta původně za 600 Kč a pak přijde 1 příhoz rovnou na 1200 Kč. Přitom původní cena hry je cca 900 Kč. Tak nevím co si mám o tom myslet, ale nesedí mi to.

18.10.2011 19:28:54

Parxel
No puvodni Albi verze 1200 stala v DMOC, to az ta nase je za 990 a na obchodech kolem 900. Ale kazdopadne je to dost divne, ted by to prihazujici sehnal vsude levnej...;)

18.10.2011 19:33:09

spokojnosť
ja som si cez inzerát zaobstaral úplné nové GTčko ktoré ma vyšlo na 19 eur ( u nás v KE ho majú za 43 ! ) Prebral mi to kamoš študujúci v Čechách od jedného týpka z Prahy.

Ja si tento bazár neviem vynachváliť :)

18.10.2011 19:38:05

spokojnost
Kupoval som v bazari V roku draka,vsetko O.K.Co sa tyka toho prihozu nieco podobne som zazil pri Pilieroch zeme.Nakoniec z toho vyliezlo ze hra je uz predana,to sa len bavila dcerka predavajuceho.

18.10.2011 19:40:22

brblo, Parxel
Nevím, jestli myslíš to, co já, taky v tom rála roli dcera... akorát si nehrála, jen tam dala ten příhoz, aby už nikdo nepřehodil.
Podle mě to bylo a v mnoha dalších případech je tak, že tu hru mezitím prodají někde jinde a stopnout se to asi nedá, takže musí přehodit. Takže u toho Space Alertu poprosil kamaráda, aby přihodil (viz jejich profily). Nevím to samozřejmě jistě. Ale poměrně často se divím, že inzerát na jednu a tu samou hru vidím na více serverech a říkám si, jak to řešej, když to někdo koupí. No takže asi takhle.

18.10.2011 22:11:16

ikri
Uz neviem kto to bol,bolo to dost davno ale to uz nema vyznam riesit.

18.10.2011 22:23:14

Nemůžu na nic nadávat, jen
si musím taky trošku nasypat popel na hlavu. Platbu jsem protahovala s tím, že pak peníze vložím na účet rovnou v bance a bude to tam okamžitě. Dojdu do té oné banky a tam mi zahlásili, že to nejde, že jsou bezhotovostní, takže jsem to dělala stejně převodem z mé banky. Chudák kupující pak čekal přes víkend a ještě pár dní k tomu, než mu to dorazilo. Poctivě jsem ale vše zahlásila.

18.10.2011 22:39:51

brblo
Vždyť nic neřeším. Jen jsem poznamenala, že to byl stejný případ jako mnozí další. Mně to moc nejde do hlavy, ale proti žádným pravidlům to asi není.

19.10.2011 07:32:51

taky spokojenost
Já už toho v místním bazaru prodal (a asi ještě prodám) nepočítaně a zatím taky doufám k oboustrané spokojenosti a bez nějakých problému. Nějaká ta výjimka by se sice asi našla, ale nikdy nešlo o nic vážnýho. Rozhodně fajn věcička tenhle bazar.

19.10.2011 07:42:46

...
Mně se líbí, jak poslední dobou položek v bazaru hodně přibylo - buď to odráží narůstající počet uživatelů, nebo blížící se Vánoce :)

19.10.2011 07:58:46

ikri
a nebo hospodarskou krizi:-)

19.10.2011 07:59:44

Ringo
Že by teď po letech? :)
Je to hospodářská krize předvánoční.

Jenže tim pádem pak nikdo nic nekupuje :)

19.10.2011 08:30:51 | Upraveno autorem (porovnej)

ikri
já to myslel tak, že lidi nějak hodně dávají hry o prodeje:-) Třeba už není na chleba:-) A po letech? Já bych řekl, že to hlavní teprve příjde, že to v 2008 byl teprve lehký rozjezd.

19.10.2011 09:12:14

Ringo
Nestraš, dle předpovědí budou letos bohatší Vánoce než loni.
Asi bude pod stromečkem spousta her z bazaru :)

19.10.2011 09:17:23

ikri
podivná předpověď, spíše mi to příjde jako marketingová masáž, která má lidi povzbudit k nákupům, protože už několik měsíců si prodejci stěžují na propad tržeb. Jstli lidi po něčem letos na vánoce půjdou, tak to budou akorát akce a slevy:-)

Mimochodem nákupem z bazaru kupující moc teda prodejcům nepomůže:-)

19.10.2011 09:32:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Prodám Celtae EN
Prodám Celtae EN
Akt. cena: 790 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas