Zebricek

Snad to tu nezapadne, nez se Zeus vrati, ale napada me, ze by do zebricku nej hra mely byt zasazeny jen zaklady her, nikoliv rozsireni, prijde mi divne, kdyz ho vede Dunwich a zaklad hry se placa nekde pod nim. Ostatne na BGG maji rozsireni taky smulu a prijde mi to rozumne... Kazdy si to muze rozkliknout a zjistit si, ktere rozsireni je nejlepsi...
7.7.2009 09:35:10

muzeme to Martovi a Merlinovi vyresit
dat vsem hram, ktere neznamen a nehrali jsme jednu hvezdicku:-D

10.7.2009 14:34:00

Jinak je treba jeste vzit jednu vec v potaz
4,8 hodnoceno 46. hraci asi nebude skoro totez co 4,7 hodnoceno 12. hraci, ale s tim uz se fakt neda delat vubec nic, prumer je proste prumer.

10.7.2009 14:35:02

sydo
Jo taky si říkám, že bychom ho měli někdy zase vytáhnout. Ta hra jednu (ne jen jednu :) ) zvláštní vlastnost. Je třeba na ni mít tu správnou náladu, nějaké horší počasí (déšť nebo bouřka když se poštěstí) a hrát ji k večeru. Alespoň my to tak cítíme...

10.7.2009 14:38:45

Ringo
Tohle by vadilo jen pokud bych nemohl vidět kdo dal jaké hodnocení, ale to už je naštěstí vyřešeno. Takhle to znamená pouze to, že Arkham Horror má více lidí, je dostupnější ve více obchodech a je více populárnější atd. než Twilight Struggle. Ale co se týče kvality a zábavnosti budou na tom stejně.

10.7.2009 14:47:25

Beholder
nj, ale kdyz vezmes v potaz to, ze jde o prumer, tak nastane problem v momente, kdy jednu hru ohodnoti dva hraci 5 a 1 (jednomu nelibi, druhemu libi a jina hra dostane hodnoceni jen od jednoho hrace, ktery da 5. Razem tu mame dve hry, kde jedna ma 5 bodu a druha 2,5. Takze kdybych mel srovnavat kvality hry, kterou hodnotilo 50 hracu a hry kterou hodnotilo 10 hracu, tak mi u jedne proste tech 40 hodnoticich clenu chybi a muzu tedy vychazet ciste statisticky z toho, ze se to hodnoceni s pribyvajicim poctem hodnoticich uz nezvysi. Neco jako predvolebni pruzkum z poctu 1000 respondentu, ktery pak skoro odpovida naslednemu volebnimu vysledku:-)

10.7.2009 14:58:33

*
hodnoceni 5 a druha 3

10.7.2009 15:00:15

Beholder
To prave ne, v rozsahlejsim vzorku se ulety (i ty pozitivni) ztrati. Proto mam osobne rad ten system malusu, jak je na BGG a zkopirovanej na hrajeme, ze hra potrebuje byt vic hodnocena... Ale vzhledem k poctu lidi, kteri tu hodnoti, by to zatim bylo k mene znamym hram extremne nefer:) Takze sam jsem za to, aby se to zatim nedelalo...

10.7.2009 15:03:03

Ringo
No předvolební průzkum se dá statisticky odhadnout podstatně jednodušeji než kdybys to chtěl udělat u stolní hry :). Podle mě to u těch her kde je méně hlasů bude tím, že hra není tak dostupná pro všechny, málo se o ní ví, její žánr není tak populární, není nikým příliš hypovaná atd., popřípadě je nová. A když se stane to co říkáš jeden dá 5 druhý 1, tak průměr ti řekne sice 3, ale díky tomu že se můžeš na jednotlivé hlasy podívat, tak to nebudeš brát podle průměru. Jinak zajimavé by mohlo taky být použití medianu místo průměru, což je ze statistického hlediska mnohem lépe vypovídající parametr, ale na druhou stranu při tak malé škále (1-5) by to asi moc vypovídající nebylo. Při škále 1-10 už by to mohlo být zajimavé. Ale klasický průměr je stejně tak zažitý, že to je asi jedno :)...

10.7.2009 15:12:55

aneken
to jo, to máš pravdu. trochu se do toho zamotávám :). Nevím jestli Ringo řeší to že je divné aby byla hra s 50 hodnoceními stejně dobrá jako hra s 10 hodnocními nebo ty úlety. Ty tam každopádně tak extrémní jako 2 hlasy- jeden 1 a druhý 5 nejsou

10.7.2009 15:18:13

to Beholder a Ringo
Tak už to neřešte a seznamte se s principem toho malusu o kterém mluvil Aneken a který tenhle problém jednoznačně řeší. Je použit jak na BGG tak na hrajeme.cz

10.7.2009 15:34:34

Tak druhá vlaštovka
Na profilu hry je nově vypadající seznam rozšíření dané hry. Je stejný jako jakékoli jiné výpisy her včetně hodnocení.

Co vy na to?

10.7.2009 15:40:34

kren
já vím o co jde ;)...a jak říkám, hlavní je, že se můžu podívat na jednotlivá hodnocení od každého a zjístím tak kolik dostala hra 5-ti hvězdičkových a kolik třeba 2 hvězdičkových hodnocení to je podle mě to co ten problém jednoznačně řeší

10.7.2009 15:41:50

druhá vlaštovka
za mě dobrý...

ještě mě tak napadlo, když už jsem načal to že vím kdo jak hodnotil, bylo by fajn kdybych si mohl ještě zobrazit kolik těch hodnocení je, jako např. kolik 5-ti hvězdičkových hodnocení hra má. Chápu, že zatím to až na pár vyjímek jde spočítat ručně, ale třeba do budoucna :)...

10.7.2009 15:45:09

to Zeus
Přesně tak jsem si to představoval. Super :-))).

10.7.2009 17:01:05

mart
A jaké rozdíly by sis představoval(a)? Že první bude mít 8.5 a desátá nejlepší hra 7.5? Že hra na konci první stovky bude pod 6?

10.7.2009 17:21:16

dotaz
Proč není v žebříčku Space Hulk, když má pořád stejné hlasy? Změnil se způsob počítání nebo je nějaký nutný minimální počet hlasů?

15.9.2009 09:37:40

Vnímavý Sydo :-)
Zmizel, protože jsem upravil nutný počet hlasů u hry, aby se v TOP zobrazila na 15. Není to nic proti Hulkovi, ale aby se snížil efekt pokusů o manipulaci z žebříčkem...

15.9.2009 09:58:12

Zeus
Podle mě dobrý nápad, díky za objasnění.

15.9.2009 10:45:48

Zebricek
Mno nechci byt otravny, ale vzhledem k tomu, ze uz tu mame pres tisic uzivatelu:) tak by mohl pomalu nazrat cas na skutecny zebricek:) presahujici TOP10. Co na to jeho bozstvo? Prece jenom dost zacinajicich hracu se podle zebricku orientuje, IMHO, a tu je ta moznost omezena...

13.1.2010 11:39:28

aneken
Souhlas! Alespoň možnost ten top10 rozvinout na všechny hry by byla super. A já bych měl lepší orientaci pro arény :)

13.1.2010 11:42:09

taky souhlas
ten top10 je málo, taky mě zajímají další pozice :)

13.1.2010 11:49:09

no ano
Mňa zaujímajú ďalšie pozície vo všetkom.

13.1.2010 13:05:40

místo
já bych ješté rád podotknul že by se mi líbilo kdyby bylo top X viděl hned někde na úvodní stránce. Aby když se stane nějáká změna aby to bylo hned na očích :)

16.1.2010 20:13:14

rbx

Zeus
Vzhledem k tomu, ze už je stejně stránka delší, než levý sloupec, tak proč to pod ten prehled bodu neudělat? Mluvím o Paladinove návrhu.

16.1.2010 21:21:54

já jsem zase proti tomu
cpát žebříček na titulní stránku. Takhle je pěkná a přehledná a nevím, jaký bude mít význam, když tam bude žebříček. Je to skutečně natolik cenná informace a její změny jsou natolik důležité, že to musí být vidět pořád???

A pěkně prosím odhlédněte při posuzování této připomínky od mého názoru na žebříčky a podobné statistiky a zvažte skutečná fakta (hlavní otázka je v poslední větě předchozího odstavce)...

16.1.2010 21:33:16

Vybíráme z Bazaru

Einfach Genial - Ingenious - Kaleidoskop
Einfach Genial - Ingenious - Kaleidoskop
Akt. cena: 247 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas