Zebricek

Snad to tu nezapadne, nez se Zeus vrati, ale napada me, ze by do zebricku nej hra mely byt zasazeny jen zaklady her, nikoliv rozsireni, prijde mi divne, kdyz ho vede Dunwich a zaklad hry se placa nekde pod nim. Ostatne na BGG maji rozsireni taky smulu a prijde mi to rozumne... Kazdy si to muze rozkliknout a zjistit si, ktere rozsireni je nejlepsi...
7.7.2009 09:35:10

aneken
Také mě to zaujalo a souhlasím.

7.7.2009 09:37:07

Aneken
Taky souhlasím..přemýšlel jsem už nad tím dřív,ale nějak to v mé hlavě zapadlo.:)

7.7.2009 09:44:45

aneken
jo, to je rozumné :) a taky bych přidal tlačítko, které by odkázalo na celý žebříček do konce ;)

7.7.2009 10:18:05

anaken
také musím souhlasit... čas od času bych se také rád podíval, jak jsou na tom hry v žebříčku nad 10. pozici,... nevím jestli by to mělo význam pro více lidí, ale mít možnost nahlédnout např. do TOP 50 a nebo TOP 100

7.7.2009 10:53:13

beholder
omlouvám se, teď koukám, že jsem si ve spěchu nepřečetl tvůj příspěvek až do konce a popsal tu ten stený námět ;-)

7.7.2009 10:56:43

Pippin
Vsak v pohode, aspon Zeus uvidi, ze o to ma vic lidi zajem. Ja bych byl taky za moznost mrknout na vice her v zebricku, s tim, jak to tu pomalu (nebo spis v posledni dobe rychle:)) oziva, tak uz to bude aspon trosicku reprezentativni:)

7.7.2009 11:09:13

Podžebříček
Ono by bylo nejlepší, kdyby každá hra měla svůj podžebříček (zanořený žebříček) svých rozšíření. Databázově by to neměl být problém a u některých her jako třeba Carcassone nebo i ten Arkham by se to hodilo.

7.7.2009 11:21:02

žebříčky
A skutečně to má smysl? Skutečně je pět hodnocení hry natolik významná skutečnost, aby to mělo smysl vést zvlášť, upravovat kvůli tomu skripty, databázi, atd atd atd??? Pro mě osobně jsou třeba žebříčky poměrně nepodstatná záležitost. Nemá to žádný vliv na to, jak si vybírám nebo hraju hry ... Ale když myslíte ... :-)

7.7.2009 11:45:43

Merlin
troufnu si říct, že v tomhle budeš asi vyjímka. Já osobně taky něják extra neřeším hodnocení a pořadí a už vůbec netoužím mít všechny hry z top 10jen kvůli tomu že tam jsou a má je téměř každý, tak proto musí být dobré. Viz. třeba Agricola. Nepořídil jsem si ji kvůli tomu, že byla první, ale proto že mě zaujala jak jsem ji viděl na živo. Teď po cca nějakých 15 odehraných hrách nemám vůbec chuť ji hrát a přestala mě bavit. To samé Portoriko. Proto není pro mě vysoké hodnocení hry priorita, ale přece jen když mám o nějakou hru zájem, tak bych chtěl vidět jak si vede mezi těmi co už ji mají nebo ji hráli. Zvlášť na tomto webu, protože jsem nějakým způsobem zapadl tady co se týče her, které zde kralují žebříčku a chtěl bych se jim věnovat :)

7.7.2009 11:59:13

to Merlin
Těch databázových úprav nemusí být tak hodně jak strašíš. Jiná věc je jestli má taková úprava smysl pro všechny a za sebe můžu říct, že pro mne ano. Některá rozšíření jsou nastavovaná kaše a některá výrazně zlepšují hru, tak si myslím, že pokud existuje a je většinou akceptován žebříček her tak to to své opodstatnění má. Je jasné, že u většiny her těch rozšíření není zas tak moc aby si je člověk nemohl nalistovat separátně, ale vzhledem k tomu, že některé výrazně mění hru základní, která tím pádem může poskočit v hodnocení nahoru (nebo dolů), tak to nemusí být od věci. Nicméně ať tak či tak Zeus si to stejně udělá po svém, protože je to Bůh, ne? :-)))

7.7.2009 12:07:58

Merlin
Ja mam zebricky docela rad, tady samozrejme bude problem s tim, ze zatim nebude reprezentativni, ale na druhou stranu mozna prispeje to, ze bude videt v zebricku vic her, prave k tomu, aby se vic hodnotilo:) Zkusit se to muze a minimalne prodlouzeni na top100 treba vyzaduje skutecne minimalni zasah do skriptu;)

7.7.2009 12:20:59

žebříčky
Taky bych se přikláněl k myšlence hodnotit jen základy. Nějak si nevybavuju žádné rozšíření, které by nudnou hru povýšilo mezi hvězdy.

Bez urážky Zatrolených, já na rank koukám hlavně na BGG, kde je přece jen širší základna lidí a pár nadšenců nedokáže tolik pošoupnout výsledkama. Osobně dám na rank hodně, hlavně u dražších her, které jsem neměl možnost si osahat.

I když žádný žebříček nevypoví, jestli se hra bude líbit zrovna mně. Hvězdné Puerto Rico hraju jen z donucení a Osadníky vůbec.

Offtopic: Beholder: Pokud se budeš Agricoly zbavovat, dej vědět. Teď se jedna dražila na Aukře (dokonce i s rozšířkem a 3x packem), ale vylezlo to přes můj psychický limit, tak jsem neuspěl. Sranda je, že oba finalisté dali nachlup stejnou částku 1300 a vyhrál tuším ten druhý v čase. Chudák ten poražený, kdyby přidal 1 halíř, mohl se smát.

7.7.2009 12:57:24

žebříček a rozšíření
Abych řekl pravdu, tak já jsem maniak a když mě nějaká hra zaujme, tak automaticky pořídím všechna dostupná rozšíření :-) Viz třeba Descent, tam jsem měl měl obě tehdy dostupná rozšíření dřív, než jsem dočetl pravidla na základní hru :-)
Tolik tedy k mému názoru na hodnocení rozšíření zvlášť :-)

Nicméně souhlasím s tím, že míchat hodnocení rozšíření i základní hry do jedné tabulky je poněkud nepraktické (mírně řečeno :-)

Jinak změna top10 na top100 určitě nebude zásadní změna v samotném kódu, nicméně to bude podstatná změna ve vytížení webového a databázového serveru ...

7.7.2009 12:58:17

husak
co se týče hodnocení, taky spíše koukám na BGG, ale postupně i se už i tady začíná tvořit dobrá základna hráčů a hodnocení her slovně konzultuju výhradně tady na ZH :)

offtopic: v poště ;)

7.7.2009 13:11:57

to Husak
Vkládáš mi do úst slova, které jsem nikdy neřekl. Nemluvil jsem o "nudné hře" a nemluvil jsem o "povýšení mezi hvězdy". A tak když chceš, tak jeden příklad za všechny - "Osadníci" a její rozšíření "Námořníci", které jednoduchými mechanismy, prakticky se stejnými pravidly jako základní hra dodává hře úplně jinou dimenzi. A naopak rozšíření "Atlantis" přináší za hodně peněz, velice málo muziky.

7.7.2009 14:28:24

to Merlin
co se vytížení serveru díky širšímu záběru žebříčku týče, neviděl bych to tak černě,... přece jen jsou to data, které se, až tak často nehýbou (myslím tím, co požadavek na zobrazení stránky ze strany návštěvníka) a tak by tu nebyl problém data cachovat a ušetří se tak spousta serverového času, avšak to je jen můj názor, samozřejmě do motoru, který pohání ZH nevidím ;-)

7.7.2009 14:33:30

TO KŘEN
V tomhle s tebou spouhlasím (nutnost ukázat rozdíl mezi rozšířením typu atlantis a námořníci), ale nevím, jestli je žebříček rozšíření to pravé ... protože z hodnocení tří hvězdiček fakt nepoznám, jestli to rozšíření je jen průměr (a opět narážíme na to, jak hvězdičky interpretovat - je 1 hvězdička hnus nejvyšší nebo průměr?) a nebo je sice fajn, ale za nehorázný peníze (jako třeba rozšíření k WoW Adventure nebo Troll k Battlelore).

7.7.2009 15:10:09

podžebříček
aha, tak to mi něják uniklo co chtěl kren :)...to mi přijde taky už moc. Mě osobně by stačilo kdyby zůstalo hodnocení tak jak je, jen by se rozšíření nezařazovala do do topX( respektive, prostě by se vůbec nezařazovala do žebříčku).

co se týče hvězdiček, už nějakou dobu tu prosazuju 10 hvězdiček místo 5 ;)

7.7.2009 15:19:47

beholder
Pro 10 hvězdiček jsem všemi deseti ;)

7.7.2009 15:31:46

to kren
Nevkládám, to nebyla reakce mířená na Tvá slova. Pravdou je, že Námořníky jsem nikdy nehrál, čili nedokážu ohodntit. Podle toho co říkáš je to přesně ta výjimka, která potvrzuje pravidlo. :-)

Pokud jde o 10 hvězd (nebo číslené hodnocení ala BGG) taky bych nebyl proti. I když vždy je to poměřování hrušek s jablkama. Her je tolik druhů, že seřadit je do jediné lajny prostě nejde. Už jen proto, že ani osobní preference nejsou neměnné.

7.7.2009 15:57:37

to Beholder a všichni
No podle mne ten podžebříček není vůbec moc jak říkáš.
1)Hvězdičkové hodnocení rozšíření k hrám může zůstat tak jak je
2)Z hlavního žebříčku Zeus odfiltruje rozšíření
3)A u konkrétní hry přidá do seznamu všech rozšíření(který u her už stejně existuje) jen zobrazení hvězdiček u každého rozšíření
A to je celé - nic světoborného a prakticky to splňuje všechny požadavky o kterých se tady diskutovalo.

7.7.2009 17:57:38

kren
já proti tomu nic nemám, pokud se to Diovi bude chtít udělat, proč ne, ale raději bych upřednostnil to vyhození rozšíření z žebříčku + zdojnásobit počet hvězd

7.7.2009 18:18:06

10 hvězdiček
jj, to už jsem zmiňoval někdy dřív, ale někdy to zapadlo... :-S
Hold 5 je dle mého názoru pro hodnocení málo...

7.7.2009 19:18:24

zebricky
ja zebricky miluji, rad se jimií hnipam, koukam kteera hra ma jake hodnoceni, rad bych taky vedel, ktery hrac ktere hre to hodnoceni dal. Dat 10 hvezdicek je pro me osobne hodne zasadni a pozitivni, i kdyz ja jsem trochu extrem, me osobne je sita na miru procentualni stupnice 1 - 100. 7/10 preci jen neni totez co treba 78%, ale to uz bych chtel moc. Co se tyce rozsireni, ja bych to vypustil z hodnoceni uplne a asi neni uplne ok taky to, ze rozsirenimi se zabyva osobni databaze her kazdeho hrace. Nekomu kouknu do databaze jeee, ten ma tak moc her a nakonec z toho vyleze ze ma Carcassonne + 6 rozsieni, Arkham Horror + 6 rozsreni u a uz jsme na ctrnactce. Nehlede na reseni rozsireni fandovskych, oficialnich, ci casopisovych.

7.7.2009 20:31:19

to Ringo
Nesouhlasím s vyhozením rozšíření z hodnocení úplně. A nejen proto, že některá rozšíření jsou mechanismem a rozsahem plně srovnatelná se základní hrou. Proč nedávat rozšířením hvězdičky? Nechápu proč by ne. A pak nejjednodušší i pro Dia (pokud to bude akceptovat) bude nechat vše jak je a jen z hlavního žebříčku odfiltrovat rozšíření. Myslím, že ale můj nápad vidět v seznamu rozšíření u dané hry hvězdičky není zas až tak od věci. A co se týče seznamu vlastnictví her u hráčů, tak vůbec nechápu, proč by tam neměla být rozšíření. Ty seznamy přece nejsou proto aby někdo soutěžil jestli má her víc než ten druhý a jestli se do toho celkového součtu počítají rozšíření a nebo ne, ale je snad proto abych věděl, že ten dotyčný má danou hru (a nebo rozšíření) a budu vědět, že s tím mám zkušenosti a tak se na něho můžu obrátit s dotazem ohledně nějaké hry (nebo rozšíření).

Vůbec mi není jasné proč tady všichni děláte z těch rozšíření nechtěné dítě a vytlačujete je ven. Vždyť já chci informace jak o hrách, tak o rozšířeních, tak nevidím důvod, proč bych neměl vědět jestli někdo rozšíření o které mám zájem vlastní nebo ne.

8.7.2009 00:01:43

Vybíráme z Bazaru

Švábí salát
Švábí salát
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas