Zebricek

Snad to tu nezapadne, nez se Zeus vrati, ale napada me, ze by do zebricku nej hra mely byt zasazeny jen zaklady her, nikoliv rozsireni, prijde mi divne, kdyz ho vede Dunwich a zaklad hry se placa nekde pod nim. Ostatne na BGG maji rozsireni taky smulu a prijde mi to rozumne... Kazdy si to muze rozkliknout a zjistit si, ktere rozsireni je nejlepsi...
7.7.2009 09:35:10

to ringo a kren
si ma predbehol kren, presne v tomto duchu som sa chcel vyjadrit (;

8.7.2009 00:42:27

kren
tak o nejake soutezeni mi nejde, ono to je jedno jestli ma nekdo her 20 nebo 100. A je to proste muj nazor ktery nikomu nevnucuji, jen jsem to napsal jak to vidim ja a je to dano tim, ze vseobecne nemam rad rozsireni:-) Tim nemyslim ze by rozsireni byly k hram spatne, ale ja je proste nemam rad. To zase hrotite.

8.7.2009 06:58:27

a pocet her v seznamu
tam mi slo proste o to, ze treba u daneho cloveka chci kouknout, co vsechno ma, co vsechno ho bavi, ze bych se nechal treba inspirovat a naleznu tam v tom hafo her jen defakto tri + vsechna rozsireni. Tim nerikam ze to tam nema byt, jenom ja bych to tam proste nedaval. Je kouzelne, ze cokoliv napisu, tak to nekteri dokazi vzdycky pochopit tim nejhorsim moznym zpusobem.

8.7.2009 07:05:28

to Ringo
Já nic nehrotím, klidně přiznej, že rozšíření nemáš rád :-), to vůbec není nic proti ničemu. Já jen ze stejného důvodu z jakého ty tam chceš mít hry, Tak já tam rád vidím i rozšíření, protože pak vím, že dotyčný může mít s tímto rozšířením zkušenosti a můžu se ho na to třeba zeptat. Já nic nepochopil nejhorším způsobem, jen jsem oponoval. A pokud jsem správně četl tvůj příspěvek na který jsem reagoval, tak jsi to byl ty, kdo tam uváděl jako první argument, že se podívá u někoho na počet her a pak je zklamán, že jsou to jen 3 hry + rozšíření. Já jsem jen chtěl vyjádřit, že mne ten počet vůbec nezajímá a že jdu po seznamu, ať už je tam uvedena třeba jen jedna kartička co vyšla někde v časopise (a na jejíž implementaci do hry a zkušenosti se chci třeba taky zeptat) a nebo jestli je tam 250 základních her.

8.7.2009 07:50:11

kren
jenze pochopit me zklamani z toho, ze kdyz ma nekdo v poctu her 30 a z toho vice nez polovina je rozsireni jako soutezeni v tom, kdo ma vice her.....z ceho jsi proboha tohle usoudil. Me zklamani plyne z toho, ze se chci prohrabat v tom, co dotycny ma a nakonec se prohrabuji v hromade rozsireni misto v hrach, ktere by me mohly eventuelne zajimat. To byla jedina motivace k tomu, proc jsem zminil ze bych ty rozsireni z toho odboural. Samozrejme hodnoceni rozsireni bych prijal v podobe jakou navrhujes, tedy jakysi podzebricek pri rozkliknuti dane zakladni hry. Totez bych asi udelal i pro seznam her ktere ten ktery vlastni. Ale bylo by to asi uz prekombinovane.

8.7.2009 07:55:51

Ringo
To, že tě někteří pochopí nejhorším způsobem, je dáno tvým lehce arogantním vyjadřováním ve stylu "já jen já mám pravdu a vy nevíte nic", kdybys zkusil trochu jiný tón, hned tě všichni pochopí lépe. To, ž emá hodně lidí v seznamu rozšíření možná znamená, že ta rozšíření hru obohacují, ne? A co se rozšíření týče, až si koupíš Dunwich nebo něco většího k Arkhamu, tak myyslím, že rychle změníš názor :)

8.7.2009 08:00:25

rozšíření
Navíc takové TI:3 se podle naprosté většiny lidí bez rozšíření Shattered Empire téměř nedá hrát. Rozhodně bych rozšíření nevyhazoval jen proto, že lidem "nafukuje" seznam her. Pro mě je to užitečné vodítko, které rozšíření koupit a které ne. Např. expanze ke Galaxy Truckeru nebo Dunwich jsou prostě bomba.

8.7.2009 08:03:21

sydo
najdi mi tam arogantni ton v tom co jsem napsal, navic ja nejak tony v psanem textu fakt neumim, proste napisu co si myslim a pokud v tom nekdo cte, ze jen ja mam pravdu, tak s tim uz holt nic neudelam, to uz je na vztahovacnosti dotycneho:-) To ze nemam rad rozsireni neznamena, ze si je nekoupim a rozhodne si nemyslim ze neobohacuji hru. WoR jsem si koupil i s rozsirenim. Ja je nemam rad uplne z jineho duvodu.

8.7.2009 08:14:56

Ringo
A z jakého? Já na druhou stranu chápu, protože mě třeba štvou rozšíření k Carcassone, když takový katapult už je podle mě jen blbina, která těží ze jména celé série. A jsem pro vyhození rozšíření z celkového žebříčku, nicméně je spousta dobrých rozšíření, u kterých chci znát názor ostatních na ně. Třeba po koupi zmíněného Dunwiche už vím, že si koupím všechny :) A pak jsou i jiné případy, např. u ASL je každý modul vlastně rozšíření a zároveň samostatná hra, jelikož základní hra jsou v podstatě jen pravidla a zbytek je v těch modulech. Ale to už jsme celkem mimo...

8.7.2009 08:18:48

a to nafukovani osobniho seznamu her
to mi vadi i kdyz kouknu na ten svuj seznam a pocet her v nem, proste mi prijde, ze tam toho mam moc a pak me napadaji takove myslenky, jestli to nebude treba zredukovat, protridit a neco vyradit:-)

8.7.2009 08:20:35

SYDO
me rozsireni vadi z osobniho duvodu, ktery mozna ma vice lidi, ale neni nijak racionalni, protoze kazde rozsireni je o osobni volbe ber nebo nech byt. Ve me proste rozsireni ke kazde hre vyvolava pocit neuplnosti, pokud jej ke hre nemam, pritom mnohe z tech rozsireni stejne jen nafukuji hru a kolikrat jej ani nevyuziji, ale jen abych to mel kompletni, tak ho proste chci. Treba k Arkhamu si urcite casem vsechny rozsireni koupim, to jsem mel v planu od sameho pocatku kdyz jsem Arkham kupoval. Proste me jen stve ta myslenka, ze kdyz si koupim hru, ktera ma 5 rozsireni a ja je nemam vsechny, tak mam pocit ze tu hru mam neuplnou. Taky se mi do toho uz moc nechce investovat, protoze mam na seznamu dalsi hry ktere chci koupit a misto toho kupuji rozsireni nebo naopak, koupe rozsireni stagnuje, protoze misto toho kupuji jine hry. Je toi pro me podobne jako u pocitacovych her, kde nesnasim datadisky. U tech je to jeste hosri, protoze si je dycky koupim, ale zadny jsem snad jeste nikdy nehral:-)

8.7.2009 08:26:56

to Ringo - rozšíření
Svěř se, taky by mě zajímalo, proč nemáš rád rozšíření :-)

8.7.2009 08:33:13

Ringo
Jo tak, tobě nevadí ta rozšíření, ale spíš nemožnost jim odolat :D Na podobné úvahy jsme rezignoval, už jsme si říkla, že s enejdřív pořádně naučím hry, co už mám, al evždy mě zaujme nějaká nová. Teď mám doma nebo na cestě domů hafo složitých her, ke kterým se dostanu jen jednou za čas, tak jsme zvědav, kdy je zahraju všechny :(

8.7.2009 08:36:41

hm
jak tak koukám, měl bych si po sobě příspěvek vždy přečíst, než ho odešlu, takhle to vypadá, jako když píšu z bezpečí klecového lůžka...

8.7.2009 08:40:02

SYDO
jo, v podstate by se to tak dalo rici, neumim jim odolat, utratim za ne spoustu penez a pritom na ne stejne nemam cas. Proto je taky proste beru porad jako jednu hru, Arkham Horror je proste pro me porad Arkham Horror, i kdyz se do nej dodatecne neco prida:-) A desi me, ze kdyz si koupim k nemu 6 rozsireni, tak si rozsirim seznam her o 6 a pritom je to porad jedna a ta sama hra, akorat treba s vice kartami, popripade malym dodatecnym hernim planem navic:-) To bylo cele. Takze rozvijeni debaty o tom, ze mi jde o nejake soutezeni, kdo ma vice a pod., to je proste zcela spatnym smerem a vubec me to ani nenapadlo.

8.7.2009 08:41:59

2 SYDO
ja myslel, ze si mykas umyslne:-DDD

8.7.2009 08:42:33

rozšíření
Existuje taky jedna teorie, že rozšíření vlastně nemá smysl kupovat, protože člověk dostane to samý nebo něco jen málo odlišný od toho, co už má, za cenu, za kterou by mohl mít zcela novou hru ...

8.7.2009 08:47:51

Merlin
to muze byt sice pravda, ale kdyz ma clovek rad Arkham Horror, coz je podle me kapanek i sberatelska zalezitost tahle hra, tak si ty rozsireni proste koupi, protoze nove karty, nove obrazky, nove herni lokace znamy z Lovercraftova dila...tomu se fakt odolava tezko.

8.7.2009 08:50:59

jinak fajn diskuse co se tyce rozsireni
ale asi by to bylo na otevreni noveho tematu, protoze tu zapadnou ty namety:-)

8.7.2009 08:54:21

to Ringo
No vždyť jsem psal, že to je jen "teorie" :-) Na mě to taky nefunguje, už jsem psal, že když mám nějakou pěknou hru, tak si jdu pro rozšíření skoro dřív, než si ji vůbec zahraju :-)

8.7.2009 09:08:54

žebříček
Se zájmem sleduji tuhle zajímavou diskuzi :) a přidávám svůj názor.
Myslím, že tyto super stránky by si zasloužily i reprezentativnější žebříček. Jistě, asi to nebude mít vypovídací hodnotu jako na BGG, ale kdo bude chtít, to svoje si tam najde. Mám už pár her, ale ještě ani jednu jsem si nekupoval podle postavení na žebříčku. Pro mě jsou žebříčky takovou informační zajímavůstkou. Tady by se mi líbil delší žebříček, nebo s možností rozkliknutí dalšího pořadí a se "zanořenými" rozšířeními, tak jak to navrhoval kren. Rozhodně bych se rozšíření nezbavoval, i jejich hodnocení je zajímavá informace. A taky bych hlasoval pro hodnocení 10 hvězdičkama, pro větší diferenciaci. Ale podotýkám, že vůbec nevidím do toho, jak je to náročné na data, servery, kilobajty a podobně.
K těm rozšířením by opravdu bylo lepší založit nové vlákno :) je to rovněž zajímavá disputace

8.7.2009 09:27:00

to Ringo
Však až se Zeus vrátí z Olympu on už si to projde :-)))

8.7.2009 10:56:45

Křen
Jestli ho z toho neklepne Pepka...

8.7.2009 11:03:06

to Sydo
Však on nás všechny pošle do háje ... :-)))

8.7.2009 11:17:55

Rozšíření
Já třeba rozšíření nemusím, koupil jsem si vlastně snad jen 2 ke Carcassone a 1 k Agricole. Toť vše. Nějak mám štěstí na hry, které už jsou tak nějak komplet dobré :) Teď možná ještě přikoupím nějaké mapy ke Steamu. Samozřejmě nechci paušalizovat, vím, že třeba rozšíření k GT je výtečné.

8.7.2009 12:29:59

Vybíráme z Bazaru

Unmatched: Tales to Amaze
Unmatched: Tales to Amaze
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas