Schvalování obrázků, aneb odpovědi admina

Zde (mi) můžete nadávat, spílat, lamentovat, vyhrožovat (byť bych preferoval uplácet : ). Každopádně piště sem případné připomínky OHLEDNĚ SEKCE OBRÁZKY, ať můžeme vaše nápady a podměty vyřešit.
Alternativně piště SZ.
30.1.2015 17:08:08 | Upraveno autorem (porovnej)

OT Anglické okénko
Tomuhle naši anglofonní souputníci říkají "flogging a dead horse".:-)

12.1.2018 11:49:06

Off-topic debata
Souhlasím, že tato debata je off-topic (ale zase buďme fér - není v tomto vlákně první : ). Jelikož si ale zakládám na tom, že plním, co slíbím, tak mi jenikkozak pošli číslo účtu. Paragrafy se ohánět nemusíš.
Teď to vůči tobě nemyslím zle, ale je moje chyba, že jsem podcenil českou vyčuranost. Má své výhody, že umíme přemýšlet nad tím, kde má co díru a obrátit to ve svůj prospěch. I když víme, že to bylo myšleno jinak.

Do budoucna upřesňuji podmínky. Když jsem vyhlásil, že hodlám ignorovat Křena, je tím myšleno, že s ním nebudu veřejně vést jakoukoliv debatu. Stále je to platný (a vážený uživatel!), takže pokud mi napíše soukromou zprávu, samozřejmě mu odpovím. Tím ovšem nemohu vyloučit, že nebudu nepřímo reagovat na jeho dotaz/podmět, pokud by stejný dotaz/podmět položil i jiný uživatel. Dostal bych se do přímého sporu s principem, že každý mi může cokoliv napsat a já vždy odpovím. Nabyl jsem přesvědčení (které může být mylné), že Křen si prostě upraví své argumenty tak, aby protistrana (v tomto úhlu pohledu já) nemohla vyhrát a jelikož je inteligentní a zkušený rétor, tak mu to nemohu ani dokázat. Vždy se vykroutí. Nebo mám mylný dojem a Křenovi křivdím. Ale to je jedno. Výsledek je stejný. Jsme prostě nekompatibilní. Proto jsem vyhlásil (a nadále to platí), že pokud mě někdo při něčem takovém přistihne, má u mě 500 Kč. Mě ušetří čas, který zbytečně promarním, uživatele ušetřím vlastně od toho samého.

Snad jsem neudělal chybu č.2 a vše je jasné, bez děr "v zákonech."

17.1.2018 23:50:35

A teď trochu pozitivně
Fronta obrázků je vyčištěna. Omlouvám se, že vám některé obrázky visely tak dlouho ke schválení. Jak jsem již zmiňoval, bylo to dáno mým vysokým pracovním vytížením v době předvánočního šílenství a omezením schvalovat maximálně 6 obrázků denně. Tím vznikal skluz, který nešel dohnat. Nově mám možnost schválit až 30 obrázků denně, takže i když nebudu mít prostor řešit obrázky na denní bázi (deskoherní akce, dovolená atp), budu schopen vše rychle dohnat.

Ruku v ruce s tím už nemusím trvat na tom, abyste nahrávali nabarvené figurky jako celek. Už neplatí, že by postupné nahrávání zabíralo místo na titulce a brzdilo tak vystavení dalších obrázků. I nadále na vás ale apeluji, abyste optimálně vystavovali nabarvené miniatury najednou, nebo alespoň v logických celcích. Vaše fotky nebudou rozstrkané po celé sekci. Berte to, prosím, jako doporučení. Příkaz to není. Nakonec jak pořád opakuji - je to primárně vaše vizitka. Naše trochu taky, ale co už.

17.1.2018 23:56:54

dotaz
Ahoj, zjistim nejak ze mejo fotky byly odmitnuty? Nahraval jsem fotky k jedne hre (Bang! The Dice Game - Old Saloon) a nejsou tam.

Kdyz je admin zamitne (treba kvuli spatne kvalite) zjistim to nejak?

Diky za info VS

19.1.2018 07:56:15

zamítnuté příspěvky
Stav svých příspěvků (nejen fotek) můžeš sledovat pod odkazem Moje příspěvky, který se nachází v pravém horním rohu stránky.
Jsou tam jak fotky, tak články, tak soubory a jak ty čekající ve frontě, tak ty přijaté (za posl. 30 dní) a zamítnuté (za posl. 30 dní).
Nevím, jak ostatní, ale články (včetně tech ve frontě na schválení) můžeš prostřednictvím tohoto rozhraní i upravovat.

-----------------
šéfredaktor novinek ZH; předseda KDH Pajdulák

19.1.2018 08:24:42

Novinka
Brzy bude informace oficiálně vyhlášena, nicméně proč nevynést nějakou tu "podpultovku". ;)

Od dnešního dne řádí na Zatrolenkách Honza (1a2a3a4), který se obrátí s žádostí o pomoc na ty z vás, kdo vlastní hru bez obrázků. Není asi těžké odhadnout, co po vás bude chtít. Takže budu rád, pokud mu vyhovíte. ;)

28.2.2018 19:52:15

rix

vymazaní obrázků
rád bych laskavě požádal o smazání všech obrázků nahraných z mého účtu. Děkuji.

4.3.2018 18:52:25

rix
Nemožné ze dvou důvodů.

1) Musel bych manuálně projít obrázek po obrázku. Celou databázi. Všechny hry. A na to opravdu nemám čas.

2) V mnoha případech jsem upřednostnil tvoje obrázky před jinými, protože měly vyšší kvalitu. Pokud bych je teď smazal, byl by to podraz na všechny ostatní uživatele. Každý snad pochopí, že do databáze vyberu to nejlepší. Ale tohle by bylo naprosto nepochopitelné.

Takže promíň rixi, ale jen kvůli tvému aktuálnímu rozmaru ne.

4.3.2018 21:59:14

Mazání fotek
Nic mi asi do toho není, ale nějak mě to nutí reagovat. Vím, že jsou zde stížnosti na Špatňáka, že nyní budou i nového admina, ale to není proč reaguji. V poslední době se začínají objevovat žádosti o smazání účtu a o vše co s ním souvisí. Teď je tu i žádost o smazání všech fotek. A o to mi jde. Ať už se stalo cokoli, tak fotky, překlady, popisy her a jiné materiály sem dávám pro všechny zájemce a ne pro adminy. Dokonce ani nečekám minimální dík od ostatních. Dělám to rád a pokud to někomu pomůže (jako mě už mnohokrát od ostatních pomohlo), tak jsem spokojený. Ale pokud mi zde kdokoli ublížil, ostatní za to nemohou a proto je nebudu trestat. Prostě mi přijde jako adekvátní reakce, když se cítím ublížený (a to není myšleno na rixe, ale všeobecně), přestat sem chodit, nepodílet se na čemkoli novém, ale ne zničit to, co už tu jednou je.

4.3.2018 22:42:53

Nemazat!!!
rix: Chlape, co blázníš? Připomínáš mi člověka, který tu koncem minulého roku rozjel několik celkem zajímavých diskusí a napsal i několik článků, které byly docela přínosné a jen, že pár lidem se to nelíbilo, tak chtěl hned smazat svůj profil. Mám pocit, že od té doby se tu už neukázal a bohužel si nemůžu vzpomenout, jak se jmenoval. Jak už psal zdenda, myslel jsem, že to děláš pro komunitu a ne pro jednoho jedince, s kterým jsi se zrovna nepohodl. Já mám třeba zrovna tvoje fotky rád a nechtěl bych, aby byly odstraněny...

4.3.2018 23:14:21 | Upraveno autorem (porovnej)

rix

mně se nelíbí jen ten systém
s nikým jsem neměl problém. jen jsem požadal, když to nejde tak to nejde. časem se to smaže postupně.

4.3.2018 23:35:01

Nepohodnutí
Subjektivně; ani nevím, že jsme se nepohodli. Resp. to, že jsme se nepohodli já a rix, jen odhaduji. Vůbec netuším, jaká byla spáchána křivda.

Objektivně; je nás zde cca. 25.000 registrovaných + kdovíkolik neregistrovaných. Je zcela nemožné, abych postupoval tak, že budou všichni šťastní. 100 lidí, 100 názorů. Čas od času se prostě musí stát něco, co se jednomu bude líbit, druhému ne. Nicméně jsou zde pravidla a ta platí pro všechny. Jestliže mi zrovna nějaké pravidlo nevyhovuje (a věřte, že ani zdaleka s Diem ve všem nesouhlasím), tak prostě nebudu jednat impulzivně a mazat obsah, který jsem nahrál. Ať již budu člen, kdo přidal jeden příspěvek, nebo ten, kdo uploadoval desítky článků a nahrál stovky fotek. Toť můj názor k tématu.

5.3.2018 00:50:01

právo
Hele tohle je tak trochu zajímavé téma i z pohledu nějakého práva. Kdo je vlastníkem těch fotek? Souhlasí autor s tím, že když nahraje fotky na ZH, tak už s nimi nebude moci nakládat? Jen se ptám, dost mě to zajímá. Chápu, že tady to je komunitní web a nějak se dohodneme. Ale možná, že ZH už jsou tak velké, že by stálo za to mít podobné situace podchycené (a třeba jsou - to je to, na co se vlastně ptám).
---
Šéfredaktor Deskofobie, čaroděj v CGE.

5.3.2018 08:55:36

Zhan_Shi
Právo na obsah mají uživatelé. Budu se tedy dál držet toho, že lhát se nemá a myšlenku dotáhnu do konce - jestliže rix bude požadovat promazání svého obsahu, tak mu "nakonec" někdo (čti Zeus) bude muset vyjít vstříc. (Funkci na zasílání požadavků jakéhokoliv druhu zde máme a funguje.) Pointa mého předchozího sdělení ale byla ta, že já to nebudu. Proč? Protože já osobně nemám v tomto ohledu žádné povinnosti a dokonce ani práva. Musel bych projet hru po hře a manuálně hledat, jestli tam náhodou rix nemá nějaký příspěvek. A to jsou až stovky hodin práce. Hodně stovek. Dále opakuji, že z mého úhlu jde o podraz na ostatní. Důvody jsem již vysvětlil. Na něčem takovém se, jednoduše, podílet nebudu. Rozhodně ne ve chvíli, kdy není ani uveden relevantní důvod.

5.3.2018 09:36:25

Špatňák
Vím ,že už o tom nechceš diskutovat,ale.....
Důvod všech problémů a emocí ,je tvé mazání fotek.
Podle velkého počtu lidí ,totálně zbytečné.

5.3.2018 09:53:20

...
Pořád ta nenávist ohledně toho že zatrolené hry jsou prostě jen (konečně!) příliš velké na to, aby se i tak hezká a upřímná věc jako je ochota a nadšení tvůrců obsahu musela v rámci zachování přehlednosti, smysluplnosti a kvality trošičku korigovat a dostala nějaký řád? Co jsem koukal, tak nikdo nikdy nehanil "práci" co si ostatní dali s tvorbou obsahu, ať jde o fotky, překlady, články, rady a odpovědi na otázky, vše je vítáno, všichni kdo si takovou práci dají jsou malí hrdinové a všichni to víme. Nikdo neříká opak. Nikdy sem si nevšiml opačného chování ze strany kohokoliv. Ale každý strom je potřeba prostřihnout aby mohl zdravě růst.

Chápu že někdo kdo dal tady tomu opravdu hodně práce, se může cítit zklamán nebo ukřivděn když mu zmizí z pod rukou kus práce (a platí přímá úměra mezi tím kolik té práce bylo a jak moc se to lidem nemusí líbit). A taky si nemyslím si že tvrdé mazání obsahu je uplně v pořádku, ale na druhou stranu má server omezené možnosti, jak technické, tak lidské a takhle to dopadlo. Nebyl úmysl nikomu ublížit, prostě se vytáhla špatná karta události.

Je to ve výsledku ochota hráčů dělat něco pro hráče ze které neprofituje nikdo jiný než hráči samotní a taková fatální řešení jsou už z podstaty velmi nešťastná a diskuze bývá někdy zdlouhavá a stresující, ale nutná.

PS. píšu obecně a nevztahuju na nikoho konkrétního, osobně by mě třeba zajímalo co třeba rixe vede k takovému řešení, protože se tím bude dát předcházet podobným situacím, které nebenefitují nikomu, ba naopak.

5.3.2018 11:25:55 | Upraveno autorem (porovnej)

Nenávist
... žádná tu není.
Ale co mě překvapilo,poprvé tu něco zaznělo o kapacitě serveru.
Na druhé straně se chcou přidávat fotky ke hrám,kde žádné nejsou,to kapacitu neohrozí ?

5.3.2018 12:16:25

bastacka
;-)

5.3.2018 12:24:43

IN

Re: Bastacka
Souhlas. Špatňákovo zbytečné promazávání fotek už několikrát nadzvedlo i mě.... Přijde mi o uplatnění jeho subjektivního dojmu co je dobré a co ne.

Na druhou stranu to pro mě není důvod odcházet z ZH. Jen menší motivace na tvorbu obsahu.

5.3.2018 12:29:04

...
Je to navíc opatření pro budoucnost, špatňákovi to přijde potřeba už teď, vidí do toho mnohem víc než kdokoliv jiný, ve chvíli kdy by po něčem takovém volali uživatelé, bylo by asi pozdě a té práce co by se s tím muselo udělat by bylo násobně víc, přecejen obrázky přibývají, neustále spolu s hrami apod.

5.3.2018 12:38:14

mazanie..tak to je smutne.
Som si vsimol nahodou davnejsie, ze u jednej hry zmyzli fotoz, viem ze tam urcite boli, pac som im dal palec..
No a nedavno mi naky akcny admin napisal, ci nemozem ku tej hre dat nake foto.. :D
MJ fakt.

5.3.2018 13:24:30

Admini jsou tu teď dva
jeden na úhánění fotek, druhý na mazání.

--------------------------------------
Nevěřící Tomáš nevěří na Speedyho a Ježíška
S radostí prohraje jakoukoliv historickou hru
Střet zájmů jen s manželkou

5.3.2018 13:54:31

Bastacka
1) Kapacita serveru. Ta samozřejmě omezená je. I proto má server funkci na automatické zmenšování obrázků. Aby se to místo ušetřilo. Také prosím rozlišujme na zbytečně a efektivně využité místo. Jestliže budou u hry 3 naprosto identické fotografie herního plánu, k čemu tam jsou? Co ty 2 duplicitní řeknou o hře navíc? Za mě vůbec nic. Jen zabírají kapacitu. Naopak sadu unikátních fotek u hry, kde žádné nejsou, vnímám jako efektivně zabranou kapacitu.

2) V rámci čištění databáze mizí fotky, které mají velmi malou hodnotu. Jako nejmarkantnější příklad uveďme přední stranu krabice. Nevím, zda to kdysi dávno bylo jinak, ale co já funguji na serveru (k tomuto dni 7,5 let jako uživatel a 3 roky jako admin), tak přední strany krabic do fotek nepatřily. Pokud je tedy někdo schválil, tak tím pravděpodobně porušil pravidla. A pak mi objektivně řekněte, co mám dělat, když na takovou fotku narazím. Mám být špatný admin a nechat ji v databázi? S vědomím, že porušuje pravidla? Nebo být špatný člověk a smazat ji? Vždyť s tím měl někdo práci!
Nebo třeba předevčírem jsem mazal zadní stranu krabice v japonštině. Prosím vás kolik z vás mluví japonsky. Hrozně rád bych věděl, kolika lidem jsem tímto krokem tak hrozně ublížil.
Jestliže si teď někdo říkáte "hmm, tak takové fotky sem asi opravdu nepatří", pak vězte, že já je neschválil. Jen dávám kategorii do té podoby, v jaké má být. Chcete-li se na někoho zlobit, tak ne na mě. Na mě se můžete zlobit jen za to, že čas od času (zlomek mazaných fotografií) nahradím hodně nekvalitní obsah kvalitnějším. Ano. Tím jsem "vinen". Nicméně za mě je to vylepšení obsahu serveru. Buďme ale trochu objektivní. Nemohl se původní uživatel trochu víc snažit a nahrát kvalitní verzi hned napoprvé? Pak by nebylo moc prostoru pro vylepšení a tím pádem náhradu.
A ano. Máte pravdu, že mazání se do jisté míry řídí subjektivním dojmem. Nejsem robot a nejsem neomylný. Než něco smažu, zvažuju dvakrát. Pokud bychom chtěli docílit míry větší objektivity, musela by se sejít komise, která by vše prokonzultovala. Nikomu nebráním přijet do Krnova. Můžeme hodit maso na gril, otevřít pivko, dát si týden dovolené a od ráno do večera mudrovat, co pravidla porušuje a co ne, tj. co necháme a co ne. Jako kluci ono se fakt hrozně snadno kritizuje, nicméně je mi opravdu hrozně líto toho vašeho černobílého pohledu, kdy vše vidíte jen svou optikou. Ta vize, že se mazáním fotek po nocích ukájím a libuji si v tom, kolik lidí dnes nas**u, je fakt zcestná. Ano. Fotky mažu primárně po nocích. To je jediný pravdivý bod. Protože jindy nemám moc čas. V této chvíli jsem úpravou databáze strávil zhruba 600 hodin. Proto, aby byla v té kvalitě, v jaké má být. Mohl jsem je strávit čuměním na televizi, čtením, chlastáním v hospodě, házením tenisáku o zeď. Ale dal jsem je serveru. Aby byl lepší. Pro nás pro všechny. Zkuste zvážit i tenhle úhel pohledu.

3) Vím, že díky mazání ubývají body. A sice mi to nebudete věřit, ale fakt mě to mrzí. Sice všichni omílají mantru "já to pro body nedělám", ale drtivá většina zloby, která mi padá na hlavu, je právě a jen za to, že zmizí body. A věřte, že jsem to s Diem řešil. Několikrát. Nicméně bez výsledku. Ne že by on sám nechtěl, ale dle jeho slov by byla změna natolik zásadní, že by musel od základu překopat značnou část kódu. To by i udělal, nicméně základní otázka je "proč". Jakmile bude databáze dočištěna, mazání bude tak sporadické, že by funkce neměla prakticky žádný reálný dopad. Z hlediska priorit jsou podstatnější záležitosti, které je nutno řešit. Kterým je potřeba věnovat Diův čas. A i on ho serveru věnuje na úkor svého vlastního volna. Takže to je druhá věc, o kterou vás poprosím. Než začnete kritizovat, čistě na základě vašeho úhlu pohledu (na který máte nepochybně právo), zkuste zvážit i tohle - všichni se pro vás snažíme dělat server lepší. V našem volném čase. Zadarmo. Jen z lásky ke komunitě. Když pak tedy musíme/"musíme" smazat fotku, které někdo v souhrnu věnoval 2 minuty časy, opravdu je to tak zásadní?

4) Kategoricky odmítám, že bych nebyl ochoten debatovat. Vždy a všem jsem odpověděl a diskuzím o to "co, proč a jak" věnuji enormní množství času. Nikdy se nestalo, že bych neodpověděl. Problém vidím spíš v tom (a teď nejsem a nechci být jmenovitý), že se skutečně špatně debatuje s uživateli, kteří odmítají vzít v potaz názor ostatních. Těžko se vede konstruktivní debata s někým, kdo ignoruje fakta.

6.3.2018 11:47:32

marektomas98
Tvůj názor je hloupý a proto ti ho nehodlám rozporovat. Ztráta času.

Fakta:

- Část (a ne zrovna malá) "starých" uživatelů má extrémní problém pochopit, že kategorie má nějaká pravidla a řídí se jen tím, na co jsou zvyklí. OK, chápu, ale Facebook má jinou adresu.
- Noví přispěvatelé jsou ba naopak z 99% extrémně šikovní a pravidel se drží. Když neví, tak se zeptají a funguje to. Přibývá jich hodně, kvalita jejich příspěvků jde nahoru. Co začal "řádit" 1a2a3a4, tak jich je ještě mnohem víc. Fronta je tak plná, že asi budu muset zvednout počet schvalovaných her za den. Kdokoliv se může podívat na titulku a uvidí to sám. Takže ne. Nemáš pravdu a tvůj názor není jen mylný, je i hloupý. Máš právo na to být kousavý. Já jsem naopak využil právo nebýt ve své odpovědi hodný. ;)

6.3.2018 11:53:19

Rising Sun
Obracím se na vás s prosbou o pomoc. Mohl by prosím někdo, kdo máte kompletní Rising Sun, zkontrolovat, jestli jsou všechny fotky nahrány správně? Zda se někde nepomíchal základ s rozšířením, rozšíření mezi sebou atp?

Platí i do budoucna. Kdybyste viděli fotku, která se zatoulala jinam, dejte mi prosím vědět.

Díky moc.

6.3.2018 11:55:09

Vybíráme z Bazaru

Lords of Ragnarök (EN)
Lords of Ragnarök (EN)
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas