nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Schvalování obrázků, aneb odpovědi admina

Zde (mi) můžete nadávat, spílat, lamentovat, vyhrožovat (byť bych preferoval uplácet : ). Každopádně piště sem případné připomínky OHLEDNĚ SEKCE OBRÁZKY, ať můžeme vaše nápady a podměty vyřešit.
Alternativně piště SZ.

Upraveno autorem (porovnej)

30.1.2015 17:08:08

.

Nechápu, proč mě oslovuješ jako "potrefená husa", když bylo jasné, o kom mluvíš ;)

Každopádně "Alternativně piště SZ." A jak říkám, je to obecné fórum.

18.2.2020 11:49:22

2 Potrefena husa

Viz nazev vlakna a uvodni prispevek obrazkoveho admina :)

18.2.2020 11:46:31

Artcore

Pokud nepíšeš Špatňákovi soukromou zprávu, ale veřejně sem na fórum, nemůže odpovědět kdokoli? To, jestli si z té odpovědi něco vezmeš, je druhá věc. Ale pokud si chceš se Špatňákem psát soukromě, možnosti pro to máš.

Nebo se mám začít rozčilovat, že chceš odpověď pouze od Špatňáka, ale plevelíš tím obecné fórum? ;)

18.2.2020 11:37:48

Primarne mi prijde divne,

ze se k dotazu na konkretniho cloveka (obrazkového admina) vyjadruje nekdo jiny, kdo s tim vlastne nema nic spolecneho...

Ad Spatnak - ja ty odkazy neumim taky roklicovat (ZH as designed) - vybral jsem nahodne nekolik fotek, co jsi postoval ty, takze je mi divne, ze nevis, co se tam hraje...

Prestoze se divam, ze mas u Psiho zivota hafo fotek, tak si ho asi nikdy prakticky nehral, protoze jinak bys videl ty rozdily - kosti, antousek, ocurane sloupy, odchytova stanice, atd.
Kazdopadne nevadi.

Co jsem si z odpovedi odnesl:
Aby fotka byla publikovatelna v kategorii hrani, neni dulezite, aby se tam neco delo, musi na ni byt aspon jedna chlupata ruka, nesmi byt pribleskovana, ale to ze je rozmazana nevadi.
Dekuji

Dobre svetlo a spoustu kvalitnich prispevku

18.2.2020 11:19:40

Artcore

Díky Kewovi za vysvětlení. V podstatě to shrnul správně.

Ty dva první odkazy neumím rozklíčovat. Z jaké jsou hry prosím tě? Protože pokud jsou oba zařazeny jako "hraní", tak je to moje chyba a musím ji napravit.
Zbývající 3 mají nějakou aktivitu na plánu a proto mohou být (a snad i jsou) v kategorii hraní.
U těch tvých fotek jsem se fakt snažil a v zásadě jsem našel jen prázdný plán. Jako plán bych fotku klidně i schválil a ochotně nahradil tu mou, nicméně (a neber prosím nijak zle), kvalita by musela být přeci jen lepší. Nejen, že bych rád viděl celý plán, ale i v lepším světle.

14.2.2020 21:14:21

Artcore

Nevidím Špatňákovi do hlavy, ale na té první fotce nevidím žádné komponenty na plánu, takže chápu, že má pocit, že to není vyfocené hraní, ale jen plán. Na té druhé se musím hodně soustředit, abych našel jednu figurku psa a to je vše.

Z mého pohledu to má dva důvody: 1) hra je fakt hodně strakatá, a 2) máš tam příšerné světlo. Pokud tyhle dvě věci zkombinuješ, je to průšvih. Pokud by byla hra nasvícená tak, jako tebou zmiňovaný poslední obrázk, možná by tam šlo i něco vidět a Špatňák by ti to - třeba - schválil (minimálně tu druhou fotku).

Obrázky, které uvádíš pro srovnání - u prvních dvou s tebou souhlasím, tam mi to přijde jen jako setup (ale neznám titulek a kategorii fotky, protože odkaz vede přímo na jpg soubor, takže možná jsou na ZH oprávněně). U těch ostatních jsou už i komponenty na plánu, takže za předpokladu, že se bavíme o fotkách a ne videích, už to asi "živější" být nemůže.

Toť moje stanovisko.

Upraveno autorem (porovnej)

14.2.2020 16:05:41

Dívám se teď do profilu a

není mi úplně jasno, proč tyto dvě fotky byly neschvalené:

5.2.2020: Psi zivot: zavody v ocuravani muzou zacit (zamítnul: Špatňák)
https://www.zatrolene-hry.cz/upload/foto/51134.jpg
Komentář: Ahoj. Prosím tě abych to mohl schválit jako hraní, tak bych potřeboval, ať se na tom plánu něco děje.

5.2.2020: Psi zivot: V tomto dilu opet vyhral komisar Rex ehm Max (zamítnul: Špatňák)
https://www.zatrolene-hry.cz/upload/foto/51135.jpg
Komentář: Ahoj. Prosím tě abych to mohl schválit jako hraní, tak bych potřeboval, ať se na tom plánu něco děje.

Jedna je focená před začátkem hry a druhá po vítězství Rexe ve hře

Když otevřu v podstatě cokoli, co neznám, tak se mi to může jevit, že se tam nic neděje. Třeba:
https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/4186/21727.jpg
https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/4186/21728.jpg
https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/1719/23345.jpg
https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/4329/24241.jpg
https://www.zatrolene-hry.cz/galerie/3700/26896.jpg
Atd.

Pokud existuje nějaké posuzující hledisko, prosím o jeho odtajnění nebo vysvětleni v čem je podle obrazkového admina ten signifikantní rozdíl.
Sice už to nebudu moc přefotit, protože Psí život změnil majitele, ale třeba mi to pomůže, abych se v budoucnu vyhnul chybám.
Děkuji.

14.2.2020 15:12:42

Lords of Hellas - pomoc s roztřízením

Potřeboval bych pomoc s roztřízením obrázků u Lords of Hellas. V rámci all-in-pledge, která byla doručena nadvakrát, jsem dostal i Warlord box. Obsah jsem nafotil a nahrál. Zatím je vše v Dark ages expansion. Nicméně mám pocit, že něco by mělo být v Lords of the Underworld, ale nevím přesně co. Rozdělit to podle pravidel nemohu, protože vše je v jednom sešitě. Jako samozřejmě vše, co má v názvu "Hades" bude asi patřit do Lords of the Underworld, jenže netuším, jestli se tohle rozšíření neprodává i samostatně a neobsahuje i něco navíc, něco mu nechybí. Úplný zmatek je pak pro mě Kronos expansion, které jsem jinde neviděl.

Sečteno a podtrženo: pokud se v tom někdo vyznáte lépe, než já, projeďte prosím Dark Expansion a pokud některá fotka patří jinam, okomentujte mi ji názvem hry, kam má být přesunuta. Opravdu ideálně ve formě komentáře, protože v administraci vidím fotky řazené jinak (takže věta typu "třetí fotka odshora opravdu nebude fungovat) + mi přijde notifikace do zpráv.
A BACHA!!! JE TAM NAFOCENÝ I OBSAH PANDORA BOX. Označený jako spoilet, ale stejně raději varuji.

Díky moc za pomoc.

24.1.2020 12:12:33

Špatně přiřazené foto

Ahoj, přidával jsem své první foto a to přiřazeno ke špatné hře (k Pán Prstenů:Putování po Středozemi namísto k Plyšové hlídce). Nevím jestli jsem někde udělal chybu a zda lze nějak napravit. Díky za radu.

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pan-prstenu-putovani-po-stredozemi-8829/obrazky/

29.10.2019 18:08:09

Sterilita fotek

Delší dobu jsem neodpovídal, omlouvám se za prodlevu.

Začnu klíčovou informací. Začínám se cítit.... "zoufale"?

Konstruktivita vašich argumentů - super.
Slušné vyjadřování - super.
Myšlenky - super.
Přečtení mých odpovědí - bod mrazu. Vás vůbec nezajímá, co odpovím. Kdybych celý zbytek mé zprávy byl něco jako skjdfhaskjdhakljgh adghaghakjgh kjh agh, vyjde to nastejno.

KLUCI; CO VY CHCETE, SE UŽ DÁVNO DĚJE!!!!
A dělo se už dřív, než jste si řekli. Resp. děje se to od chvíle, kdy jste si řekli poprvé. Ne při této "opakované žádosti" někdy z května/června. Dovolte mi prosím připomenout:

1) ZH jsou primárně katalogem her. Obrázky pak jejich vizuálním zachycením.
2) Mohu schválit jen obsah, který nahrajete. Tudíž stěžovat si, že někde něco chybí, není úplně fér (nebo ještě lépe argumentovat, že obsah nehodláte nahrát a pak si stěžovat, že není.)
3) Můj styl focení je co nejvíce "technický." Což neznamená, že jediný akceptovatelný. Já to tak prostě mám, ale nikomu nevnucuji. Foťte si, jak chcete.
4) Udělal jsem si statistiku a zamítnu asi jen 3% obrázků. Možná ji bylo dobré vést a zveřejnit dříve.
5) Fotky s příběhem zde přeci již jsou. Sekce off-topic. Pokud se obrázek alespoň trochu týká hry, tak si zde prostě najde své místo. I přesto/právě proto platí bod 1.
6) Off-topic sekce nemá limit.
7) Zkoušeli jste se do off-topic vůbec dívat? Dával jsem pár tipů. Pokud ne, jak můžete tvrdit, že pro příběhy, fandovské fotky atp. zde není prostor? Pokud ano, jak můžete tvrdit, že pro příběhy, fandovské fotky atp. zde není prostor?
8) Jiné kategorie mají limit, ale... Třeba fotek z hraní snesu tak cca. 5. Pokud jde o jeden a ten sám záběr na rozehranou partii a už pošesté někdo nahraje to samé, pak dál už opravdu ne. Karty budou mít stejný obsah, ať ji zde nahrajeme jednou, či šestkrát. K čemu je tedy stejná kopie stále jednoho a toho samého?
9) Pokud chcete vidět hru naživo... Sváta Panno Mario Podsrpenská! Copak není kategorie "Hraní?" Jak víc ji chcete vidět naživo? (Napadá mne jen 3D náhled. Ten zatím nemáme.)
10) Netrvám na profi fotkách. Akceptuji mobil. Fakt nezkoušejte tvrdit, že ne. Samozřejmě lepší vybavení = lepší kvalita. Kdo chce, může tímto směrem jít. Opakuji MŮŽE. Nikdy neříkám musí. Ale zase z hrušky dolů. Dostanu tmavou fotku, s brutálním odleskem na plánu. Na první pohled vidím, že byla pořízena ve špatných světelných podmínkách, s bleskem. Tak uživatele poprosím, jestli by ji mohl nafotit ve dne, bez blesku. Odpoví mi, že ne. Že z práce chodí až po páté a už je tma (typické pro zimní měsíce). Tak se doptám, jestli by mohl třeba o víkendu. A odpověď je, že ne. Že nemá čas. Kluci fakt to na mě nezkoušejte. Chápu, že rozložit light box, stativ, připevnit zrcadlovku a udělat 50 fotek zabere nějaký čas, počítaje i post-processingu v compu (za takových podmínek ale můžete fotit i v kobce), ale tady se bavíme o tom, že uživatel hodí plán na stůl a mobilem udělá jednu fotku. Kolik potřebuje? 3 minuty? A on jako nemá přes celý víkend čas? Žádný víkend? Jako vážně? Tohle mám pouštět na web?
11) A že nereflektuji vaše požadavky? Namátkou bych zmínil, že dřív jsem trval na tom, aby byly všechny nabarvené figurky vystaveny najednou. Za mě má smysl. Protože když mě zaujme, jak někdo barví, tak prostě mám jeho fotky u sebe a nehledám mezi (někdy i) desítkami dalších. Jde i o určitou vaši vizitku. Hrubě se vám takové pravidlo nelíbilo, zlobili jste se a co se děje? Co se nahraje, schválím. I po jedné. Jestli chcete mít své fotky po kupě, to už je v současné době na vás. Ne na mě.
12) Plata žetonů nebudou schvalována. Žetony lze nacpat na jednu fotografii. Kdo chce ukázat víc, tak co typ žetonů, to kupka. Za mě pořád OK. Ale 12 obrázků, na kterých bude 12x plato a ve finále 4 různé žetony... NE. Ne ze dvou důvodu. Jednak kapacita serveru, druhak jde o znak typický pro honiče bodů. Honiče bodů nepodporuji.
13) Je jediná výjimka, kdy akceptuji celá plata - wargames. Bylo mi vysvětleno, že pro milovníky tohoto žánru má velmi hluboký smysl žetony nejen vidět, ale i vědět, jaký je jejich počet. Že jde asi o stejný princip, jako když chtějí milovníci plastu vidět, jak figurky vypadají a jaké mají detaily. Opět logický argument, kterému jsem (rád) ustoupil.

Upraveno autorem (porovnej)

7.9.2019 22:46:37

obrázky

Chválim udělátko "zobrazení obrázků uživatele" ve vytvořeném obsahu hráče (vím, že už to nějakou dobu funguje!), jen mě v souvislosti s tím napadá: nešlo by udělat k těm obrázkům nějaký odkaz, nebo jen doplnit informaci, ze které hry to je ??? Někdy člověk takto třeba najde u někoho zajímavý obrázek, ale bohužel z obsahu nelze identifikovat o jakou hru se jedná (pokud zrovna na fotce není vyfocená třeba krabice...)
Nebo to nějak funguje a já zatím na to nepřišel ???

* * * * *
Board games klub, Trenčín

Upraveno autorem (porovnej)

21.6.2019 08:25:56

Trend

pecovarhy:
Ja si myslim, ze to trosku prehanite a uz se to tu i resilo. Profi vybaveni neni urcite potreba. Proste nefot to ve tme pod svickou atp. a uz tu i nekolikrat padlo, ze lidi foti mobilem a Spatnak jim to schvaluje. Zase neni treba hledat hul na psa...

Kew:
V konzistenci neni nic spatneho, ale zdejsi admini se striktne drzi jedne (svoji) sablony ktera ma velmi ostre hrany a pres to nejede vlak a vetsinou ta diskuse konci vetou: "To to radsi predam nekomu jinemu." To je podle me problem. Clovek neni stroj, dva lidi nejsou stejni a nikdy nebou a proto ani nelze mit striktne stanoveno, jake fotky budou schvaleny, jak ma vypadat popisek atp., protoze prakticky nikdo jiny tu praci krome soucasnych lidi delat nemuze.
Foceni, psani - ac na komunitni urovni - bych oznacil jako "umeni" a to je vzdy subjektivni. Proto jsem zminil onu uvolnenost, ktera by to podle me posunula dal. Neni potreba mit vse dokonale. I prumerne veci muzou vypadat perfektne a mit nosnou informaci.
Krom toho pokud tu jsou lide, kteri by to ocenili a ostatnim to nevadi, tak proc ne.

Kdybychom byli v situaci, kdy pulka lidi by byla kategoricky proti a pulka pro, tak tomu rozumim, ale momentalne mi prijde, ze uvolneni pravidel by zasadne nikomu nevadilo a ostatni by to uvitali, tak proc tomu branit.

3.5.2019 11:40:12

Trend ZH

Budem za prastarého :-), tiež sa mi zdá nesprávne deptať kohokoľvek, kto robí niečo s nadšením a s chuťou pomôcť práve tejto komunite a neschvaľovať mu, napríklad, fotky. Nepoviem texty, zle napísané pravidlá, popisy a pod, ale fotky? Radšej si pozriem o pár nie celkom vydarených fotiek navyše, ako žiadnu. Pred týždňom som dostal od 1a2a3a4 žiadosť o nafotenie Iliade. Tá drobná hra je vynikajúca a zaslúži si väčšiu pozornosť, ale musel som to zdvorilo odmietnuť: kvôli takejto drobnej prácičke, ktorú by som za inak "normálnych" okolností urobil veľmi rád, si nebudem predsa zakupovať profi náradie a robiť kurz profi fotenia, aby som to možno aj tak nakoniec dostal späť...

1.5.2019 11:47:01

@špatňák

já jenom tak přemýšlím, komu bude vadit, když v kategorii off topic bude o pár fotek víc. Ti co chtějí vidět víc příběhů kolem stolu a zajímá je i něco jiného než jen skeny komponent, se tam podívají a najdou to co chtějí, a ti co nechtějí, tu kategorii prostě budou ignorovat. A jak správně píše Cardinalle, pro mě je mnohem hezčí a také více vypovídající fotka figurky na herním plánu, nebo hrst žetonů, než plato (i když i to samozřejmě může mít pro někoho vypovídající hodnotu, takže bych klidně navrhoval přidat další kategorii skeny komponent či tak něco).
Furt se oháníš, že nikdy nebudou spokojeni všichni, ale přinejmenším se přiblížit ke spokojenosti většiny podle mě jde vcelku snadno (kategorie tomu dost pomohli, to byl dobrý nápad.). Pokud ale doopravdy nikdo neposílá nic jiného než ty sterilní fotky, tak v tom případě s tím asi nic neuděláš (i když dost možná to pak může být zapříčeněné tvou politikou nepříjimat takové fotky, takže je nikdo už ani radši nepošle, ale to je jen čistá spekulace a takové drobné zamyšlení z mé strany).
---------------------------------
Deskoherní výzva Zatrolených her

1.5.2019 10:41:39

Špatňák a odpovede

Špatňáku, popravde na otázku o množstve fotiek som ti už odpovedal - ak si niekto sťažuje, že je tu fotiek moc, odkážem ho na BGG, kde ich 30x toľko ako tu. Sú tu kategórie, ľahko nájdem to, čo potrebujem. Ale keď tu fotky nie sú, tak to nenájdem ani za rok, lebo to tu nie je.

Za mňa jednoznačná odpoveď - radšej viac, a keď už niekomu vadí prejsť 10 fotiek navyše, tak sorry, to už je trochu moc silná káva lenivosti.

@kew @Špatňák
Konzistencia neznamená sterilita. Je jasné, že fotka, na ktorej ani nevidno kartu, lebo je prepálená od blesku, alebo na ktorej hru skoro ani nevidno, iba deti... OK, to moc nepovie. Ale ZH už dávno nie sú katalóg hier. To by tu nesmelo byť fórum, videá, recenzie, otázky, nápady, úpravy a pod. Je to komunitný server pre hráčov, počet užívateľov narastá, žije to tu. Tak to nechajte žiť, a dajte aj do fotiek trocha života.

Mňa napríklad vôbec nezaujímajú fotky figúrok niekde na bielom papieri. Čo mi toto povie o hre?? Suchá bezduchá fotka figúrky, ešte aj na bielom pozadí. Fuj. Ja ju chcem vidieť na hracom pláne, chcem vidieť, ako to vyzerá v celku, aké je to celé veľké na stole, a pod. Chcem okolo hry vidieť ľudí, chcem vidieť, koľko to zaberá miesta, koľko vecí má každý hráč pred sebou, koľko miesta hra potrebuje napr. pri 5 hráčoch, atď. Chcem vidieť, ako hra vyzerá, keď "žije" na tom stole. Tebe sa možno zdá, že toto o hre moc nepovie, ale asi je nás tu dosť, pre ktorých to povie omnoho viac, ako suché mŕtve fotky komponentov na bielom pozadí.

A tiež mi nevadí fotka typu - aha nahral som 95 bodov!! Ja sa rád spýtam toho človeka, ako to spravil, akú použil stratégiu. Aj to je pre mňa fotka, ktorá povie dosť veľa - aha, aj toto sa dá dosiahnuť v hre.

ZH žijú, ale vy ich chcete držať v rovine "katalógu". A tomu proste nerozumiem, a asi ani mnohí ďalší. Fakt by pomohlo, keby si napísal článok o tom, aké sú kritériá pre vkladanie fotiek, hlavne obsahové.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

1.5.2019 10:07:25

@Špatňák a @Kew

Špatňáku argumentovat neustále tím, že dříve to byl malý server a teď když je velký, tak tady musí být úplně jiný druh fotografií je jen tvoje fixní přesvědčení. Na jiných fandovských a zájmových webech a velkých to takhle nemusí fungovat. Je to jen o rozhodnutí, co má v galerii být. Jestli je to jen katalog přístrojů, her, stavebnic nebo jestli je to galerie fandovského života kolem těch oblastí zájmu. Já jsem spíš všemi deseti za fotografie z toho deskoherního života kolem (včetně těch sterilních "katalogových" fotografií). Ale mě osobně jde spíš u těch fotek o ty emoce, zábavu a duši než o fotky, které vypadají jedna jako druhá a jen se mění u té které hry typ figurky, nebo autor grafiky žetonu nebo karty. Takže diskutovat se může do aleluja, ale v tomhle se nikdy neshodneme. Problém je v tom, že zatímco, kdyby byly v galerii fotky obou druhů (sterilní i ze života - a klidně u hry v jiných adresářích), tak by byli spokojeni všichni. Kdežto pod tvým katalogovým vedením galerie nikdy nebude spokojena ta část uživatelů, která chce od fotky něco víc než jen technický popis herní komponenty.

A argumentace ohledně technických možností serveru taky neobstojí, protože já taky samozřejmě nejsem pro to, aby se přidávala fotka každé blbosti - regulace a schvalování by mělo být, ale klidně by to mohlo fungovat tak, že budou dva zodpovědní admini za každou oblast (ty za tu sterilní) a to co ty přijmeš už k dalšímu adminovi nepůjde a to co ty nepřijmeš půjde k adminovi galerie deskoherního života a ten si rozhodne, jestli to do galerie dá nebo zcela zamítne. Takže bys měl svoji zodpovědnost, svoji část webu do které by ti nikdo nekafral a všichni by byli spokojeni. Uživatelé, co preferují katalogové zobrazení hry by chodili do tvé sekce a do sekce deskoherního života by nelezli a naopak.

Neustále píšeš, že jsi přístupný diskuzi a návrhům, ale ještě ani jednou jsem nezaznamenal, že by ses nad jiným názorem než je tvůj aspoň zamyslel, natož abys ho přijmul jako relevantní a pomohl změnu realizovat.

Upraveno autorem (porovnej)

1.5.2019 09:24:53

sterilní/podle šablony

A není to tak trochu cílem? Mít na ZH konzistenci? Přinášet informační hodnotu? Proto chce Špatňák scany a ne fotky ze stolu s odlesky od blesku nebo od umělého osvětlení. Možná to pak navenek pro někoho vypadá jako podle šablony, ale vím, že dostanu z fotek informaci, kterou chci.

Chápu, že část lidí bude chtít i fotky s příběhem, ale tipuju, že v off-topicu nebo hraní se i na tohle místo najde. Zdůrazňuju, že tipuju - nemám už totiž bohužel čas procházet nově schvalované obrázky. Koukám na obrázky spíš právě u her, které neznám (max. název/krabici) a uvažuju, jestli má smysl si o nich zjišťovat něco víc. Takže tam právě ocením např. přehledné fotky komponent/herního plánu a ne to, jestli se u ní hraje s pivem nebo s Colou a jak moc se lidi na fotce smějí.

EDIT: kren - ano, je to asi ve výsledku o chápání "poslání" ZH. Za mě je to databáze (s ohledem na informace o hrách) a komunitní stránku vidím v diskuzích - řešení dojmů, zodpovídání dotazů atd.

Upraveno autorem (porovnej)

1.5.2019 09:15:07

ad Vojtech Musil

" ... je to sterilni. Vse jak podle sablony ... " úplně přesně vyjádřeno.

Trošku jsem nad tím přemýšlel a přišel jsem na to v čem to je. Špatňák totiž chce mít ze zdejší galerie sterilní technický katalog her bez jakékoliv duše a emocí a mnozí (včetně mne) by spíše preferovali emoce deskoherního života kolem té které hry.


Upraveno autorem (porovnej)

1.5.2019 08:44:51

Spatnak

Do jiste miry s tebou souhlasim (je potreba nejaky rad), na druhou stranu jsem pocitil problem s tvym zpusobem schvalovani, kdyz jsem se podival na fotky ruznych her - je to sterilni. Vse jak podle sablony a to na me pusobi trochu neprirozene. Netvrdim, ze se musi nutne schvalovat vse, ale jista uvolnenost by podle me prospela.

1.5.2019 07:06:24

Obecný dovětek

Souhlasím, že nejsou všichni spokojení. Ono to ani není možné. Ne v takovém počtu, kolik nás tu je.

Většina nespokojených jsou prastaří uživatelé (v nejlepším slova smyslu), kteří si však bohužel nevšimli, že ZH už nejsou tím malým serverem, kde znal každý každého osobně, ale narostly. Opravdu nevidím smysl, abychom se tady dívali, jak naše děti hrají hru a z hry jsme nic neviděli. Na to máme FB, Instagram a podobné nesmysly. Od nových uživatelů takové stížnosti neslyším.

Současně je velký nárůst příspěvků od nových uživatelů a "válcují" ty staré. Takže moc nevidím důvod, proč se vracet ke starému, když nové funguje.

Hrozně nerad tohle tahám ven, ale přijde mi to jako příběh Deskožrouta. "My nesouhlasíme s tím, kam ZH jdou, uděláme vlastní server. Po svém." A ejhle. Triumf se nekonal (bohožel - čím více kvalitních serverů, tím lépe.) Takže i zde si kladu otázku, proč lpět na starých principech.

Jako jsem otevřený diskuzi, ale začněme u toho, že dostanu odpovědi na své otázky. Tak, jako vy dostáváte odpovědi na své.

1.5.2019 00:58:43

zruda

Pokud by sis prošel fotky, o kterých jsem psal, tak bys zjistil 2 věci:

1) Odkazuji i na fotky jiných lidí.
2) Můžeš si všimnout, že jsem jel podle svého seznamu her. Klidně vyber náhodného uživatele a/nebo jiný klíč a dám ti jiné příklady.

Částečně je ale důvodem, že nechci mluvit o nikom zle (opravdu nikdy ode mě neuslyšíte, že veřejně napíšu nick a co "udělal špatně"), takže je pro mě samozřejmě snazší použít vlastní práci. I z toho titulu, že není dokonalá, ale v této kvalitě stačí. Pokud chceš vyšší level, hledej příspěvky od Prior, Rix. Například.

1.5.2019 00:48:46

Cardinalle

Máš svůj názor, já svůj. S tím nic neuděláme. Zaměřil bych se ale ne jeden bod, který objektivně řešit jde a tím je množství fotek. Bylo mi spíláno, že je zde fotek málo. Jiní uživatelé zase hořekovali, že jich už začíná být moc a takto opravdu ne. Jak bys to vyřešil být na mém místě?

A jen drobnou odbočku. Jedna věc je umět fotit (v tom mě bezesporu hromada lidí předčí), druhá věc je fotit relevantně. Sebedokonalejší fotka, která o hře nic neřekne, je zbytečná. Server není nafukovací.

1.5.2019 00:43:27

ad Cardinalle

Napsal jsi to úplně přesně - se svými pocity tady nejsi sám.

30.4.2019 13:02:24

Spatnak

Tak u příkladů neodkazuj jen na své fotky. A nekomentuj to stylem, že jen ty tvé fotky jsou dokonalé. Proto jsem ten komentář napsal tak, jak jsem jej napsal.

28.4.2019 09:13:53

Špatňák

Špatňáku, hovoria ti to mnohí - máš veľmi špecifické pravidlá, ktorým nikto nerozumie. Spíš článok, aby to bolo jasné. Mne asi niektoré jasné sú, a silno s nimi nesúhlasím, ale ako hovoríš - ty si Pán tohto sveta, ty rozhoduješ, a my s tým nič neurobíme.

A vieš čo? Urobíme.

Ja osobne robím profi video návody, taký Gugong je TOP video na BGG, dokonca predčilo Toma Vasela, Rahda aj MvM. Podobne tak aj Endeavor Ageo of Sail. Asi to k***a robím dobre. Mám u seba hry, ktoré keď mi prídu, ešte ani nemáte v katalógu. Mám kvalitnú techniku, nasvietenie, a viem, ako spraviť dobré foto. Popri natáčaní je najmenší problém urobiť pár fotiek a dať ich sem. Ale nerobím to.

A nerobím to aj kvôli tvojmu prístupu. Namiesto toho, aby si chodil po kluboch a zháňal hry, ktoré sú na ZH bez obsahu, by si mohol motivovať ľudí pozitívne, aby sem prispievali fotkami. Mňa si kompletne odradil.

Mám u seba napr. Soleniu, Atlandice, Majolica, City of Gears, Dice Throne, Donning the Purple, New Frontiers, Bumuntu a ďalšie, k viacerým už som robil video, k niektorým ešte len idem robiť. Keby som to robil pre body, asi by som tie fotky spravil. Ale FAKT to nerobím pre body, video poskytne viac informácii ako fotka, tak tie fotky robiť nebudem.

Takže ako si mi napísal - ("mysli si, čo chceš") - aj si myslím, a aj tak budem robiť. Nad videom strávim dlhé hodiny, tých pár minút nad fotkami by ma už nezabilo. Ale nebudem to robiť, hlavne vďaka tomu, že si ma svojimi komentármi totálne odradil.

A k tomu, že polovica ľudí niečo chce, a polovica nie - keď tu bude viac fotiek, a sú v kategóriach, to vôbec nevadí, že je tu o pár fotiek navyše. Čo chcem, si nájdem. Čo nechcem, preskočím. Ale keď to tu nie je, tak hľadám inde. Aj preto mnohí z nás fotky prezerajú na BGG, a vôbec mi nevadí, že ich tam je k mnohým hrám aj niekoľko stoviek.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

28.4.2019 08:54:43