nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Schvalování obrázků, aneb odpovědi admina

Zde (mi) můžete nadávat, spílat, lamentovat, vyhrožovat (byť bych preferoval uplácet : ). Každopádně piště sem případné připomínky OHLEDNĚ SEKCE OBRÁZKY, ať můžeme vaše nápady a podměty vyřešit.
Alternativně piště SZ.

Upraveno autorem (porovnej)

30.1.2015 17:08:08

@spatnak

Asi nie, dakujem za objasnenie..

Mia san mia...

26.9.2018 18:08:11

Wars of Marcus Aurelius

Pred tydnem jsem pridaval fotky ke hre Wars of Marcus Aurelius. Pravdepodobne byly zamitnuty, protoze se jednalo o fotky komponentu z PnP verze. Nicmene zadnou zpravu jsem o tom nedostal a tak nevim, co jineho by mohlo byt spatne. Nestacilo by tedy presunout fotky do sekce DIY?

26.9.2018 15:59:07

JAHMANsvk

1) Obrázky uživatele 1a2a3a4 jsou schváleny proto, že jde o alternativní náhražku, která do hry nějak pasuje. Pokud našel svícen, který vypadá jako továrna a velikostně odpovídá, pak mazec. Dále kukuřice prostě je jídlo (navíc bych si dovolil upozornit, že nejde o jednotlivé zrnka, ale shluk, takže dalo nějakou práci je vyrobit), dřevo vypadá jako dřevo a kov jako kov. Uznávám, že kov jako takový žádnou práci nedal, nicméně pořád je to nápad, který nikdo jiný neměl, nelze ho pro ucelenost nezařadit a někoho může inspirovat. Stejně, jako ten svícen. A o tom kategorie DIY je. A právě proto jsou kategorie. Nezajímá tě DIY? Nedívej se do ní. Nezajímá tě off-topic? Nedívej se do ní. Vyber si kategorii, která tě zajímá.

2) Big box u Titánů nebes je zcela výjimečně schválen pro svou velikost. Má svou informační hodnotu v tom, že se do něj vleze vše, což je pro mnohé důležité. Není to tak u každé hry, která má rozšíření. Sám mám doma hry, které mají tunu rozšíření, stály mě nemalé peníze a i přesto, co jsem autorům nasypal, neměli tu slušnost mi dát za pár šupů krabici, kam všechen koupený obsah nacpu. Musel jsem si je vyrobit. Takže mají-li to Titáni nebes, pak jde o užitečnou informaci.

3) Duplicitní obrázky nejsou schvalovány. Pokud neukazují něco nového, zamítám je. Což není to samé, že z každého druhu může být jen jeden obrázek. Tvoje logika praví, že u každé hry by byly jen jedny nabarvené figurky? Bylo by to OK? Ne. Bylo by zde dost inspirace pro ty, kdo figurky barví? Ne. Vadí ti nabarvené figurky a nezajímají tě? Nedívej se do sekce "Nabarvené figurky."
Určitá duplicita je jen u sekce "Hraní" a i tam se snažím dávat si pozor, aby byla každá fotka něčím jiná.

4) GWT rozšíření má unikátní herní plán (zatím jsem takovou koncepci viděl jen u dvou her) a proto jeho ukázka má informační hodnotu. Detail herního plánu se schvaluje zcela běžně.

5) Nebudu polemizovat o množství obsahu. Jedna půlka serveru do mě šije, že tady není tuna, s prominutím, sraček, jako na BGG, druhá zase, že ji mít nechce. Hledám vhodný kompromis, ale je zde přes 20tis. uživatelů a opravdu není ani omylem možné, abych se všem zavděčil. 100 lidí, 100 názorů a nás je tady 25.145 registrovaných a bůh ví, kolik neregistrovaných. Při tomto počtu jsem si sakra jistý, že by se našli lidé, kteří by uvítali 3D černobílé obrázky, na které by se dalo dívat jen vzhůru nohama. V takovém počtu je to prostě statisticky pravděpodobné. Nicméně směřování celé sekce může být jen jedno a vzhledem k nastavení se řídí rozhodnutím jednoho člověka a to je Špatňák. Špatňák I. Plešatý, z boží vůle admin obrázků, se prostě musí nějak rozhodnout i s vědomím, že ne vždy každého potěší. Ale rozhodnout se musí. Nicméně to neznamená, že vaše připomínky neberu v potaz. Kdyby tomu tak nebylo, není zde tato sekce, do které může napsat kdo chce co chce a já na vše odpovím. Nejsem populista, takže nemám problém sdělit NE.

6) A teď k tvé krabičce. Je hrozně hezké, že stojí 50 centů a přesně do ní pasují komponenty ze Scythe. Vsadím se o 100.000€, že na světě existuje minimálně 50 her, na které to platí taky. Není tedy unikátní. A vsadím se o dalších 100.000€, že neexsituje na světě jiná hra, kde bys dokázal upotřebit náhražku továrny, dřeva, kovu, jídla, mincí, ropy, setkání a to vše v daném poměru k vyjmenovaným komponentům a hernímu plánu navzájem. Unikátní tedy jsou.

7) Napiš uživateli 1a2a3a4, kolik jsem mu obrázků zamítl. To, že je admin, mě absolutně nezajímá. Nebo víš co; ještě lépe. Napiš Diovi. Kolik jsem mu smazal obrázků. Případně napiš uživateli Špatňák, kolik jemu bylo smazáno obrázků. Teď budu lehce animální, ale je mi zcela u prdele, jaké má kdo postavení na serveru, kolik má bodů významnosti, nebo kolikátky kozy. Pokud jeho obrázek nepatří na server, tak ho prostě neschválím, nebo smažu. A o tom se asi nebudeme přít. Kvůli tomu jsem hejtován neustále.

Nějaké další otázky?

Upraveno autorem (porovnej)

19.9.2018 23:27:41

Obrázky

Tady musím souhlasit s JAHMANsvk.. některé galerie mi rovněž přijdou dost "zaplevelené".. tak jasně, bodíky se samy nenaženou, ale nějaké přísnější síto by nebylo na škodu..

Jak psal Rukavička, házej to rovnou do diskuze, je to fakt lepší :) nejenže to tam je hned a bez schvalování, ale neplevelí to galerii. (Nic proti, insert z kiku mě i zajímá, ale stejně jako slepenou kukuřici a podobné počiny bych dal i toto do diskuzního vlákna "úpravy hry" nebo tak něco a ne do galerie ke hře..)

Upraveno autorem (porovnej)

13.9.2018 10:36:47

JAHMANsvk

To máš nejlepší dát tuhle informaci (nabídka vhodného insertu) přímo do diskuze ke hře, protože se na nic nečeká, všichni to ví hned. To jen po praktické stránce..

13.9.2018 10:16:48

Obrazky

Tak mne zamietnes obrazky, krabicky do great western trail, kde krabicky presne pasuju na komponennty a napisal som, kde a za kolko sa daju kupit, co by mohlo pomoct vela ludom. To zamietnes, ze mala informacna hodnota, ale "posraty" svietnik z ikea ako tovarnu do scythe pridas? Len preto, ze admin 1a2a3 to pridaval? Aku ma informacnu hodnotu a ako suvisi ten svietnik s hrou sa teda pytam? Tak isto fotky od seladian, v scythe titani nebes, fotka big boxu, ako to suvisi s titanmi nebes? Ta ista fotka je v zakladnej hre scythe, je tu milion hier kde schvalujes duplicitne obrazky (obrazky alternativnych surovin, to je len jeden priklad z x dalsich) a obrazky k hram kde je informacna hodnota -10 a nie 0. Ale cloveku ktory chce pomoct niecim inym, co k tej hre uplne pasuje, male insertiky, co si kazdy moze kupit v kik za 50centov, tak to nie. Aku ma informacnu hodnotu pozliepana kukurica a ako suvisi s hrou scythe sa teda pytam? Atd. Atd. Otvorim si hocijaku hru znamejsiu a same duplicitne obrazky, a veci co s hrou nesuvisia, mozem ti to po jednom zacat vsetko vypisovat. V hre great western trail je herny plan foteni 4x s kazdeho uhlu atd atd...Je tu dvojaky meter!


Mia san mia...

Upraveno autorem (porovnej)

13.9.2018 08:50:53

Arrion

Moc se ti omlouvám, ale je to přesně, jak napsal Peet. Já nemohu znát všechny hry a u Scythe by mě ani nenapadlo, že tam něco takového může být.

11.9.2018 21:55:28

Arrion


Toto se tu už řešilo např. v souvislosti se hrou Mechs vs Minions, kde je v galerii fotka Bosse, která má zůstat zabalená až do konce hry. To mě naštvalo fakt hodně.

Nicméně to dopadlo, tak že admin přece nemůže znát každou hru a jestli je to "legacy" či ne.
A proto je to hlavně na soudnosti člověka, který fotky nahrává (s čímž ovšem souhlasím) a případně tak ostatním zkazí překvapení...

10.9.2018 17:10:17

Legacy hry

Ahoj, nedávno jsem jen tak scrolloval dolů po titulce stránky a jak to bývá, samozřejmě tam byly obrázky. Vždycky je zběžně projedu koutkem oka. A ted nedávno jsem tam zahlédl fotku ze Scythe Rise of Fenris. Okamžitě jsem jel pryč, ale tak trochu už mám zkažené překvápko z komponentů, co na ní byly. Nedalo by se v případě Legacy her a rozšíření zpřísnit přidání fotek? Překvápko přeci jen tvoří důležitou část těchhle her.

10.9.2018 16:48:56

Megafauna

Pokud má druhý insert smysl, tak ho zkus ještě nahrát. Podívám se na to. Takto si už nevzpomenu.
Za insert je standardně 0 bodů. Viz. info v pravidlech:

0 bodů pak za fotky, které minimálně ilustrují hru jako takovou (např. insert, ...)

Novým přispěvatelům dávám 1 bod jako motivaci pokračovat v plnění obsahu ZH. ;)

9.9.2018 18:06:02

Megafauna

Čau, před chvílí jsi mi zamítnul druhý obrázek insertu megafauny, dělal jsem ho hlavně pro to aby bylo vidět jak je udělaný zásobník pruhů zeměpisné šířky aby to mohlo ostatní inspirovat, z prvního obrázku to vidět moc nejde. Podobnost obrázků tam sice je, ale svůj důvod to má. Také si myslím, že bys mohl ocenit práci kterou jsem si s tím dal (i s insertem i s fotkami) více než jedním bodem, jak je popsáno v pravidlech :-) měj se.

2.9.2018 09:57:48

Seladen

Nezapomnělo, ale musíme se z toho Zombicide zmatku vymotat. Už se na tom pracuje. ;)

28.8.2018 23:18:20

obrázky

chalani, pls. scháľte mi obrázky k zombicide/warhammer - niektoré sú tam 2 mesiace, niektoré mesiac (tie čo som mal zmeniť po schválení hry) a niektoré pár týždňov :-/ (pribúdajú nové schválené a na moje sa akosi zabudlo...)

17.8.2018 08:35:42

Dlouhý, široký a bystrozraký.

U hry opět nesedí obrázky. Ty, co jsou tam vložené, odpovídají hře TOFA z osmdesátých let. Hra je však datovaná do roku 2010, což odpovídá vydání Efko. V rámci Efko vyšly 2 verze - 1) verze s kartonovýma figurkama a 2) verze s dřevěnýma figurkama. V rámci vydání efko ale mají obě graficky stejnou hrací desku. Deska, která je nafocena, patří do edice TOFA.

8.8.2018 22:46:26

Ostrov pokladů

Pokud jde o tuto hru, tak obrázek "krabice" odpovídá obrázkům od Artcore - je to slovensky Ostrov pokladov. Česká verze - Ostrov pokladů, odpovídá obrázek od Xylofon. - viz https://retrohry.eu/Ostrov-poklad%C5%AF.php

6.8.2018 14:05:37

Smolíček pacholíček

Ahoj, u hry je duplicita také. Jsou tam. Pomichany obrázky staré hry TOFA s novou edici Efko.

6.8.2018 12:23:01

Špatňák

Ďakujem :)

15.7.2018 20:12:34

Zombicide

Fotky čekají na schválení, protože já čekám na to, až budou založeny samostatné hry pro rozšíření.
Ale urguji to. ;)

15.7.2018 13:14:18

Zombicide

Ahojte,

mám na schválenie veľa obrázkov z KS verzie hry zombicide, ktoré tam sú už mesiac. Keď som prihodil obrázky z inej hry, schválilo sa to do 1 týždňa. Ako toto schvaľovanie funguje? Nestratilo sa to niekde adminom?

EDIT: sú tam na schválenie od 17.6. :-/

Upraveno autorem (porovnej)

13.7.2018 09:32:24

zlatý poklad

je Ok - obě hry

2.7.2018 09:34:24

perníková chalopka

Fotky od: Xylofon

jsou vloženy duplicitně a patří pouze ke hře z 1984

2.7.2018 09:33:03

ostrov pokladů

fotky od: Sidiud, johny2005, jedudedek
jsou správně
Lovci pokladů PaN


fotky od: wolfsen
reedice (tuším, že nesla název Moře pokladů, ale je to klon 1:1)

fotky od: Tharr
patří ke hře zlatý poklad (v podstatě opět 1:1)

2.7.2018 09:30:28

na 100%


můžu mluvit o Lovcích pokladů, fotky od Siduse a Jedudedka jsou ty z edice PaN z 80-tých let.To ostatní budou nějaké novější edice. A loupežníky znám tu první edici, fotky od Xylofona, tím čídlem 2 v názvu bych si hlavu nedělal, protože na krabici je stejně trojka ;o), ale evidentně je to pořád stejná hra jako u Lovců pokladů.

2.7.2018 07:25:18

Prosba o pomoc

Drazí moji. V katalogu je pár her, které mi dělají starosti. Jde o dětské hry, u kterých se sešly obrázky evidentně z více her. Je možné, že se postupem času měnily edice, nicméně jistý si tím nejsem. Můžete se prosím mrknout na

Perníková Chaloupka
Loupežníci 2 (zcela mi v katalogu chybí Loupežníci 1)
Ostrov pokladů
Zlatý poklad
Lovci pokladů

a pokud víte, poradit mi, co k dané hře (ne)patří, případně kam by měl obsah patřit?

Hlavně ale poprosím; pokud si nejste 100% jistí, neraďte.

Díky moc.

1.7.2018 21:53:14

Špatňák

Tak to je jiná,to jsem netušil ,že je z Dina.
Dík za vysvětlení.

1.7.2018 21:48:33

Vybíráme z aukcí

Snap
Snap
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 13 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>