nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Špatňák admin
Špatňák - avatar

Schvalování obrázků, aneb odpovědi admina

Zde (mi) můžete nadávat, spílat, lamentovat, vyhrožovat (byť bych preferoval uplácet : ). Každopádně piště sem případné připomínky OHLEDNĚ SEKCE OBRÁZKY, ať můžeme vaše nápady a podměty vyřešit.
Alternativně piště SZ.

Upraveno autorem (porovnej)

30.1.2015 17:08:08

Špatně přiřazené foto

Ahoj, přidával jsem své první foto a to přiřazeno ke špatné hře (k Pán Prstenů:Putování po Středozemi namísto k Plyšové hlídce). Nevím jestli jsem někde udělal chybu a zda lze nějak napravit. Díky za radu.

https://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/pan-prstenu-putovani-po-stredozemi-8829/obrazky/

29.10.2019 18:08:09

Sterilita fotek

Delší dobu jsem neodpovídal, omlouvám se za prodlevu.

Začnu klíčovou informací. Začínám se cítit.... "zoufale"?

Konstruktivita vašich argumentů - super.
Slušné vyjadřování - super.
Myšlenky - super.
Přečtení mých odpovědí - bod mrazu. Vás vůbec nezajímá, co odpovím. Kdybych celý zbytek mé zprávy byl něco jako skjdfhaskjdhakljgh adghaghakjgh kjh agh, vyjde to nastejno.

KLUCI; CO VY CHCETE, SE UŽ DÁVNO DĚJE!!!!
A dělo se už dřív, než jste si řekli. Resp. děje se to od chvíle, kdy jste si řekli poprvé. Ne při této "opakované žádosti" někdy z května/června. Dovolte mi prosím připomenout:

1) ZH jsou primárně katalogem her. Obrázky pak jejich vizuálním zachycením.
2) Mohu schválit jen obsah, který nahrajete. Tudíž stěžovat si, že někde něco chybí, není úplně fér (nebo ještě lépe argumentovat, že obsah nehodláte nahrát a pak si stěžovat, že není.)
3) Můj styl focení je co nejvíce "technický." Což neznamená, že jediný akceptovatelný. Já to tak prostě mám, ale nikomu nevnucuji. Foťte si, jak chcete.
4) Udělal jsem si statistiku a zamítnu asi jen 3% obrázků. Možná ji bylo dobré vést a zveřejnit dříve.
5) Fotky s příběhem zde přeci již jsou. Sekce off-topic. Pokud se obrázek alespoň trochu týká hry, tak si zde prostě najde své místo. I přesto/právě proto platí bod 1.
6) Off-topic sekce nemá limit.
7) Zkoušeli jste se do off-topic vůbec dívat? Dával jsem pár tipů. Pokud ne, jak můžete tvrdit, že pro příběhy, fandovské fotky atp. zde není prostor? Pokud ano, jak můžete tvrdit, že pro příběhy, fandovské fotky atp. zde není prostor?
8) Jiné kategorie mají limit, ale... Třeba fotek z hraní snesu tak cca. 5. Pokud jde o jeden a ten sám záběr na rozehranou partii a už pošesté někdo nahraje to samé, pak dál už opravdu ne. Karty budou mít stejný obsah, ať ji zde nahrajeme jednou, či šestkrát. K čemu je tedy stejná kopie stále jednoho a toho samého?
9) Pokud chcete vidět hru naživo... Sváta Panno Mario Podsrpenská! Copak není kategorie "Hraní?" Jak víc ji chcete vidět naživo? (Napadá mne jen 3D náhled. Ten zatím nemáme.)
10) Netrvám na profi fotkách. Akceptuji mobil. Fakt nezkoušejte tvrdit, že ne. Samozřejmě lepší vybavení = lepší kvalita. Kdo chce, může tímto směrem jít. Opakuji MŮŽE. Nikdy neříkám musí. Ale zase z hrušky dolů. Dostanu tmavou fotku, s brutálním odleskem na plánu. Na první pohled vidím, že byla pořízena ve špatných světelných podmínkách, s bleskem. Tak uživatele poprosím, jestli by ji mohl nafotit ve dne, bez blesku. Odpoví mi, že ne. Že z práce chodí až po páté a už je tma (typické pro zimní měsíce). Tak se doptám, jestli by mohl třeba o víkendu. A odpověď je, že ne. Že nemá čas. Kluci fakt to na mě nezkoušejte. Chápu, že rozložit light box, stativ, připevnit zrcadlovku a udělat 50 fotek zabere nějaký čas, počítaje i post-processingu v compu (za takových podmínek ale můžete fotit i v kobce), ale tady se bavíme o tom, že uživatel hodí plán na stůl a mobilem udělá jednu fotku. Kolik potřebuje? 3 minuty? A on jako nemá přes celý víkend čas? Žádný víkend? Jako vážně? Tohle mám pouštět na web?
11) A že nereflektuji vaše požadavky? Namátkou bych zmínil, že dřív jsem trval na tom, aby byly všechny nabarvené figurky vystaveny najednou. Za mě má smysl. Protože když mě zaujme, jak někdo barví, tak prostě mám jeho fotky u sebe a nehledám mezi (někdy i) desítkami dalších. Jde i o určitou vaši vizitku. Hrubě se vám takové pravidlo nelíbilo, zlobili jste se a co se děje? Co se nahraje, schválím. I po jedné. Jestli chcete mít své fotky po kupě, to už je v současné době na vás. Ne na mě.
12) Plata žetonů nebudou schvalována. Žetony lze nacpat na jednu fotografii. Kdo chce ukázat víc, tak co typ žetonů, to kupka. Za mě pořád OK. Ale 12 obrázků, na kterých bude 12x plato a ve finále 4 různé žetony... NE. Ne ze dvou důvodu. Jednak kapacita serveru, druhak jde o znak typický pro honiče bodů. Honiče bodů nepodporuji.
13) Je jediná výjimka, kdy akceptuji celá plata - wargames. Bylo mi vysvětleno, že pro milovníky tohoto žánru má velmi hluboký smysl žetony nejen vidět, ale i vědět, jaký je jejich počet. Že jde asi o stejný princip, jako když chtějí milovníci plastu vidět, jak figurky vypadají a jaké mají detaily. Opět logický argument, kterému jsem (rád) ustoupil.

Upraveno autorem (porovnej)

7.9.2019 22:46:37

obrázky

Chválim udělátko "zobrazení obrázků uživatele" ve vytvořeném obsahu hráče (vím, že už to nějakou dobu funguje!), jen mě v souvislosti s tím napadá: nešlo by udělat k těm obrázkům nějaký odkaz, nebo jen doplnit informaci, ze které hry to je ??? Někdy člověk takto třeba najde u někoho zajímavý obrázek, ale bohužel z obsahu nelze identifikovat o jakou hru se jedná (pokud zrovna na fotce není vyfocená třeba krabice...)
Nebo to nějak funguje a já zatím na to nepřišel ???

* * * * *
Board games klub, Trenčín

Upraveno autorem (porovnej)

21.6.2019 08:25:56

Trend

pecovarhy:
Ja si myslim, ze to trosku prehanite a uz se to tu i resilo. Profi vybaveni neni urcite potreba. Proste nefot to ve tme pod svickou atp. a uz tu i nekolikrat padlo, ze lidi foti mobilem a Spatnak jim to schvaluje. Zase neni treba hledat hul na psa...

Kew:
V konzistenci neni nic spatneho, ale zdejsi admini se striktne drzi jedne (svoji) sablony ktera ma velmi ostre hrany a pres to nejede vlak a vetsinou ta diskuse konci vetou: "To to radsi predam nekomu jinemu." To je podle me problem. Clovek neni stroj, dva lidi nejsou stejni a nikdy nebou a proto ani nelze mit striktne stanoveno, jake fotky budou schvaleny, jak ma vypadat popisek atp., protoze prakticky nikdo jiny tu praci krome soucasnych lidi delat nemuze.
Foceni, psani - ac na komunitni urovni - bych oznacil jako "umeni" a to je vzdy subjektivni. Proto jsem zminil onu uvolnenost, ktera by to podle me posunula dal. Neni potreba mit vse dokonale. I prumerne veci muzou vypadat perfektne a mit nosnou informaci.
Krom toho pokud tu jsou lide, kteri by to ocenili a ostatnim to nevadi, tak proc ne.

Kdybychom byli v situaci, kdy pulka lidi by byla kategoricky proti a pulka pro, tak tomu rozumim, ale momentalne mi prijde, ze uvolneni pravidel by zasadne nikomu nevadilo a ostatni by to uvitali, tak proc tomu branit.

3.5.2019 11:40:12

Trend ZH

Budem za prastarého :-), tiež sa mi zdá nesprávne deptať kohokoľvek, kto robí niečo s nadšením a s chuťou pomôcť práve tejto komunite a neschvaľovať mu, napríklad, fotky. Nepoviem texty, zle napísané pravidlá, popisy a pod, ale fotky? Radšej si pozriem o pár nie celkom vydarených fotiek navyše, ako žiadnu. Pred týždňom som dostal od 1a2a3a4 žiadosť o nafotenie Iliade. Tá drobná hra je vynikajúca a zaslúži si väčšiu pozornosť, ale musel som to zdvorilo odmietnuť: kvôli takejto drobnej prácičke, ktorú by som za inak "normálnych" okolností urobil veľmi rád, si nebudem predsa zakupovať profi náradie a robiť kurz profi fotenia, aby som to možno aj tak nakoniec dostal späť...

1.5.2019 11:47:01

@špatňák

já jenom tak přemýšlím, komu bude vadit, když v kategorii off topic bude o pár fotek víc. Ti co chtějí vidět víc příběhů kolem stolu a zajímá je i něco jiného než jen skeny komponent, se tam podívají a najdou to co chtějí, a ti co nechtějí, tu kategorii prostě budou ignorovat. A jak správně píše Cardinalle, pro mě je mnohem hezčí a také více vypovídající fotka figurky na herním plánu, nebo hrst žetonů, než plato (i když i to samozřejmě může mít pro někoho vypovídající hodnotu, takže bych klidně navrhoval přidat další kategorii skeny komponent či tak něco).
Furt se oháníš, že nikdy nebudou spokojeni všichni, ale přinejmenším se přiblížit ke spokojenosti většiny podle mě jde vcelku snadno (kategorie tomu dost pomohli, to byl dobrý nápad.). Pokud ale doopravdy nikdo neposílá nic jiného než ty sterilní fotky, tak v tom případě s tím asi nic neuděláš (i když dost možná to pak může být zapříčeněné tvou politikou nepříjimat takové fotky, takže je nikdo už ani radši nepošle, ale to je jen čistá spekulace a takové drobné zamyšlení z mé strany).
---------------------------------
Deskoherní výzva Zatrolených her

1.5.2019 10:41:39

Špatňák a odpovede

Špatňáku, popravde na otázku o množstve fotiek som ti už odpovedal - ak si niekto sťažuje, že je tu fotiek moc, odkážem ho na BGG, kde ich 30x toľko ako tu. Sú tu kategórie, ľahko nájdem to, čo potrebujem. Ale keď tu fotky nie sú, tak to nenájdem ani za rok, lebo to tu nie je.

Za mňa jednoznačná odpoveď - radšej viac, a keď už niekomu vadí prejsť 10 fotiek navyše, tak sorry, to už je trochu moc silná káva lenivosti.

@kew @Špatňák
Konzistencia neznamená sterilita. Je jasné, že fotka, na ktorej ani nevidno kartu, lebo je prepálená od blesku, alebo na ktorej hru skoro ani nevidno, iba deti... OK, to moc nepovie. Ale ZH už dávno nie sú katalóg hier. To by tu nesmelo byť fórum, videá, recenzie, otázky, nápady, úpravy a pod. Je to komunitný server pre hráčov, počet užívateľov narastá, žije to tu. Tak to nechajte žiť, a dajte aj do fotiek trocha života.

Mňa napríklad vôbec nezaujímajú fotky figúrok niekde na bielom papieri. Čo mi toto povie o hre?? Suchá bezduchá fotka figúrky, ešte aj na bielom pozadí. Fuj. Ja ju chcem vidieť na hracom pláne, chcem vidieť, ako to vyzerá v celku, aké je to celé veľké na stole, a pod. Chcem okolo hry vidieť ľudí, chcem vidieť, koľko to zaberá miesta, koľko vecí má každý hráč pred sebou, koľko miesta hra potrebuje napr. pri 5 hráčoch, atď. Chcem vidieť, ako hra vyzerá, keď "žije" na tom stole. Tebe sa možno zdá, že toto o hre moc nepovie, ale asi je nás tu dosť, pre ktorých to povie omnoho viac, ako suché mŕtve fotky komponentov na bielom pozadí.

A tiež mi nevadí fotka typu - aha nahral som 95 bodov!! Ja sa rád spýtam toho človeka, ako to spravil, akú použil stratégiu. Aj to je pre mňa fotka, ktorá povie dosť veľa - aha, aj toto sa dá dosiahnuť v hre.

ZH žijú, ale vy ich chcete držať v rovine "katalógu". A tomu proste nerozumiem, a asi ani mnohí ďalší. Fakt by pomohlo, keby si napísal článok o tom, aké sú kritériá pre vkladanie fotiek, hlavne obsahové.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

1.5.2019 10:07:25

@Špatňák a @Kew

Špatňáku argumentovat neustále tím, že dříve to byl malý server a teď když je velký, tak tady musí být úplně jiný druh fotografií je jen tvoje fixní přesvědčení. Na jiných fandovských a zájmových webech a velkých to takhle nemusí fungovat. Je to jen o rozhodnutí, co má v galerii být. Jestli je to jen katalog přístrojů, her, stavebnic nebo jestli je to galerie fandovského života kolem těch oblastí zájmu. Já jsem spíš všemi deseti za fotografie z toho deskoherního života kolem (včetně těch sterilních "katalogových" fotografií). Ale mě osobně jde spíš u těch fotek o ty emoce, zábavu a duši než o fotky, které vypadají jedna jako druhá a jen se mění u té které hry typ figurky, nebo autor grafiky žetonu nebo karty. Takže diskutovat se může do aleluja, ale v tomhle se nikdy neshodneme. Problém je v tom, že zatímco, kdyby byly v galerii fotky obou druhů (sterilní i ze života - a klidně u hry v jiných adresářích), tak by byli spokojeni všichni. Kdežto pod tvým katalogovým vedením galerie nikdy nebude spokojena ta část uživatelů, která chce od fotky něco víc než jen technický popis herní komponenty.

A argumentace ohledně technických možností serveru taky neobstojí, protože já taky samozřejmě nejsem pro to, aby se přidávala fotka každé blbosti - regulace a schvalování by mělo být, ale klidně by to mohlo fungovat tak, že budou dva zodpovědní admini za každou oblast (ty za tu sterilní) a to co ty přijmeš už k dalšímu adminovi nepůjde a to co ty nepřijmeš půjde k adminovi galerie deskoherního života a ten si rozhodne, jestli to do galerie dá nebo zcela zamítne. Takže bys měl svoji zodpovědnost, svoji část webu do které by ti nikdo nekafral a všichni by byli spokojeni. Uživatelé, co preferují katalogové zobrazení hry by chodili do tvé sekce a do sekce deskoherního života by nelezli a naopak.

Neustále píšeš, že jsi přístupný diskuzi a návrhům, ale ještě ani jednou jsem nezaznamenal, že by ses nad jiným názorem než je tvůj aspoň zamyslel, natož abys ho přijmul jako relevantní a pomohl změnu realizovat.

Upraveno autorem (porovnej)

1.5.2019 09:24:53

Kew admin
 - avatar

sterilní/podle šablony

A není to tak trochu cílem? Mít na ZH konzistenci? Přinášet informační hodnotu? Proto chce Špatňák scany a ne fotky ze stolu s odlesky od blesku nebo od umělého osvětlení. Možná to pak navenek pro někoho vypadá jako podle šablony, ale vím, že dostanu z fotek informaci, kterou chci.

Chápu, že část lidí bude chtít i fotky s příběhem, ale tipuju, že v off-topicu nebo hraní se i na tohle místo najde. Zdůrazňuju, že tipuju - nemám už totiž bohužel čas procházet nově schvalované obrázky. Koukám na obrázky spíš právě u her, které neznám (max. název/krabici) a uvažuju, jestli má smysl si o nich zjišťovat něco víc. Takže tam právě ocením např. přehledné fotky komponent/herního plánu a ne to, jestli se u ní hraje s pivem nebo s Colou a jak moc se lidi na fotce smějí.

EDIT: kren - ano, je to asi ve výsledku o chápání "poslání" ZH. Za mě je to databáze (s ohledem na informace o hrách) a komunitní stránku vidím v diskuzích - řešení dojmů, zodpovídání dotazů atd.

Upraveno autorem (porovnej)

1.5.2019 09:15:07

ad Vojtech Musil

" ... je to sterilni. Vse jak podle sablony ... " úplně přesně vyjádřeno.

Trošku jsem nad tím přemýšlel a přišel jsem na to v čem to je. Špatňák totiž chce mít ze zdejší galerie sterilní technický katalog her bez jakékoliv duše a emocí a mnozí (včetně mne) by spíše preferovali emoce deskoherního života kolem té které hry.


Upraveno autorem (porovnej)

1.5.2019 08:44:51

Spatnak

Do jiste miry s tebou souhlasim (je potreba nejaky rad), na druhou stranu jsem pocitil problem s tvym zpusobem schvalovani, kdyz jsem se podival na fotky ruznych her - je to sterilni. Vse jak podle sablony a to na me pusobi trochu neprirozene. Netvrdim, ze se musi nutne schvalovat vse, ale jista uvolnenost by podle me prospela.

1.5.2019 07:06:24

Obecný dovětek

Souhlasím, že nejsou všichni spokojení. Ono to ani není možné. Ne v takovém počtu, kolik nás tu je.

Většina nespokojených jsou prastaří uživatelé (v nejlepším slova smyslu), kteří si však bohužel nevšimli, že ZH už nejsou tím malým serverem, kde znal každý každého osobně, ale narostly. Opravdu nevidím smysl, abychom se tady dívali, jak naše děti hrají hru a z hry jsme nic neviděli. Na to máme FB, Instagram a podobné nesmysly. Od nových uživatelů takové stížnosti neslyším.

Současně je velký nárůst příspěvků od nových uživatelů a "válcují" ty staré. Takže moc nevidím důvod, proč se vracet ke starému, když nové funguje.

Hrozně nerad tohle tahám ven, ale přijde mi to jako příběh Deskožrouta. "My nesouhlasíme s tím, kam ZH jdou, uděláme vlastní server. Po svém." A ejhle. Triumf se nekonal (bohožel - čím více kvalitních serverů, tím lépe.) Takže i zde si kladu otázku, proč lpět na starých principech.

Jako jsem otevřený diskuzi, ale začněme u toho, že dostanu odpovědi na své otázky. Tak, jako vy dostáváte odpovědi na své.

1.5.2019 00:58:43

zruda

Pokud by sis prošel fotky, o kterých jsem psal, tak bys zjistil 2 věci:

1) Odkazuji i na fotky jiných lidí.
2) Můžeš si všimnout, že jsem jel podle svého seznamu her. Klidně vyber náhodného uživatele a/nebo jiný klíč a dám ti jiné příklady.

Částečně je ale důvodem, že nechci mluvit o nikom zle (opravdu nikdy ode mě neuslyšíte, že veřejně napíšu nick a co "udělal špatně"), takže je pro mě samozřejmě snazší použít vlastní práci. I z toho titulu, že není dokonalá, ale v této kvalitě stačí. Pokud chceš vyšší level, hledej příspěvky od Prior, Rix. Například.

1.5.2019 00:48:46

Cardinalle

Máš svůj názor, já svůj. S tím nic neuděláme. Zaměřil bych se ale ne jeden bod, který objektivně řešit jde a tím je množství fotek. Bylo mi spíláno, že je zde fotek málo. Jiní uživatelé zase hořekovali, že jich už začíná být moc a takto opravdu ne. Jak bys to vyřešil být na mém místě?

A jen drobnou odbočku. Jedna věc je umět fotit (v tom mě bezesporu hromada lidí předčí), druhá věc je fotit relevantně. Sebedokonalejší fotka, která o hře nic neřekne, je zbytečná. Server není nafukovací.

1.5.2019 00:43:27

ad Cardinalle

Napsal jsi to úplně přesně - se svými pocity tady nejsi sám.

30.4.2019 13:02:24

Spatnak

Tak u příkladů neodkazuj jen na své fotky. A nekomentuj to stylem, že jen ty tvé fotky jsou dokonalé. Proto jsem ten komentář napsal tak, jak jsem jej napsal.

28.4.2019 09:13:53

Špatňák

Špatňáku, hovoria ti to mnohí - máš veľmi špecifické pravidlá, ktorým nikto nerozumie. Spíš článok, aby to bolo jasné. Mne asi niektoré jasné sú, a silno s nimi nesúhlasím, ale ako hovoríš - ty si Pán tohto sveta, ty rozhoduješ, a my s tým nič neurobíme.

A vieš čo? Urobíme.

Ja osobne robím profi video návody, taký Gugong je TOP video na BGG, dokonca predčilo Toma Vasela, Rahda aj MvM. Podobne tak aj Endeavor Ageo of Sail. Asi to k***a robím dobre. Mám u seba hry, ktoré keď mi prídu, ešte ani nemáte v katalógu. Mám kvalitnú techniku, nasvietenie, a viem, ako spraviť dobré foto. Popri natáčaní je najmenší problém urobiť pár fotiek a dať ich sem. Ale nerobím to.

A nerobím to aj kvôli tvojmu prístupu. Namiesto toho, aby si chodil po kluboch a zháňal hry, ktoré sú na ZH bez obsahu, by si mohol motivovať ľudí pozitívne, aby sem prispievali fotkami. Mňa si kompletne odradil.

Mám u seba napr. Soleniu, Atlandice, Majolica, City of Gears, Dice Throne, Donning the Purple, New Frontiers, Bumuntu a ďalšie, k viacerým už som robil video, k niektorým ešte len idem robiť. Keby som to robil pre body, asi by som tie fotky spravil. Ale FAKT to nerobím pre body, video poskytne viac informácii ako fotka, tak tie fotky robiť nebudem.

Takže ako si mi napísal - ("mysli si, čo chceš") - aj si myslím, a aj tak budem robiť. Nad videom strávim dlhé hodiny, tých pár minút nad fotkami by ma už nezabilo. Ale nebudem to robiť, hlavne vďaka tomu, že si ma svojimi komentármi totálne odradil.

A k tomu, že polovica ľudí niečo chce, a polovica nie - keď tu bude viac fotiek, a sú v kategóriach, to vôbec nevadí, že je tu o pár fotiek navyše. Čo chcem, si nájdem. Čo nechcem, preskočím. Ale keď to tu nie je, tak hľadám inde. Aj preto mnohí z nás fotky prezerajú na BGG, a vôbec mi nevadí, že ich tam je k mnohým hrám aj niekoľko stoviek.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

28.4.2019 08:54:43

zruda

Takovou ptákovinu snad ani nemůžeš myslet vážně. To je slabé i na troling. Beru jako vtip.

28.4.2019 02:39:47

stOKYi

Máš pravdu, nějakou "příručku Jak se vyvarovat nejčastějším chybám sepsat musím." Na rovinu teď jsem rok neměl ani moc čas schvalovat obrázky. Takže až teď mohu dát nějak dohromady.

28.4.2019 02:39:06

spatnak

Mas celkom specificke pravidla, teda pre niektorych, mimochodom aj pre mna. Aby sa v tom ludia trochu aj vedeli orientovat, mohol by si napisat manual tvojej priechodzej kvality. Boli by tam priklady fotiek co je vyhovuje a co nie. Najcastejsie chyby a ku tomu aj pripadny popis. Ty vies ake chyby sa ludia najcastejsie dopustaju a mozno by si tym do buducnosti vedel usetrit pracu tebe aj ludom co tie fotky chcu robit. Vsetky pravidla su rozhodene a zorientovat sa v tom vyzaduje naozaj velku davku energie.

25.4.2019 08:28:06

Spatnak

Napiš článek, kde budeš mít průřez svými fotografiemi odsud, aby už konečně každý pochopil, že to, co nevypadá jako tvoje fotky, nemá šanci.

25.4.2019 07:18:30

zdenda

Je to tvé jednostranné rozhodnutí, které samozřejmě respektuji. Hatuj jak chceš, ale to je přesně ten princip, se kterým se nemohu ztotožnit.

Ty ses rozhodl, že chceš nějak nahrát obsah hry.
Já mám důvod, proč jsem ho nepustil dál.
Já jsem ochoten o něm debatovat. Ať už po SZ, nebo zde veřejně.
Tvůj přístup je "peču na to." Takto si debatu dvou dospělých lidí nepředstavuji. (Možná jsem jen idealista.)

WTF?

Takže věcně.

- Krabice ne, pravidla ne. Nejen, že s tím souhlasím, ale byl to i základní požadavek od Dia, když mi dával práva admina. Takže dogma, o kterém opravdu nemá cenu debatovat.

- Naprosto obyčejný insert ála "krabice od bot" opravdu nemá vypovídající hodnotu. Pokud je insert něčím osobitý, schvaluji. Jsi-li vnitřně hluboce přesvědčen, že nějakou hodnotu měl, OK. Měl jsi napsat a mohli jsme řešit.

- Plata žetonů ne. Z principu ne. Jsou plata, kde je třeba 40 stejných žetonů a pak dalších 10 stejných žetonů. Na druhém obrázku bude druhé plato, 30 žetonů shodných s těmi deseti z prvního obrázku, pak 20 stejných a tak dále a tak dále. Výsledkem bude 8 obrázků, kde v praxi uvidíme 6 žetonů. Proč? K čemu to je dobré? Aby autor dostal 24 bodů za kvalitní skeny? A prosím tě neoháněj se kupičkou žetonů. To je velmi lichý argument. Podívej se třeba, jak žetony fotím já. Například u Abyss. Hned první hra, co mám ve sbírce. Žádná kupička, ale přehledně všechny žetony, co ve hře jsou. Kde je problém? Nebo Age of Conan. Tam sice nejsou dle mého ideálně, ale dobré. U Among Nobles je kupička a čemu to vadí? Peníze jsou stejné, dokonce rub i líc, body líc hodnota 1 a 5 a pak rub. Vše vidíš.
Výjimka z pravidla jsou jen wargame, kde mi bylo vysvětleno, proč má cenu publikovat celé plata. (Viz. Blackbeard).

Větu typu "nedělám to pro body" poprosím nepoužívat. Nikdo nepřidává obsah pro body, ale nedejbože, aby mu jeden zmizel. ;)

Kluci já vím, že každý máme to ego nastaveno jinak, ale opravdu zvažte, jestli má cenu takto vyšilovat. Zatrolenky jsou dnes už fakt docela velké a nějaký řád proto mít musí. To prostě nejde pojmout, že si každý bude dělat, co chce. Nikdy se nedostaneme do situace, že bude vyhověno všem. Vždy musí být vytčena nějaká linie, podle které se pojede. Ta moje se někomu líbí, někomu ne. Udělejte defenestraci, dosaďte jiného admina a pokud bude mít nějakou názorovou integritu, udělá si vlastní linii. A pak se třeba dostaneme do bodu, že se ty tábory prohodí. Kdo byl doteď nespokojen, bude spokojen a naopak. A vše to pojede dál, jen se začnou ozývat jiné hlasy. Má to nějaký smysl?

24.4.2019 22:52:11

Fotky

Já už na to taky peču!
I když Špatňákovi rozumím, že krabici opravdu ne, tak nechápu, proč insert nemá vypovídající hodnotu a nevyloupané desky "Tak toto opravdu ne" až po vyloupání!
Vyloupané mám a nemyslím si, že kupička žetonů je lepší než plato.
Vždy raději koukám na plata, co tam je a co mě ve hře čeká, než kupka jakýchsi žetonů, kde nic nevidím.
Inu dobrá.
Už i já jsem to vzdal.
A je mi jedno, kolik mám bodů, chtěl jsem jen přiblížit celkem novou hru, kterou moc lidí nezná, i ostatním.
Takže s fotkami končím!

Upraveno autorem (porovnej)

24.4.2019 21:18:54

Cardinalle - 27.2.

Abys nemusel hledat, tvůj původní příspěvek je úplně dole.

1) Ano. Já hlídám pravidla, velkou část z nich jsem vytvořil. Můžeš se zlobit, ale tady já princip prostě platit musí. Můžeš mě nahradit, ale pak to bude já princip někoho jiného. Pokud pravidla poruším, nebudou to pravidla, ale bordel. A velmi správně jsi poznamenal, že projekt nás přerostl. Proto už ho nelze řídit srdcem, ale pravidly.

2) Zkopíroval jsi svou odpověď z předchozího bodu, ale neodpověděl jsi na mou otázku. Problém, který se serverem táhne, jsi nijak nevyřešil. Abys nemusel hledat, připomenu ti - hodně lidí chce v obrázcích fotografii krabici, hodně lidí nic takového nechce. Jak vyhovíš oběma táborům tak, aby byli všichni spokojení?

3) Ano. Máš pravdu. Já bych to sice nenazval vinou uživatelů, nicméně pokud nikdo nenahraje fotku z hraní, nemohu ji schválit. Co mohu, a relativně často i dělám, tak hledám hry, kde není obsah, sháním je po klubech a pak hry fotím. Aniž bych je kdykoliv hrál. Aby tady ten obsah byl. Pokud chcete obsah u každé hry, můžete postupovat stejně. Platí, že je lepší zapálit svíčku, než si stěžovat na tmu. Takže hatovat mě za to, že jsem neschválil neexistující obrázek, je fakt úsměvné.

4) Zobrazení kategorií a staré verze galerie jsou dvě vedle sebe fungující zobrazení, aby si každý uživatel mohl zvolit, co mu více vyhovuje. Je to tvé PRÁVO VOLBY. Pokud by nebylo, budeš kvičet, že zde není, že chybí. Takže poznámka o "návratu do minulosti" je demagogická a, troufám si říci, i hloupá. Mohu souhlasit, že není šťastně pojmenovaná a proto můžeš slovíčkařit.

5) Děkuji, že mi podsouváš, co si myslím. Netvrdím, že mě anketa nezajímá. Jen se hluboce obávám, že míra zapojení bude minimální (ani ne 1% uživatelů) a zapojí se jen ti nespokojení. Takže ve finále se může lehce stát, že kam se server vydá, určí hrstka, která si prosadí svoje. Když se teď podívám, tak je rozkol mezi těmi, kdo si nejvíc stěžují a těmi, kdo nejvíc přispívají. Ta jména se nekryjí. Tudíž může se stát, že ti, kdo dnes nepřispívají, se vyjádří, jak bude server fungovat, Zeus jim i vyhoví, oni přispívat přesto nezačnou, ale ti, co jsou dnes aktivní, přispívat přestanou, protože podmínky, které je motivovaly, zaniknou. Vím, že to je jen jedna z možných variant, ale ptám se; může k ní dojít? Pokud ano, chceme ji jako komunita? A toho se obávám. Pojďme to nějak objektivně, hlavně pak funkčně, vyřešit a spusťme to.

Aniž bych tě chtěl urazit - mysli si, co chceš. Pokud by mě nezajímalo, co si uživatelé myslí, nikdy by tohle vlákno nevzniklo (když se podíváš, založil jsem ho já). Nikdy bych nemusel odpovídat. A věc, kterou vy, mí oponenti (což opravdu četně a upřímně nemyslím nijak pejorativně) vždy a za všech okolností vynecháte - hodně z vašich nápadů, které padly zde v diskuzi, bylo implementováno do praxe. Něco neprošlo přes Dia, ale takový už je život. Jak je tedy možné, že ignoruji, co si komunita myslí a přitom prosazuji změny, které navrhujete? To jsem tak těžký schizofrenik?

Ale jednu věc bych si opravdu přál. Buďme k sobě fér. Když mi vy položíte jakýkoliv dotaz/námět, já na něj upřímně reaguji. I když jde místy o nepříjemnou debatu, vždy odpovím. Zkus jít víc do historie a sám zjistíš, že často do mě někdo šije, já mu na to konto vyložím karty na stůl, seznámím ho se situací a položím prostou otázku "Jak bys to řešil." A opravdu jen hoooooooodně zřídka se dočkám konstruktivní odpovědi. Asi jako když jsi mi ty reagoval na bod. 2) Takže souhlasím. Sebereflexe je důležitá věc. Zkus ji teď použít prosím.


Špatňáku,
len v krátkosti zhrniem Tvojich 5 bodov:

1) Já, já, já, jenom já, a užívatelia ma nezaujímajú.
2) Já, já, já, jenom já, a užívatelia ma nezaujímajú.
3) Na vine sú užívatelia.
4) Ak vám to vadí, vráťte sa do minulosti, a používajte STARÚ verziu.
5) Anketa? Nezaujíma ma.

Fakt si ma týmito odpoveďami náramne motivoval!

Trošku... trošíčku... aspoň trošilinku sebareflexie by to chcelo... prosím!

Vďaka.

Upraveno autorem (porovnej)

18.4.2019 01:44:28

Ahoj po delší době

Špatná zpráva: Nakonec i první kvartál byl časově náročný a proto...
Dobrá zpráva: ... jsem se rozhodl vystoupit z projektu, který mě časově víc a víc ničil. Mám konečně čas a to i na schvalování obrázků. Věřím proto, že až na případy typu dovolená, delší deskovková akce atp. nebudou výpadky.

A teď k dotazům.

ANKETA:
Má zkušenost, založená na dvacetileté práci s lidmi je ta, že se ozve jen ten, kdo je nespokojený. Ti, kterým je situace jedno, nebo jsou spokojení, typicky mlčí. Takže si skutečně nejsem jistý, jakou vypovídající hodnotu může anketa mít. Zvláště když se podívám na kvartální vyhodnocení - z těch lidí si jich moc nestěžuje. Ale zkusme. Jen nevím, na co se ptát. Můžete navrhnout.

EVERGREEN PAX ROMANA:
OK. Jsem ochoten akceptovat, že staří mazáci věděli, že "pokud potřebuji něco k wargame, jdu do Pax Romana." Ale opravdu to vědí i nováčci? Fakt věříme, že se půl roku starý uživatel jde podívat zrovna tam?

FUNNY SERVER vs. KATALOG
Tady cítím velké zmatení. Pokud mi spíláte, že ze ZH dělám katalog deskových her, pak nevím, kde se mi podařilo udělat chybu. Vždyť ZH JSOU a MAJÍ být katalogem deskových her. Popisná hodnota je důležitá. Navíc jak je prosím možné, že selektivně ignorujete, že i na ty obrázky zábavné, vtipné, k zamyšlení zde máme kategorii. Jmenuje se off-topic. Pokud obrázek nemá informační hodnotu, ale je něčím zajímavý a alespoň nějak se hry týká, pak putuje právě tam. Takže o ně nepřijdete. Akorát neplevelí ten informační obsah. Namátkou Here I stand, Zima mrtvých, Mage Knight desková hra, Cthulhu Wars).

VÁŽENÍ SI UŽIVATELŮ
Cítím se velmi zklamán, že jste tohle vůbec mohli napsat. Vždy a všem odpovím. Když někdo chce s něčím poradit, poradím. Vycházím vstříc i v případech, kdy se na mě obracíte s jinou kategorií. Radím, pomáhám. Já si vaší práce vážím. Na druhou stranu si, prosím, nepleťme "vážit si něčí práce" se "schválit vše, co je nahráno." Nějaká kvalita prostě být musí.
Druhá stránka mince je (a fakt nebudu jmenovat), že i když nikdo na celém širém světě přeci nenahrává obsah pro body, tak je zde dost uživatelů, u kterých je ta snaha o honbu za body jasně patrná. Takže zneužívají systém ad-absurdum a já jim to samozřejmě nedovolím. Ti se pak mohou cítit ukřivděni. Ale proč? Protože jim neprošlo získání více bodů, než na jaké měli právo.

UPŘEDNOSTŇOVÁNÍ SVÉHO OBSAHU
Aby nikdo nemohl říct, že si nadržuji, tak si dávám méně bodů, než kolik dostáváte vy. Druhá věc je, že vidím, co je nahráno a když už u nějaké hry visí obrázky, tak je nefotím. Samozřejmě se může stát, že si včas nevšimnu, nahraji sken a někdo jiný fotku a pak dostane přednost sken. Ne proto, že je můj. Ale proto, že má vyšší kvalitu. Pokud jsem u GWT pochybil (je mi líto, ale už si nevzpomenu), tak se omlouvám. Ale hádám, že šlo právě o tento případ. Na co si vzpomenu, tak je Nemesis. Současně s jiným uživatelem jsme nahráli obsah. Povzdechl si, že kdyby věděl, že já nahrávám vyšší kvalitu, tak by se nesnažil. Na to konto jsem mu nabídl, že své obrázky stáhnu, pošlu mu je a ať je nahraje on. Čímž budeme mít kvalitu, on "slávu" a body a všichni budeme spokojení. Odmítl, že netřeba. Ale tak to mám nastavené. Když to jde, upřednostním vás. Často proto mažu své obrázky z hraní, aby udělali prostor novým. Nebo jsem už několikrát upravil opravdu katastrofické obrázky a poslal je zpět uživatelům. Své obrázky schvaluji typicky až ve chvíli, kdy ve front nevisí nikomu jinému. Atp.

KOMUNITNÍ SCHVALOVÁNÍ:
Testovalo se, nefungovalo.

PROFI VYBAVENÍ:
Kdo chce psa bíti, hůl si najde. Dost lidí je uražených, když jim zamítnu opravdu nekvalitní fotku. Že s ní měli práci. Opravdu i s "hloupým" mobilem se dnes dá udělat hezká fotka, jen to chce trochu snahy a přemýšlení. Pokud má borec zapnutou malou 40W lampičku, je hluboká noc, lampička míří na hrací plán a on ho ještě s bleskem vyfotí, odlesky jako prase, půlka hry v hluboké tmě, tak co vlastně řešíme? Je-li někomu líno rozsvítit alespoň to hlavní světlo v pokoji.... To nemá cenu ani komentovat. Výborný je i argument "Já nemám čas dřív než večer."
"OK. Tak to nafoť o víkendu."
"Nemám čas. Jsem s rodinou."
Co na to říct? Fotografii věnoval 5 minut max. Opravdu si těch 5 minut o víkendu nenajde? Nahrát ji může až v podělí. Když by ho ta minuta navíc zabila.
Holým faktem je, že prostě poznám, pokud někdo věnuje čas nafocení. A opravdu se nebavíme o dodatečných úpravách, nebo profi vybavení (to obvykle poznám taky). Ale prostě stavu, kdy se zamyslí a udělá něco proto to, aby výsledek byl OK. Takový příspěvek z 99% projde. Ale zase vynechme extrémy. Sebekvalitnější fotografie pravidel prostě do obrázků nepatří. Chápu, že se může najít nadšenec, který objeví Ameriku ve formě "Hej těch 30.000 lidí na ZH jsou úplní mamlasové. Nikoho z nich za tu víc než dekádu nenapadlo nafotit pravidla! Jdu to napravit." Načež vytáhne svých 30 her a fotí, jako vzteklý. Pak může být zklamán výsledkem. Není třeba lepší se nejdřív zeptat? Nebo se zamyslet, že to asi nebude náhoda, že zde žádné takové fotky nejsou? A pak se zeptat?

ZAMÍTNUTÍ:
Jestliže něco zamítnu, tak vždy uvádím důvod. Vždy. Často i píši rady do SZ, jak postupovat, aby byl příspěvek v pořádku. Že důvod zamítnutí chodí do profilu, to mi opravdu chcete vyčítat?

KVALITA:
Stěžovat si na to, že chci kvalitu, je lehce dvojsečná zbraň. Nejednou se zde vedla diskuze, že obrázky jsou nejefektivnější způsob, jak získat body. A řeknu vám veřejné tajemství - JE TO PRAVDA. Pokud je tedy za obrázky nejlepší poměr "cena/výkon", tak mi nemějte za zlé, že chci protihodnotu. Kdyby nic jiného, tak ze slušnosti k těm, co píší recenze a dělají překlady. Proto, mimo jiné, neprojde mizerná kvalita. Ale projde to, co má relevantní hodnotu. Chcete-li, tak si tvrďte, že schvaluji jen to, co se mi líbí. Já vím, že velmi, velmi často schvaluji věci, které se mi nelíbí, ale protože splňují kritéria, jsou vystaveny. Padni komu padni.

POČET PŘÍSPĚVKŮ:
Souhlasím, že až bude málo nových obrázků, tak je potřeba se zamyslet, jestli postupuji správně. Což je teď. Obrázků je málo. Tak se zamýšlím. Aplikuji stejná pravidla a to v řádu let. Obrázků bylo hodně + schvaloval jsem denně. Co se změnilo? Můj přístup ne, jen jsem schvaloval jednou měsíčně. Takže logickou dedukcí mi vyplývá, že když se teď budu moci obrázkům opět denně věnovat, vše se zase rozběhne a vrátí do starých kolejí. Nebo mám někde chybu v logice?

KLIKNU NA OBRÁZEK NA TITULCE, NEDOSTANU SE NA NĚJ:
Není to chyba, tak jsou prostě ZH nastavené. Bohužel.

Upraveno autorem (porovnej)

18.4.2019 01:19:37