Schvalování obrázků, aneb odpovědi admina

Zde (mi) můžete nadávat, spílat, lamentovat, vyhrožovat (byť bych preferoval uplácet : ). Každopádně piště sem případné připomínky OHLEDNĚ SEKCE OBRÁZKY, ať můžeme vaše nápady a podměty vyřešit.
Alternativně piště SZ.
30.1.2015 17:08:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly zase a znovu.
Ano a bude tak dlouho, dokud se databáze nepročistí. Znovu a tak dlouho, dokud si neporozumíme.

- Musím projít asi asi 2.000 her, což je hrubým odhadem asi 16.000 obrázků. (Tu horší tisícovku mám za sebou.) Jeden po druhém a každému RUČNĚ nastavit kategorii.

- Bavíme se o stovkách a stovkách hodin práce. Slovy STOVKÁCH HODIN!!!

- Pokud mám u každého smazaného obrázku vysvětlovat, proč byl smazán, tak se vůbec nebojím říct 3.000 - 4.000 hodin. Proč tak moc?

1) Při mazání obrázku není možnost poslat uživateli zprávu, jako když je obrázek zamítán.
2) Musel bych proto uživateli poslat zprávu ručně.
3) A ve zprávě mu vysvětlit důvod.
4) Nebudu to dělat.

Proč?
1) Jsou to tisíce hodin práce. Mé práce. Tj. mého času.
2) Hromada uživatelů je již neaktivních a byla by to zbytečná práce.
3) "Nikomu přeci nejde o body; ne?" Hlášek tohoto typu je plné fórum, tak proč se teď řeší, když jich pár zmizí?
4) Jsou to tisíce hodin práce. Mé práce. Tj. mého času.
(Bod 1 a 4 zdánlivě vypadá stejně, ale je natolik podstatný, že mi přišlo důležité zmínit ho dvakrát.)

Pokud si chceš stěžovat, můžeš bývalým adminům. Mažu převážně obrázky, které jsou v rozporu s pravidly. Pokud je někdo dřív schválil, pak bohužel. Ten obrázek tady prostě nemá co dělat. Kvůli chybě někoho jiného přeci nenechám bordel v databázi.
A stejně tak čistím obrázky, které nemají s hrou vůbec, ale vůbec, nic společného. Plevel sem prostě nepatří. Dokonce o hře říkají takovou nulu, že se nehodí ani do sekce off-topic.
Poslední skupinou jsou obrázky, které někdo nahradil výrazně kvalitnější verzí. Je to nefér? Odpovím otázkou - když jsi byl první, kdo ke hře něco nahrával, mohl ses rozhodnout, zda to nahraješ "jen nějak", nebo v dostatečné kvalitě? Ano? Pak nevím, co vlastně máme řešit.

9.10.2017 22:42:14

i ja už jsem to vysvětlil,
ale pokud jsi líný hledat, klidně to zopakuji. Pokud by uživatel věděl, co bylo odstraněno, třeba by měl šanci to nafotit a nahrát znova. Ale takhle? Pokud se obecně přistoupilo k mazání obsahu, bylo by fajn příslušně upravit i systém, který by ty tisíce a tisíce hodin práce usnadnil, tj. informoval za tebe...

9.10.2017 23:08:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
A jak by sis to představoval? Poslat předdefinované vysvětlení? Paušální zpráva mi nepřijde o moc lepší, než současný stav.

Ale napadlo mě řešení. Když ti to je takovým trnem v oku, pojďme Diovi navrhnout, že já obrázky ke smazaní třeba jen nějak označím, smažeš je pak ty a každému uživateli napíšeš důvod. A je vyřešeno...

11.10.2017 01:07:11

@Špatňák
Paušální upozornění "Byl ti smazán tvůj obrazový příspěvek XY, viz pravidla pro uveřejňování obrázků." je rozhodně lepší, než nic! A z programátorského hlediska je to drobnost. Namísto toho tvého vysvětlování, proč to nejde už by to měl Zeus 10x naprogramované.

11.10.2017 07:55:57

jak praví klasik
"Děkuji ti náčelníku, že ses mě zastal..."

jak je to jednoduché, když někdo přemýšlí a navymýšlí důvod, proč to nejde, že?

11.10.2017 08:17:19 | Upraveno autorem (porovnej)

?
Mě spíš zaráží, že jsou se smazaným obrázkem odečteny body. Vždyť ten obrázek tu třeba několik let sloužil, byl schválen jako v té době potřebný, tak by si autor ty body zasloužil i po smazání obrázku, ať už byl smazán z jakéhokoli důvodu.

Je mi jasný, že je to teď nějak nastavený, ale berte to jako námět k zamyšlení nebo diskuzi.

PS: Reálnost z programátorské stránky nedokážu posoudit.

11.10.2017 09:05:15

@bacil
Ač se mi to taky vůbec nelíbí (každé smazání jednou přidělených bodů vyvolává pocit "kdysi jsi posloužil k úspěšnosti webu, ale teď už na tebe kašlem"), ale už tady několikrát proběhlo, že s tím technicky nejde nic dělat, protože body jsou svázány s příspěvky. To chápu a smířil jsem se s tím, ale opravdu by byla slušnost to dotyčnému dát vědět, stejným způsobem, jako, když mi přijde mail, že někdo napsal komentář k mému obrázku nebo souboru.

11.10.2017 09:37:37

Špatňák
Někde níže jsi psal, že tu nejsme žádné slečinky a ostřejší vyjadřování nevadí.
Tak se doufám neurazíš?
Znáš přísloví "Dej blbci funkci-vymyslí lejstro.
Trošku mi to přísloví připomínáš.

11.10.2017 13:35:40

Nebojte. Neurážím se.
Křen: Paušální upozornění v tvém návrhu by podle mého nefungovalo. Těch důvodů pro smazání může být víc, takže by těch zpráv muselo být nadefinováno víc. A stále by nebylo zaručeno, že to pojme všechny případy.
Navíc oba víme, že než dokopu Ondru k doprogramování, tak bude databáze vyčištěna.
V praxi si ani neumím představit, jak by to fungovalo. 7.11. nahrál m@artin ke Knížatům z Katanu výrazně kvalitnější sadu karet, než jsem měl zveřejněnu já. Své jsem smazal a (s radostí) schválil jeho. Byl to prostě lepší příspěvek. A teď se vciťuji do situace, že mi přijde SZ "Omlouvám se, ale jiný uživatel nahrál kvalitnější fotky, než jsi dodal kdysi dávno dávno tomu ty. I tak ti děkujeme za příspěvek." Jako k čemu mi to bude? Možná někdo, kdo nahrál 2-3 příspěvky si vzpomene, co mu "chybí", ale aktivní uživatel? Rly?

Pelly: Já vím, jak by to mohlo (možná) fungovat. Kdyby se vyřešily technické mouchy. Akorát nerozumím, proč pořád nechceš chápat, že TO ANI NECHCI DĚLAT. Klidně si mě mějte za arogantního vola, ale "musím" projít tisíce obrázků, k nim "musím" přiřadit stejné tisíce atributů a část se prostě promaže. Takže cokoliv, co "nemusím", se mi prostě dělat nechce. Dělám to ve svém volnu, na úkor svého volného času, na úkor práce, na úkor rodiny. Zdarma. Proč? Protože chci nějak přispět. Někomu se to nelíbí, ale fronta je teď tak plná, jako nebyla nikdy. Všimni si, jak dlouho jsem nic nenahrál. Prostě uživatel první. Takže těch, co berou současný stav pozitivně, je evidentně víc, než těch, co chtějí udržet nekvalitu příspěvku. Ale mám-li dělat něco, co je v mých očích naprosto zbytečné, tak sry, ale raději budu míst toho házet tenisákem o zeď. Alespoň si procvičím svalstvo. Složte se mi na adminský plat a důvod zamítnutí ti budu posílat doporučeně s dodejkou. Fakt nemám problém.
Ale nijak jsi nereflektoval na můj konstruktivní návrh, že důvody můžeš vypisovat ty. Klidně můžeš začínat větou "Grázl Špatňák ti smazal obrázky z toho a toho důvodu."

-bacil-: Ano, souhlasím s tebou. Je to smutné, ale databáze je postavena tak, že to nejde udělat jinak. Resp. tak mi to bylo řečeno, už jsem se ptal několikrát. Ale otočím to. Pokud někdy někdo nahraje soubor, u kterého může tušit, že zcela OK není, tak prostě může/má počítat i s tím rizikem, že ho nahradí něco jiného, kvalitnějšího. Tak to je v celém našem životě. Nevážíš si své ženy? Najde si jiného. Nemakáš v práci? Vyrazí tě a najdou někoho jiného. Nenajdeš si čas na kamarády? Najdou si někoho jiného. A nikdo se za to omlouvat nebude. Tak v čem je tak nepochopitelné, že když teď odfláknu fotku, tak ji za 2 roky může někdo nahradit? To je koloběh života (fotek).
Samozřejmě je hrozně fajn, že tady ta fotka byla, všichni jsme za to rádi, ale dnes už je lepší verze. Takže mám vědomě shodit kvalitu webu (resp. nepotáhnout ji nahoru) jen proto, že to někdy někdo neudělal tak, jak mohl? Že byl první a prostě jen předběhl toho, kdo to udělal lépe? Protože jiná možnost není. Leda bychom tady chtěli mít třeba 15 fotek jednoho a toho samého plánu, lišící se pouze kvalitou. Ale obsah stále stejný.
A mažu-li příspěvky odporující nastaveným pravidlům, tak vězte, že já je neschválil. Stěžujte si těm, kdo je schválili; že vám propůjčili body, které jsem vám "musel" odebrat. Sry, ale tohle fakt nepadá na mou hlavu.

Bastacka: Moc jsem nepochopil pointu. Sry. Ale neurazil jsem se. ;)

Hlavní pointa. Když na to přijde někde na fóru řeč, tak "Já to nedělám pro body. Na bodech mi vůbec nezáleží. Já to dělám pro server a komunitu." Ale běda, když se této teze držím a nahradím horší obsah kvalitnějším. To už najednou neplatí, moje body, on mi na ně sáhl, je to hajzl ten Špatňák. Chytil jsem pointu?

8.11.2017 00:17:20

PS:
Vzhledem k pointě předchozího příspěvku. Mějte rádi web, mějte rádi komunitu a když vám ubude pár bodů, radujte se, chvalte pána, obětuje kozu! Každému dle libosti. Právě se zvýšila průměrná kvalita příspěvků! Text pod čarou si zkopírujte a pošlete si ho jako SZ.

-------------------
Vážený uživateli. Jsem rád, že jsi v minulosti přispěl ke kvalitě webu. Vážím si práce, kterou jsi do nahrání obsahu investoval. Bohužel, nebo spíš bohudík, dnes někdo jiný nahrál kvalitnější verzi. Pro zvýšení kvality jsem proto nahradil tvou verzí tou jeho. S tím ti ubyly i body. Za to se omlouvám, ale jinak to nelze řešit. Mrzí mě to. Případně může jít o smutnější případ, kdy jsi nahrál obsah odporující pravidlům a musel být smazán. Ale nesmutni. Tak jako tak se kvalita webu zvýšila. Přeji ti hezký den. Špatňák, admin obrázků.
-------------------

Ano. Vím, že tohle už je ironické a i arogantní. Ale de-facto takto nějak by to fungovalo. Předdefinovaná SZ o ničem. Takže pokud se opravdu cítíte tak ukřivděni, zde máte návod.
Dál už fakt nemám ochotu tuhle slepou kapitolu řešit. Pokračujte si v debatě. Beze mě. Špatňák out.

8.11.2017 00:25:17

Spatnak PS
Tyjo, dobrý, kéž by chodila aspoň taková automatická zpráva! Ale beze srandy, to myslím opravdu vážně.

8.11.2017 06:17:27

Špatňák
Spíš myslím, že by uživatelé uvítali tu informaci o tom která fotka byla smazána, než omluvu.

Dejme tomu, že jsem nahrál 100 fotek k různým hrám a pak se snažím ukázat kolegovi tu jednu hru, hledám svou fotku a nemůžu ji najít. A najít ji nemůžu, protože fotka byla smazána a nepřišlo mi žádné echo.

8.11.2017 06:38:55 | Upraveno autorem (porovnej)

hele zas to pochopil někdo další...
třeba to nakonec pochopí i ten, komu to patří...

8.11.2017 08:34:19

hehe
..na Špatňákově místě už jsem to složil :D

Jinak souhlasím s názorem, že za mazání obrázků by body zpětně ubývat neměly.

8.11.2017 10:20:20

@Sleepy ad informace o smazání fotky pro ŠPATŇÁKA.
Přesně z těchhle důvodů chci, abych byl informován o tom, že mi odsud zmizela fotka.

Špatňáku jsem si vědom, že už asi nebudeš reagovat, ale doufám, že to alespoň budeš číst:
Když většina žádá, aby mailem došlo upozornění, že byla smazána fotka (NE OMLUVA - NA TU PRDÍME) a mají své důvody proč to chtějí vědět, tak nechápu, proč si pořád myslíš, že tvůj názor, že je to k ničemu je ten správný.
Znovu už po tisícíprvní opakuji, že navěsit odeslání mailu na akci smazání fotky nebo příspěvku je z programátorského hlediska záležitost 5 minut i s uvařením kafe.

@Pelly
Mám dojem, že to Špatňák nepochopí ani kdyby mu ten názor chodil od deseti uživatelů denně. Jednoduše proto, že to pochopit nechce a že je mylně přesvědčen, že jedině jeho názor je ten správný a že když si o něčem myslí, že je to k ničemu, tak si to musí myslet i všichni ostatní a přes to vlak nejede, protože pro Špatňáka je to slepá kapitola a jemu fuk, že je slepá jen pro něho.

8.11.2017 15:58:47 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
To by mne zajimalo, proc tu zrovna ty vystupujes jmenem "vetsiny" (většina žádá...). Většina v této diskusi? Asi ano. Ale většina na serveru... na to asi kašle, už jen protože sem žádné fotky nedává. Myslím, že potřeba většiny lidí na tomto serveru je úplně jinde, než počítat si nějaké body za fotky popř. si zjišťovat kterou fotku mi dnes smazali...

Osobně: myslím si, že body by měly být jen za aktuální obsah na webu. Pokud se něco smaže, už to tu není a žádné body by za to být neměly. Ohledně notifikace na mazání: pokud by mi bylo něco smazáno ani bych to nepoznal (no, možná by mi zmizel ten Level 1 nebo co to mám a aspoň by mne to namotivovalo sem něco dát).

Takže podle mne je taková funkce rozhodně zbytečná a už mne unavuje jak se tu akorát navážíte do Špatňáka. On jistě dávno pochopil, že pro cca 3 až 5 lidi je to důležité.

Akorát že to není server pro tři lidi. Když už tak bych raději ocenil něco co bude pro všechny a ne takovouhle marginální blbost (např. lepší editaci příspěvků - s možností přesunu a nemizící při kliknutí kamkoliv). To je třeba něco co by jistě ocenila většina (za kterou si teď troufám mluvit já, protože to je věc kterou používají všichni a ne pár vybraných honibodů...).

8.11.2017 17:31:35 | Upraveno autorem (porovnej)

?
Hm. Tohle nemá smysl. Jakákoliv konstruktivní diskuse skončila a už se tu jen jitří emoce. Tohle nemám za potřebí.

8.11.2017 17:46:23

@robkin
Ty o koze já o voze. Nevím co tu vytahuješ body a jejich ztrátu. Kdyby sis pořádně četl zpětně mé příspěvky, tak bys něco takového nenapsal. Už několik příspěvků zpět jsem psal, že ztráta bodů může být pro někoho nepříjemná, ale že uznávám, že se s tím nedá nic dělat, když jsou datově body navázány na příspěvky, takže sis mohl svoje ponaučení ušetřit a nerozčilovat se nad honiči bodů.

Jde pouze o obdržení informace, že byly fotky odstraněny ze zdejší databáze - nic víc, nic míň. Nikoho by to nic nestálo, dělo by se to automaticky a programátora by to stálo 5 minut času.

Souhlasím z Pellym, že tahle diskuze už postrádá smysl. Každý už řekl své ...

... a o návrhy lepší editace příspěvků, o kterém jsi psal jsem se snažil už dvakrát, ale je to stále stejné - nikdo neví a nemá se šanci nikde dozvědět, jestli se tím někdo z kompetentních zabývá, nebo to šlo k ledu, nebo to bylo zamítnuto. Navrhoval jsem například sekci TO DO, kde by admini s datumem přijetí jednou větou zapsali, že přijali návrh a jestli je v řešení, nebo byl zamítnut, nebo byl předán Diovi. Tím by návrhy nekončili v propadlišti dějin, nikdo by nemusel v diskuzích opakovat témata a návrhy, každý by se mohl do takové tabulky podívat, atd. Dokonce jsem ten návrh kromě diskuze napsal do soukromých zpráv všem adminům a Diovi - ale jako obvykle reakce žádná ani v diskuzi ani v soukromé zprávě.

Mě tady nevadí, že se něco zamítne, nebo že něco bude hotové až za půl roku. MĚ VADÍ, ŽE SE NIKDE NEDOZVÍM V JAKÉM JE NÁVRH STAVU (JESTLI NÁVRH VŮBEC NĚKDO PŘIJAL, JESTLI JE ZAMÍTNUT NEBO SE NA NĚM PRACUJE NEBO EVENTUÁLNÍ PŘIBLIŽNÝ TERMÍN).

8.11.2017 19:56:13 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
Pelly ma pravdu. V tom se shodneme. Tohle opravdu nema cenu... Dokud tu jen budeme off-topic brecet, napadat se a vysvetlovat druhemu kdo je vic hloupej, spatnej a nechapajici a ze ja jsem ten nejchytrejsi a ze ten druhy neumi cist atd. tak to je uplne k nicemu. Na to jsem v prvni rade reagoval, ze tu osobne napadas Spatnaka, "že to Špatňák nepochopí ani kdyby... že to pochopit nechce ..." apod.

Co treba misto tehle kecu to resit nejak vic konstruktivne? A zalozit skutecne TODO. Na tyhle veci existuje milion nastroju, od jednoduche sdilene google tabulky az po nejaky sofistikovany "Issue tracking". A nebo neco mezi tim. Treba Issue tracker na GitHubu nebo nejaka "Redmine site". Diskusni forum na to moc vhodne misto neni a hlavne to tady donekonecna pleveli diskutovani o hrach (o kterem by to tu hlavne melo byt) a furt se tu jen diskutuje o tom, jak je tu vsechno spatne, a jak admini delaj vsechno spatne, jak je system bazaru spatne atd. A mele si kazdy porad dokola tu svoji pravdu.

Samozrejme ale nema cenu nejake TODO rozjizdet aniz by se na to pak nekdo nekdy podival.
Takze by to chtelo nejaky naznak "shora", ze pokud se to zavede tak, ze se to bude pouzivat. Klidne s tim mohu pomoci, v praci pouzivame treba ten Redmine...

8.11.2017 23:12:32

@robkin
Náš návrh TO DO má ale jednu podstatnou vadu na kráse: Museli by tam zapisovat, udržovat to a starat se o splnění, zamítání a tlačení na termíny směrem ke správci admini, jinak to nemá smysl. Pro běžné uživatele by to sloužilo jen k nahlédnutí jak READ ONLY. Pokud by tam mohli zapisovat všichni, tak tam bude každý zapisovat kdejakou ptákovinu, která je zrovna pro něho důležitá a půjde to do kytek.

Můj návrh byl:
1) Uživatel něco navrhne nebo nahlásí chybu v diskuzi
2) Admin to zpracuje a zapíše do TO DO s datumem, kdy to bylo navrženo ABY SE VĚDĚLO, ŽE NA TO VŮBEC NĚKDO ZAREAGOVAL a že se to vede v patrnosti a neskončilo to v propadlišti diskuzních dějin.
3) Admin nebo správce tam pak zapíše splněno/zamítnuto/bude za půl roku

... to je vše. Jednoduché jak facka, ale bohužel se nikdo z kompetentních k tomu nevyjádřil.

9.11.2017 11:56:20

dotaz
když jsem 2.12 nahrál obrázky ke hře (kde žádné zatím nejsou - Caverna: Cave vs Cave) a do dneška nejsou schválené, tj. nějaké tři týdny, je to normální / výjimečný stav - zapříčiněný čím?
Zamítnuté nebyly.
Díky

21.12.2017 12:50:31 | Upraveno autorem (porovnej)

To Do a notifikace mazání
To Do list se dá dělat tak, že návrh na změnu bude logovat uživatel pomocí formuláře a na veřejný list se přidá sám, admini pak jen při vyřešení vyberou nějakou z předefinovaných odpovědí a případně přidají podrobnější komentář, pokud bude potřeba. Tohle může fungovat s minimální extra zátěží pro adminy, navíc může tam být status "work in progress" či tak něco, kterým si konkrétní admin označí něco na čem dělá a osatní už budou vědět, že to nemusí řešit.

Co se týka té notifikace při smazání fotky - tohle může být plně automatické a pokud to ocení byť jen část uživatelů, tak není důvod to neimplementovat, navíc je evidentní, že to navrhjí uživatelé, kteří fotky nahrávají, ostatní o tom asi ani nebudou vědět. Co sem četl, tak jedinej důvod proti, byl Špatňákův názor, že podle něj je to k ničemu, což prostě není relevantní argument.

25.12.2017 21:45:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Schvalování obrázku asi vážne

19.11.2017 a 20.11.2017 jsem vykládal nějaké obrázky nicméně do dnes nebyli ani scvaleny ani zamitnuty... Tak nevím co se děje každopádně Ježíšek donesl spoustu nocích her ale asi nemám chuť je fotit když to že strany adminu nemá odezvu...

4.1.2018 00:05:25

schvalování
Tak já čekám více než 3 týdny tedy konkrétně od 13.12. Co k tomu říct ?

Být adminem pouvažoval o nějaké "schvalovací posile"

4.1.2018 10:32:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Reakce na připomínky a správa webu
Na psaní jakýchkoliv návrhů, připomínek nebo urgencí jsem tady na Trolovi už dávno rezignoval. Je třeba si zvyknout, že se tady střídají období administrátorského nadšení s obdobími, kdy se na urgence, připomínky a návrhy totálně prdí. Také je třeba si zvyknout na to, že pokud administrátoři odpovídají, tak si vybírají na co odpovědět a na co vůbec nereagují a nechávají návrh bez povšimnutí aniž by navrhovatel věděl, jestli to vůbec někdo četl.

4.1.2018 11:44:41

Vybíráme z Bazaru

Canvas
Canvas
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas