Schvalování obrázků, aneb odpovědi admina

Zde (mi) můžete nadávat, spílat, lamentovat, vyhrožovat (byť bych preferoval uplácet : ). Každopádně piště sem případné připomínky OHLEDNĚ SEKCE OBRÁZKY, ať můžeme vaše nápady a podměty vyřešit.
Alternativně piště SZ.
30.1.2015 17:08:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Vázlo to na práci
;)

7.4.2017 00:08:26

mazání
Můžeš se, prosím, k tomuto vyjádřit?

https://www.zatrolene-hry.cz/diskuse/namety-a-pripominky-1/hlaseni-nalezenych-chyb-webu-zatrolenek-2768/

5.6.2017 10:27:33 | Upraveno autorem (porovnej)

tak teď už tomu nerozumím vůbec...
před půl rokem jsi mi schválil dvě fotky k UNLOCK!, abys je teď smazal a nahradil svojí fotkou, která navíc dost solidně spoiluje scénář?!?

25.7.2017 14:45:08

...
A nebylo to náhodou ta PnP verze?

7.8.2017 01:15:33

byl...
A?

Jaký je rozdíl ve fotce PnP a například aktuálně schválené fotce DIY pro Deep Sea Adventure? Nějak se v tom začínám ztrácet a přicházím o poslední chuť cokoliv fotit. Na jedné straně chápu tvou snahu o eliminaci kvantity pro dobro kvality, ale smazat jediné dvě fotky a nahradit je 1 jinou mi rozhodně nepřijde ten případ. Děláš vše pro to, aby tu bylo co nejvíce her bez fotek, nebo s naprostým minimem fotek. Bravo!

edit:
nebo další aktuálně schválená fotka - hraní zaklínače - z mého pohledu v podstatě identická fotka s tou, která už tem je. Jaká je její přidaná či vypovídající hodnota?

7.8.2017 11:50:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Špatňák vs. obrázky
Taky už jsem zlomil hůl nad vkládáním obrázků. Fotil jsem jen namalované figurky, navíc do her, které u sebe nemají žádnou fotku a byl jsem odpálkován s tím, že buď namaluji a nafotím vše nebo nic. Tehdá jsem se tedy rozhodl pro nic. A pokud zde bude převládat tento názor, tak prostě fotit nebudu. Osobně za fotky které jsou teď posledně vloženy od Špatňáka, viz. Unlock nebo Red7 bych se docela styděl (špatné světlo, žádný detail), ale furt lepší něco než nic. Jen tohle praktikuje na svou osobu a u ostatním to vytýká. Nevidím nic špatného na PnP.

7.8.2017 14:36:36 | Upraveno autorem (porovnej)

D.A.M.
Přemýšlím, že bych dával pod hru odkaz na rajce, kam bych dával průběžně fotky . Je to legální nebo to neprojde?

7.8.2017 14:41:39

spatne fotky z hrani
Pokud nahrajete dobrou fotku z hrani, Spatnak svoji puvodni smaze, aspon takova je moje zkusenost. Co se tyce fotky u Zaklinace, kde vice nez detaily hry jsou videt lustr, popelnik a cigarety, tak si myslim, ze Spatnak primhouril vsechny oci, protoze to nahral uplny novacek.

7.8.2017 15:43:43

re: stady a Mathyas
Stady: To je v pořádku, když tam nic není, tak tam dám i tu špatnou a až tam přibude další a bude lepší, tak tu fakt špatnou smazat. To je v pořádku. Pokud jsou všechny stejně dobré nebo podobné, tak bych je tam nechal. Jak píše Pelly níže, byla smazána jeho a nahrazena Špatňákovou. Nevím jak vypadala fotka Pellyho, ale podle smazání musela být tedy hodně špatná. Jinak nevidím důvod.

Mathyas: řešení to určitě je, ale hodně nepraktické a navíc určitě i nedovolené na ZH. Osobně bych to nedělal. To je spíše ale dotaz na vedení ZH.

7.8.2017 15:55:05 | Upraveno autorem (porovnej)

Pelly
PnP verze mi subjektivně nepřijde jako něco převratného. Pokud by byla kvalitně zpracovaná a něčím inspirovala, tak ji nemám problém zařadit do sekce DYI. Takto je to kontraproduktivní, protože problematiky neznalý hráč si může myslet, že hra má obsah s tak nízkou kvalitou.
A popravdě ta tvoje PnP kvalita byla opravdu nevalná.
U Deep Sea Adventure vidím výrazně lepší kvalitu, než jsi nahrál ty.

Máš pravdu v tom, že další fotka z hraní Zaklínače je relativně zbytečná. Ale...

1) U hry je jen jedna fotka z hraní, takže druhá se snese.
2) Jde o motivaci. Když se podíváš, je to první obrázek, co uživatel michaelnae nahrál. Opravdu ho mám demotivovat tím, že mu ho zamítnu? U dalších obrázků budu požadovat něco víc, ale když jsem tady mohl přimhouřit oko, tak jsem to prostě udělal. Xkrát mi to přineslo kvalitního a aktivního přispěvatele. Co mi. Nám všem!
Že měřím dvojím metrem? Ano. Jsi zkušený mazák a očekávám od tebe prostě víc. Je to nefér? Nemyslím si. Jiné očekávání budu mít od dvouletého dítěte, jiné od patnáctiletého.

Jinak děkuji za pochvalu. Zas a znovu opakuji, že počet uživatelů nahrávajících obrázky stoupá každým dnem, stejně jako počet nahraných obrázků a nahoru jde i jejich kvalita. Budu nepříjemně upřímný, ale jediní, komu vadí nový přístup v obrázcích, jsou "staří harcovníci", kteří se tak nějak nesmířili s tím, že Zatrolenky se už posunuly někam dál a jim lehce ujel vlak. Když pominu tuto úzkou skupinu uživatelů, jsou ohlasy pozitivní.

28.8.2017 23:07:16

D.A.M.
Ty jsi tu hůl nezlomil. Ty jsi ji našel, abys bil psa.

1) Nevytýkal jsem ti kvalitu, ale nekompletnost. Když jsi mě poslal do zadnice s tím, že kompletní obrázky nenahraješ, tak jsem schválil to, co jsi nahrál. Je to pořád to samé dokola a už je trochu hloupé, jak furt taháš tuto nepravdu ven - TVÉ OBRÁZKY BYLY SCHVÁLENY. Uvědom si, že vystavené fotky jsou primárně tvoje vizitka. Pokud ti to nevadí, já ti tu pomocnou ruku pořád cpát nebudu. Ty to budeš mít naházené v galerii bez ladu a skladu jako seno. Já ne.
Brečení u deskovek chápu. Sem to už opravdu netahej. Stačilo.

2) Mnou nahrané fotky jsou v kvalitě, v jaké je šlo pořídit. Osvětlení v Mořkově je fakt špatné. Prakticky vše fotil i bacil kvalitní zrcadlovkou s příslibem, že fotky nahraje. Já byl jen "záloha." Jelikož ani po měsíci nic nebylo, dal jsem ke hrám alespoň něco. Pokud někdo jiný nahraje lepší verzi, bez mrknutí oka a rád své obrázky smažu.
U Unlock! by to bylo fajn. Karty jsou lesklé a byl s tím opravdu problém. Akorát nevím, co ti vadí u Red7. Možná mi chybí sebekritika, ale tam problém nevidím. Fotka z hraní má ukazovat, jak hra vypadá naživo. Detail by ukázal jen kartu jako takovou a to ve špatné kvalitě.
Což vyřešil marektomas98.

Takže přestaň míchat jablka a hrušky. Děkuji.

28.8.2017 23:11:34 | Upraveno autorem (porovnej)

PS
Je velmi ošemetné rozhodovat se, jestli schválit nějakou fotku, nebo raději zamítnout špatnou. Každý jsme jiný a mohou nastat 2 věci:

1) Hm. Tady už fotka je. Tak to prdím a nebudu se unavovat nic fotit.

2) Super. Tady není žádná fotka. Jdu to napravit.

A teď mi řekněte, jak má dopředu odhadnout, který uživatel bude hru prohlížet a jak se k tomu postaví.

28.8.2017 23:15:45

Dodatek
Ještě bych rád doplnil jednu věc. Jsem ve svých odpovědích syrově upřímný a vím, že to může působit nepříjemně. Má to 2 důvody:

1) Nehodlám ztrácet čas PR kecama o ničem a tvořit mlhu, ve které se vlastně nikdo nic nedozví. Většina uživatelů má pohlaví mužské a proto se nemusíme bavit jako citlivé slečinky. Věřím, že ten přístup přijmete, protože to ušetří čas nám všem.
Až a jestli se do diskuze zapojí některá z našich poloviček, budu mírnější. ;)

2) Řešíme pořád ty samé věci se stále stejnými uživateli. D.A.M. je uražený, že jsem chtěl (z mého úhlu pohledu) zvýšit kvalitu jeho příspěvků, tj. aby byly u sebe a tvořily logický celek. Kategoricky to odmítl, rozhodl se přestat přispívat a jeho obrázky byly schváleny. Nevím, komu to prospěje, ale je to jeho věc.
Pelly po mě zase neustále dokola chce, abych porušoval nastavená pravidla a dělal to tak, jak si představuje on. Pelly; opravdu to nejde. Promiň.

Kluci tím to ukončeme a pojďme se věnovat něčemu konstruktivnímu. Zatrolenkám, sportu, dětem, svým drahým.... to je jedno.

28.8.2017 23:32:18

Nepravda
Normálně bych to nepsal. Ale Špatňáku, pokud si něco nepamatuješ tak to neznamená, že ostatní lžou. Napíši jaká je pravda.

Maloval a fotil jsem figurky do her. Vzhledem k tomu, že malování je časově náročnější, tak jsem fotil po cca 5-ti figurkách. První asi 3 série jsi mě schválil bez mrknutí oka. Při čtvrté jsi napsal, že to nemám komplet a že mě to schválíš až nafotím vše. Napsal jsem ti, že než nakreslím vše tak mě to zabere několik měsíců. Argumentoval jsi tím, že je v tom nepořádek a že tak to dělat nechceš, že buduď nemám malovat nebo to urychlit. Buď vše a nebo nic. Nechal jsem to tedy být.

Od této části si to pamatuješ ty.

Po cca měsíci jsi mě napsal, jestli ještě něco budu nahrávat. Napsal jsem ti, že už nic nahrávat nebudu. (jak píšeš ty, poslal jsem tě slušně a nekompromisně do zadnice). Ty jsi pak zbylé fotky shválil a nahrál. ANO SCHVÁLIL. Pravěpodobně jsi nepamatuješ předchozí diskusi. Nefotím další fotky, protože jsi napsal vše nebo nic.

Od toho plyne, že jsem zlomil hůl.

Ty jsi administrátor, jsou to tvoje pravidla. Já se hádat nechci, ale nemám rád když o mě někdo píše, že si vymýšlím.

Doufám, že je to vše uvedeno na pravou míru. Rozhodnutí respektuji a souhlasím s tím, že se to ukončí a budeme se věnovat něčemu konstruktivnímu.

2.9.2017 20:34:44

Překroucená pravda
Já taky maluji figurky a vím, že to je časově náročnější. S Age of Conan se například patlám už skoro 2 roky. Takže do "problematiky" opravdu vidím. ;)

Dále bych připomněl, že si asi neuvědomuješ jeden podstatný detail; ano, jsem admin obrázků, ale neznám všechny hry. Pokud někdo něco nahraje, většinou mohu jen kvalifikovaně odhadovat, co vlastně vidím a pokud si nejsem jistý, tak ověřuji z jiných zdrojů (abyste do mě mohli šít, tak první zdroj je BGG). Pokud jsem ti tedy schválil nekompletní sadu nabarvených figurek, tak to bylo mé přehlédnutí a omyl. Nikoliv záměr. Tudíž ve chvíli, kdy jsem to zjistil, jsem tě požádal, abys to nahrál komplet. To jsi kategoricky odmítal, byť k tomu nevidím žádný logický důvod. Proč jsem tě o to žádal (a zdůrazňuji žádal):

1) Na prstech jedné ruky bych spočítal uražené uživatele, kteří se díky mému přístupu rozhodli nenahrávat další obsah. Možná je jich víc, ale o dalších opravdu nevím. Drasticky převyšují ti spokojení. To s sebou nese i fakt, že je více obrázků ke schválení a já mohu denně schválit obrázky jen u 6ti her. Pokud bys tedy (ad-absurdum) barvil a nahrával rychlostí 1 figurka/den (což není nereálné), tak to znamená, že zpomalíš schvalování obrázků o nějakých 17%, začne se tvořit fronta a je to "podraz" na ostatní uživatele. Proto "bojuji" s tím, aby jeden autor nahrával obrázky k jedné na vícekrát (a je přitom jedno, do jaké sekce patří).

2) U nabarvených figurek je to dle mého názoru ještě důležitější. Představ si, že se mi tvůj styl zalíbí a budu se chtít inspirovat, prohlédnout si je. Jasně. Když má hra 15 obrázků, tak to asi nebude problém, protože budeš jediný, kdo nahrál nabarvené figurky. Ale umíš si představit ten bordel u oblíbených her, jako je třeba Blood Rage? Tam je 72 obrázků, z toho 33 nabarvených figurek. Opravdu nebude lepší, když bude jeden autor pokupě? Pokud je v obrázcích chaos, je to částečně moje vizitka a chyba, hlavně je to ale tvoje vizitka.

Asi máme jiný úhel pohledu, ale opravdu absolutně nerozumím tomu, proč tak vehementně trváš na tom, že to budeš nahrávat po částech. Nevidím, jaký je v tom rozdíl.
Výsledek: poslal jsi mě do háje. Že při takovém přístupu už nebudeš obrázky nahrávat. Nesmyslně prudká reakce při zcela běžné žádosti z mé strany, kterou jsem ti navíc vysvětlil. Obrázky tak visely ve frontě a jelikož se ani měsíc neobjevily další, napsal jsem ti, jestli ještě něco nahraješ. Odpověděl jsi, že ne. Tak jsem schválil alespoň to, co jsi nahrál. Obrázky byly relevantní, měly vypovídající hodnotu, takže proč ne. De-facto, byť jinak, než jsme chtěli, jsme se dostali do smysluplného stavu, protože jsi sice nenahrál vše, co bys mohl, ale je to z tvé strany kompletní sada fotek.

A to hlavní. Naprosto zbytečně se cítíš uražen. To, co jsem chtěl po tobě, chci po všech. Uvědom si prosím (a to skutečně nemyslím zle), že pro tebe to je životní křivda, kterou, jak vidím, si asi odneseš do hrobu. Pro mě jeden případ z milionu. Denně si napíšu SZ s 5-10 uživateli. Skutečně věříš tomu, že si dokážu zapamatovat každý detail? Vyjevím šokující pravdu - byť se snažím, mohu se splést, nebo si něco špatně zapamatovat. S 99,9% uživatelů to řešíme s úsměvem, v klidu.

Závěr je ale pořád stejný a neměnný:

- Nahrál jsi fotky pod své možnosti. Mohlo to být lépe, mohlo to být ucelené.
- Požádal jsem tě, abys to nahrál jako komplet, že to pak schválím.
- Kategoricky jsi odmítl.
- Po měsíci čekání jsem schválil vše, co jsi nahrál.
=> Získal jsi 100% toho, co jsi chtěl. Proč jsi stále nazlobený?

5.9.2017 09:29:57

IN

ad Obrázky
Neodpustím si drobné rýpnutí, kdy mi připadá na hlavu postavený systém nahrazování obrázků a odebírání bodů... je to jako, kdybyste uživatelům řekli: "Hele dobrý do teď byly tvý obrázky dobrý, ale teď si je strč někam, protože máme lepší."

Žádné dva obrázky nejsou stejné, proto bych se přimlouval za zachování všeho stávajícího. Když už si dá někdo tu práci, že něco nafotí a pošle a je to jednou schváleno, nevidím důvod proč to rušit. Stalo se mi to několikrát a upřímně, chuť do dalšího posílání mi to tedy vzalo.

5.9.2017 10:27:13

Len otázka (nie kritika)...
Pokiaľ sa preferuje nahranie kompletnej sady obrázkov ku hre, tak ja som k hre Wasteland Express nahral asi 30-40 fotiek z celej hry. Schválených bolo (ešte počas nahrávania) asi 8 (2 zamietnuté) a ostatné čakajú cca. týždeň (možno menej) na schválenie, medzi tým boli schválené aj iné sady fotiek. Je to bežný postup, že sa to takto delí? Ďakujem za pochopenie a vysvetlenie.

5.9.2017 10:34:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Možná překvapím
Špatňákovu odpověď beru. Myslím, že je vše vyříkáno. Osobně do pozadí schvalování obrázků nevidím a věřím, že je to mnohdy nevděčná práce. S určitýma postupama nesouhlasím, na druhou stranu se však nemůžeš zavděčit všem.

Vím, že také maluješ a jak říkáš, hra ti zabare i 2 roky. Proto si myslím, že někdy nahrávání i 5ti či 10ti fotek by tak neublížilo estetice jak spíše pomohlo hráčům. Mě osobně to nevadí.

Nebudu se v tom nadále patlat a třeba jednou až Arcadii dokreslím, tak dohraju vše. Mezitím však je rozpracováno: Blood Rage, Massive Darkness KS, Dark Souls, Zombicide, všechny další mutace Arcadie, Imperial Assault a mnoho dalších KS CMON kravin. V důchodu tak pak budu mít času dost.

5.9.2017 22:07:22

IN
Ano, máš pravdu. Odebírání bodů za fotky není správné a jsem z toho rozladěný. Bohužel to nejde nijak ošetřit. Pokud smažu fotku, nenávratně s ní zmizí i body.

Druhá stránka mince je, zda mazat, či nemazat. Věř mi, že opravdu pečlivě zvažuji, co mazat a co ne. I s ohledem na to, že to kdysi dalo někomu práci a s láskou to sem nahrál.
Je třeba ale také vzít v úvahu, že situace se během let mění a server s ní. Dnes je potřeba dělat některé věci jinak a "když se kácí les, létají třísky." Jak jsem už napsal; snažím se je minimalizovat, ale...

Osobně mě velmi mrzí, že jsi kvůli pár bodům ztratil chuť posílat další příspěvky. Zkus vzít v potaz, že osobnost admina do jisté míry kategorii obrázků ovlivní (ano; není to stav ideál, ale je to tak - nic si nenalhávejme). Výhodu pro tebe bych viděl, že mnou nastavená pravidla jsou konzistentní a názory neměním. Takže pokud ti JÁ TEĎ něco schválím, je to velmi pravděpodobně natrvalo.

Zbytek je už jen na tobě. ;)

19.9.2017 00:47:27

ludomyl
Dotaz ani kritika mi nevadí. Od toho tady to vlákno je. ;)

Díval jsem se na to a poprosím tě o upřesnění, co máš na mysli. U hry je 30 obrázků, všechny tvoje. Matně tuším (mohu se plést), že jsi nejdřív nahrál balík fotek a pak menší sadu, kde bylo to samé, ale ve vyšší kvalitě, takže jsem to nahradil (pokud si tedy nepletu hru a uživatele).

Víc si nevzpomenu.

19.9.2017 00:49:57

D.A.M.
Nevím, co ti odepsat. Díky asi nestačí. Vždy jsem rád, když i přes nesouhlasné názory dokážeme najít kompromis. Proto si tvého přístupu vážím.

Ale já tě taky možná překvapím. Přemýšlel jsem nad tím a pokud není ve tvých silách (či silách jiného uživatele) nahrát vše najednou, tak můžeme udělat kompromis. Co takhle nahrávat fotky po kategoriích? Tj. mám hrdiny, rvu je na ZH. Až budu mít třeba všechny bosse, rvu je na ZH. Atp.
Počkat půl roku na komplet smysl má. Ale 2 roky je dlouhá doba. Je pravda, že je rozdíl nabarvit třeba 5 figurek z Fury od Dracula a 568 figurek z průměrné hry na KS. :)

Napadly mě ještě jiné možnosti, ale ty byly zbytečně krkolomné a pracné. Pro všechny zúčastněné.

19.9.2017 00:56:29 | Upraveno autorem (porovnej)

špatňák
asi si ma pletieš... ale už je moja otázka mimo, asi po týždni mi boli schválené (prípadne odmietnuté) aj ďalšie fotografie :)

19.9.2017 01:23:28

ludomyl
OK. Někdy je ve frontě hodně obrázků a já mám prostor vystavit je k 6ti hrám. Takže se musí čekat.
Nebo jsem mimo PC. :)

23.9.2017 22:40:16

špatňák
Tam išlo len o to, že som nahral 30 obrázkov, cca. 7-8 bolo schválených, 3 zamietnuté (a to ešte počas môjho nahrávania ostatných fotiek) a zvyšné zostali po tomto schválení bez odozvy, potom sa schválilo niekoľko iných hier, tak som len nevedel, že či sa zaregistrovali aj tie ostatné nahrané, preto som sa pre istotu pýtal. Ale nakoniec nebol žiadny problém, lebo cca. po týždni boli doschválené (či zamietnuté) aj ostatné.

23.9.2017 23:22:23

a už je to tu zas...
body mizí... aniž by uživatel věděl za co... no comment

9.10.2017 10:37:42

Vybíráme z Bazaru

Vítejte na měsíci - vo fólii
Vítejte na měsíci - vo fólii
Akt. cena: 720 Kč
Končí za: 12 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas