Schvalování obrázků, aneb odpovědi admina

Zde (mi) můžete nadávat, spílat, lamentovat, vyhrožovat (byť bych preferoval uplácet : ). Každopádně piště sem případné připomínky OHLEDNĚ SEKCE OBRÁZKY, ať můžeme vaše nápady a podměty vyřešit.
Alternativně piště SZ.
30.1.2015 17:08:08 | Upraveno autorem (porovnej)

4 all:
Zdůrazňuji, že nejsem proti fotkám z hraní. Plně souhlasím s tím, co píše Behe. Taky se chci podívat, kolik hra třeba zabírá na stole, kolik je tam kupek karet, poměr velikosti figurek atp. Ale když to nikdo nenahraje, tak to neschválím. Možná jsem zmetek, ale prostě neumím schválit neexistující fotku.
Pozorné oko si všimne, že celkový pohled na rozloženou hru je obvykle první fotka, kterou schválím - aby byla vidět hned na titulce.

Taky mi nepodsouvejte, co se neděje. Vždy bylo a bude lepší mít něco kompletní, než částečné. Celé se to rozjelo na základně stížnosti od D.A.M, že jsem mu schválil jen část figurek. Jaká jsou fakta:

- Požádal jsem ho o zbytek.
- Slušně, leč nekompromisně mě poslal do prdele, že nejsou a nebudou.
- Požádal jsem ho, jestli by je nahrál až budou. Že je to lepší, budou u sebe - víme. Probírá se to tu furt.
- Oznámil mi, že ne.
- Schválil jsem tedy to, co nahrál. Kdyby mělo smysl čekat na zbytek, počkám. Takto to smysl nemá, nečekal jsem a schválil - je to na webu.
- D.A.M prská, že nebude nic dalšího nahrávat. Přemýšlím proč. Nebude nahrávat proto, že jsem mu schválil obrázky které nahrál? Nebo mu vadí, že jsem měl tu drzost požádat ho o nahrání i zbytku? Fakt z toho nejsem moudrý. (Připomínám, že ty obrázky byly schváleny dávno předtím, než jsme o tom začali diskutovat.)

Klíčové: Pokud jste tak hrozně nespokojení, máte plné právo napsat Diovi a žádat lepšího admina. Dělám to rád, ale jestli jste tak nešťastní, asi nejsem správný člověk na správném místě. A jestli ten admin nechá procházet obrázky bez informační hodnoty, tak se začnu čertit já (a lidé se stejným úhlem pohledu), že tak to být nemá, ZH nefungují, raději půjdu jinam, admina pověsit za koule na vrbu. Bude to fér? Ne. Bude to úplně stejná situace, jen se prohodíme.
Na druhou stranu za dobu, co se o fotky starám, se setkávám prakticky jen s pozitivními ohlasy. Za ty necelé dva roky se drasticky zvýšil počet nahrávaných obrázků a prakticky denně se z nějakého neaktivního uživatele stane aktivní přispěvatel. Takže z toho vyvozuji, že to asi nedělám úplně špatně a po celou dobu si uvědomuji, že prostě budou uživatelé, kterým se nezavděčím. To ani nejde. "Není člověk ten, aby se zavděčil všem." Mohu se jen snažit, aby to byla co nejmenší skupina. Ale vlastně i proto jsem založil tohle vlákno, abyste se na mě mohli s čímkoliv obrátit a já to zvážil a případně nějak implementoval do praxe.

25.1.2017 16:07:07

MarshalX
Souhlasím a to dělám. Ty časté přispěvatele znám a vím, co od nich čekat. Třeba rix se fakt snaží a nahrává fotky her, které jsou absolutní rarity. Resp. nikdy jsem o nich neslyšel. A pak, jednou za čas, to odflákne. Tak mu napíšu, že bych to chtěl lépe, on to uzná a druhý den to mám zase nekompromisně kvalitní.

Pak mi nahraje fotku nějaký nováček a.... není to dobrý. Fakt ne. Tak ho požádám o lepší kvalitu a pošle mi v podstatě to samé, nebo mi napíše, že je tohle jeho maximum. Tak to taky schválím. A vážím si toho, že se snažil. Každý prostě umíme nějak a já nepožaduji jen top kvalitu profi fotografa. Ale chci po vás, abyste v rámci svých mezí udělali maximum. Je to přeci hlavně vaše vizitka; ne? Všichni snad chceme, aby měly ZH dobrou úroveň. Nebo se pletu?

25.1.2017 16:11:45

enzo
1) V podstatě všichni jste se do mě pustili a všechno špatně. Jsem za to "rád", protože kritika člověka může posunout, pochlebování ne. Nad tím, co si tady píšeme, přemýšlím. Neznamená to, že budu souhlasit, ale akceptuji váš úhel pohledu, zvážím ho a udělám nějaký závěr.
A teď si ber, že ty chceš, aby se lidi "bavili, fotí, lajkují, komentují." Naopak Bastacka napsal

Důležité jsou informace a né umělecká fotka,jako jsem náhodou včera viděl u hry Mage Knight:desková hra.
Holý zadek a prsa opravdu o hře vypovídají hodně.

Takže de-facto táhnete za jeden provaz a přesto se rozcházíte. Na jednu stranu tady mají být takové fotky, aby se lidi bavili, na straně druhé ne? Jak to mám spravedlivě udělat? (Teď, slovy TEĎ, mě díky vám napadlo, že by bylo dobré požádat Dia o offtopic fotky sekci, kde by se u každé hry právě takové fotky nahrávaly. Tam pak může být třeba 156 šestek. Kdo je bude chtít vidět, ten do té sekce půjde, kdo nechce, tak si ji neotevře. Co ty na to?)

2) Jasně. Chápu, co máte na mysli. Šel jsem do extrému, ať je vidět, co myslím. Pointou je mít náhled na hru, jak vypadá v praxi. Však se podívej, že i já takové fotky nahrávám. Ale na žádné nenajdeš třeba pracku nad hracím plánem. Nikoho nezajímá, jakou má můj kamarád pracku. Nebo ano? :)

25.1.2017 16:19:58

Zastaralá konstrukce webu
Problém je, že struktura a funkčnost tohoto webu je dost zastaralá. Kdyby byl web více variabilní a měl moderní engine, tak by nebyl problém přidávat uživatelské tématické galerie a nemuseli byste se hádat o informační nebo umělecké hodnotě fotek svázaných s konkrétní hrou. Kromě střežené základní informační galerie u hry by byly k dispozici například galerie barvení figurek, galerie vychytávek a výrobků, galerie fotek z akcí, atd. atd. Ale toho se bohužel na Zatrolených hrách nikdy nedočkáme, protože engine Zatrolenek má k modernímu komunitnímu variabilnímu webu hodně daleko.

25.1.2017 17:26:39

Špatňáku špatná :)
Já se do tebe nepouštím a děláš tady kus práce.

Jsi teď logicky nasranej kvůli našim kecům, tak zacházíš do extrémů...
...kamarádova pracka, ten chce zábavu, ten chce informace, tak co je spravedlivé... ale nic z toho se přece navzájem nevylučuje?
Trocha informací, trocha zábavy, kraviny odfiltrovat, to by šlo, ne?



25.1.2017 17:37:50

Reakce na SZ
Asi se blbě vyjadřuji. Zkusím ujasnit. Mě osobně nejde o offtopic obrázky u hry. Naopak o tématické obrázky ke hře, které ale vytvoří prostor pro komunikaci...

Foto komponent je super, ale není tu impuls ke komunikaci (lajk, koment)
Foto hraní (ale opravdu hraní!) = impuls ke komunikaci (lajk, koment, diskuze). Tady se mi zdá, že je toho málo, a mám dojem, že z důvodu zbytečné selekce.
Chápu jistá technická omezení ZH.

Není potřeba offtopic sekce u hry. Kdyby teda, pak možná offtopic galerie obecně, jako jsou třeba Ostatní témata v diskuzi. Bude-li poptávka. Já bez toho budu.
Tolik za mě.

25.1.2017 17:52:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Pozor.
Já nasraný nejsem. :)

Do extrému zacházím, aby bylo snáz pochopitelné, co mám na mysli a neslovíčkařilo se. Čím dál tím víc se mi líbí koncepce "offtopic sekce." Tam by se dala řešit právě ta "atmosféra." Akorát je to potřeba správně uchopit. Přijde mi to jako schůdné řešení pro všechny (i když nějaký remcal se najde vždy).

Křene s tebou nemohu zcela souhlasit. Když šla udělat záložka video, tak by šlo i tohle.

25.1.2017 18:02:52

Špatňák není nasraný
Tak to je dobře, že nejseš. :) Nikdo tě snad nasrat nechtěl.

Co by bylo vlastně náplní offtopic sekce. Byla by u hry nebo ne?
Ona tam sekce "Hraní" v obrázcích už je. Jde o to tam ty obrázky pouštět.

25.1.2017 18:33:10

to Špatňák
Záložka Offtopic je daleko od plné podpory uživatelských alb a galerií.

25.1.2017 18:38:22

Špatňák
Abys to špatně nepochopil,proti tvé osobě ,tu podle mě ,nikdo nic nemá.
A tvé argumenty mají hlavu a patu(ne jako jinde, já jsem admin a všichni mi můžete....).
A jak sám píšeš ,kritika je dobrá věc,člověk se na věci může podívat jinak.
Né každy má chuť nebo čas se věnovat takové činnosti ,jako je admin a proto si zasloužíš za svou práci i ocenění. Ale kritika musí být :+) ,bez ní by se člověk nesnažil.

25.1.2017 18:48:58

křen
To nemá ani BGG (nebo jestli ano, tak jsem si nevšiml, podle mě jsou obrázky naházené v jedné složce a pouze oštítkované kvůli hledání podle kategorií). A nevím o tom, že by byl považovaný za "marný server".

25.1.2017 19:35:45

Kew
Mně teda ta zmiňovaná funkce nijak nechybí, ale zase si nemyslím, že BGG by měl být nějakou univerzální předlohou, kterou je třeba se řídit.
Asi jsi to ale myslel tak, že jsou tady mnohem potřebnější úpravy.

27.1.2017 12:19:24

Co mi chybí ohledně fotek
Moje připomínka se týkala toho, že fotky jsou tady svázány pouze s konkrétní hrou.
To znamená, že pokud mám sérii fotek třeba z výroby "dicetower" nebo jiné vychytávky k deskovkám, které se netýkají konkrétní hry (hrací stůl, plátno, barvení figurek, atd.), tak to tady nemám šanci zveřejnit. Stejně tak se to týká sady fotek z nějaké deskovkářské akce. Samozřejmě že můžu dát do nějakého diskuzního vlákna odkaz na externí zdroj, kde jsou fotky uloženy, ale to je jednak berlička a jednak se to už za týden ztratí hluboko v historii diskuzí.

... Když už jsem se zmínil o zveřejnění nějakého odkazu, tak co mi úplně nejvíc na Trolovi chybí z praktických důvodů je ABSENCE HYPERLINKU a nutnost všechny odkazy kopírovat do clipboardu. To mne vždycky čerti berou. No nic to sem ale do fotek nepatří, ale musel jsem si ulevit.

27.1.2017 14:38:23

to kren
No tak já mám například ve firefoxu aktivovaný add-on linkification a nic kopírovat nemusím a tak mně narozdíl od tebe infarkt nehrozí. Ale kdo se chce rozčilovat, ten si důvod vždycky najde, že ....

27.1.2017 14:51:15 | Upraveno autorem (porovnej)

to prebio
Já se nechci rozčilovat, nemám to zapotřebí. O možnosti, co jsi napsal jsem nevěděl a poté co jsem si to do Chromu také nainstaloval, jsem už s touto funkčností spokojený a nemám problém. Děkuji za radu.

27.1.2017 15:22:16

chrome
Mě to v chromu funguje,tak že označim odkaz (nebo prostě jakýkoliv text) a kliknu pravim tlačítkem - v nabídce mam i možnosti přejít na stránku nebo vyhledat pomocí googlu nebo co máte jako vyhledávač nastavené (označený text), takže uplně v pohodě i bez addonů :)
Ale všiml jsem si toho teprv někdy minulý týden :D

27.1.2017 17:50:08

Možné řešení situace
S Ondrou (Diem) jsem po telefonu probíral možnost off-topic sekce.

Stručně zrekapituluji důvod. V podstatě jsou 2 základní přístupy. Buď zde budou jen relevantní obrázky, nebo cokoliv. Víme, že se kloním k té první variantě a to se nelíbí lidem z druhé skupiny. Nicméně kdybych patřil do tábora, který chce mít obrázků co nejvíc a relevantnost pro ně bude podružná, tak se to zase nebude líbit první skupině. Prostě nemohu vyhovět všem. I když...

Návrh řešení, který se Ondrovi líbil. Obrázky mají v současné době tagy (nebo jak se té fičuře odborně nadává) a vy jako uživatelé vidíte standardně vše. Když si vyberete třeba "figurky", tak se vše ostatní skryje a vidíte jen figurky. "Off-topic" sekce by fungovala takto:

- Obrázek bude stále pevně vázán na hru.
- Když neprojde mým sítem pro schválení, ale bude se té hry týkat (tj. nebude to naprostá kravina úplně mimo mísu), tak ho sice schválím, ale dostane nejen hlavní tag (například hraní), ale i "off-topic." Díky tomu nebude vidět, když vlezete do sekce obrázky. Nicméně když si pak kliknete na příslušné tlačítko, tak se tyto obrázky zobrazí. Takže by to měl být perfektně fungující kompromis pro všechny.
- Ondrovi se to velmi líbilo a chce to implementovat do praxe. Jestli to udělá a kdy to udělá, to je otázka ze zcela jiného soudku.

Myslím si, že to je rozumné řešení pro všechny.

Nějaké podměty? Konstruktivní kritika? Nebo snad dokonce pochvala? :D :D :D

17.2.2017 23:43:32

2Křen
Křene tvoje myšlenka se mi líbí. Na začátku mé admin kariéry jsem Ondrovi navrhoval něco jako "obrázkový koutek kutilů." Protože někdo může mít excelentní nápad třeba u Terra Mystica, nafotí ho, já ho schválím, ale kdo ho tam bude hledat? Když mě Terra nezajímá a dívám se na 1942, tak mohu přijít o skvělý nápad co a jak vykutit. Proto jsem chtěl udělat 2 zcela nové kategorie:

Obrázkový koutek kutilů.
Sekci pro malování figurek (takové malé Cool Mini or Not)

V obou by si hráči mohli vyměňovat zkušenosti. Znáš Ondru = víš (a vidíš), jak to (ne)dopadlo.

Teď se mi zamlouvá i tvoje myšlenka na fotoreportáže z akcí.


Realita:

1) Už přes rok nejsme schopní najít společnou řeč ani u toho, aby změnil/přidal možnost řazení obrázku "nejnovější první."
2) Před měsícem jsem ho požádal, aby na obrazovku, kde se nahrávají obrázky, přidal link na tvoje články o focení.

A prd.

Silně tedy pochybuji, že by se cokoliv z těch 3 nápadů implementovalo do praxe.
Zkusím s tím něco udělat, ale racionálně si myslím, že chtít po něm 4 věci najednou je absurdní. Začnu s off-topic sekcí a až bude hotová a funkční, pak zkusím něco dalšího.
Bavíme se ale v řádu let, pokud vůbec. :(

17.2.2017 23:51:12

OT sekce
je skvělý nápad. Plně jej podporuji a gratuluji k tomuto řešení :)

18.2.2017 00:32:11

Avatar
Chcem sa len opýtať či zmena avataru podlieha schvaľovaniu admina. Lebo som si nahral nový avatar, zdá sa že to v poriadku prešlo, len mi ho nezmenilo. Tak neviem či som urobil niečo blbo, alebo to len čaká na schválenie. Ďakujem.

23.2.2017 17:25:20

Avatar
Nečeká na schválení :D Koukni se z jiného PC. Starý avater ti pořád ještě leží v mezipaměti prohlížeče a ten nový už by ostatní měli vidět :)

Alespoň jsem to tak pochopil, když jsem jednu dobu viděl starý avatar doma a v práci už nový.

23.2.2017 21:24:07

Avatar
ctrl+F5?

23.2.2017 22:04:01

ctrl F5
ctrl F5 nepomoze....musis sa odhlasit zo ZH a znovu sa prihlas.

btw....ja doma vidim tvojho stareho avatara a av praci noveho z ASLka.

24.2.2017 07:57:09

Ďakujem všetkým za radu
Vyskúšal som všetko čo ste mi poradili a tá zmena avataru prebehla tak nejak čiastočne, niekde áno, niekde nie ;-) ono to bude asi aj tým, že so starým avatarom som prešiel kus cesty cez svet stolných hier, tak a teraz sa ťažko so mnou lúči :D

24.2.2017 20:50:39

Kde to zase vazne ?
Mam nahozeny obrazky. Tyden pryc a stale se nic nedeje ?

22.3.2017 18:17:48

Vybíráme z Bazaru

Aliens updated edition(nabarveno, magnetizování)
Aliens updated edition(nabarveno, magnetizování)
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas