Schvalování obrázků, aneb odpovědi admina

Zde (mi) můžete nadávat, spílat, lamentovat, vyhrožovat (byť bych preferoval uplácet : ). Každopádně piště sem případné připomínky OHLEDNĚ SEKCE OBRÁZKY, ať můžeme vaše nápady a podměty vyřešit.
Alternativně piště SZ.
30.1.2015 17:08:08 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Za mě bych to nejraději viděl v tomto pořadí priorit:
1. Fotky, které ukazují rozehranou hru (spíše jenom záběr na herní desku a komponenty na ní... chci vědět prioritně jak hra vypadá na stole, ne jak vypadá ix věcí kolem :-))
2. Fotky všech komponent, prioritně centrální desky a obsah balení
3. Zajímavosti (koláže, home made)
4. Detaily komponent
5. Akční fotky z hraní (reakce hráčů, ruka v záběru a tak)
6. Krabice samotná
7. ostatní

Toto se týká her které neznám. U těch co znám je to úplně proházené a hlavní prioritu pro mě mají zajímavosti (koláže atd) a akční záběry z hraní...

Na titulce by podle mě měli být prioritně body 1 až 3. A nejvíc by tam podle mě měli být právě body 1 a tři, dvojka jenom doplňkově. Tot můj názor, snad byl prospěšný :-)

3.2.2015 19:47:08 | Upraveno autorem (porovnej)

.
To Křen: Je dost možné, že jsme si neporozuměli. Souhlasím, že zajímavé věci je třeba vypíchnout (proto mám třeba nachystané "6 bere!" pro nevidomé). Navíc ta situace je hodně subjektivní v tom, že něco má malou informační hodnotu pro mne, něco pro tebe a něco pro úplného nováčka. Každý hledáme něco jiného. Mě ani tebe už asi nezajímá, jak vypadá Puerto Rico, nováčka ano. A jak jsi správně uhodl, potíž je v tom, že fotek je moc a času omezené množství. Takže teď je potřeba dělat (těžká) rozhodnutí, co jen schválit a co schválit + dát na titulku.
Mohu se jen snažit, aby to bylo spravedlivé, ale to se mi stejně nikdy nemůže 100% podařit. Proto mne máte hlídat, šikanovat a kritizovat :)
Ale každopádně jsi mě Křene přivedl na velmi zajímavou myšlenku. Zkusím ji uvést v život. Díky.

To matewr84: Máš pravdu. Fotka z hraní je důležitá. U hry by mělo být co nejvíc různorodých fotek. S čím nemohu úplně souhlasit je bod 5. Když mi všichni nacpou ruce nad plán, tak tam vidíš cizí pracky, ale málo ze hry. To já osobně spíš nemusím... A bod 6: pokud myslíš titulní stranu krabice, tak ta je v náhledu hry. Na vážkách jsem i u zadní strany krabice, ale schvaluji to.

A díky oběma za postřehy!

3.2.2015 20:35:12 | Upraveno autorem (porovnej)

...
no tak ten bod pět je až v pozadí, takže má vlastně skoro nejnižší prioritu... spíš jsem myslel atmosféru při hraní... to je třeba fotka hry a v pozadí zklamaný obličej atd...

3.2.2015 21:36:36

...
Takto jsem nad tím nepřemýšlel. Myslíš, že ti zklamaný obličej hráče řekne něco o tom, jaká ta hra je?

5.2.2015 00:22:09

...
Já myslím, že byste si měli přestat stěžovat ;-) nová redakce je častokdy vcelku benevolentní, co se kvality schvalovaných fotek týče. Za Rbxových časů tolik fotek neprošlo ;-) Dobře si pamatuji, kolikrát mne nechal něco přefotit. Doporučuji zdejší článek o focení všem začátečníkům i pokročilým.

5.2.2015 09:25:00

Prior
Nikdo si nestěžuje, já stejně nefotím a ani se na to nechystám ;) jenom chtěl slyšet špatňák názory, tak mu je poskytuju, v žádném případě jsem nechtěl hanit jeho současnou skvělou práci :-)
Špatňák: no prostě atmosféra ze hry :-D to jsou spíše zajímavé fotky a já je u těch her co znám i vyhledávám a fotky komponent přeskakuju. Když mám jen samé suché fotky, tak mě to nebaví, občas to chce i oživení ;)

5.2.2015 09:39:09

2 odpovědi
To matewr84: Přemýšlel jsem nad tou tvou připomínkou. Myslíš, že by nebylo lepší udělat spíš kvalitní zápisek z hraní a k němu tu fotku přidat pro dokreslení popisované atmosféry? Protože pak by bylo i jasné, proč se hráč tak tvářil.
IMHO mě posadit ke karetce, vyvolá asi stejný výraz ve tváři, jako když v Arkhamu hodím šest neúspěchů. Takže nevím, jestli by jsi něco vyčetl :)

To Prior: Máš pravdu. Zatímco rbx je profesionál na slovo vzatý, já jsem amatér a sám se musím ještě lecos přiučit. To má ale i své světlé stránky - dokážu "přehlédnout" určitou nekvalitu za cenu toho, že budou obrázky u hry, které ji nemají (časem je navíc mohu smazat a nahradit lepší verzí). I tak zamítnu asi polovinu příspěvků :/
Beru to tak, že lepší něco, než nic (i když vše má své limity samosebou : ) Třeba tvoje fotky jsou excelentní. Nemohl jsem si nevšimnout, že jsi je i dodatečně přehnal přes nějaký grafický editor. Hlavně mapu (a pokud je to fotka na první dobrou, tak ještě větší respekt). Určitě bych pochválil i rixe (co si z hlavy vzpomenu).

5.2.2015 12:59:21

matew
Přesně tak. U her, které neznám, mě zajímají komponenty a klidně i zadní strana krabice O:-) U těch, které znám/mám, mě komponenty pochopitelně nezajímají vůbec a zajímá mě jen to ostatní.
Jinak jsem ráda, že někdo něco přidává (díky) a zobrazení na titulce holt oželím.

5.2.2015 13:09:08

Špatňák
Teda díky za uznání :D Sám se nepovažuji za profíka a máš pravdu, fotky dodatečně upravuji pomocí Zoneru. Mnohdy se tak dá obyčejným foťákem srovnávat score se scanem ;-)
I naprostý začátečník fotku zvládne upravit funkcí "automatické vylepšení" nebo dostat do roviny pomocí "perspektivy". O úpravě stínů/světel nemluvě :)

5.2.2015 14:43:48 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Dobře... když to nevystihne atmosféru u hry, tak je to prostě jenom zajímavost, vtip, oživení... občas je pěkná napřiklad taková fotka jako je u zeměplochy o;)

5.2.2015 14:54:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Co by bylo dobré nafotit.
Freedom: The Underground Railroad
Všechna rozšíření pro Descent 2nd edition
Sails of Glory
Virgin Queen

Na Alchymistech se již pracuje.

5.2.2015 20:55:34

Krosmaster Arena
Byl bych vděčný, kdyby někdo dodal lepší fotky, než jsou aktuálně schválené.

12.2.2015 09:23:38

spatne fotky?
V čem jsou tyto fotky špatné? Respektive jak by měly vypadat správně?
Možná by to tedy chtělo specifikovat jak mají vypadat.
- jaký podklad
- rozlišení
- obsah
Mám také připravené (vyfocené figurky), tak ať je to správné. Přefotit je není problém. :D

12.2.2015 12:03:09

Chystá se manuál
1.díl - co fotit, proč fotit, co se nevystavuje a jak postupovat, aby byl Špatňák happy :)
2.díl - jak co nejlépe fotit s automatem
3.díl - zpracování již hotových fotek

Nebude to dogma, ale doporučení. Ať máme nějakou kulturu obrázků.
Zatím to není, protože práce, nemoc, lenost (přesný poměr neprozradím). Ale pracuji na tom. ;)

Už teď konkrétně ke Krosmaster Arena:
3 - odraz blesku uprostřed. Není OK, ale dá se vystavit
4 - neostré.
7-8 - plán se přeci jen leskne.
11-12 - to samé u žetonů.
13 - karty by bylo lepší naskenovat (potažmo má-li uživatel skener, je optimální naskenovat vše). Když to nejde, tak je alespoň hezky seřadit. Ta fotka stačí, ale věnovat jí o 10 vteřin navíc, bude to prostě vypadat o několik levelů lépe.
14 - text na kartách není čitelný a to je základ.

Pro inspiraci doporučuji fotografie uživatele Prior u hry Witcher. Jak mi sám psal, nejsou to skeny, ale fotky.
Samozřejmě je lepší alespoň nějaká fotka, než žádná, ale mnohdy 10 vteřin rozhodne o tom, jestli to je dílo, na které mohu/nemohu být pyšný.

Obecně se ale neboj poslat, co máš. Buď to bude dobře, nebo ti to zamítnu s důkladným vysvětlení, jak by to šlo vylepšit. Zvláště máš-li fotky ke hře, která ještě žádné obrázky nemá.

PS: u Krosmaster Arena jsem chtěl lepší fotky. Nedovolil bych si říci, že uživytel vystavil špatné. Jen to prostě šlo udělat lépe. O nápravu jsem ho požádal, nereagoval. Takže šly do světa tak, jak jsou a jestli někdo dodá lepší (klidně i on sám), budou nahrazeny kvalitnější verzí. Není mým cílem shazovat něčí práci. Vážím si toho, že přispíváte. Bez vás by byly ZH jen prázdné stránky.

12.2.2015 12:22:35 | Upraveno autorem (porovnej)

...
je super jak se základna obrázků rozrůstá... výborná práce jak špatňáka, tak i samozřejmě (a to hlavně) fotografů. Jen bych rád napsal (spíše připomněl) kratičký názor jaké fotky vyhledávám, když se chci o hře něco dozvědět.

Rozložená hra... to je základ... chápu, že komponenty jsou super, ale já chci vidět, jak hra vypadá na stole, když vidím jenom komponenty, tak si je nedokážu tak dobře představit jak fungují, jak vypadají při hře. Ne nadarmo se říká, že praxe je základ teorie... neberte to prosím jako nějaké hnidopišství, jenom prostě povětšinou vidím to co mi nic o hře neřekne a přitom je tam 100 fotek... a stačila by jedna pořádná s rozehranou hrou (připravenou) nebo pár detailů na rozehranou hru...

12.2.2015 12:49:44

Do manuálu
bych prosil (nemáš-li to, Špatňáku, v úmyslu) zmínit kompozici obrazu - zejména mám na mysli objem foceného k ploše fotky. Ač mu tu v poslední době naběhlo pár obrázků ;-), nepovažuju se za fotografa a ty moje produkty často nejsou ideální, ale co mě u zveřejňovaných prací občas mrzí je, že uprostřed fotky se krčí zobrazovaný objekt a kolem je hektar ubrusu (koberce, ...). Dneska má snad zoom každý telefon a když už to nejde, stačí dát ruku s aparátem blíž, aby byl vidět ten předmět a ne plocha pod ním. Je přece jen škoda fotit krásně nabarvenou figurku, která pak zabírá sotva čtvrtinu fotky...

12.2.2015 15:10:00

Stav schvalování
Dnes byl vyřešen poslední starý rest (Hanabi). Obrázky aktuálně čekající na schválení nejsou starší, jak týden. Počítám, že nejpozději do konce měsíce bude situace naprosto v normálu a vše bude schváleno do druhého dne. Přesněji pokud bude co vystavit. Obrázky půjdou z domu vždy po skupině minimálně tří.

16.2.2015 10:29:40

Gratuluji k dobré práci :-)

16.2.2015 10:42:50

Hotovo
Tak a máme čisto. Vyzývám proto všechny uživatele, aby pilně hledali hry, kde není žádný obrázek a tento neutěšený stav aktivně napravovali. Společnou prací k lepším zítřkům. Na věčné časy!
:D

21.2.2015 10:07:31

Cluedo - deskovka a kartovka
Jedná se o detail, ale mám dojem, že poslední 4 obrázky z http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/cluedo-498/obrazky/ (ty od canucks333) patří/více se hodí do galerie karetní verze
http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/cluedo-podezrely-karetni-honba-za-dukazy-2795/obrazky/ .
Navrhuji proto, je přesunout do galerie karetní verze Clueda.

24.2.2015 14:52:35

...
Do neděle 1.3. nebudou obrázky schvalovány. Jsem pryč.
Na to Cluedo se podívám po návratu. Díky za připomínku.

27.2.2015 01:09:00

manuál
je někde ten manuál?

7.9.2016 14:25:19

Schvalování obrázků
Naivně jsem si myslel, že tento web primárně vznikl pro hráče, kteří hledají informace o hře. Ať už dotazy na pravidla, či jak ta hra vlastně vypadá. Bohužel se mě několikrát stalo, že můj obrázek nebo obrázky nejsou schváleny z důvodu, že jich je málo. Dám příklad. Vzhledem k tomu, že obrázků jak vypadají komponenty nebo krabice, tak těch je tu dost a já nebudu nosit dříví do lesa. Nafotil jsem figurky malované, které se ještě u hry nenacházejí. Ať se hráč inspiruje nebo třeba začne zajímat také o malování. Od admina mě bylo sděleno, že jeden obrázek je málo, chápu dobře. U jiných uživatelů dělá ale vyjímky viz. třeba poslední schvalované AvP. Také jeden obrázek malované figurky. Ale mě není schvalováno ani třeba 5 obrázků, s oddůvodněním, že až budu mít vše namalované tak se to schálí naráz, protože když se to bude dělat na etapy, pak to bude roztroušené po galerii. Jenže namalovat 1 postavičku mě kvůli vytížení jak pracovního tak osobního života trvá mnohdy týden. Když těch postaviček je 30 unikátních, mnohdy i více, tak je to prostě půl roku. Navíc přecházím ze hry na hru (Arcádia, Zombicide, Imperial Assault, atd). Věřím tomu, že hráčů co malují a malují výrazně rychleji je tu dost a splní požadavky Admina, pokud ne tak já už obrázky přidávat nebudu. Jestli jsem jediný, který maluje třeba Arcadii a namaloval bych třeba jen jeden obrázek, pořád je to o jeden obrázek víc než se tam nachází teď. Za mě ještě, když bych přistoupil na tuto podmínku, a nahrál opravdu vše, tak stačí jeden palec a celé řazení je tím rozhozeno. Ať už řazení dle palců nebo magické. Jedině řazení podle data by splňovalo tuto podmínku. Pak by ale mělo být primárně nastavano to a to není. Bylo by fajn znát názor ostatních pro budoucí kreslíře, zda je duležitý obsah nebo řazení dle data. Stále budu věrný tomuto webu, stále se budu vracet pro informace, ale již nebudu ten, který bude přispívat.

11.11.2016 08:59:09

Hry bez pěkných fotek?
To je teda pěkné, že se tady pozdržují fotky malovaných figurek, jen kvůli tomu, že nejsou namalované všechny. Co je tohle za pitomý přístup? Vždyť jak píše D.A.M, celou hru nenamaluješ za týden. Je velká škoda, že díky tomuto přístupu leží u některých malířů plno fotek namalovaných figurek :-D , ostatní je nemají šanci vidět a tady jsou akorát fotky šedého plastu :-D ... ach jo

11.11.2016 20:01:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Pozdě, ale přece - vystavování nabarvených figurek
1) Řazení podle palců rozhodí cokoliv. To vůbec nemá cenu brát v potaz.
2) Magické řazení má jednu z kategorií "Nabarvené figurky." Ten filtr je tam záměrně. Ne náhodou.
3) Srovnání s AvP je totálně mimo mísu. Autor sice vystavil jen pár fotek, ale na jedné jsou všichni předátoři, na druhé snad všichni alieni a na třetí komplet marína. Tys poslal ke schválení ani ne celou gildu. Je to opravdu srovnatelné?
4) Pokud ti vystavím jednu figurku za 2 měsíce, tak se mezi ně vmezeří jiné obrázky (v případě magického řazení jiné namalované figurky) a bude v tom jen bordel. Bude to skákat ze stylu na styl a v tom fakt nevidím žádný přínos. Co na to říct? Barvi rychleji. Nebo pak nahrávej najednou.

14.1.2017 01:10:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

This War of Mine: V obležení
This War of Mine: V obležení
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas