Schvalování obrázků, aneb odpovědi admina

Zde (mi) můžete nadávat, spílat, lamentovat, vyhrožovat (byť bych preferoval uplácet : ). Každopádně piště sem případné připomínky OHLEDNĚ SEKCE OBRÁZKY, ať můžeme vaše nápady a podměty vyřešit.
Alternativně piště SZ.
30.1.2015 17:08:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Ostrov pokladů
Pokud jde o tuto hru, tak obrázek "krabice" odpovídá obrázkům od Artcore - je to slovensky Ostrov pokladov. Česká verze - Ostrov pokladů, odpovídá obrázek od Xylofon. - viz https://retrohry.eu/Ostrov-poklad%C5%AF.php

6.8.2018 14:05:37

Dlouhý, široký a bystrozraký.
U hry opět nesedí obrázky. Ty, co jsou tam vložené, odpovídají hře TOFA z osmdesátých let. Hra je však datovaná do roku 2010, což odpovídá vydání Efko. V rámci Efko vyšly 2 verze - 1) verze s kartonovýma figurkama a 2) verze s dřevěnýma figurkama. V rámci vydání efko ale mají obě graficky stejnou hrací desku. Deska, která je nafocena, patří do edice TOFA.

8.8.2018 22:46:26

obrázky
chalani, pls. scháľte mi obrázky k zombicide/warhammer - niektoré sú tam 2 mesiace, niektoré mesiac (tie čo som mal zmeniť po schválení hry) a niektoré pár týždňov :-/ (pribúdajú nové schválené a na moje sa akosi zabudlo...)

17.8.2018 08:35:42

Seladen
Nezapomnělo, ale musíme se z toho Zombicide zmatku vymotat. Už se na tom pracuje. ;)

28.8.2018 23:18:20

Megafauna
Čau, před chvílí jsi mi zamítnul druhý obrázek insertu megafauny, dělal jsem ho hlavně pro to aby bylo vidět jak je udělaný zásobník pruhů zeměpisné šířky aby to mohlo ostatní inspirovat, z prvního obrázku to vidět moc nejde. Podobnost obrázků tam sice je, ale svůj důvod to má. Také si myslím, že bys mohl ocenit práci kterou jsem si s tím dal (i s insertem i s fotkami) více než jedním bodem, jak je popsáno v pravidlech :-) měj se.

2.9.2018 09:57:48

Megafauna
Pokud má druhý insert smysl, tak ho zkus ještě nahrát. Podívám se na to. Takto si už nevzpomenu.
Za insert je standardně 0 bodů. Viz. info v pravidlech:

0 bodů pak za fotky, které minimálně ilustrují hru jako takovou (např. insert, ...)

Novým přispěvatelům dávám 1 bod jako motivaci pokračovat v plnění obsahu ZH. ;)

9.9.2018 18:06:02

Legacy hry
Ahoj, nedávno jsem jen tak scrolloval dolů po titulce stránky a jak to bývá, samozřejmě tam byly obrázky. Vždycky je zběžně projedu koutkem oka. A ted nedávno jsem tam zahlédl fotku ze Scythe Rise of Fenris. Okamžitě jsem jel pryč, ale tak trochu už mám zkažené překvápko z komponentů, co na ní byly. Nedalo by se v případě Legacy her a rozšíření zpřísnit přidání fotek? Překvápko přeci jen tvoří důležitou část těchhle her.

10.9.2018 16:48:56

Arrion

Toto se tu už řešilo např. v souvislosti se hrou Mechs vs Minions, kde je v galerii fotka Bosse, která má zůstat zabalená až do konce hry. To mě naštvalo fakt hodně.

Nicméně to dopadlo, tak že admin přece nemůže znát každou hru a jestli je to "legacy" či ne.
A proto je to hlavně na soudnosti člověka, který fotky nahrává (s čímž ovšem souhlasím) a případně tak ostatním zkazí překvapení...

10.9.2018 17:10:17

Arrion
Moc se ti omlouvám, ale je to přesně, jak napsal Peet. Já nemohu znát všechny hry a u Scythe by mě ani nenapadlo, že tam něco takového může být.

11.9.2018 21:55:28

Obrazky
Tak mne zamietnes obrazky, krabicky do great western trail, kde krabicky presne pasuju na komponennty a napisal som, kde a za kolko sa daju kupit, co by mohlo pomoct vela ludom. To zamietnes, ze mala informacna hodnota, ale "posraty" svietnik z ikea ako tovarnu do scythe pridas? Len preto, ze admin 1a2a3 to pridaval? Aku ma informacnu hodnotu a ako suvisi ten svietnik s hrou sa teda pytam? Tak isto fotky od seladian, v scythe titani nebes, fotka big boxu, ako to suvisi s titanmi nebes? Ta ista fotka je v zakladnej hre scythe, je tu milion hier kde schvalujes duplicitne obrazky (obrazky alternativnych surovin, to je len jeden priklad z x dalsich) a obrazky k hram kde je informacna hodnota -10 a nie 0. Ale cloveku ktory chce pomoct niecim inym, co k tej hre uplne pasuje, male insertiky, co si kazdy moze kupit v kik za 50centov, tak to nie. Aku ma informacnu hodnotu pozliepana kukurica a ako suvisi s hrou scythe sa teda pytam? Atd. Atd. Otvorim si hocijaku hru znamejsiu a same duplicitne obrazky, a veci co s hrou nesuvisia, mozem ti to po jednom zacat vsetko vypisovat. V hre great western trail je herny plan foteni 4x s kazdeho uhlu atd atd...Je tu dvojaky meter!


Mia san mia...

13.9.2018 08:50:53 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
To máš nejlepší dát tuhle informaci (nabídka vhodného insertu) přímo do diskuze ke hře, protože se na nic nečeká, všichni to ví hned. To jen po praktické stránce..

13.9.2018 10:16:48

Obrázky
Tady musím souhlasit s JAHMANsvk.. některé galerie mi rovněž přijdou dost "zaplevelené".. tak jasně, bodíky se samy nenaženou, ale nějaké přísnější síto by nebylo na škodu..

Jak psal Rukavička, házej to rovnou do diskuze, je to fakt lepší :) nejenže to tam je hned a bez schvalování, ale neplevelí to galerii. (Nic proti, insert z kiku mě i zajímá, ale stejně jako slepenou kukuřici a podobné počiny bych dal i toto do diskuzního vlákna "úpravy hry" nebo tak něco a ne do galerie ke hře..)

13.9.2018 10:36:47 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
1) Obrázky uživatele 1a2a3a4 jsou schváleny proto, že jde o alternativní náhražku, která do hry nějak pasuje. Pokud našel svícen, který vypadá jako továrna a velikostně odpovídá, pak mazec. Dále kukuřice prostě je jídlo (navíc bych si dovolil upozornit, že nejde o jednotlivé zrnka, ale shluk, takže dalo nějakou práci je vyrobit), dřevo vypadá jako dřevo a kov jako kov. Uznávám, že kov jako takový žádnou práci nedal, nicméně pořád je to nápad, který nikdo jiný neměl, nelze ho pro ucelenost nezařadit a někoho může inspirovat. Stejně, jako ten svícen. A o tom kategorie DIY je. A právě proto jsou kategorie. Nezajímá tě DIY? Nedívej se do ní. Nezajímá tě off-topic? Nedívej se do ní. Vyber si kategorii, která tě zajímá.

2) Big box u Titánů nebes je zcela výjimečně schválen pro svou velikost. Má svou informační hodnotu v tom, že se do něj vleze vše, což je pro mnohé důležité. Není to tak u každé hry, která má rozšíření. Sám mám doma hry, které mají tunu rozšíření, stály mě nemalé peníze a i přesto, co jsem autorům nasypal, neměli tu slušnost mi dát za pár šupů krabici, kam všechen koupený obsah nacpu. Musel jsem si je vyrobit. Takže mají-li to Titáni nebes, pak jde o užitečnou informaci.

3) Duplicitní obrázky nejsou schvalovány. Pokud neukazují něco nového, zamítám je. Což není to samé, že z každého druhu může být jen jeden obrázek. Tvoje logika praví, že u každé hry by byly jen jedny nabarvené figurky? Bylo by to OK? Ne. Bylo by zde dost inspirace pro ty, kdo figurky barví? Ne. Vadí ti nabarvené figurky a nezajímají tě? Nedívej se do sekce "Nabarvené figurky."
Určitá duplicita je jen u sekce "Hraní" a i tam se snažím dávat si pozor, aby byla každá fotka něčím jiná.

4) GWT rozšíření má unikátní herní plán (zatím jsem takovou koncepci viděl jen u dvou her) a proto jeho ukázka má informační hodnotu. Detail herního plánu se schvaluje zcela běžně.

5) Nebudu polemizovat o množství obsahu. Jedna půlka serveru do mě šije, že tady není tuna, s prominutím, sraček, jako na BGG, druhá zase, že ji mít nechce. Hledám vhodný kompromis, ale je zde přes 20tis. uživatelů a opravdu není ani omylem možné, abych se všem zavděčil. 100 lidí, 100 názorů a nás je tady 25.145 registrovaných a bůh ví, kolik neregistrovaných. Při tomto počtu jsem si sakra jistý, že by se našli lidé, kteří by uvítali 3D černobílé obrázky, na které by se dalo dívat jen vzhůru nohama. V takovém počtu je to prostě statisticky pravděpodobné. Nicméně směřování celé sekce může být jen jedno a vzhledem k nastavení se řídí rozhodnutím jednoho člověka a to je Špatňák. Špatňák I. Plešatý, z boží vůle admin obrázků, se prostě musí nějak rozhodnout i s vědomím, že ne vždy každého potěší. Ale rozhodnout se musí. Nicméně to neznamená, že vaše připomínky neberu v potaz. Kdyby tomu tak nebylo, není zde tato sekce, do které může napsat kdo chce co chce a já na vše odpovím. Nejsem populista, takže nemám problém sdělit NE.

6) A teď k tvé krabičce. Je hrozně hezké, že stojí 50 centů a přesně do ní pasují komponenty ze Scythe. Vsadím se o 100.000€, že na světě existuje minimálně 50 her, na které to platí taky. Není tedy unikátní. A vsadím se o dalších 100.000€, že neexsituje na světě jiná hra, kde bys dokázal upotřebit náhražku továrny, dřeva, kovu, jídla, mincí, ropy, setkání a to vše v daném poměru k vyjmenovaným komponentům a hernímu plánu navzájem. Unikátní tedy jsou.

7) Napiš uživateli 1a2a3a4, kolik jsem mu obrázků zamítl. To, že je admin, mě absolutně nezajímá. Nebo víš co; ještě lépe. Napiš Diovi. Kolik jsem mu smazal obrázků. Případně napiš uživateli Špatňák, kolik jemu bylo smazáno obrázků. Teď budu lehce animální, ale je mi zcela u prdele, jaké má kdo postavení na serveru, kolik má bodů významnosti, nebo kolikátky kozy. Pokud jeho obrázek nepatří na server, tak ho prostě neschválím, nebo smažu. A o tom se asi nebudeme přít. Kvůli tomu jsem hejtován neustále.

Nějaké další otázky?

19.9.2018 23:27:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Wars of Marcus Aurelius
Pred tydnem jsem pridaval fotky ke hre Wars of Marcus Aurelius. Pravdepodobne byly zamitnuty, protoze se jednalo o fotky komponentu z PnP verze. Nicmene zadnou zpravu jsem o tom nedostal a tak nevim, co jineho by mohlo byt spatne. Nestacilo by tedy presunout fotky do sekce DIY?

26.9.2018 15:59:07

@spatnak
Asi nie, dakujem za objasnenie..

Mia san mia...

26.9.2018 18:08:11

Junik
Pokud ti něco nebylo schváleno, tak se podívej do svého profilu. Tam uvidíš důvod. Takto si už nevzpomenu.

27.11.2018 00:42:11

Zvlastne dovody zamietnutia
Moje vlastne obrazky k vlastnej hre (ktorej som autorom) boli zamietnute z absurdnych dovodov. Okrem ineho ze nemam autorske prava :-) Aky je problem obrazka krabice ? Casto hladam obrazky krabic fotene z prednej aj zo zadu, vzdy ocenim na boardgamegeek ze tam niekto taky obrazok dal. A ked si pozrete lajky, zjavne potesi aj inych uzivatelov. Aky je problem dvoch obrazkov komponentov, ked su uplne ine (v inom prostredi, inak zobrazene) a davaju inu umelecku ale aj informacnu hodnotu. To akoze uskodi ?

Musim priznat, ze uz na ZH nebudem obrazky pridavat, lebo je to mrhanie energie. Citim sa trochu ako v bielorusku, kde cenzura ide na plne obratky. A nie v komunite urcenej pre radost a zabavu.

Nic v zlom. Ale taketo nejasne a subjektivne pravidla a cenzura su podla mna na skodu vsetkych uzivatelov ZH.

Napriek tomu si pracu adminov vazim a drzim palce, aby sa im darilo stranku obohacovat a nesli nechtiac mimo realitu a mimo komunitu, ktorej maju pomahat...

24.12.2018 04:02:33

Špatňák....
..... se asi špatně vyspal.

24.12.2018 08:54:01

Rudy
No jo spatnak je vernej svýmu nicku, nejsi jediný koho už tu otrávil ale nenadelas nic , to je jak s tím klaunem na hradě.

24.12.2018 10:32:18

Rudy
1) U obrázků, kde mám pochybnost ohledně autorství, se ptám, zda je ten, kdo je nahrál, současně jejich autorem. Proč? Nechceme se dostat do sporů o autorská práva a proto zde nechceme ani přejaté obrázky. Takže pokud jsi mi na můj dotaz neodpověděl a měl jsem důvod se obávat, obrázek jsem zamítl. Lépe se zmýlit v tomto, než pak dostat ZH do tahanic u soudu.

2) ZH nejsou BGG a proto razí jinou strategii. Na BGG je průměrně 38% obrázků zcela zbytečně. ZH jedou na kvalitu, ne kvantitu. Proto je přední strana krabice jen v náhledu hry a v obrázcích už nemá co pohledávat. Stejně jako zadní strana krabice, místo které tu máme popis hry.

3) Ze stejných důvodů (viz. bod 2) neschvaluji obrázky, které zachycují to samé. Nejde zde o uměleckou hodnotu. Té se věnují jiné servery. Prioritou je právě informační hodnota.

4) Zbytečně se oháníš cenzurou. Stejná pravidla se dodržují už léta a nebudu je kvůli nikomu ohýbat a ani překračovat. Pokud tě to znechutilo natolik, že už další obsah nepřidáš, je mi to opravdu líto, ale nic víc s tím dělat nebudu. Ty jsi autor hry, ty nebudeš mít svou hru propagovanou. Tvá volba. Počet přispěvatelů a jimi přidávaných příspěvků neustále roste, takže špatně asi nepostupujeme. Na serveru je nás nějakých 30.000 (+ bůh ví, kolik uživatelů bez registrace) a je dost nemožné mít taková pravidla, která budou vyhovovat všem. Ty se hněváš, že jsem ti neschválil krabici. Pokud to udělám, na beton se najde někdo, kdo bude vřískat, že krabici v obrázcích nechce. Asi tak.

PS: A ano. Do jisté míry hraje i roli to, jak se vyspím. Dělám vše pro to, abych byl objektivní, ale i já jsem jen člověk a můj názor je ovlivněn časem, novými zkušenosti a někdy i aktuálním rozpoložením mysli. Stejně jako toho na hradě. I na něj si můžeme stěžovat, nicméně chtěla ho většina. Takže jalový argument (sry. paladine, ale je to tak).

8.1.2019 22:34:56

No jo jenže
-Koho volíš? Losnu, nebo Mažňáka?
-Ale třeba Špatňáka...

8.1.2019 22:55:02

ad Špatňákovo PS a poněkud OT
Nedá mi to, abych nezareagoval. A chci teď reagovat pouze na argumentaci "chce to většina", protože tento argument, ať už je z jakéhokoli oboru mne vždycky dokáže nadzvednout. "Chce to většina" ještě neznamená, že je to dobře a že je to ku prospěchu věci samé. V době hospodářské krize v Německu postupně chtěla většina nacisty v čele s Hitlerem. A bylo to pro Německo dobře, protože to chtěla většina?

... takže s argumentací většiny bych byl hodně opatrný a princip většiny musí být vždycky vyvážen určitými demokratickými principy a především dostatkem informací, jinak je to manipulovatelný dav.

8.1.2019 22:58:28

...
Můžu se zeptat, proč neschvalují obrázky třeba 3 různí lidé? Ať je to ještě trochu víc objektivnější...

8.1.2019 23:31:21

Re spatnak
Jen strucne
Chtel jsem taky neco o te vetsine ale kren uz to stihl misto me
No a pak jeste jsem chtel neco k tomu bodu s kvalitou a informacni hodnotou.
Kdyz zamitnes neco u hry ktera ma tri prdele obrazku tak pricip kvality chapu, pokud ale zamitnes sebeblbejsi fotku u hry kde zadna fotka neni tak bohuzel ne, protoze tim urcite informacni hodnotu nevylepsis :/
Nejaka informace je lepsi nez zadna.

Vim ze s tim nic neudelama ale napsat tech par vet me nic nestoji a je mi trochu lip :)

Ps. Poslu ti nejaky obrazky

8.1.2019 23:42:10

@medwidek
To ne nemel by sis na koho stezovat.

8.1.2019 23:44:07

Vybíráme z Bazaru

Inovace
Inovace
Akt. cena: 810 Kč
Končí za: 10 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas