Nový design ZH

Diskuse k novému designu ZH
16.3.2013 08:59:05

datum
nelibi se me jak datum u prispevku problikava. A klidne bych ho nechal na pevno dany.

Priklad projizdim si LOTR pravidla prispevky maji pres 35 stran, jsem zhruba na 24 a ztracim se v tom kde jsem skoncil :)

EDIT: Ted jsem si vsiml ze je to jen u toho kdyz nejsem prihlasen. Jinak me tam zase pro zmenu blika zakaz a editace.

21.3.2013 12:33:28 | Upraveno autorem (porovnej)

obrazky
obrazky u her. V drivejsim dizajnu se velikost obrazku automaticky prizbusobila oknu. V novem jiz ne a jsou tam rolovaci listy. Nektere obrazky i na rozliseni ktere pouzivam musim rolovat.

Jinak si na tu bilou zacinam zvykat.

21.3.2013 16:22:55

počet inzerátů v bazaru
Bylo by možné v novém deignu někde zobrazovat (nejlépe na hlavní stránce) počet inzerátů v bazaru (jako to bylo u staré verze)? Je to dobrá orientace kolik toho přibylo.

22.3.2013 13:20:41

Zeus
Tohle pozadí je o moc lepší - za mě veliký palec nahoru. :-)

22.3.2013 13:52:10

stary a novy - prepinani
Trapi me, ze je nejak defaultne nastaveno, ze mi vzdy naskoci nove rozhrani. Myslim tim napr. po novem otevreni prohlizece. Nedalo by se nejakv cookies nastavit, aby zustalo naposledy pouzivane? Kdyz uz tedy nikdo nereaguje na zadost o pridani tlacitka navrchu. Vzdy musim do zalozek a prejit na clanek a prepnout a to je skutecne opruz.
A rad bych slysel reakci Dia na vsechny ty "vykriky" po starem designu. Zatim se chova jako pstros a ozve se jen kvuli nejake "minidulezite" veci - jako je pozadi. Ale na nazory casti lidi nereaguje! Asi pocita s tim, ze s hlavou v pisku si lidi nakonec reknou, ze se stejne neda nic delat a prijmou to. POsledni prispevky to zacinaji potvrzovat.
Mne by jen zajimalo proc musim z Mercedesu (byt se starym a slabym motorem) prelezat do Skodovky (sice s novym 4l motorem), kde se musim tlacit a vubec mi chybi puvodni pohodli. Proc nejde novy motor nacpa do Mercedesu? A to je zakladni otazka (alespon pro mne!) kterou tu Zeus nikomu nevysvetlil.
Radeji zopakuji otazku bez podobenstvi (pro Dia) - proc je zapotrebi se zmenou systemu (ktery bezi na pozadi) menit i fungujici design?

22.3.2013 15:11:25 | Upraveno autorem (porovnej)

nový/starý
mě naštěstí zůstává ten starý. Do nového lezu, jen když něco ve starém nefunguje (naposled kalendář akcí). Používám IE8 a doma na Opeře je to stejné. Zůstane poslední nastavení...

I když né tak úplně, protože ten úplně první, který mi vyhovoval nejvíce už je nedostupný a musím mít ten s "novou" úvodní stranou (jinak rubriky). Přišlo by mi užitečné mít možnost volby, zda bude úvodní stránka řazena chronologicky (tak jak to je), či tématicky (tak jak to bylo).

A další věc, která byla v původním designu lepší, je, že titulek každého článku byl uveden typem (popis/ recenze). Teď už je to jen u popisků, takže u recenzí není poznat, které hry se týkají. Chápu to však tak, že nový design se postupně vytváří a všechno bude. Jinak vypadá dobře, to se musí nechat :) Ondro držím palce!

22.3.2013 15:29:35 | Upraveno autorem (porovnej)

starý
Asi bych uvítal, kdyby to bylo možné, na starém vzhledu tu šedší barvu okolí stránky.

22.3.2013 17:57:27

Sloupec napravo
Proč je ten sloupec s odkazy napravo? Všiml jsem si toho na Deskožroutu a připadalo mi to nepohodlné. Byl nejaký důvod ho přesunout? Je to standard? BGG ho má nalevo.

23.3.2013 14:56:36

rada k zobrazení
prosím o radu, když jsem si v práci zobrazil ZH v chromu, tak se mi normálně objevilo šedé pozadí. Doma se mi nezobrazuje, předpokládám, že to nějakým nastavením, které se načte a pak se už znovu nenačítá jenom nevím co bych měl kde smazat.

23.3.2013 19:52:45

rámečky
Asi to tu padlo několikrát, ale mě ty rámečky prostě chybí. Když už tu nejsou, tak bych asi oddělila nějak viditelněji jednotlivé sekce. Tím myslím třebas to, že když si rozkliknu jakoukoliv diskuzi, tak mi to všechno splývá. Oddělila bych dotaz v zaklládajícím vláknu od samotné diskuze. Stačilo by třebas jenom zvolit o nějaký tón tmavší pozadí u dotazu oproti stávajícímu provrdrní. Nemusí to být hned barevný jak u .... Také bych lehce odlišila ten nynější pravý sloupec. Zase jenom nějaké tónování.

23.3.2013 20:14:10

Pamir
Souhlasím, ono to celé dostalo modernější design, ale je to málo sevřené.

23.3.2013 21:15:29

Nově přidané hry
Zjistím někde které hry byly nově přidány? Ve starém profilu se zobrazovaly.

24.3.2013 19:50:29

bílá
já mám také pořád bílé pozadí, jen jsem si myslel, že nevnímám ten rozdíl mezi šedou a bílou, jako že to bylo tak málo pozměněno, ale třeba ne. Reaguji na Parxela

25.3.2013 11:22:21

ad jarmuk a Parxel - není šedá
A nemáte náhodou blbě nastavený kontrast a jas monitoru ?

25.3.2013 12:05:25

šedá
pokud má být bílá, tak je vše ok
DÍKY

25.3.2013 13:45:30

přepnutí
Kde se prosím můžu přepnout do starého vzhledu? Mám tady takový nervózní agorafobický pocit. Díky

25.3.2013 14:35:18

jarmuk
:-) :-) :-)

25.3.2013 14:49:35

kren
Člověče myslím si že ne, protože se mi normálně odstíny šedé zobrazují, ale na ZH na prostě vidím pořád bílou.

25.3.2013 14:50:51

Členění stránky
Já bych se chtěl taky přimluvit za nějaké výraznější členění stránky. Mám trochu pocit, že to je krásno na úkor přehlednosti. Díky

25.3.2013 15:55:25

Parxel
Skusil si cache refresh? Ctrl+F5

25.3.2013 16:10:37

to Havelock
tedy pokud to neni ironie :-) - tak bohuzel zatim asi jen tady
http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/zatrolene-hry-v-novem-kabatku-a-vyhled-do-budoucna-1907/

25.3.2013 18:29:31

Reakce na podněty
1) Uchycení horního menu k hornímu okraji prohlížeče - to by se mi moc líbilo, bohužel se mi to nepodařilo ani po cca hodině pokusů zrealizovat. Pořád potvora uskakovala současně i doleva :-( Nicméně se nevzdávám, jen to budu zkoušet zase až za čas, až doladím pár důležitějších věcí.

2) Zlobení detailů obrázků v galeriích - zobrazování skrolbarů. Tohle je jedna z neplech, které určitě chci vyřešit. Mám na seznamu.

3) Pamatování si zvoleného designu - to funguje a je to uloženo v cookie prohlížeče. Pokud má ale někdo nastavené promazávání cookies při vypnutí prohlížeče, s tím bohužel nic nenadělám... Jinak mám to vyzkoušené v IE9, FF19 i Chrome a všude se to chová korektně (i po restartu počítače).

4) Navigační sloupec napravo. Důvod je jednoduchý a vychází z toho, že v našich končinách lidé čtou zleva a logicky tedy hlavní obsah každé stránky (kvůli kterému uživatel na stránku nejspíše přišel) je vlevo. A až o chlup za ním jsou další zajímavé informace, které už člověk musí "trošku" hledat. Prostě když jdu na profil hry, tak hlavní prostor stránky dostávají informace o hře a nikoli třeba náhodně vybraný inzerát z bazaru atd.

5) Šedé pozadí, které se neobrazuje. To je vážně divné, ani cache by to neměla ovlivňovat, protože kvůli ní verzuji i kaskádové styly. Napiš Parxeli prosím v jakém prohlížeči to zlobí. A máš vyzkoušeno, že na stejném počítači v jiném prohlížeči je to OK? Právě kvůli monitoru. Díky

25.3.2013 20:59:51

Block a změna designu
Z toho, jak to podáváš, moc netuším, jestli jsi ochoten naslouchat nějakým důvodům, ale zkusím to (i když jsem o tom psal i v tom článku o změně).

Když jsem zjistil, že do původního designu prostě některé prvky nedostanu, tak jsem se rozhodl starou technologii zahodit a postavit to na technologii nové, které zas umožní na nějaký čas rozvíjet web rychleji. A nikde jsem netvrdil, že systém co běží na pozadí vynutil tuto změnu. Tu si vynutil systém, který běží "na popředí". To, že jsem bez vědomí uživatelů vykopal ze ZH v průběhu podzimu komplet motor, převodovku a tak a nahradil je o generaci modernějšími, je jedna věc. U toho s tebou Blocku naprosto souhlasím a přesně z tebou uváděného důvodu jsem to udělal bez vašeho vědomí a tak, že jste si toho vlastně nebyli schopni všimnout (až na občasné chybky :-). Když jsem ale chtěl větší tuhost karoserie, tak jsem prostě musel zahodit rám (posvařovaný před sedmi let z různých dostupných trubek a jiných pohozených dílů) a místo toho vzal rám od zkušeného výrobce webů a s jeho možnostmi (a občas i omezeními) jsem postavil design nový.

25.3.2013 21:11:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Zeus
Tak nesouvisí s jasem, ale s kontrastem. Takže teď už mám pozadí jak má být. :-)

25.3.2013 21:45:42

Block
Díky, ironie to nebyla. Zkrátka jak to všechno levituje bez jakýchkoli orientačních bodů, tak jsem se beze srandy chytil stolu, abych měl aspoň nějaký pevný bod. Asi jako když se koukne člověk dolů z vysoké budovy, taky se radši přidrží parapetu :D

25.3.2013 21:47:52

Vybíráme z Bazaru

Nisei (Android Netrunner): Ashes cyklus
Nisei (Android Netrunner): Ashes cyklus
Akt. cena: 1150 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas