Nový design ZH

Diskuse k novému designu ZH
16.3.2013 08:59:05

Co říkáte na pokus s novým pozadím
Místo bílé (která je skutečně dost "agresivní") jsem vyzkoušel lehce šedou textutu tak, aby pozadí přestalo být tak agresivní a přesto nedošlo k zásadnímu zhoršení kontrastu mezi pozadím a textem. A tedy aby se text stále dobře četl.

16.3.2013 09:00:29

textura
Šedá textura je IMHO o dost příjemnější. Určitě je to krok správným směrem.

16.3.2013 13:38:30

background
No pro mne, vzhledem k tomu, ze i tak pouzivam nizky brightness a gamma kvuli normalnimu cteni i na ostatnich webech (s bilou) je to takrka nepostrehnutelne - ani jsem si toho nevsiml :-)
Priznavam, ze mam v prohlizeci nastaveno obnoveni tam kde jsem skoncil. Tzn. ze mi po spusteni naskakuje i ZH v jedne zalozce. Bohuzel vzdy naskoci do noveho designu. A vzdy musim BOHUZEL nekolikrat kliknout nez se mi podari prepnout na stary. Ja osobne jsem fakt konzerva a ten novy desogn mi nevyhovuje. Snad vydrzi ten stary, alespon do doby nez se prejde na novy system uplne... :-(

16.3.2013 15:53:19

Zeus
Změny jsem si také stěží všiml a to i poté co jsi založil toto vlákno. Mě osobně by bílá jako podklad nevadila, ale spíš to mě trochu působí jako když všechno tak trochu "plave ve vzduchu". Jestli mi je rozumět. Přece jenom ty rámečky to všechno tak nějak ukotvovaly a lépe se mi orientovalo.

Jinak k tomu přesunutí kde se diskutuje zleva doprava moc nerozumím. Sice si na to zvyknu problém v tom nevidím, ale vzhledem k tomu, že všichni čteme zleva doprava a první věc na kterou koukám je právě "kde se diskutuje", tak mi to přijde trochu nelogické.

Nové funkce jsem zatím ještě nestihl zkoušet a ani jsem se v tom moc nehrabal.

P.S. Mám radost, že jsi se do toho znova pustil Ondro.

16.3.2013 17:28:12 | Upraveno autorem (porovnej)

rámiky
Zhodujem sa s Parxelom. Tie rámiky mi chýbajú a tiež mám pocit toho plávania textu (lepší výraz som nenašiel tak som si ho požičal :) ). Zmenu pozadia som si tiež nevšimol. Avšak nevadila mi, pokiaľ by tam boli tie rámiky. Aj keď o zelenej farbe je všeobecne známe že ukľudňuje oči. Preto sa mi pôvodná farba viac páči. Stĺpček "Kde sa diskutuje" mi nevadí tam kde je..

16.3.2013 17:44:33

Bílá vs. modrá (a rámečky)
Tak je pravda, že mě teď žena nenachytá na těch "zakázaných modrých stránkách", ale jak jsem si na ty modré rámečky zvykl, trochu mi chybí.

Nakonec to ale asi bude jen o tom přezvyknout si.

17.3.2013 11:05:39

Další drobný pokrok redesignu...
Do nového designu jsem převedl i hledání v diskusích a při tom jsem ho pro použití v novém přepsal tak, že bylo možné ho v novém nasadit na hledání i v diskusních fórech a klubech. Jen pozor, u klubů prohledává pouze veřejné diskuse, nikoli interní diskuse pro členy. Čistě z důvodu, aby interní diskuse nemohla prosáknout mimo okruh členů klubu.

17.3.2013 11:39:04

Zeus
Nevím jestli to přímo souvisí s těmi změnami, které děláš, ale mě se teď v některých diskusích nezobrazují avataři.

Konkrétně tady v této diskusi se zobrazují normálně, ale např. v diskusi k Successors avatary prostě nevidím.

17.3.2013 13:14:22

Chybějící avatar v diskusích u her
Chybka byla ve starém designu, opraveno. Dík za upozornění...

17.3.2013 13:32:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Děs běs
Proč proboha takováhle příšerná změna, která všechno přeházela???? Chjo ...

Jak se to dá přepnout zpátky?

19.3.2013 13:21:31

Jde o zvyk
Jde jen o zvyk a po chvilce používání si na ty změny, po počátečním odmítání, lze velice rychle zvyknout.

19.3.2013 14:32:03 | Upraveno autorem (porovnej)

kren
ja to už mám nový dizajn asi týždeň a tie rámiky mi fakt chýbajú a neviem si na to zvyknúť. Stráca to na prehľadnosti.

19.3.2013 16:11:51

Merlin
Na původní modrý starý kabátek se lze přepnout přes titulku a Diův článek o těch změnách. V textu jsou odkazy na oba "kabátky".

tady: http://www.zatrolene-hry.cz/clanek/zatrolene-hry-v-novem-kabatku-a-vyhled-do-budoucna-1907/

19.3.2013 16:32:11 | Upraveno autorem (porovnej)

design
design:
Docela si dovedu představit, že se mně bude nová podoba stránek líbit, šedé pozadí se mně líbí víc než bílé, dvojsloupcové rozvrstvení je přehledné, potud dobrý. Kromě toho bych ale měl i nějaké námitky.

Za prvé mě irituje modré okno reklam, které je natvrdo převzaté ze staré podoby stránek a opravdu se sem vzhledově nehodí. Při té příležitosti bych ale asi změnil i barevnost "záhlaví" a "zápatí", k bílému ladění se nějak nehodí.
V diskusích splývá "hlavička" diskuse se standartními příspěvky a chtělo by ji nějak výrazněji oddělit. Dřív to řešily rámečky, teď nic.
„Funkční“ tlačítka nejsou moc dobře vidět, stačilo by stejně jako u tlačítek stránek nechat bílou barvu a ne šedou stejně jako pozadí.
Toliko k vizáži.

to kren:
Tato disuse se jmenuje diskuse k novému designu ZH, jestli se ti tato dikuse nelíbí, nikdo tě nenutí ji číst ani komentovat. Sorry, ale nechápu, proč máš potřebu komentovat ty zapškle zaťaté, kteří diskutují o tom, čeho se diskuse týká, fakt nerozumím.

19.3.2013 16:47:27 | Upraveno autorem (porovnej)

ramce + prebio
ramce
Abych nebyl jen kritik (byt stale pouzivam a dokud to pujde, stale pouzivat budu, stary design)
Ten pocit "plavani" a rozharanosti totiz zpusobuje i zmena radkovani. Kdyb byl text kompaktnejsi (i jako treba ve starem designu) tak by ten pocit trochu pominul. Mimochodem hadam, ze je to tak 1,5 radkovani (asi pouzit default)

prebio
ackoli s Tebou velmi silne souhlasim s vyjadrenim Krenovi, tak i on ma pravo na svuj nazor. A ja ho chapu, o cem se nas snazi presvedcit. Problem je v tom, ze on to vidi tak: jeho hlavni problemy jsou PROBLEMY a to ostatni jsou marginalni zalezitosti a je chyba se jimi zabyvat.
Krene neber nam pravo mit nazor a moznost se vyjadrit k tomu co nam vyhovuje a co ne. My Ti ho taky nebereme. A neni potreba pouzivat "radikalni" eufemismy.
A prebio a spol. nezakazujme prosim Krenovi vyjadrit svuj nazor (kdyz nebude mit stopy vulgarity) Jsme v diskuzi. Diskutujme

19.3.2013 20:58:08

to prebio a Block
Víte co, mě je to celkem fuk. Pokud si to někdo vzal osobně a přes takovou ptákovinu se nepřenese, tak já ty eufemismy klidně smažu. Za rok už ta změna designu stejně nikoho tankovat nebude.

A že mne poučuje o radikálních eufemismech někdo, jehož první příspěvek ke změně designu byl charakterizován slovy "celosvetova reklamni uchylka" a "bleeeee" je pánové hodně úsměvné :D.

19.3.2013 22:44:44

to kren
Misto racionalni debaty napadat diskutujiciho je prvni zakladni zkuseneho demagoga.
Napadlo mne nez s Tebou rozvijet demagogickou debatu radeji se budu opet vyjadrovat k veci

19.3.2013 23:28:07 | Upraveno autorem (porovnej)

2 negativa
1) to bílé pozadí je naprostá katastrofa ... úplně to vypaluje oči jako ten sníh venku když na něho teď svítí slunko .... absolutně se na to nedá dívat ... doporučuji aspoň zvážit možnost přidání změny pozadí na jinou barvu v profilu uživatele, pokud nechceš defaultně nastavit nějakou míň razantní barvu (nádech modré, zelené, šedé ... cokoliv lepší než ta sněhobílá)
2) navigace v pravo ... nechápu proč, jsme v Evropě a od malička jsme zvyklí číst zleva doprava ... nechápu, proč mám hledat něco vpravo, a pak se vracet pohledem zpět, místo abych četl stránku tak, jak to máme přirozeně zafixováno ... v tomhle nevidím žádnou inovaci, jenom potvrzení pravidla že každý update jenom znamená zhoršení stavu oproti předchozímu. Skutečně netuším proč tady z toho dělat Office 2010.

Zbytek změn buď nevnímám nebo je OK.

20.3.2013 09:46:05

aukce
nikde nezjistim pocet aukci. Ve starem designu jsem vedel: a dneska je 85 aukci, koukl jsem odpoledne a bylo 88 a ja vedel, ze neco pribylo, takhle nevim a musim projizdet cely seznam. Coz me odrazuje a otravuje :)

Jinak bila barva je opravdu nic moc a nabidku vpravo bych dal take doleva. Ale jinak celkovy vzhled se me libi az na tu bilou a umisteni vpravo.

20.3.2013 10:09:56

ad Tangram a 2 nejčastěji zmiňovaná negativa
Protože Tangram shrnul dvě věci, které tady nejčastěji znějí jako výtka, tak jsem si udělal takový malý experiment, co mě osobně by vyhovovalo víc, ač s novým designem nemám vůbec problém. Dal jsem si do prohlížeče na dvě záložky vedle sebe web se starým designem a novým designem, zkoušel jsem mezi nimi přepínat a střídavě pracovat v obou. Chápu, že možná budu v menšině, ale na mne to působí následujícím dojmem, co se týče dvou zmiňovaných negativ:

1) Mám široký monitor a tak dva široké čistě bílé pruhy po okrajích starého designu a v mezerách rámečků v kontrastu s modrým podkladem rámečků působí na mé oči mnohem negativněji, kontrastněji a více vypalujícím dojmem, než nový jednolitý podklad se světle šedivou texturou. Pokud má někdo vyhulený kontrast monitoru tak, že se mu světlešedé pozadí nového designu jeví jako čistě bílé, tak to není chyba webu, ale chyba špatně nastaveného monitoru. Schválně si zkuste rychle přepínat mezi oběma verzemi webu a musíte poznat ten rozdíl. Pro únavu očí je pohodovější text na jednolité ploše než v kontrastu barevných rámečků proti bílému pozadí.

2) Co se týče přehledu diskuzí vpravo, tak asi jsem výjimka, ale mě to vyhovuje mnohem víc než vlevo. Myš mám na pravé straně, jsem pravák a tak je pro mne tak nějak přirozené šmydlit s ukazatelem co nejvíc vpravo. Vlevo se mi to zdá tak nějak přes ruku, nepřirozeně, na opačné straně než mám myš. Takže po téhle stránce je pro mne tahle změna veskrze pozitivní. Zkoušel jsem chvíli dělat s tím přehledem vlevo a pak zase s tím novým vpravo a opravdu je to pro mne více vyhovující v novém designu.

Takže tak asi můj menšinový názor na změnu designu. Graficky se mi ten design zdá takový čistší, harmoničtější. Ten starý se mi z výtvarného hlediska jevil takový výtvarně rozbitý bez citu pro harmonický detail. Nicméně chápu, že chutě lidí jsou různé a výtvarné působení musí jít ruku v ruce s funkčností a jedno bez druhého nemá moc smyslu.

20.3.2013 10:21:17

Připomínka
Mě nový design nijak neuráží a připadá mi lepší než starý ve všech ohledech. Snad by jen bylo dobré, aby hlavička (tedy záložka se všemi odkazy) byla stále nahoře a rolovalo se až od zeleného proužku dolů a při přepínání mezi odkazy by nebylo potřeba neustálé vracení nahoru.

20.3.2013 11:26:29

zvyk jsem si
ale ladík 81 má pravdu, to je praktická věc.
Samo, že nový design byl pro mě ze začátku horší na orientai, ale když už je vidět na data u příspěvků, tak to asi v poho.

20.3.2013 11:52:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Joe

Názor
Nový dizajn u mňa v pohode. Je pravda, že rámčeky pridávajú na oddeliteľnosti jednotlivých príspevkov apod., ale tiež sa pripájam k názoru, že je to sila zvyku.

Ladikov námet na rolovanie obsahu, nie hlavičky, je myslím namieste a stálo by za to to vyskúšať.

A napadla ma ešte jedna vec - čo takto tiež vyskúšať striedať podklad príspevkov (mierne tmavšia šedá a mierne svetlejšia šedá)? Ale to tiež treba asi vyskúšať, ako by to vyzeralo - a možno nakoniec bude vyzerať súčasný stav lepšie.

20.3.2013 13:23:16

Al

K designu stránek
K vašim připomínkám nezbývá, než se přimluvit za zmenšení (případně i zrušení) hluchého modrého pruhu nad nabídkou, který na každé stránce akorát zabírá spoustu místa.

20.3.2013 13:47:01

Tak po nějakém tom dni užívání
hlavně oceňuji že "kde se diskutuje" je teď viditelné i v seznamu zpráv.

21.3.2013 12:25:41

Vybíráme z Bazaru

Dune: Imperium (EN)
Akt. cena: 900 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas