Nový design ZH

Diskuse k novému designu ZH
16.3.2013 08:59:05

Zeus
Díky za odkaz, konečně se mohu aspoň na chvíli porochnit ve starém, přehlednějším designu. Domnívám se, že tvoje statistika odráží to, co jsem říkala, že do staré verze se nedostane nikdo, kdo si stránku okamžitě neuložil. Já jsem se o to snažila poměrně záhy po rozdvojení designů a prostě se mi ten proklik už nepodařilo najít :((
Pokud je to dále neúnosné, chápu, jen není divu, že starý nikdo neprohlíží, když je tak šikovně zašitý.

5.6.2013 09:34:24

ikri
Určitě neříkám, že to tu situaci neovlivňuje. Na druhou stranu po původním designu až na výjimky (a prosím neberte to, že do nich šiji nebo si z nich nějak utahuji) nikdo moc "nekřičel". Což mě velmi příjemně překvapilo, protože obecně proti každé zásadnější změně hraje dost zásadní odpor lidí ke změně. Sám na sobě to často pozoruji také, jen jsem to poznal z mnoha stran a proto se každé změně snažím dát šanci (i když něco ve mě stejně vždy křičí, že néééé, že chci zpět to známé :-)

5.6.2013 09:40:17

Jen abychom neunesli téma někam jinam...
... tak oznamuji, že včera večer se v Katalogu her nově objevila možnost vyhledat pouze hry určené právě pro 2 hráče :)

5.6.2013 09:41:10

Zeus
Tak pro mně by byl stoprocentně lepší ten původní design, dle mého názoru přehlednější a útulnější. Důvody, proč jsem nekřičela, jsou dva:
a) nechci ti to dělat ještě těžší, a to i proto, že vím, že:
b) si to vyslechneš a stejně si to uděláš po svém :) - obdivuhodná to vlastnost
Tak to jen mé soukromé pocity. Ať žije původní design a možnost hledat hry právě pro 2 hráče je super, až to u nás večer všechno usne, hned se na to vrhnu a prozkoumám to! Děkujem!

5.6.2013 09:53:33 | Upraveno autorem (porovnej)

ikri
Tak já věřím (snad ne moc narcistně :-), že to poslouchání názorů není jen naoko a že je v potaz beru. Ne nutně vždy formou, že to tak udělám, ale když mi to dává smysl, tak to do plánů a úvah zahrnu (opět třeba ne přesně tak, jak názor zazněl, ale to řešení přiohnu tím směrem). Ale možná fakt ne a jen si to namlouvám :-)

5.6.2013 11:13:48

Zeus
Já myslím, že to je hlavně otázka zvyku. Mě to ze začátku také připadalo takové všelijaké a teď jsem spokojený.

5.6.2013 11:46:11

Parxel, Zeus
No, já jsem byla jaksi nucena :) nový design používat docela dlouho, zvykla jsem si, ale když přepnu do toho starého, je pro mně neskonale přehlednější. Prostě jak už bylo řečeno - v novém designu to nějak létá v prostoru a můj mozek není schopen to zpracovat. Ale není to rozdíl takový, že bych si nezvykla, už jsem tak nějak kapitulovala :)

To o tom, že si to děláš po svém, neber jako kritiku, já to naopak obdivuju. Že nevíříš diskuse a zůstáváš v klidu :) A je to pořád tvůj web, tak proč by sis to nedělal po svém. A už přestávám plkat ;)

5.6.2013 12:50:09

Konec původních ZH
Tak jsem bohužel po týdnu nemožnosti připojení k internetu právě ted zjistila, že původní design končí :-((. Ještě mě to na chvilku pustilo a už to nejde. Patřím k tomu půl procentu, které se starého přehledného vzhledu bez problémů drželo. Můj Firefox či kdo mi totiž pokaždé spustil z Lišty záložek původní starou modrou verzi. Pouze 2x se mi nanutila verze nová(kterou jsem si jinak i párkrát vyzkoušela), ale nebyl problém na 3 kliknutí najít proklik na starou verzi.
Nejdřív mě překvapilo, že údajně 99,5% lidí používá novou verzi, ale když se nad tím zamyslím, tak vlastně ani ne. Nováčkům se ani jiná nenabídne, někomu se nová líbí kvůli novým funkcím, někomu dělalo problém udržet starou a většina zapomněla nebo hlavně nevěděla, kde najít ten proklik. Ten byl zřejmě záměrně schován:-) a nebyla na něj nikde cesta z titulky, jak někteří chtěli. Přitom stačilo pouze na Titulce sjet úplně dolů na Úpravy ZH, pak na 11. března a proklik na článek o této úpravě, kde byly(jsou) obě verze ke kliknutí...no nic.
Na nový design si "nezvyknu", protože mě i ta šedá stále tahá za oči a vadí mi ta roztahanost(chápu, že většina uživatelů chce na ZH chodit i na tabletech a mobilech a potřebuje tlapat prstama) plus pár věcí. Což neznamená, že sem nebudu chodit, to určitě z různých důvodů ano, ale už tu prostě nevydržím načíst tolik informací a nebude mě to lákat trávit tu tolik času jako dřív. A to mě mrzí.
Právem majitele ovšem je si udělat co chce a jak chce, to chápu. Snad můj smutek vykompenzují aspoň některé vylepšení :).

8.6.2013 16:27:24

Automatické scrollování
Všiml jsem si, že už nějakou dobu je tu taková veselá záležitost, kdy po kliknutí na odkaz diskuze hry (Kde se diskutuje) se otevře stránk a jjí obsah sescrolluje zhruba do poloviny. Je to milé, pěkné, funguje to a věřím, že z toho máš radost, ale za prvé to na můj vkus zbytečně zdržuje, za druhé dezorientuje a za třetí to má žaludekzvedající efekt. Mohli bychom se prosím vrátit k původní a všude zavedené vlastnosti odkazu, která otevře novou stránku bez jakéhokoliv efektu? Nebo spíš radši dát uživateli možnost tuto featurku nepoužívat? Nerad bych, aby to vyznělo jako remcání, ale jako dobře myšlený feedback mířený ke zkvalitnění stránek.

14.6.2013 03:19:51

havelock
tiež mi to celkom lezie na nervy :)

14.6.2013 04:19:20

Scrollování
Jj, taky mi to vadí

14.6.2013 09:27:10 | Upraveno autorem (porovnej)

scrolování
bohužel jsem si na něj ještě nezvykl tak bych se připojil k názoru, který zde padl.

14.6.2013 09:53:40

scrolování
Mě nejvíce mate, že někde to scrolování je a jinde, například v diskuzích klubů, není.

14.6.2013 19:08:38

Fuj
Tak jsem kvůli zmanipulované statistice (aneb co je objektivního na tom, že se každému novému i nezaregistrovanému příchozímu vnucuje nový design a i staromilcům se každou chvíli samovolně ze starého přepne na nový - v takovém případě je pak dost nefér si mnout ruce, kolik lidí používá nový design) zjistil, že už nemůžu používat starý přehledný desing ... A hned mě z toho nového bylo na zvracení, neb mi po každém kliknutí na téma diskuze ujíždí samovolně stránka pod myší ... Nešlo by s tím něco dělat? Je to běs...

16.6.2013 23:28:00

Scrolování
Jen proto, aby zazněl hlas i z druhé strany a to chodím na stránky z notebooku, automatické scrolováni mi vyhovuje a na desig jsem si již zvykl.

18.6.2013 21:55:46

Scrolování
K novému designu už jsem se vyjádřila...a právě proto, že mi kvůli roztahanému řádkování vadí neustálé scrolování, tak právě tohle automatické mi vyhovuje a vůbec mi nevadí. Naopak, šetří mi čas, myš i ruce :))

19.6.2013 10:47:46

scrollování
Mě to příjde jako taková Samsungovská funkce. Vypadá zajímavě, ale prakticky je k ničemu a spíše otravuje (omlouvám se všem fanouškům Samsungu Galaxy SIII za rýpnutí :) )

19.6.2013 11:01:50

scrolování
no, když už tu je a není vyhnutí, tak by asi nebylo špatné po kliku na odkaz na diskuzi hry, aby mi na tuto diskuzi odroloval, nikoli zůstala stránka viset na obrázku...

19.6.2013 11:09:30

Tak já nějak nevím :-)
Co s tím scollingem?

Přidal jsem ho kromě ušetření trochu scrollování pro všechny hlavně kvůli novým návštěvníkům, aby neklikli na název diskuse v pravém sloupci a nezobrazil se jim profil hry, na kterém není po diskusích ani vidu ani slechu (obdobně při kliknutí na obrázek na úvodní stránce ZH), protože profil hry je občas vcelku dlouhý. Současně jsem tam nechtěl dát klasický okamžitý odskok doprostřed stránky, aby zase tito noví nepřehlédli, že profil hry má i něco nad výpisem obrázků/diskusí apod.

Možná že bych zrychlil to scrollování? Teď je nastaveno na 1,5 vteřiny... Myslíte, že by vám to pomohlo? Zkrátit třeba na polovinu?

22.6.2013 17:02:06

Zeus
Určitě zkrátit dobu na polovinu nebo až na 0,5 sekundy.
Proti scrollování nic nemám, ale je to fakt doba.

23.6.2013 16:44:29

super
teraz je to ovela lepsie..

24.6.2013 04:17:59

Vybíráme z Bazaru

Duna Impérium + promo
Duna Impérium + promo
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas