Aukce v bazaru

Ahoj,

rád bych znal váš názor na aukce v sekci Bazar. Zdá se vám to zajímavé (jako prodejci a pokud aukce budou i jako nakupujícímu)? A až s nimi budete mít zkušenosti, rád bych znal vaše připomínky...

Díky...
9.7.2009 10:16:04

*I*P*E*T*R*K*
Chtěl bych ocenit ipetrka za jeho veskrze pozitivní vztah k tomuto webu, jakožto jeho závislosti, která ho poměrně nedávno zasáhla v nebývalé míře. :) Gratuluji

2.9.2010 21:33:53

ipetrk - hodnocení uživatelů
Na druhou stranu, aby se nám tady z toho nestala sešlost ikonek. Jestli se zavedou různé řády apod., tak ba se to tady blyštělo všelijakejma ikonkama atd.

Současný sytém se mi líbí, protože je jednoduchý a poměrně objektivní (samozřejmě v rámci možností). A já bych byl rád kdyby to tak zůstalo.

3.9.2010 06:58:26

PJ

Parxel
Já také nemám rád přeplácanost, ale ten návrh se mi líbí. Podobné hodnocení by se mohlo třeba zobrazovat pouze v profilu hráče...

3.9.2010 08:26:52

Profil hráče
Přesně tak! Hodnocení by se zobrazilo jen v profilu hráče! Tzn. viděl by ho jen ten, kdo by měl zájem o to zjistit si něco víc. Klidně bych zavedl, že hodnocení MUSÍ být s komentářem. To záleží. Ale odpadla by pak třeba nejistota při nákupu her od někoho atp. Já třeba teď kupoval od PJ a tam jsem si byl jistej vzhledem k mitře. Ale hru může prodávat i někdo jednotečkovej, kdo je tu dlouho a co o něm kdo ví? Jak zjistíte, jestli je to dobrej nápad?
S profilem pak souvisí i můj návrh na TOP her hráče... Prostě potunit profil.

3.9.2010 09:32:48

ipetrk
Na PJ bacha, ta mitra nic neznamená, já ho jednou viděl válet se po zemi s jitrnicí v zaprášeném provlhlém sklepě a to už tu mitru měl...

3.9.2010 09:37:55

ipetrk
Ono, když sem někdo dlouho chodí tak se tady lidi znají třeba i z diskuse a je jedno jestli má jednu tečku nebo žádnou. A zase naopak. Jsou tady lidi, kteří mají helmičku a diskutují mnohem míň než jiní. Zase takový problém v tom nevidím.

Navíc systém hodnocení stejně není stoprocentí a nic ti nezaručí. Já tenkrát kupoval na aukru AoE3, už jsem to zmiňoval v jiné diskusi. Ten týpek měl plno hvězdiček, označení superprodejce a snad jen jeden negativní komentář mezi stovkou dalších. Po nákupu jsem pak doma zjistil, že je z obalu vyříznutí čárový kód. Jenom se domnívám jak k té hře přišel.

A to systém komentářů podle mne moc neoštří. Skončí to tím, že ty mu napíšeš neg. hodnocení a on tobě. Ostaní pak stejně nebudou vědět co je pravda, protože je to slovo proti slovu.

3.9.2010 09:47:55

==>Parxel
Nechci se tě dotknout, tak prosím můj koment teď neber v osobní rovině.

Dělám na relativně vysoký pozici v jednom občanskym sdružení. A pokaždý, když chci něco nového tak slyším: "To je zbytečný. Tam stejně nikdo nebude. To nikoho nezajímá. Moc práce. Stejně to lidi neoceněj. Kdo to bude dělat? Víš kolik to zabere času. Hele, pustíme to k ledu a uvidíme časem..."

Všechno, co jsi napsal je pravda. A co? To sem Zeus nemusel dělat diskuzi. Vždyť jsme se mohli bavit na nějakym phpBB fóru mimo stránky. Má to víc funkcí, není s tím tolik starostí. Nemusely bejt kostky a klobouky před nickem. Vždyť kdo chce něco napsat, nebo sem vložit, stejně to sem dá - nevím o nikom, kdo by tu fakt něco dělal kvůli obrázku. Koneckonců, pokud to dovedeme ad absurdum, nemusely bejt ani tyhle stránky. Strejda google něco najde o každý hře.

Víš jak to myslím? Pokud Zeus napíše - hele, nemá to smysl a je to moc práce, pak OK. Ale jinak Tvoje argumenty vlastně nic neříkají. Ano, může se stát, že tě někdo blbě ohodnotí (ale ty nemusíš vědět, kdo to je. Prostě by bylo v profilu počítadlo a bylo by tam hodnocení jako u her, ale kdo jak hodnotí by viděl jen moderátor...). To že se lidi znaj z diskuze je super. Takže to znamená, že nováček nejdřív bude muset strávit měsíc po zatrolenkách, aby zjistil kdo je jakej?

Netvrdím, že nápad s hodnocením hráčů hráči je něco orgasmickýho a jestli to bude, nebo ne, je mi vcelku jedno. Jsem jen příznivcem určitý evoluce každýho webu a je to věc, která mě napadla, že by mohla bejt užitečná. Pokud někdo napíše pádnej argument, proč je to hovadina, nebo když Zeus (jak jsem už psal) řekne, že na to nemá čas, tak není co řešit. Jen mě nebaví taková to obecná negace novejch věcí. Ano, je to práce, ano, je to nový a bude třeba si to osahat, ale to není argument proč to nezavést.

Uff ;-)

3.9.2010 10:46:05

Omezení osobám
Např. Aukro je velice důvěryhodné, protože u nich probíhá registrace na adresáta. Zde samozřejmě nic takového není, ovšem nebylo rozumné např. novým uživatelům znemožnit po určitý počet dnů (než se projeví :-) ) neumožnit podávání inzerátů a nebo aukcí? Nechci se nikoho dotknout, ale dnes se zde objevilo několik aukcí a vypadá to, že si člověk vytvořil účet na ZH jen kvůli tomu, aby mohl prodat nadbytečný počet her.
Snad mi rozumíte, proč dávám takový podmět.

22.1.2011 20:08:21

Deth
Jestli narážíš na tu aukci (aukce?) Yspahan. Tak u toho bych se podvodu nebál, jelikož prodávající chce osobní předání. A navíc na takovou aukci by přihodil snad jen blázen, protože nový Yspahan jde sehnat za 600 i s poštovným :)

22.1.2011 21:20:31

to DETH
Já bych to viděl asi takto. Nezáleží na počtu teček, ale třeba nějaké omezení co se týká v podobě aktivity na webu. Nemusí se jednat jen o body, ale třeba jak se kdo zapojuje do diskuse. Přeci ten kdo si zde vytvoří účet jen pro to aby tu inzeroval hry na kšeft, tak nebude mít potřebu se zde nějak zviditelňovat, diskutvoat o hrách s ostatními, vystavovat fotografie, články, recenze aj. A těhcto lidí by se to omezení týkalo. Občas se stane, že někdo koupí novou hru, pak si to rozmyslí a prodá ji a třeba i pod cenou. Já jsem tak prodával Agricolu s rozšířením karet aj. Když si něco objednám, tak to zkusím nabídnout, ale mám i jiné způsoby jak hru udat. Máš pravdu v tom, že je zde spousta inzerentů v sekci bazar vyloženě komerčních a mohlo by se to zkusit nějak omezit. A mimochodem, jako by jsi to neznal? AUKRO není vůbec bezpečné. Mohl bych ti povídat.... :-(

22.1.2011 21:31:43

Kent
Já to myslel, jinak. Třeba jen to, že by nový uživatel nemohl zveřejňovat aukce tak cca 30 dní. Nic víc. Určitě ne, že by to bylo vázané na jiné zásluhy.
Nemyslím, si že by zrovna ZH byly atraktivní pro prodeje za účelem zisku. Pouze mi šlo o "ochranu" uživatelů.

22.1.2011 21:40:53

to DETH
Tak to jsem nepochopil. Ono stejně kdo hru chce, tak asi ví kde si má koupit. :-)

22.1.2011 22:04:20

Možnost nastavit nejvyšší příhoz v aukci.
Tohle mi v aukci vyloženě chybí. Ještě že jsem to neudělal hned, jak jsem zamýšlel, ale jenom opatrně přihodil. Logicky, jako kupující, chci zaplatit co nejmíň, ale proč kvůli tomu musím neustále kontrolovat aukci, když mi stačí zadat, že dám nejvýše 900 Kč. Navíc v kritický den nemusím mít možnost být u netu, abych zkusil někoho přehodit, jenom proto, že jsem předem nemohl zadat, že dám maximálně 900 Kč a postupně se přehazovat o desetikoruny...

8.2.2011 12:16:34

Nejvyšší příhoz...
... zatím určitě neplánuji. Dost by to zkomplikovalo celý aukční systém a systém teď funguje dobře.

8.2.2011 12:30:52

peca007
Nejvyšší příhoz tak, jak to funguje na aukru je z mého pohledu těžká diskriminace prodávajících, kteří se pak snaží urvat, kde to jde (vyšší deklarované náklady na poštovné, fingované účty na zvyšování příhozů (= vytažení maximální částky z kupujícího) apod.).

S tím kritickým dnem to není tak úplně pravda, pokud přihodí někdo v poslední den, dražba se posouvá o další den.

Na druhou stranu, máš pravdu, že příhazování po desetikorunách může být malinko frustrující, ale nikdo ti nebrání zhodnotit tuto frustraci a přihodit třeba rovnou o 50 Kč víc, než konkurent. Navíc pokud se bude v aukcích prodávat za minimální ceny, hráči budou hry nabízet za vyšší ceny, pokud je vůbec budou nabízet.

8.2.2011 13:11:11

Nejvyšší příhoz
Zeus: To chápu, taky nerad hrabu do něčeho co funguje...
Hike: Prodávající má možnost udat minimální požadovanou cenu, nemusí jít nutně "od koruny". Ale souhlasím, že nemusím přihazovat zrovna po desetikorunách, ale zaokrouhlit výsledek třeba rovnou na celé padesátky.

8.2.2011 13:43:50

Aukce
tady ta aukce neni buchvijak promakana ale me se libi. Kdyz budete chtit promakanejsi jdede na Aukro ktere uz tu je. Prijde mi ze zde nejlepe funguje bazar a aukce je jako bonus. (i presto mi prijde ze funguje dobre).
Radeji nez by Zeus prekopaval akci tak muze prekopavat jine veci :) nebo hrat vic deskovek.

8.2.2011 14:20:49

Aukce
Mel byych dotaz, jak cely ten system aukci vubec funguje? Jsem si jist, ze jsem prave vyhral aukci na hru Kung-Fu nicmene nedosla mi zadna zprava ze aukce zkoncila ani jestli jsem ji skutecne vyhral a vlastne ani zpetne nevim koho kontaktovat. Chtelo by to trochu domyslet a v profilu mit moznost listovat aukcemi kterych jsem se zucastnil a jak vlastne dopadly.

10.3.2011 00:50:33

Hmm
Aha sorac, ted jsem si vsiml, ze v te hromade spamu co mi chodi na email mam i zpravu ze ZH.

10.3.2011 13:18:42

minimální příhoz
nevím jestli se to už třeba neřešilo v jiném vlákně, ale mě osobně by se docela líbilo, kdyby prodávající mohl u aukcí stanovit minimální příhoz (tj. například, že není možné přihazovat méně než 10kč apod.)...

26.4.2011 08:15:22

Axis & Allies
A všimli jste si, že včera přibyl na aukci příhoz sto tisíc? Docela by mě zajímalo, jak k takové raritní situaci došlo :)

26.4.2011 08:46:23

ad Permonick a minimální příhoz
To by bylo fajn, protože ty desítky příhozů po jedné koruně jsou fakt otravné.

26.4.2011 09:49:35

to kren
i tak cekas dva tydny na konec. stacilo by prihazoat az poslednich par dnu. nebo moc nastavit maximalni castku jak na aukru a nejaky robot by uz prihazoval za vsechny automaticky

26.4.2011 10:12:46

ad robot
Toho robota už Zeus odmítl, že to dělat nebude, ale inkrement příhozu víc jak po 1kč by snad nedalo tolik práce.

26.4.2011 10:23:27

dotaz
Dám hru do aukce, někdo ji vyhraje, mohu nějak najít daného uživatele? Mail mi nepřišel (do spamu nespadl) a uživatel se mi sám neozval. Tak nevím, jak to s ním vypadá a není fér, abych tu hru dal do aukce hned znovu.

5.7.2011 10:19:14

Vybíráme z Bazaru

Brass - Insert
Brass - Insert
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 13 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas