Aukce v bazaru

Ahoj,

rád bych znal váš názor na aukce v sekci Bazar. Zdá se vám to zajímavé (jako prodejci a pokud aukce budou i jako nakupujícímu)? A až s nimi budete mít zkušenosti, rád bych znal vaše připomínky...

Díky...
9.7.2009 10:16:04

Sjone...
Mrknu na to a pošlu soukromou zprávu...

9.7.2011 13:54:10

Úprava notifikací o ukončených inzerátech/aukcích v Bazaru
Tak jsem upravil upozornění na ukončení aukcí i inzerátů tak, aby místo emailem chodily primárně jako soukromá zpráva na ZH (a pokud máte zapnuté notifikace na nové zprávy na email, tak vám přijde tato notifikace emailem).

Součástí úpravy je i to, že prodejce i výherce aukce má v této notifikaci odkaz na aukci, kde se mohou podívat na všechny informace.

16.7.2011 09:08:15

Současné dražení stejných her
Nyní se objevil případ, že se současně dražila stejná hra. Podobný problém se objevil na Hofylandu, kde si dříve nabízející stěžovali, že takto se jim snižuje šance na co nejvyšší cenu.
Nestálo by za to zavést toto pravidlo i zde?

29.7.2011 10:04:54

to Shark
Jak současně stejná hra? Nepochopil jsem. Stejná hra tady 2x? Nebo tatáž hra co tady ještě na jiném serveru? A jak víš, že šlo o tutéž hru?

29.7.2011 10:23:02

kren
Já to pochopila tak, že se draží současně dvě stejné hry - třeba dva Dominiony od dvou prodejců. Tedy nikoli jeden a tentýž kus. Dražší prodejce pak nic neprodá. Ale docela se divím, jestli někde zavedli pravidlo, že se draží vždy jen jedna - pak jsou zase v nevýhodě kupující, že koupí dráž...

To mě spíš udivuje, když někdo opravdu draží jednu a tu samou hru na dvou místech.

29.7.2011 10:41:12

ad Shark
Tak to nechápu proč by se to mělo omezovat. To je přece princip aukce. Na Aukru taky 10 prodejců nebo víc nabízí stejnou věc. Pak přece záleží na kvalitě, opotřebovanosti, stáří. Nechápu proč, když chci nabízet stejnou hru, jako někdo jiný, bych měl čekat až se něčí jiná hra prodá. To se mi zdá na hlavu padlé. Pokud jsem to tedy zase nějak špatně nepochopil.

29.7.2011 13:19:45

To Kren:
Ikri to pochopila správně. Jde o jakousi "zdravou" konkurenci. Pokud se bude "bít" více lidí o jednu hru, může se její ceny vyšplahat o pár desetikorun či stokorun výš. Ale pokud se budou ve stejném okamžiku nabízet 2 stejné hry, budou zájemci spoléhat na to, že se někomu jedna hra podaří získat výhodněji. Do jisté míry to chápu.

29.7.2011 13:27:26

ad Shark
Tady to vidím tak nějak jak kren - netuším o co vlastně jde? To se má jako zakázat, aby někdo další nabídl stejnou hru do aukce o 2 koruny levněji?

29.7.2011 13:31:13

to Kent
No to sice chápu, ale když potřebuju prodat hru rychle, tak proč bych měl čekat, až se něčí hra přede mnou prodá (obzvlášť, když se dalším příhozem před koncem aukce tady prodlužuje aukce o další den). A když budou chtít prodat hru 4 lidi, tak kdo bude určovat pořadí. A pokud by se určovalo pořadí tím, kdo to do aukce dal dřív, ale aukce se objevila až po prodeji předešlé stejné hry, tak to mne zas omezuje v tom, že zatímco bude má hra ležet čekající v pořadí v mé skryté nezveřejněné aukci, tak bych ji mohl střelit jinde. Podle mne takové omezení jde proti principům aukce.

29.7.2011 13:32:10

Joe

to all
To by bola zbytočne prehnaná "solidarita".

Chcem predať? Ponúknem vhodne priaznivú cenu.

29.7.2011 13:36:19

all:
Nechci se hádat. Jen jsem se snažil vysvětlit, jak to SHARK myslel a že do jísté míry to chápu. Toť vše.
Dá se to také vyřešit tak, že hru nabídnu později, tak jak jsem to udělal kdysi já a vyplatilo se mi to. Ono já tvrdím, každá hra si svého kupce najde, je to jen otázka času.

29.7.2011 15:21:33

ikri
tak na dvou mistech snad nikdo nedrazi, ne? Jak vysvetli viteznemu prihazujicimu, ze to bylo prodano jinde? U prodeje s kup ted je to samozrejme jina, to ja klidne prodavam tady i na Aukru najednou a cekam, kde prodam drive.

Zakazovat dalsimu prodejci dat do aukce hru, kterou uz taky nekdo v aukci prodava je samozrejme proti duchu aukce. Nizsi cena proste vzdy vyhrava, spravedliva logika trhu:-)

29.7.2011 18:38:36

Určitě to omezovat nebudu...
Protože proč omezovat "volný trh"? Kdybych chránil zájmy prodávajících, tak poškozuju zájmy nakupujících a naopak. Takže zůstanu pěkně neutrální a nechť si to neviditelná ruka trhu vyřeší sama :-)

30.7.2011 12:51:17

Ringo
to by ses divil jak často - většinou na hofylandu - se stalo, že někdo něco vydražil a pak dostal jen zprávu od prodejce, že se omlouvá, že dražil zároveň někde jinde a za lepší cenu, tudíž tu hru už nemá.

Stalo se to už někomu i tady? Jen mě napadá jestli by nestálo za to, udělat nějaký podobný hodnotící systém jako na aukru s možností udělení komentáře? Aby každý hned viděl, kolik má ten dotyčný +/-?

3.8.2011 08:53:16

kyrys
Já bych byl také pro, už párkrát se tady stalo, že byly problémy a řešilo se to tady na fóru, ale po nějaké době člověk stejně zapomene o koho šlo. Tahle by to bylo pěkně po ruce.

3.8.2011 09:37:41

kyrys
Rozhodne souhlasim a bodovy system nebo komentare bych pro aukce i bazar zavedl.

3.8.2011 11:54:23

aukce
Mne se teda to pravidlo zavedene na Hofaci libi :) Ale proti gustu...

3.8.2011 19:09:59

Příhozy v aukci
Na zdejších aukcích mi vadí z principu dvě věci a ty bych změnil:
1) Příhozy po 1 kč, což bych u vyšších částek zvýšil. Dejme tomu že od částky 200,- bych to změnil na příhoz po 10kč a od 1000,- kč bych to změnil po 50kč.

2) A hlavně mi vadí při příhozu poslední den prodlužování o 24 hodin. Chápu, že se chtěl Ondra vyhnout tomu, aby bylo nutné sedět u klávesnice a v posledních vteřinách, ten kdo má rychlejší internet by vyhrál (tak jak je tomu na aukru), ale šlo by to omezit jen
třeba o další hodinu nebo bych překousl se skřípěním zubů dejme tomu 10 hodin, aby to tedy obsáhlo i ty co jsou v práci a nemají možnost být u počítače. S kombinací 1 koruny a přidávání dalších 24 hodin se to někdy protahuje zbytečně do nekonečna, když bych mohl mít už hru prodanou (nebo koupenou).

16.8.2011 10:55:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Minimální příhoz v aukcích
Tak minimální příhozy v aukcích jsou již hotové.

Aktuální cena => minimální příhoz
< 50 Kč => 1 Kč
< 250 Kč => 5 Kč
< 1000 Kč => 10 Kč
1000 Kč a více => 25 Kč

Co vy na to?

Jinak to s tím časem zatím měnit neplánuji. Min. příhoz podle mého řeší nadměrné protahování aukcí vcelku rozumně...

16.8.2011 21:51:01

Minimální příhoz v aukcích
Co takhle udělat menší průzkum ohledně těch příhozů..

Můj návrh je:

Aktuální cena => minimální příhoz
< 50 Kč => 1 Kč
< 250 Kč => 5 Kč
< 1000 Kč => 25 Kč
1000 Kč a více => 50 Kč

16.8.2011 22:53:30

ad kody
Jsem za tvůj návrh. Ondrovy inkrementy se mi zdají nízké.

... a těch 24 hodin bych fakt zmenšil, ta aspoň 12 hodin, ať je nějaký kompromis.

16.8.2011 22:57:00

minimální příhoz
Mně se líbí Diovy minimální příhozy .Přeci jenom 50 už je pro mě docela velká částka na jeden příhoz i když je to přes 1000.
S čím nesouhlasím je menší posun konce dražby méně než je 24 hod. Uvedu příklad:pokud by byl třeba 12 hodin a internet má někdo jenom doma, potom v případě příhozu v nočních hodinách (třeba ve 23:00) by to znamenalo konec aukce v 11 hod následujícího dne a tento člověk by byl bez šance. Znamenalo by to pro něj čekat do půlnoci jestli náhodou někdo nepřihodí.
Osobně si myslím, že to alespoň částečně vyřeší vyšší min. příhozy.

17.8.2011 06:49:58

min. příhoz
Já jsme pro ty částky, jak to navrhnul Kody a Kren. Podle mne, je jedno zda hru koupím za 1.025 nebo 1.050. Na těch 25 kč nikdo nezbohatne a nikdo neprodělá. A pokud se nabízí hodnotná hra v ceně nad 1.000,- Kč, tak je to na místě.
S délkou aukce bych to tedy viděl jak píše sasa, tedy nechat na 24 hod. navíc v případě dalšíhp příhozu.

17.8.2011 09:01:43

prodluzovani
me by se libilo, kdyby byl zachovan adrenalin prihazovani a prodluzovani bylo maximalne v podobe treba 5 minut od posledniho prihozu. Kdo prihodi posledni, prodlouzi to proste o 5 minut. Chapu, ze se nekdo nemusi treba dostat k internetu, ale zase kdyz nekdo neco chce, tak se k tomu nejak dokope. Kdybysme meli resit, kdo se dostane v kterou dobu k netu nebo ne, to uz bysme mohli zacit resit, jestli clovek nahodou neodjel na vikend na hory nebo na tyden na dovolenou.

17.8.2011 09:17:28

rbx

Ringo
naprosty souhlas. Bud je to aukce, nebo bazar. Tohle je hybrid, ktery u me dost postrada logiku.

17.8.2011 09:45:36

Vybíráme z Bazaru

Cry Havoc
Cry Havoc
Akt. cena: 850 Kč
Končí za: 1 minuta

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas