Aukce v bazaru

Ahoj,

rád bych znal váš názor na aukce v sekci Bazar. Zdá se vám to zajímavé (jako prodejci a pokud aukce budou i jako nakupujícímu)? A až s nimi budete mít zkušenosti, rád bych znal vaše připomínky...

Díky...
9.7.2009 10:16:04

názor
No, nemůžu soudit, ale jako prodejce bych hru raději hodil na aukro a sem na ní dal jen odkaz, přeci jen na aukru oslovím širší veřejnost. I když pokud by šlo o hru, na které nechci nijak extra vydělat, al espíš ji dostat k ostatním, dal bych ji sem.

9.7.2009 10:19:47

aukce
No já bych taky preferoval spíše aukro. Dát to tady je imho celkem risk. Ale každopádně zajimavé to je :).

9.7.2009 12:08:36

Ukáže praxe
Osobně bych nečekal žádný velký frmol v aukcích. Aukro je opravdu lepší z pohledu počtu potenciálně kupujících i díky zabezpečení transakce. I jako kupující spíše sleduji Aukro, protože nabídka je tam větší. No uvidíme, až se nějaká aukce objeví.
Myslím že smysl by to mohlo mít hlavně tehdy, když chci z určitého důvodu oslovit zatrolenou komunitu. Např. když někdo dá výtěžek z aukce na ... co já vím ... zaplacení webhostingu pro tenhle web.

9.7.2009 21:13:16

aukro
Bohužel na aukru je to z 90% o Soudruhu nezlob se, Harašeníčku a spol :) Zajímavou deskovku aby člověk pohledal. Záleželo by zde asi na zvoleném systému (na jiném diskusním webu funguje třeba dražba deskovek docela dobře).

9.7.2009 21:19:38

Aukce
Mno, chodi sem malo lidi, prodavajici by mohli byt zklamani. Na druhou stranu proc to nezkusit. Jestli do toho pujdes, neco tam klidne hodit muzu;)

9.7.2009 23:29:07

přijde mi to zbytečné
a hlavně bych sem necpal upoutávky na aukce na aukru a podobných serverech ... pokud někoho aukce tak masivně oslovují (já to nejsem a nebudu), jsou pro něj servery přímo určené s lepším servisem a širší uživatelskou základnou (a tím nemyslím tu českou parodii na ebay :-)

9.7.2009 23:46:59

Krátce k systému
Systém je hrozně jednoduchý. Prodejce vystaví aukci s vyvolávací cenou. Aukce je automaticky vystavena na 14 dní. Zájemci pak mohou přihazovat a tolik kolik přihodí, tolik se stane aktuální cenou (tj. žádný Aukro systém), kterou musí případný další zájemce přehodit. Pokud dojde k příhozu v posledním dni aukce, je tato aukce prodloužena o 1 den. Aukce končí vždy o půlnoci.

A také jsem proti odkazům na aukce na Aukru...

10.7.2009 00:19:38

To Merlin
Hele jsi někdy s něčím spokojen? :) Připomínáš mi kamaráda z oddílu, který nebyl spokojen snad sničím krom sebe a svých věcí.:D Aukro beru jako fajn věc, kde když něco chci tak si koupím.
Jinak se k aukcím na ZH si myslím, že to moc nebude využíváno. A bylo by smutné, kdyby se tu objevovaly odkazy na aukro. Tyhle stránky by měli fungovat jak píše dole Sydo,pro prodej her, na kterých člověk nehce zbohatnout.Ale třeba budeme mile překvapeni.:D

10.7.2009 00:33:09

Stažení z bazaru
V popisu jsem nenašel, jestli jde po prodeji položku z bazaru stáhnout. Nebo tam bude viset až do konce 4-týdenní lhůty?

10.7.2009 07:33:59

Stažení inzerátu z bazaru
Prodávající může kdykoli své inzeráty stahovat. Odkaz pro tuto akci najdeš pod názvem svého inzerátu na stránce s přehledem všech inzerátů v bazaru. Je tam odkaz i na případné upravení inzerátu.

To ale platí pouze pro inzeráty nikoli pro aukce, ty ukončit dříve nelze.

10.7.2009 07:40:29

to SSZGSA
Co se ti nelíbí? Nejdřív mi vynadáš a pak se mnou souhlasíš .... :-)

10.7.2009 07:52:16

Zeus
Trošku off-topic - všiml jsem si, že po přidání aukcí se změnilo zobrazení inzerátů a nejde poznat, jestli se titul prodává nebo shání - bylo by dobré přidat sloupec, kde by bylo uvedeno, jestli se jedná o nákup nebo prodej (jestli je to teda možné :-)...

10.7.2009 08:20:18

Merlin
To nic nemeni na tom, ze ses vecne nespokojenej;)

10.7.2009 10:35:15

To merlin
V tomhle s tebou souhlasím ale pořád tě vidím nespokojeného..:D

10.7.2009 11:06:54

Ještě k aukcím...
Pár se nám jich tu urodilo a pár lidí již i přihodilo, tak by mne zajímal váš názor. Líbí se vám? Je to pro vás zajímavé? A případně, co bych chtělo ještě vylepšit :-) Díky

9.9.2009 10:01:53

aukce+bazar
Mě se to líbí jak aukce tak bazar a je to užitečné. Už teď tam mám něco vyhlídnutýho;) Jinak si myslím, že by se měl založit nějaký topic, kde by prodávající a kupující psali, jak obchod dopadl. Třeba ten to poslal v pořádku domluva skvělá nebo poslal mi hru v horším stavu než psal. Prostě ať víme od koho kupovat a od koho ne;)

10.9.2009 07:40:53

Aukce
Mohly by tam alespon po nakou dobu zustat vysledky minulych aukci? Me by treba zajimalo, za kolik se co proda, ale nechodim tam az zas tak casto...

16.9.2009 14:36:17

dotaz
vysledky ukončených aukci by nebyli špatné. A ještě by nebylo špatné, dát do popisu při vložení inzerátu něco jako

Prodej (P)Název hry
Koupím (K)Název hry
Výměna (V)Název hry

prodám/vyměním = (P/V)Název hry

protože je to dost nepřehledné co tam je teďka. A nepovolit nic jiného než to, že by se dál název hry (pokud by jich bylo více - tak by se tam napsalo třeba jen více her) a jenom zaškrtnout jestli je to prodej/koupě/výměna a vygenerovalo by to potom takovýto titulek:

(P/V) Název hry
(K) Název hry
.............

2.9.2010 10:32:35

==>andik007
To je moc dobrej nápad. Teď je v tom docela zmatek.

Nebo aby šlo nějak sortýrovat Prodám / Koupím / Vyměním.
Jinak aukce se mi líbí. Jak psali lidi níž, když chci vydělat, tak to hodím na aukro. Ale pokud se chci hry zbavit a v podstatě je mi jedno kdo to vezme a chci za to co kdo dá, tak to klidně hodím sem a umožním někomu koupit si hru, která mě neoslovuje za zajímavou cenu...

2.9.2010 10:48:58

Úpravy v bazaru...
Určitě je mám v plánu a týká se to hodně aukcí, kterým chci dát lepší a přehlednější kabátek (něco jako "již brzy končí", výraznější cenu již do přehledu atd.)

Takže díky za nápady a pokud vás v bazaru něco štve nebo máte nápad na zlepšení, dejte vědět :-)

Rovnou říkám, že zatím nebudu dodělávat komentáře uživatelů (jako je třeba na Aukro nebo tak)... Na to zatím není čas...

2.9.2010 11:31:55

PJ

Drobná úprava
Když už se do toho bude zasahovat, tak bych se přimlouval, aby zadavatel aukce neměl ve své vlastní aukci k dispozici tlačítko na přihození. Vím, že je to drobnost, ale logicky vzato by tam být nemělo...

2.9.2010 15:54:43

Karma ;-)
Jinde jsem navrhoval takovou hloupost... ale z ní vychází následující. Hráč by měl stejně jako hra určitou stupnici a šel by hodnotit. Buď od jedný do desíti, nebo obecně nějaký hodnocení (bývá na warez fórech...).
Zatím to zastává obrázek před nickem, ale můžou tu být hráči co sem nepíší, ale třeba radí atp...

2.9.2010 18:42:50

sorry
To co jsem vyplodil před chvílí byl nějakej úlet. Jde mi o to, aby ostatní hráči mohli hodnotit (ocenit) jinéh hráče, což by pak mohlo napovědět dalším. Současná hierarchie stojí na práci pro portál (což je skvělý), ale jsou tu fajn lidi, kteří sem nepíšou a neposílaj obrázky, ale přesto herní komunitě pomáhaj. Tak by bylo dobré mít možnost je ocenit.

2.9.2010 18:46:17

ad aukce
ocenil bych možnost zadat aukce i na kratší dobu než je 14 dní. Jednak třeba proto že vím že za týden odjíždím, a nebo protože většina příhozů stejně příjde až v posledních pár dnech.

2.9.2010 18:50:53

paladin91
souhlas,
možnost vybrat si alespoň,jestli bude aukce na 7 nebo 14 dní,by mi stačilo.

2.9.2010 19:24:14

Vybíráme z Bazaru

Cyberion (+obaly)
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas