Jofruit

Jak barvit figurky

18.9.2010 21:27:02

rbx
Ne, Model Colory jsou normálně akrylové, tedy vodou ředitelné. Jen mají větší výběr odstínů a (údajně) občas lepší krytí.

6.4.2011 19:42:31

rbx + aradrauq
taktak, navíc řada GC by měla být odolnější proti oděru
zde obchodní sdělení:
http://www.acrylicosvallejo.com/gb/game-color-gb.html
http://www.acrylicosvallejo.com/gb/model-color-gb.html
co jsem tak pochytil, bylo řadě GC vytýkáno, že příliš rychle zasychá a že jde do lesku

6.4.2011 20:28:30

Rada začátečníkovi
nevyskytuje se zde nějaký ostravák, který by byl tak ochotný a poradil úplnému začátečníkovi (mě) s barvením figurek, možností nákupů materiálu (nejlépe v Ostravě). Mam Battles of Westeros a ty figurky by si určitě zasloužily nabarvit.
Články zde uvedené si samozřejmě přečtu, ale přece jenom je rychlejší přenos informací a zkušeností při osobním setkání.

12.4.2011 09:08:53

Lumirius
Na stránkách FFG je dvoudílný návod jak nabarvit figurky do BoW i jaké barvy potřebuješ.

12.4.2011 09:35:28

Vašku
dík za tip. U mě je spíš problém s tím, že potřebuju tak nějak všeobecně poradit jak na to. Prostě pokecat s člověkem co má s barvením zkušenosti. Chci to aspoň zkusit i když moje rukodělné práce, byly už ve škole hodnoceny vysokými čísly :-)

12.4.2011 10:01:12

to Lumirius
Sappho barvila celé své Battlelore a je asi zkušená. Pokud by sis s ní dal sraz, tak bych se přidal :).

12.4.2011 10:05:14

Lumirius
Skus oslovit Sappho. Je ostravacka a spolu s Barcou krasne maluju figurky.

12.4.2011 10:06:15

Lumirius
Jo to nebude problém. Mrkni na naši práci u MEQ, battlelore creature aj. Učily jsme se to samy, tak ráda řeknu co a jak.

Tento týden mám dost plno, ale příští týden se můžeme někde sejít na pivko :) Křena samozřejmě přiberu, když chce vidět jak jsem zkušená :)

12.4.2011 10:59:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Sappho
je to bys byla hodná. Více do pošty.

12.4.2011 11:10:10

obdiv + pár rád pre začiatočníka
tak lidi som si prečítal diskusiu - o farbení figúrok v "Obecně o hraní spo. her" tak vás obdivujem, maľujete parádne. Ja som sa pustil svojpomocne do maľovania fugúrok z WoW tbg - sú to plastové fugúrky, a velikú radosť som aml z toho keď som očapal infernala na čierno a prial pár modrých liniek ... no ale to nie je ono
mal by som pár otázok
1. záleží na tom či maľujem plastovú figúrku alebo kovovú, či existujú nejaké špecifické postupy maľovania pre daný materiál
2. používam farby Vallejo, štetce prírodné DaVinci ako base colour pozužívam základnú bielu, ktorú nanášam štetcom, neviem si ani predstaviť čieru ako základ. čo vy spejujete - robím to správne / nesprávne
3. čo sa techýk týka tak sa snažím zvládnuť to aby som nacapal farbu tam kde chcem, a pár raz som zaexpreimetoval za dry brushom, poradťe ako docieliť lepší efekt maľovania figúrok
. uvítal by som pár rád pre začiatočníka v tomto hobby

10.6.2011 14:02:46

Faarha
Sice jsem taky začátečník, ale několika experimetů jsem se již dopustil, takže co se osvědčilo mě:
ad 2) - barvu podkladu volím podle barevného schematu modelu - pokud převažují světlé tony - tělová, žlutá, bílá - volím většinou bílou podkladovku, jinak dávám přednost černé - chronicky totiž nedotahuju, ale pokud mi někde kouká zbyteček černého podkladu není to tak nápadné, navíc někdy to nechám schválně jako konturaci. Používám raději podkladové spreje od GW a štětcem to už jen doopravuji.
Ad 3) používám jednoduché stínování - po nabarvení v základním barevném schematu použiju wash, podobně jak popisuje Dansemacabre v instruktážním článku ale s tím rozdílem, že jednak používám různe barvy washe (podle podkladu) a nenanáším je třeba na celou figurku, ale jen na části modelu. Podkladová barva tak trochu ztmavne, pak stejnou barvou jako jsem použil pod washem zvýrazním části které chci mít o něco světlejší a nakonec (pokud se to hodí) na hrany a okraje příslušné plochy nanesu ještě barvu o odstín světlejší. Figurky mají potom trochu plastičtější vzhled. Pro mě jako pro začátečníka je to takový nejednodušší způsob stínovaní. Práci s washem je třeba si ale trochu "osahat" protože zvlášť při nanášení na větší jednobarevné plochy je to potom takové nehezké,flekaté. Ale do záhybů a prohlubní ideální.

10.6.2011 16:10:51

Micc - washe
no tak skúsim v mojom krámku kde kupujem farby sa popýtať na washe. Inak ake washe používatš (príp.a ostatní) ? Mám 17 farieb , laky a nechem ešte investovať do kopy washow, keďže maľujem momentálne miniatúry WoW tBG, tak tie sp v 4och farbách , zelená, červená, modrá a fialová, tak aké by ste mi odporúčili, ( nevyznám sa vo washoch)

14.6.2011 08:40:37

Faarha
Ja vsechno patlam takovym hnedym washem, jen si ted zaboha nevzpomenu na nazev.

14.6.2011 08:46:32

wash
Ten hnědej je tuším Devlan Mud

14.6.2011 09:02:58

Sjone
Jo, to je on.

14.6.2011 09:09:43

washe
ja pouziva aj cierny (Badab Black), niekedy je vhodnejsi, lebo hnedy (Devlan Mud) na niektorych farbach vyzera ako spinavy :)
na tvar pouziva Grypone Sepia
Farebne su:
cerveny (Baal Red)
modry (Asurmen Blue)
zeleny (Thraka Green)
to su asi najviac pouzivane... potom este
Leviathan Purple
Ogryn Flesh

14.6.2011 09:42:19

Sydo a spol.
takže mi bohato postačí na tieňovanie jeden wash ?

14.6.2011 10:01:53

Washe
Devlan mud je takovej univerzál, ale nehodí se na všechno. Jako syon používám černý Badab Black - hlavně na kovové součástky, železo má potom takovou patinu , ale musí se pak zvýraznit hroty a ostří. Na kůži používám buď Gryphone sephia nebo Ogryn flesh. Občas ještě na nšco Baal Red. Fialový jsem zatim nikdy nepotřeboval, odstín zeleného se mi moc nelíbí a modrý sice mám, ale přijde mi dost tmavý, tak ho používám jen velmi opatrně.
Ale pro začátek si s Devlan Mud u figurek pro deskovky určitě vystačíš, pak záleží co barvíš, já jsem se dal na figurky z Warhammeru a tam už jsem zkrátka neodolal těm jiným odstínům-

14.6.2011 10:04:35 | Upraveno autorem (porovnej)

značka
všímam že ten Devlan Mud čo spomínal Sydo je od Citadeliek, a ja mám Vallejo, nebude sa to nejak biť ? - nemusím zachovať značku, rovnakaá farba, rovnaký wash ? aby mi to nespravilo nejakú šarapatu. (inak Citadelky sú rovnako ako Vallejo akrylky vodou riediteľné, nie ?)

14.6.2011 10:04:36

figúrky - materiál a kvalita
ešte by som sa chcel spýtať aký pociťujete rozdiel medzi maľovaním figúrok z plastu k nejakej hre (Descent, Starcraft, a pod.) a z kovu k wargaming hre , ako Warhammer 40K a tak. Tie kovové figúrky sú oveľa viac detailnejšie, dá sa tam aj čo to vyhrať. Ja momentálne pracujem na mojich z WoW tBG, no začína ma to maľovanie chytať čoraz viac a viac :D Pôvodne som si myslel že namaľujem si a bude pokoj, no už teraz sa obzerám po Runewars, len aby som mal čo ďalej maľovat :D Ale možno by som si kúpil aj pár modelov z warhammeru fantasy - ani nie aby som vybudoval army, skôr na maľovanie

14.6.2011 10:09:13

Faarha
Ja mam taky Vallejo, on ani ten muj wash neni Devlan Mud, ale nejaka jeho Vallejo obdoba, jen ted nevim jaka. Jinak jsou ty barvy v podstate stejne. A jak rikas, kovove figurky se mi barvi vetsinou lepe, jelikoz jsou detailnejsi a propracovanejsi, nicmene treba u noveho Space Hulku je to jedno, tam jsou i ty plastove figurky uzasne. Ale treb v Blood Bowlu je to rozdil fest.

14.6.2011 10:15:37

Faarha
Část barev mám Citadelky, část Vallejo a rozhodně se mezi sebou neperou. Co se týče materiálu, figurky k Warhammeru jsou z tvrdšího plastu a detaily jsou na nich takové hlubší a ostřejší, z mého pohledu se lépe barví, barva na nich dobře drží. Kovové figurky mám z WH doma dvě, ale ještě si je netroufám zkazit svým malováním, zatím se učím na běžných jednotkách. U her je to jak kde, třeba Tři mušketýři jsou sice také z tvrdšího plastu,ale s blbým povrchem,e barva se z nich neskutešně odírá a loupe.

14.6.2011 11:21:53 | Upraveno autorem (porovnej)

rbx

Faarha
mam pro tebe dve varianty:
1. tu co uz tu rikal Sydo, tedy wash Devlan Mud, nebo treba jeho alternativu od Vallejo ci P3. Ja jsem to vyresil koupi cele sady washu od Citadel. Je tam 8 washu ruznych barev a s tim si vystacis na strasne dlouho. Pokud to myslis s barvenim vazne, tak jdi do toho.
2. Pokud si chces barvit armady, tak te za chvili mozna prestane bavit se s tim pracne rucne stinovat. Od toho jsou tu pak dokoncovaci prostredky od Army painteru. Maji tri druhy Quickshade, ktere se prodavaji v plechovkach a dela se to tak, ze hotova figurka s namalovanymi lesky se ponori cela do plechovky. Pote ji poradne otrepes, abys tam toho nemel moc a nechas uschnout. Schne to celkem dlouho, cca 20 hodin a vysledek je perfektni. Figurka je potom leskla, takze ji prestrikas matnym lakem a je hotovo. Timto stylem bych treba delal plastove figurky k Runewars, nebo Mansion of Madness ci dalsim FFG produkcim. Army Painter se primo specializuje na rychle barveni armad, takze nabizi sirokou radu podkladovych spreju. Chces treba barvit velkou figurku cerveneho draka? Nastrikas ho cervenym zakladovym sprejem, dodelas detaily, drybrush a pak to ponoris do quicksahdu a je hotvo. Ja takto udelal armadu kostlivcu u Dwarf King Hold - nejdriv jsem je nastrikal skeleton bone sprejem a pak uz jen nabarvil brneni a zbrane, ponoril do toho nejslabsiho quickshade a bylo hotovo. Kdyztak me napis, poradim...

Co se tyce kovovych figurek, tak tam bych si s tim vyhral a quickshade zde zavrhuji. Kov je uplne jina trida, je krasne detailni a primo si zada o to, aby si s tim clovek vyhral. Pokud tedy nemalujes 20 zombie u Incursionu :-) tam jsem zhresil :-)

14.6.2011 11:27:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Rbx, Micc, Sydo
vrelá vďaka za odpovede a rady
Vidím to a to že v krámku kde kupujem maliarske potreby (vyslovené modelársky shop kde má prevažne modely lodí, lietadiel , vojnové a pod.) tak sa popýtam na tú obdobu Dewlan Mud, prípadne na qickshade, on má na sklade čo sa akrylov týka len tie Vallejo v tých tubách s kvapkatkom, čo mi príde praktické, a ostatné má tie syntetické v plechovkác, to som sa hneď toho vyvaroval, ... riediť to a smrdí to, no veľmi pracné.
Uvidím čo bude mať a podľa toho sa prispôsobím.

14.6.2011 11:43:38

quickshade
Quickshade verele odporucam. Aj ked je dost drahy, mna stala plechovka tusim 25e, ale vystaci mi to na vsetky hry co mam doma a viac. Pekne zvyrazni farby, tienovanie spravi ako wash. Pretoze sa nanasa hruba vrstva tak su figurky potom velmi odolne. Zaschne to za 24hodin a je to ako glazura na keramike. Niekomu moze vadit ze su figurky velmi leskle. Mne to nevadi.
Prestriekat matnym lakom mi nenapadlo :D

14.6.2011 12:05:15

Charitativní aukce

Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Malý princ - Udělej mi planetu - dobročinná aukce
Akt. cena: 5555
Končí za: 11 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Successors (4. edice) - CZ + KS prsten a helepolis
Successors (4. edice) - CZ + KS prsten a helepolis
Akt. cena: 3499 Kč
Končí za: 11 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas